Skocz do zawartości

A nowa Kia Optima...


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, delco napisał:

Może i tak... z drugiej strony współczesne benzyny chyba sa oszczędniejsze na trasie niz np 10-15 lat temu....

Akurat 1,6T Kia/Hyundai do oszczędnych raczej nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delco napisał:

Miałem nadzieje że do nowej budy jakiś nowy silnik włożą.... zresztą diesle Kia/H tez nie powalają oszczędnoscią....

Mój 1,7 pali średnio tyle samo co koledze 1,6 w Passacie - 6,5 l/100 km :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rwIcIk napisał:

Mój 1,7 pali średnio tyle samo co koledze 1,6 w Passacie - 6,5 l/100 km :ok:

 

1,5 crdi w Getzie palil w miescie w przedziale 8-9 litrów/100 km... co ciekawe na trasie z prędkosią licznikową 160-170 pspalił 6,3 litra....

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ryb napisał:

 

Mnie akurat nie interesuje co oni tam wsadzą pod maskę. Podoba mi się stylistyka i tyle.

Obecnie są do wyboru: wolnossąca benzyna 2.0, turbo 1,6 i 2,0 oraz diesel 1,6.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, delco napisał:

1,5 crdi w Getzie palil w miescie w przedziale 8-9 litrów/100 km... co ciekawe na trasie z prędkosią licznikową 160-170 pspalił 6,3 litra....

W mieście na krótkich odcinkach, ciągle zimnym?

Znajomy ma Mokkę 1,7 d i pali mu średnio ponad 7, ale jeździ właśnie po kilka km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, delco napisał:

Może i tak... z drugiej strony współczesne benzyny chyba sa oszczędniejsze na trasie niz np 10-15 lat temu....

 

Pisałem już, że mając do dyspozycji TSI oraz TDI w SUVie wielkości Tiguana Allspace wziąłbym TSI. Nie pali dużo więcej a jeździ przyjemniej. Z drugiej strony - teraz mam diesla bo porównywalna benzyna nie jeździła tak fajnie.

Więc zależy od konkretnych silników jakie się porównuje, nie od uprzedzeń i ocen bez jazdy próbnej konkretnymi egzemplarzami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rwIcIk napisał:

Obecnie są do wyboru: wolnossąca benzyna 2.0, turbo 1,6 oraz diesel 1,6.

 

 

Ta turbobenzyna 240KM jest fajna, ale to będzie lubiło sporo wypić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ryb napisał:

Z drugiej strony - teraz mam diesla bo porównywalna benzyna nie jeździła tak fajnie.

mam diesla bo porywnywalna benzyna (ok moze troche mocniejsza ale slabszej nie było) kosztowała 50 tys drozej...*

 

* dla jasności w teorii (wg cennika) nie było aż takiej róznicy ale ak kupowałem to benzynowy silnik mozna było zamówić wyłącznie w najwyższą wersja wyposażenia

Edytowane przez delco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, delco napisał:

mam diesla bo porywnywalna benzyna (ok moze troche mocniejsza ale slabszej nie było) kosztowała 50 tys drozej...*

 

* dla jasności w teorii (wg cennika) nie było aż takiej róznicy ale ak kupowałem to benzynowy silnik mozna było zamówić wyłącznie w najwyższą wersja wyposażenia

 

U mnie benzyna miała niemal tę samą moc (240 diesel vs. 250 benzyna) i na papierze te same osiągi. Jednak w codziennej jeździe diesel okazał się o wiele dynamiczniejszy. Różnica w cenie była pomijalna ale w spalaniu miesięcznie wychodzi ok. 300zł różnicy. 

Jest jeszcze benzyna 300KM i gdyby akurat był taki dostępny to bym się mocno zastanawiał. Co ciekawe, różnicy w cenie w stosunku do mojego diesla nadal specjalnie nie ma ale w spalaniu pewnie byłoby ok. 400zł.

Za to 300KM diesel, który też jest w ofercie to już jest o niemal 60k droższy, więc staje się bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin79 napisał:

narazie bawarskie 2.0 d maja sie świetnie :)

Miałem okazje, ostatnio odbierać nowa 3er 2.0d w xdrive i robić trasę Wro-Poz. 

I choć nie lubię 3er, nie lubię 4 cyl silników w BMW i ten silnik nawet nie był za mocny (190), to auto było tak ciche, elastyczne i dynamiczne, że naprawdę ciężko się było przyczepić do czegokolwiek w układzie napędowym. 

