Skocz do zawartości

[G] 1.8 XE1 - wtryskiwacz jak sprawdzić


benypb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mam pytanie jak sprawdzić wtryskiwacz PB siemens 5WK93151 bo podczas pracy na PB trzęsie silnikiem i wyrzuca błąd P0130

Na LPG wszystko jest ok, cewka jest nowa, pompa paliwa wymieniona na nową oraz filtr paliwa.

Mam interfejs Opelscanner, czy za pomocą niego mogę sprawdzić wtryski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Orochimaru napisał:

Raczej nie.

Niektóre sterowniki gazu mają możliwość przełączania pojedynczych wtryskiwaczy, ale chyba nie OMVL.

Spróbuj tak jak w przypadku cewek - odłączaj po kolei i patrz jak bardzo pogarsza się praca silnika.

 

Mi chodzi o sprawdzenie wtryskiwacze  benzynowe, nie LPG (w LPG mam kompa King i za pomoca niego moge wylaczac/wlaczac wtryskiwacze) 

Cewka u mnie jest w pełnym - zespolonym module wiec nie ta metoda też.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Orochimaru napisał:

Raczej nie.

Niektóre sterowniki gazu mają możliwość przełączania pojedynczych wtryskiwaczy, ale chyba nie OMVL.

Spróbuj tak jak w przypadku cewek - odłączaj po kolei i patrz jak bardzo pogarsza się praca silnika.

 

Ok, już załapałem o co chodzi, poprostu będę przełączał na pracy LPG na wtryski PB i tak po kolei - dzięki za sugestię.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez benypb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2020 o 09:41, Orochimaru napisał:

Raczej nie.

Niektóre sterowniki gazu mają możliwość przełączania pojedynczych wtryskiwaczy, ale chyba nie OMVL.

Spróbuj tak jak w przypadku cewek - odłączaj po kolei i patrz jak bardzo pogarsza się praca silnika.

 

A więc tak:

Poszedłem za Twoją radą i po rozgrzaniu silnika i przełączeniu na LPG włączałem za pomocą programu do LPG po kolei poszczególne wtryski PB pracując zawsze na 3 wtryskach LPG.

Ze względu na występującą różnicą czasu wtrysków PB i LPG to trochę trzęsło silnikiem i tak po kolei każdy wtrysk PB przetestowałem, na 1 i 4 najbardziej trzęsło silnikiem, miałem nadzieję że wyrzuci mi CHECK ENGINE i będę miał podane jak na dłoni który wtrysk jest do wymiany, jakie było moje zdziwienie, że na żadnym nie wystąpił błąd.

Po wymęczeniu wtrysków PB przełączyłem na zasilanie tylko na benzynę i czekałem tylko na pojawienie się CHECK  ENGINE - i nic, żadnego błędu, silnik równo zaczął pracować i tak pojeździłem przez kilka dni na zasilaniu tylko PB i żadnego błędu. Testuję nadal .....

 

Wydaje mi się, że przyczyną problemów z zamulaniem na PB i ciągłym błędem na PB były rozsynchronizowane wtryski benzynowe.

Poprawcie mnie jeżeli się mylę. 

Edytowane przez benypb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Orochimaru napisał:

Chodzi Ci o korekty paliwowe?

 

Nie wiem czy tak powinienem to nazwać, ale jak patrzyłem na czas wtrysków LPG i PB to różniły się od siebie i przy pracy na 3 wtryskach LPG i jednym z PB trochę trzęsło silnikiem i podejrzewam, że z powodu tych różnic między czasem wtrysku mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy wtrysku Pb i LPG będą się różnić ze względu na mnożnik.

Jeśli jednak będziesz patrzył tylko na czas wtrysku benzyny, to - w stanie ustalonym - nie powinien się on zmieniać, bez względu na to, czy silnik chodzi na Pb, czy na LPG, czy pół na pół. Jest to bardzo istotny wskaźnik poprawności wystrojenia instalacji gazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.