Skocz do zawartości

Klejenie ebmlematów


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kto może używał kleju lub taśmy do emblematów nadwozia ? Trzyma to się, że można na myjnie pojechać ?

 

Mam ich sporo do przymocowania, oryginalnie mocowane na kołki. Jednak nie chcę tego robić dla nowego nadwozia i wiercić dziurek. Jest też opcja przyklejenia do blach.

Na razie takie coś znalazłem:

 

image.png.ad63d0bad99e5506a1d7dd2384f61705.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sherif napisał:

Czy kto może używał kleju lub taśmy do emblematów nadwozia ? Trzyma to się, że można na myjnie pojechać ?

 

Mam ich sporo do przymocowania, oryginalnie mocowane na kołki. Jednak nie chcę tego robić dla nowego nadwozia i wiercić dziurek. Jest też opcja przyklejenia do blach.

Na razie takie coś znalazłem:

 

A czemu nie klasycznie, taśmą piankową 2-stronnie klejącą? Trochę zabawy jest, żeby ją ładnie podocinać na napisach, ale co do zasady to dobre rozwiązanie. Dodatkowo daje się to odkleić i wyczyścić lakier bez jego uszkodzenia.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maxit napisał:

 

A czemu nie klasycznie, taśmą piankową 2-stronnie klejącą? Trochę zabawy jest, żeby ją ładnie podocinać na napisach, ale co do zasady to dobre rozwiązanie. Dodatkowo daje się to odkleić i wyczyścić lakier bez jego uszkodzenia.

Pianka zdaje sie być "gruba" a fajnie byłoby aby grubość warstwy klejącej była jak najcieńsza. Z taśmami piankowymi mam poza tym złę doświadczenia, wszelkie jakie miałem, nie trzymały zbyt dobrze a nie chce literek pogubić :). Możliwe, że miałem do czynienia tylko z tymi słabymi (3M też miałem jakąś).

Taki klej imho też powinno się dać usunąć :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup klej B7000 lub podobny. Teoretycznie ma całkiem inne zastosowanie, ale znam jego właściwości i zapewniam, że się nada. 

Kleisz jak butaprenem-smarujesz i czekasz kilka minut. W razie czego można oderwać podgrzewając jak taśmę dwustronną i nie rozpuszcza lakieru, więc schodzi bez śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ghost2255 napisał:

Kup klej B7000 lub podobny. Teoretycznie ma całkiem inne zastosowanie, ale znam jego właściwości i zapewniam, że się nada. 

Kleisz jak butaprenem-smarujesz i czekasz kilka minut. W razie czego można oderwać podgrzewając jak taśmę dwustronną i nie rozpuszcza lakieru, więc schodzi bez śladu.

Uważasz, że będzie lepszy niż akrylowy 3M ?

https://www.3m.com/3M/en_US/company-us/all-3m-products/~/3M-Plastic-and-Emblem-Adhesive/?N=5002385+3293082148&rt=rud

Niby jest przeznaczony do tego celu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwoch autach przyczepialem znaczek marki do tylnej klapy. Czyli plastik do blachy. W jednym uzylem kleju z marketu ktory byl do polaczen metalowo platikowych a w drugim boll masa klejaco uszczelnijaca. Oba sie trzymaly/trzymaja dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpinając się do tematu...

 

Okazało się, że nakładka na klapie Mercedesa AMG też jest klejona. Tutaj już chyba taśma piankowa nie wystarczy.

Zna ktoś technologię? Klej? Silikon? jakaś specjalna taśma?

 

Nakładka E63 AMG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem kilkukrotnie temat tak montowania emblematów na aucie jak i mocowania obrazków na idealnie gładkich ścianach w domu bez wiercenia.

Należy zastosować taśmę dwustronnie klejącą,ale akrylowaną.Jest sporo droższa od zwykłych,ale siła klejenia jest b.duża.Jeżeli typowo samochodowa taśma dwustronna trzyma sporej wielkości obraz do idealnie gładkiej pomalowanej ściany farbą zmywalną tym bardziej będą trzymały się tak emblematy jak i ww. nakładka spoilerowa.

