Skocz do zawartości

Kratka zwykla zamiast higrosterowane w lazience a wspolnota mieszkaniowa


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Wyglada na to, ze poprzedni wlasciciel mieszkania wymienil kratke nawiewu w lazience z higrosterowanej na zwykla...

http://higrosystem.com/kratkahigrosterowanaBXC

Po kontroli kominiarskiej wspolnota przyslala pismo, zeby przywrocic instalacje do stanu oryginalnego ale bez zadnego terminu czy ewentualnych konsekwncji.

Szczerze mowiac niespecjalnie mam ochote wydawac  3 stowy na ten diwajs ;]

 

Czy wspolnota w takiej sytuacji poza wyslaniem upomnienia, moze nalozyc jakas kare finansowa?

W budynku nie ma gazu, wiec nic mi nie odetna ;)

 

 Z gory dzieki za info :ok:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody kominowe i wentylacyjne są częścią wspólną budynku. Jeżeli  z dokumentacji wynika, że zakończenie przewodu wentylacyjnego było wyposażone "fabrycznie" w higrosterowany to mogę Cie szarpać. Ukarać tylko przez sąd ale pewnie nie warte zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, HerrMajki napisał:

Przewody kominowe i wentylacyjne są częścią wspólną budynku. Jeżeli  z dokumentacji wynika, że zakończenie przewodu wentylacyjnego było wyposażone "fabrycznie" w higrosterowany to mogę Cie szarpać. Ukarać tylko przez sąd ale pewnie nie warte zachodu.

 

Dzieki bardzo, zobaczymy zatem jak sytuacja sie rozwinie ;] Poki co kulturalnie poprosili o przywrocenie stanu oryginalnego. 

Nie przyszlo to zadnym poleconym za potwierdzeniem odbioru, tylko wrzucili kartke do skrzynki i poprosili, zebym im potwierdzil, ze wymienilem...

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Szczerze mowiac niespecjalnie mam ochote wydawac  3 stowy na ten diwajs ;]

 

 

 

 

kup za 200

http://higrosystem.com/kratkahigrosterowanaGHN735aereco

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2020 o 19:38, Maciej__ napisał:

Hej,

 

Wyglada na to, ze poprzedni wlasciciel mieszkania wymienil kratke nawiewu w lazience z higrosterowanej na zwykla...

http://higrosystem.com/kratkahigrosterowanaBXC

Po kontroli kominiarskiej wspolnota przyslala pismo, zeby przywrocic instalacje do stanu oryginalnego ale bez zadnego terminu czy ewentualnych konsekwncji.

Szczerze mowiac niespecjalnie mam ochote wydawac  3 stowy na ten diwajs ;]

 

Czy wspolnota w takiej sytuacji poza wyslaniem upomnienia, moze nalozyc jakas kare finansowa?

W budynku nie ma gazu, wiec nic mi nie odetna ;)

 

 Z gory dzieki za info :ok:

 

 

 

Ja u siebie trochę zabudowałem i zmieniłem miejsce kratki i co roku po przeglądzie wysyłali mi pismo, że kominiarz nie widzi tej właściwej kratki, zawsze to olewałem i tak z 5 lat minęło bez żadnych dodatkowych akcji.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas to wygląda tak, ze mamy uchwale, która pozwala scigac dluznikow. Za kratki nie mamy kar ale doprowadziliśmy do demontażu anteny sat bo ameba nie wiedziała, ze ma instalacje w mieszkaniu. W praktyce to wygląda tak, ze nakładane sa kary do 1k nic się nie dzieje. Powyzej tysiąca sprawa idzie do kancelarii. Czy to zaleglosci za czynsz czy wlasnie kary za anteny i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2020 o 19:38, Maciej__ napisał:

W budynku nie ma gazu, wiec nic mi nie odetna

 

A wentylacja wymuszona czy grawitacyjna?

Bo wymuszone  są projektowane jako "całość" na kubaturę budynku i samowolne wymiany kratek zaburzają jej prawidłowe działanie. Znałem mieszkanie, w którym problem wynikał z tego, że na etapie wykończenia malarze wyjęli do malowania wszystkie wyloty i wrzucili do pudła, a potem pozakładali jak leci. Tylko że one nie były identyczne, miały różne przepływy i działanie i wentylacja w mieszkaniu źle działała. Trzeba było dojść do dokumentacji technicznej bloku i z niej gdzie była jaka kratka. Po przywróceniu prawidłowego układu wentylacja zaczęła działać prawidłowo. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Lucyfer napisał:

 

A wentylacja wymuszona czy grawitacyjna?

