Skocz do zawartości

P21W LED co wybrać?


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam bo ponownie szukam. Ponad rok temu kupiłem 5 sztuk z polecanych tutaj 144LED 4014. Owszem, potrafią świecić mocno ale dość nieprzyjemnym trupim światłem a ich trwałość jest niezadowalająca. Jedna padła po miesiącu, druga po ponad roku. Czy pojawiło się coś nowego, wartego uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Igorek napisał:

Odświeżam bo ponownie szukam. Ponad rok temu kupiłem 5 sztuk z polecanych tutaj 144LED 4014. Owszem, potrafią świecić mocno ale dość nieprzyjemnym trupim światłem a ich trwałość jest niezadowalająca. Jedna padła po miesiącu, druga po ponad roku. Czy pojawiło się coś nowego, wartego uwagi?

Co do koloru - to nie poradzę. Co do padania - to można je naprawić (naprawiałem) przez wymianie przepalonych diód prostowniczych (trudniejsza opcja) lub zmostkowanie ich drutem i pogodzenie się z tym, że świecą jeszcze mocniej, ale tylko w jednej polaryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do koloru - to nie poradzę. Co do padania - to można je naprawić (naprawiałem) przez wymianie przepalonych diód prostowniczych (trudniejsza opcja) lub zmostkowanie ich drutem i pogodzenie się z tym, że świecą jeszcze mocniej, ale tylko w jednej polaryzacji.
Tylko te diody pewnie w środku gdzieś, więc jak to rozebrać?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, WaWeR napisał:

Czyli? Odlutować środkowa nogę? Tylko ja czy coś jeszcze?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

Odlutowujesz srodkową nogę i na siłę odklejasz ten metal.

Potem lutujesz na cienkie kabelki.

 

Ja dalem cienki kynar, ktory robi jako dodatkowy bezpiecznik.

Jak sprawdzisz, gdzie w lampie jest + i - to mozesz ominąć diody.

U mnie w kazdej lampie jest odwrotnie, wiec każda żarowka jest teraz do niej dedykowana.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2021 o 21:42, Igorek napisał:

Odświeżam bo ponownie szukam. Ponad rok temu kupiłem 5 sztuk z polecanych tutaj 144LED 4014. Owszem, potrafią świecić mocno ale dość nieprzyjemnym trupim światłem a ich trwałość jest niezadowalająca. Jedna padła po miesiącu, druga po ponad roku. Czy pojawiło się coś nowego, wartego uwagi?

Kup takie z metalowymi radiatorami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mack1805 napisał:

Kuczę, 50zł za żarówkę, która nawet jakiejś marki nie reprezentuje i świeci trupim światełkiem to jakoś tak mam obawy przed wydaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.07.2021 o 13:54, Igorek napisał:

A możesz podać jakiś przykład?

Chcesz bawić się w dość częstą wymianę? Ja dla satysfakcji włozenia  LEDów w pozycyjne/dzienne wkładałem różne rodzaje ale wcześniej czy póżniej ledy padały (raczej wcześniej tak po ok. roku). w tej chwili mam założone zwykłe P20/5 W. Ale z uporem wartym lepszej sprawy założę znowu LEDY.

Ostatnie założone to zakup z Ali za ok 2$. Mają przetwornicę ale nie sprawdzałem czy regulują napięcie czy prąd. Po ok roku padła jedna (LED COB) i wpadłem na szalony pomysł że włożę do środka jakąś żarówkę led na 12V za prztwornicą i zobaczę jak to długo popracuje. W miejsce COB wlutowałem marketową z 24 diodami. Barwa światła jest identyczna z tą z COB, i jasność poza reflektorem zbliżona. Jak to będzie świeciło w reflektorze, nie wiem. Nie chce mi się narazie wyrzucać żródla COB więc założę jedną starą i jedną przerobioną i porównam jak świecą. Do światła cofania można wstawić LED. Krótko świeci więc dłużej pożyje. W inne miejsca raczej nie polecam, chyba że jak u mnie dla prób i wyciągania wniosków.

20210714_155020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.