Ja od siebie polecam taśmę Novol ,ja używałem tej o numerze 90690 czyli 9mm x 5m.

Z czystym sumieniem polecam.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2020 o 10:57, patgaw napisał:

W dwoch autach przyczepialem znaczek marki do tylnej klapy. Czyli plastik do blachy. W jednym uzylem kleju z marketu ktory byl do polaczen metalowo platikowych a w drugim boll masa klejaco uszczelnijaca. Oba sie trzymaly/trzymaja dobrze.

U mnie chyba znaczki są metalowe.

 

13 godzin temu, Maxit napisał:

Okazało się, że nakładka na klapie Mercedesa AMG też jest klejona. Tutaj już chyba taśma piankowa nie wystarczy.

Zna ktoś technologię? Klej? Silikon? jakaś specjalna taśma?

Popatrz na to:

https://www.amazon.com/3M-08069-Press-Place-Adhesive/dp/B000PEWDJW

 

13 godzin temu, Prozaq napisał:

Przerabiałem kilkukrotnie temat tak montowania emblematów na aucie jak i mocowania obrazków na idealnie gładkich ścianach w domu bez wiercenia.

Należy zastosować taśmę dwustronnie klejącą,ale akrylowaną.Jest sporo droższa od zwykłych,ale siła klejenia jest b.duża.Jeżeli typowo samochodowa taśma dwustronna trzyma sporej wielkości obraz do idealnie gładkiej pomalowanej ściany farbą zmywalną tym bardziej będą trzymały się tak emblematy jak i ww. nakładka spoilerowa.

Ja od siebie polecam taśmę Novol ,ja używałem tej o numerze 90690 czyli 9mm x 5m.

Z czystym sumieniem polecam.:ok:

Ja mam doświadczenie z reklamowaną tasmą Tesa, która niby ma zastępować kołki (z podaną dość dużą nośnością). Była dość droga. Niestety nie różni się niczym od pierwszej lepszej taśmy dwustronnej. Najpierw niby trzyma dobrze, bo klej widać, że jest mocny, po jakimś czasie zaczyna się odklejać. To co próbowałem powiesić czy przykleić odpadło po jednym dniu, dlatego trochę się sparzyłem na taśmach. Jak ją znajdę to sprawdzę co to dokładnie za taśma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sherif napisał:

Ja mam doświadczenie z reklamowaną tasmą Tesa,

To nie jest taśma do motoryzacji. Kup dobrą taśmę do listew, Scotch-a czy inną, firmową, odtłuść benzyną ekstrakcyjną i będzie trzymać wiecznie a żeby zdjąć będziesz musiał wycinać. Emblematy tak są klejone fabrycznie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Joki napisał:

To nie jest taśma do motoryzacji. Kup dobrą taśmę do listew, Scotch-a czy inną, firmową, odtłuść benzyną ekstrakcyjną i będzie trzymać wiecznie a żeby zdjąć będziesz musiał wycinać. Emblematy tak są klejone fabrycznie.

Firmowo emblematy są wciskane na kołki w tym aucie. Kołki odetnę lub kupię nowe bez kołków.

Jak gruba jest taka taśma ? Z klejem w tubce jest taki plus że rozleje się i da cienką powłokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, sherif napisał:

Jak gruba jest taka taśma ?

Nie wiem jak jest gruba ale jak kiedyś w Speed-ym uszkodziłem emblemat wystającym z klamki bramy garażowej wkrętem i go odrywałem to wielkie było moje zaskoczenie, że był przyklejony taśmą piankową a wyglądał na całkiem przylegający. Ma około pół mm. Emblemat wygląda jakby całkiem przylegał.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2020 o 22:59, Maxit napisał:

A podpinając się do tematu...

 

Okazało się, że nakładka na klapie Mercedesa AMG też jest klejona. Tutaj już chyba taśma piankowa nie wystarczy.