Bo wymuszone  są projektowane jako "całość" na kubaturę budynku i samowolne wymiany kratek zaburzają jej prawidłowe działanie. Znałem mieszkanie, w którym problem wynikał z tego, że na etapie wykończenia malarze wyjęli do malowania wszystkie wyloty i wrzucili do pudła, a potem pozakładali jak leci. Tylko że one nie były identyczne, miały różne przepływy i działanie i wentylacja w mieszkaniu źle działała. Trzeba było dojść do dokumentacji technicznej bloku i z niej gdzie była jaka kratka. Po przywróceniu prawidłowego układu wentylacja zaczęła działać prawidłowo. 

 

nawet jesli tam jest cos policzone to dziala zgodnie z obliczeniami jak jest nowe ;]

Po kilku latach te wszystki kratki sa zawalone kurzem i nie trzyma na 100% zadnych parametrow ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lucyfer napisał:

 

A wentylacja wymuszona czy grawitacyjna?

Bo wymuszone  są projektowane jako "całość" na kubaturę budynku i samowolne wymiany kratek zaburzają jej prawidłowe działanie. Znałem mieszkanie, w którym problem wynikał z tego, że na etapie wykończenia malarze wyjęli do malowania wszystkie wyloty i wrzucili do pudła, a potem pozakładali jak leci. Tylko że one nie były identyczne, miały różne przepływy i działanie i wentylacja w mieszkaniu źle działała. Trzeba było dojść do dokumentacji technicznej bloku i z niej gdzie była jaka kratka. Po przywróceniu prawidłowego układu wentylacja zaczęła działać prawidłowo. 

U mnie jest za duzy ciag. Ludzie pozaslepiali napowietrzniki w oknach i normalnie mam podciśnienie w mieszkaniu. IMO grawitacyjna jest lepsza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

Po kilku latach te wszystki kratki sa zawalone kurzem i nie trzyma na 100% zadnych parametrow

 

Nie masz dorocznych kontroli wentylacji? Przy braku gazu w budynku nie są wymagane? Bo tam, gdzie jest gaz, mierzą ciąg w każdym lokalu, zwracają uwagę na zakurzone kratki i nawet każą z nich usuwać siateczki przeciw insektom, które pierwsze się zabijają kurzem (siateczki, nie insekty ;] )

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujekcybul napisał:

U mnie jest za duzy ciag. Ludzie pozaslepiali napowietrzniki w oknach i normalnie mam podciśnienie w mieszkaniu. IMO grawitacyjna jest lepsza.

 

Nie ma złotego środka. W moim starym bloku w kuchniach były pod oknami nawiewy, które też większość ludzi pozatykała. Bo oryginalnie były obudowane drewnianymi nieszczelnymi szafkami robiącymi zimą za lodówki. Potem ludzie kupili lodówki, te szafki polikwidowali i im wiało po nogach. I też jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lucyfer napisał:

 

Nie masz dorocznych kontroli wentylacji? Przy braku gazu w budynku nie są wymagane? Bo tam, gdzie jest gaz, mierzą ciąg w każdym lokalu, zwracają uwagę na zakurzone kratki i nawet każą z nich usuwać siateczki przeciw insektom, które pierwsze się zabijają kurzem (siateczki, nie insekty ;] )

 

Mam kontrole, ale poza tym, ze Ci zaleca odkurzenie to nic z tego nie wynika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maciej__ napisał:

Mam kontrole, ale poza tym, ze Ci zaleca odkurzenie to nic z tego nie wynika

U mnie były kontrole, ale tak to jest z WM w bloku. Wstawili wentylatory w garażu, wyregulowali u ludzi kratki tak aby suma przepływów się zgadzała. Ludzie oczywiście zimą skręcali kratki, więc albo paliły się wentylatory, albo u tych co mieli dobrze wyregulowane nie dało się w łazience siedzieć bo taki był ciąg :phi:.