Nawet to, że dźwięk był podły było bez znaczenia, bo był prawie nieslyszalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, mrBEAN napisał:

Elektryczna kombi i bierę 😎

Niestety Optima jest wycofywana z Ojropy i niedługo będą same Sufy!

 

Grunt że styliści trzymają poziom. Może ładnego SUVa też zrobią.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, torelek napisał:

 

I dlatego powinien być diesel o podobnej mocy.

 

Najmocniejsze co mieli to 2.2 200KM w Sorento. Ale w tej Optimie ładnie by to dawało radę.

Tyle że na taki zestaw już nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Ryb napisał:

 

U mnie benzyna miała niemal tę samą moc (240 diesel vs. 250 benzyna) i na papierze te same osiągi. Jednak w codziennej jeździe diesel okazał się o wiele dynamiczniejszy. Różnica w cenie była pomijalna ale w spalaniu miesięcznie wychodzi ok. 300zł różnicy. 

Jest jeszcze benzyna 300KM i gdyby akurat był taki dostępny to bym się mocno zastanawiał. Co ciekawe, różnicy w cenie w stosunku do mojego diesla nadal specjalnie nie ma ale w spalaniu pewnie byłoby ok. 400zł.

Za to 300KM diesel, który też jest w ofercie to już jest o niemal 60k droższy, więc staje się bez sensu.

 

Wiem ze nie jestes zwolennikiem ale pewnie chipem mozna podejsc pod te 300KM za pewnie 2k zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

A mozesz podac co to za auto i jakie silniki/moc?

Bo jednak diesel ma wyzsza sprawnosc niz noPB wiec to dosc dziwne, ze spalil wiecej.

Tylko, że silnik to nie tylko sprawność. Porównuję poprzednie XC70 z dieslem D4 (185KM) i obecne V90 z T4 noPb (190KM). Budy może nie identyczne, ale masa bardzo zbliżona. XC70 w trasie nawet żona nie potafiła zbliżyć się do ok 7l, u mnie palił deko powyżej 8l. Wcale nie był tez oszczędny na autostradzie bo spalania pokroju 12l nie były rzadkością. T4 nawet ja zrobiłem średnie spalanie 6.2l 8] i to w 5os. Średnie z tras to niecałe 8l. Na austradzie do ok 140kmph jest także bardziej oszczędny niż diesel. Diesel w moim przypadku pali jedynie mniej w mieście (korki). T4 potrafi ponad 11l brać przy jeździe tylko miejskiej, D4 nie przekraczałem 10l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał:

Tylko, że silnik to nie tylko sprawność. Porównuję poprzednie XC70 z dieslem D4 (185KM) i obecne V90 z T4 noPb (190KM). Budy może nie identyczne, ale masa bardzo zbliżona. XC70 w trasie nawet żona nie potafiła zbliżyć się do ok 7l, u mnie palił deko powyżej 8l. Wcale nie był tez oszczędny na autostradzie bo spalania pokroju 12l nie były rzadkością. T4 nawet ja zrobiłem średnie spalanie 6.2l 8] i to w 5os. Średnie z tras to niecałe 8l. Na austradzie do ok 140kmph jest także bardziej oszczędny niż diesel. Diesel w moim przypadku pali jedynie mniej w mieście (korki). T4 potrafi ponad 11l brać przy jeździe tylko miejskiej, D4 nie przekraczałem 10l.

 

Czyli jednak nie porownujesz dokladnie tych samych aut...

Masa to nie wszystko i wg mnie takie XC70 generuje duzo wyzsze opory powietrza niz V90.

Poza tym, tam chyba miales 4x4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stig napisał:

Nie widzę tej o wiele lepszej dynamiki diesla. Także dupohamownia po raz kolejny zawodzi. 
 http://www.zeperfs.com/en/duel6826-7357.htm

 

Papierowe dane zawodzą. Ten diesel po prostu o wiele chętniej reaguje na gaz. Może benzyna jest o te ułamki sekund szybsza ale dzieje się to później co nie przekłada się na tak dobre wrażenie.

Zresztą rzadko w normalnym życiu dusi się auto do podłogi a na niskich i średnich obrotach ten diesel wymiata, więc wrażenie przyspieszania bez wysiłku jest dużo lepsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.