Zna ktoś technologię? Klej? Silikon? jakaś specjalna taśma?

 

Nakładka E63 AMG

 

nie powinna być.

 

Emblemat po lewej (E200, E350, E500 itd) jest fabrycznie na taśmę dwustroną - odklejalem kilkurotnie i przyklejałem ponownie na taśmę 3M o grubosci chyba 1,5 mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, CiastekD napisał:

to może najpierw wklęśnięcia zalać np klejem  na ciepło do równej powierzchni i dopiero taśmę dwustronną?

 

Imho nie da sie tego równo zrobić. Trzeba będzie testy porobić na starym błotniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli emblemat będzie się składał z wielu elementów to bardzo ciężko go będzie przykleić bez kołków ustalających tak aby wyglądał jak z fabryki. Moim zdaniem błędem jest rezygnowanie z dziurek w karoserii.

 

Kleić to można napisy, w których litery są połączone ze sobą - jeśli masz oddzielne litery, to obawiam się że nie zachowasz takiej precyzji klejenia żeby to ładnie i równo wyglądało. To tego by trzeba przygotować jakieś narzędzie do pozycjonowania elementów i kleić całość "na raz" żeby te pianki/kleje dociskać z taką samą siłą i w takim samym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Azbest napisał:

Jeśli emblemat będzie się składał z wielu elementów to bardzo ciężko go będzie przykleić bez kołków ustalających tak aby wyglądał jak z fabryki. Moim zdaniem błędem jest rezygnowanie z dziurek w karoserii.

 

Kleić to można napisy, w których litery są połączone ze sobą - jeśli masz oddzielne litery, to obawiam się że nie zachowasz takiej precyzji klejenia żeby to ładnie i równo wyglądało. To tego by trzeba przygotować jakieś narzędzie do pozycjonowania elementów i kleić całość "na raz" żeby te pianki/kleje dociskać z taką samą siłą i w takim samym kierunku.

 

To nie tak. Część otworów co jest i tak jest uszkodzona, więc najlepiej je zespawać i zrobić nowe jak już.  Część blach jest nowych i nie ma otworów, wiec i tak trzeba robić nowe.

Wg blacharza i w sumie też mojej logiki łatwiej nakleić taśmę, rozmierzyć i przykleić litery (ewentualnie je nawet poprawiając) niż nawiercić krzywo otwory (wtedy nie ma możliwości korekty).

Część emblematów jest jedno-elementowa, więc problemu nie ma. Emblematy mam wsyzstkie, ale niektóre z uszkodzonymi bolcami, więc na bez bolcowe można je łatwo przerobić ale nie odwrotnie :).

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
33 minuty temu, mati1.6dohc napisał:

kleiłem wczoraj taśmą dwustronną Scotch zewnętrzną.

Mega wrażenie !

Polecam.

@sherif co Ty tam motasz ? Przegapiłem jakieś wątki ? 

Chyba jesteśmy sąsiadami. Hasło: Las.

Mówi Ci coś ?

ok dzięki za info.

Mam cześć emblematów do przyklejenie bo nie chce robić dziurek w nowych blachach.

Poszukaj to zobaczysz co motam :).

Las mam już za płotem, ale ja bardziej wschodni Wawer.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2020 o 17:09, sherif napisał:

Pianka zdaje sie być "gruba" a fajnie byłoby aby grubość warstwy klejącej była jak najcieńsza. Z taśmami piankowymi mam poza tym złę doświadczenia, wszelkie jakie miałem, nie trzymały zbyt dobrze a nie chce literek pogubić :). Możliwe, że miałem do czynienia tylko z tymi słabymi (3M też miałem jakąś).

Taki klej imho też powinno się dać usunąć :hmm:

 

Moje doświadczenie z pianką dwustroennie klejącą jest pozytywne,

Trzymało jak głupie.

Może kleiłeś na nieoczyszczoną powierzchnię? Np woskowaną?

Co do grubości - chyba są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.