Pamiętam, że straszyli częstymi kontrolami i karami za zmiany w wentylacji bo miało to odbicie na innych mieszkańcach. Na straszeniu się to kończyło.

Poszukaj może jakieś używki, bo ktoś wymienia w drugą stronę.

 

35 minut temu, wujekcybul napisał:

U mnie jest za duzy ciag. Ludzie pozaslepiali napowietrzniki w oknach i normalnie mam podciśnienie w mieszkaniu. IMO grawitacyjna jest lepsza.

To nie tak. Często w blokach robią tylko wyciąg mechaniczny, czyli 1/2 WM, jeżeli zrobili by nawiew i wywiew nie było by takiego problemu. U siebie w bloku miałem ten sam problem, oponowałem długo, ale jak pojawiło się dziecko i strumień zimnego powietrza z nawiewników szedł prosto w łóżeczko to sam go okleiłem, więc pojawiło się podciśnienie że drzwi ciężko było otworzyć :). Generalnie na zimę wentylacja powinna być przestawiana, a tak jak ktoś zaklei czy przestawi kratkę to inny co ma dobrze ma jeszcze większy ciąg .. taka to właśnie wspólnota. M.in dlatego rekuperatory mają plan letni i zimowy, ale wiadomo w bloku nikomu się nie chce.

Grawitacyjna nie jest lepsza bo latem nie działa a twoja jest poprostu źle wyregulowana, no i jest jest tylko połowa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Tak chyba zrobie :) 

Czasami ludzie sprzedaje z demontazu po odbiorze mieszkania, tylko musze trafic na odpowiedni rozmiar :ok:

 

A sprawdzałeś, czy nie masz po prostu u siebie mieszkaniu kratek zamienionych miejscami? Właśnie przy odnawianiu mieszkania po poprzednim mieszkańcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

 

 

To nie tak. Często w blokach robią tylko wyciąg mechaniczny, czyli 1/2 WM, jeżeli zrobili by nawiew i wywiew nie było by takiego problemu. U siebie w bloku miałem ten sam problem, oponowałem długo, ale jak pojawiło się dziecko i strumień zimnego powietrza z nawiewników szedł prosto w łóżeczko to sam go okleiłem, więc pojawiło się podciśnienie że drzwi ciężko było otworzyć :). Generalnie na zimę wentylacja powinna być przestawiana, a tak jak ktoś zaklei czy przestawi kratkę to inny co ma dobrze ma jeszcze większy ciąg .. taka to właśnie wspólnota. M.in dlatego rekuperatory mają plan letni i zimowy, ale wiadomo w bloku nikomu się nie chce.

Grawitacyjna nie jest lepsza bo latem nie działa a twoja jest poprostu źle wyregulowana, no i jest jest tylko połowa :)

 

Może być choc u mnie sa 3 biegi na dachu chodza na pierwszym a i tak ciagnie. W zimie jak otwieram okno to az je zasysa to samo z drzwiami wejściowymi. To wszystko się na smieci nadaje a nie do mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujekcybul napisał:

Może być choc u mnie sa 3 biegi na dachu chodza na pierwszym a i tak ciagnie. W zimie jak otwieram okno to az je zasysa to samo z drzwiami wejściowymi. To wszystko się na smieci nadaje a nie do mieszkania.

Czyli nadal za dużo, albo inni przykręcili kratki :).

Latem wentylacja chodzi u mnie 60-70% w dzień i 30% w nocy. Zimą w dzień 40%, noc 15%. Przy ogrzewaniu jest znacznie mniej wilgoci w powietrzu więc nie ma sensu przewentylowywać pomieszczeń.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lucyfer napisał:

 

A sprawdzałeś, czy nie masz po prostu u siebie mieszkaniu kratek zamienionych miejscami? Właśnie przy odnawianiu mieszkania po poprzednim mieszkańcu?

 

Nie sa zamienione, ale jest ryzyko, ze ekipa ktora robila remont lazienki cos namotala i wstawila zwykla kratke ;]

Napisalem dzisiaj do poprzednich wlasicieli i oni niby nic nie wymieniali.

Niestety nie pamietam jak bylo zaraz po kupnie, bo nie zwrocilem uwagi na taka duperele a na fotkach nigdzie mi sie nie zalapalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.