Skocz do zawartości

Problem z tylnymi światłami.


Rekomendowane odpowiedzi

Problem z tylnymi światłami.
Najpierw zapaliła się żaroweczka uszkodzonych świateł na zegarach i prawe pozycyjne zaczęło ciemniej świecić a teraz (po dwóch tygodniach) wysiadło pozycyjne całkowicie, stop i działa tylko światło środkowe czyli kierunkowskaz (szybciej na zegarach) a jak nie używam kierunkowskazu to to środkowe świeci się cały czas. Żarówki dobre. 

Żarówki sa dobre bo sprawdzalem je w domu i nie wymienialem.  Wygląda na jakiś problem z masą, ale jak mam sprawdzić masę? kostkę wypiąłem i wpiąłem ją ponownie , ruszałem nią i ciągle to samo.... Te dwie podwójne świecą się słabo (żarzą się) a ta środkowa świeci cały czas (a chyba nie powinna) Jak wyjmę jedną z tych dwóch podwójnych - środkowych to ta druga świeci sie jasniej. Stopu całkowity brak. Przypomina to problem z masą ale nie wiem jak znaleźć miejsce skoro kostka wypięta, wpięta ruszana i żadnej zmiany a skąd ta masa brana to nie wiem :-(
Problem jest w prawym tyle. Lewy działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luteczek masę masz zapewne przykręcona w okolicach nadkola.musisz odchylić tapicerkę czyli przy uszczelce chwycić za nią i zaglądnąć czy akurat nie masz tam gdzieś gwinty z nakrętka co połączone są przewody masowe...

 

Foto że stilo żebyś wiedzieli o co kamanIMG_20200105_162537851.jpg.204ed9b53c5df06a0875d8563424cda6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HARDTECHNO napisał:

@Luteczek masę masz zapewne przykręcona w okolicach nadkola.musisz odchylić tapicerkę czyli przy uszczelce chwycić za nią i zaglądnąć czy akurat nie masz tam gdzieś gwinty z nakrętka co połączone są przewody masowe...

 

Foto że stilo żebyś wiedzieli o co kaman

Czyli mam zdjąć dywanik wewnątrz bagażnika nakrywający nadkole - po prawej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luteczek dokładnie. Trzeba odchylić tapicerkę żeby zobaczyć gdzie masz masę. Ale powinna być w okolicach mojego miejsca. Jeżeli ktoś inny z użytkowników bravo II wie. Napewno cię nakieruje. Ja tylko pokazałem swoje miejsce w stilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, HARDTECHNO napisał:

@Luteczek dokładnie. Trzeba odchylić tapicerkę żeby zobaczyć gdzie masz masę. Ale powinna być w okolicach mojego miejsca. Jeżeli ktoś inny z użytkowników bravo II wie. Napewno cię nakieruje. Ja tylko pokazałem swoje miejsce w stilo

Byłem przed chwilą w garażu ale kompletnie nie mam pojęcia jak sie do tego  tego miejsca dobrać 😞 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła. Po czasie (bo byłem u znajomej) wróciłem do garażu i stwierdziłem:

1. Po pierwsze, że ja wyjmę żarówkę migacza to gasną pozostałem (te dwie podwójne żarzące się ledwie) więc nabrałem pewności, ze to masa.

2. Po drugie, ugiąłem mocno kostkę w bok i nagle wszytko się zapaliło jak należy. 

 

Po przyjrzeniu się na tej płytce z żarówkami znalazłem ścieżkę z masą (bo to ta wspólna dla wszystkich żarówek). Po wuyjęciu kostki stwierdziłem, że przy styku nr 2 lub 3 (zależy od której strony się liczy) kostka ze stykami i płytka z żarówkami jest przysmażona (i to właśnie ta masa). Wziąłem więc płytkę do domu i leciutko przetarlem bolec tego styku drobnym papierem ściernym z sadzy. Po podłączeniu nadal nie świeciło. Otworzyłem więc tę kostkę wyjmując taki czerwony pasek i zacisnąłem ten styk gniazda cieniutkimi kombinerkami. Po złożeniu oświetlenie działa jak należy. Wszytko złożyłem i można jeździć. Ale tak sobie myślę, ze ten styk (damska część) w kostce jest do wymiany bo jest przysmażony. I teraz pytanie, czy taki styk można wymienić np z innej rozebranej kostki? 
Czy taką kostkę (wtyczna z gniazdem) do tego Bravo II można gdzieś kupić?

Edytowane przez Luteczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.