Skocz do zawartości

A nowa Kia Optima...


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Ryb napisał:

BTW, jako że auta benzynowe jeszcze 5 czy 10 lat temu (a wcześniej to nawet nie wspominam) emitowały więcej NOx niż dzisiejsze diesle to dawno już wszyscy powinniśmy być nieżywi. Więc trochę ten parametr jest demonizowany. A nawet więcej niż trochę.

 

Powinieneś codziennie stać w korkach jak ja. Myślę żebyś szybko przestał demonizować ten parametr a Twoja miłość do diesli przestała by być taka bezwarunkowa. A jakby Ci dziecko zwymiotowało bo któryś odpalił swojego paska w TDKu.

 

A co do emisji - jak pokazało badanie w Krk to dopiero benzyny starsze od 2005 roku emitowały więcej NOx od najnowszych diesli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcindzieg napisał:

 

Powinieneś codziennie stać w korkach jak ja. Myślę żebyś szybko przestał demonizować ten parametr a Twoja miłość do diesli przestała by być taka bezwarunkowa. A jakby Ci dziecko zwymiotowało bo któryś odpalił swojego paska w TDKu.

 

Ale co stary pasek w TDIku ma wspólnego z nowymi dieslami z Euro 6?

Poza tym od NOx się nie wymiotuje, tylko od smrodu. I od smrodu spalin benzyny wymiotuje się tak samo.

 

8 minut temu, marcindzieg napisał:

A co do emisji - jak pokazało badanie w Krk to dopiero benzyny starsze od 2005 roku emitowały więcej NOx od najnowszych diesli.

 

Nieprawda, bo Euro6 ma niższą normę dla diesli niż Euro4 dla benzyn.

A nawet jeśli, to jakoś przed 2005-tym ludzkość od NOx nie wyginęła a emisja była wysoka z wszystkich aut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marcindzieg napisał:

To efekt regulacji, który nigdy nie miały prawa działać. Czyli euroidiotów.

 

To, że ktoś łamie prawo nie znaczy że należy zrezygnować z prawa 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Faktycznie, wersje S4 czy S6 wyznaczaja trendy w masowej sprzedazy aut :hehe:

 

no ale to trochę śmieszne, że usportowione wersje dostępne są tylko z dieslem nieprawdaż ?

Akurat kolega chciał S6 zamówić, ale okazało się, że tylko diesel jest i się waha  (a w końcu już chciał się pozbyć diesli :) )... Inny kolega zamówił A4 2.0 TSI i mu cofneli zamówienia, bo był problem z silnikiem. Sam zastanawiałem się przez chwilę nad Audi pytałem o AllRoad w salonie (na podstawie folderów) i dowiedziałem się, że nie sprzedają bo mają problem z silnikami :hehe:.

Średnio to wygląda.

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.