Skocz do zawartości

automatyczna kontrola w strefie parkowania


Bartłomiej

Rekomendowane odpowiedzi

Pojazdy kontrolują wyznaczoną strefę, zaś umieszczone na nich kamery odczytują tablice rejestracyjne zaparkowanych aut. Jak zapowiadała rzeczniczka, system porównuje lokalizację wykonanych zdjęć z bazą płatnych miejsc postojowych, a następnie weryfikuje, czy dany pojazd ma opłacone parkowanie. Jeżeli nie - kierowca otrzyma pocztą wezwanie do zapłaty opłaty dodatkowej.

Czyli nadal można parkować za darmo poza wyznaczonymi miejscami ;]

Kontrole są wykonywane dwukrotnie w krótkim odstępie czasu, aby wyeliminować pomyłki, na przykład wtedy, kiedy kierowca idzie właśnie do parkomatu.

Sprytnie ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lucash napisał:

W 100licy przynajmniej można płacić kartą co nie jest takie oczywiste gdzie indziej. Zdarzało mi się latać żeby rozmieniać pieniądze.

 

Przecież od dawna są specjalne aplikacje albo w aplikacji banku masz opcję opłacenia postoju chyba w każdej płatnej strefie w Polsce. Jakie parkomaty, jakie karty, jaką gotówka?? Po co? Nie wysiadając z auta parę klików w telefonie i opłacone, za szybę kartka z napisem mobilet i tyle. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, siwyyy77 napisał:

SkyCash i Twoje problemy znikają 

Tak, SkyCash już dawno rozwiązał moje problemy z płaceniem za parkowanie. Ale ma niestety jedną wadę - nie można zapłacić w poczet karty płatniczej, tylko można z portmonetki skycash. A mnie się nie chce pilnować tych doładowań.

Ale oprócz tego system jest bardzo dobry, bo mogę opłacić parkowanie co do minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wladmar napisał:

za szybę kartka z napisem mobilet i tyle

Nawet to niekoniecznie, rozmawiałem z dwoma kontrolerami w Krakowie i nawet jak nie ma kartki, zawsze sprawdzają w systemie czy opłacony postój... 

5 minut temu, Bartłomiej napisał:

Ale oprócz tego system jest bardzo dobry, bo mogę opłacić parkowanie co do minuty.

Chyba że się zapomnisz wybić... Mi dwa razy po kilkanaście zlociszy przepadło zanim się kapnalem, ew drugi raz mnie automatycznie wybilo po 18 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bartłomiej napisał:

Tak, SkyCash już dawno rozwiązał moje problemy z płaceniem za parkowanie. Ale ma niestety jedną wadę - nie można zapłacić w poczet karty płatniczej, tylko można z portmonetki skycash. A mnie się nie chce pilnować tych doładowań.

Ale oprócz tego system jest bardzo dobry, bo mogę opłacić parkowanie co do minuty.

Ostatnio można chyba z karty ... Coś płaciłem, ale dodali prowizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, siwyyy77 napisał:

Chyba że się zapomnisz wybić... Mi dwa razy po kilkanaście złociszy przepadło zanim się kapnąłem, ew drugi raz mnie automatycznie wybiło po 18 

No tak, ale na szczęście o 18 (w Wawie) przerywa opłaty. Lepsze to, aniżeli wrzucić za mało monet i się denerwować na fotelu u dentysty, że "strasznicy" chodzą i sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bartłomiej napisał:

Ale oprócz tego system jest bardzo dobry, bo mogę opłacić parkowanie co do minuty.

W BI z dokładnością do 10min.

Fajnie byłoby gdyby 1 apka/firma obsługiwała parkowanie i komunikację w całym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ZUBERTO napisał:

W BI z dokładnością do 10min.

Fajnie byłoby gdyby 1 apka/firma obsługiwała parkowanie i komunikację w całym kraju.

 W BI dalej są te śmieszne kupony z kiosku co się wypełnia :) bo chyba parkomatów nie widziałem :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sherif napisał:

 W BI dalej są te śmieszne kupony z kiosku co się wypełnia :) bo chyba parkomatów nie widziałem :hmm:

 

Nie, chyba ze 2 albo 3 lata jak parkomaty stoją.

Dlatego na SkyCash się przerzuciłem żeby nie musieć do nich biegać (kart miałem plik w aucie i z bani).

Karty dla przyjezdnych były do bani, bo nie wiadomo gdzie je kupić.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartłomiej napisał:

Tak, SkyCash już dawno rozwiązał moje problemy z płaceniem za parkowanie. Ale ma niestety jedną wadę - nie można zapłacić w poczet karty płatniczej, tylko można z portmonetki skycash. A mnie się nie chce pilnować tych doładowań.

 

Przecież uzupełnienie konta SkyCash to jakieś 12 sekund będzie ;]

Jak się kasa kończy to klika klikow i gotowe.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZUBERTO napisał:

W BI z dokładnością do 10min.

Fajnie byłoby gdyby 1 apka/firma obsługiwała parkowanie i komunikację w całym kraju.

Nie wiem czy w całym kraju, ale gdzie potrzebowałem to SkyCash ogarniał daną lokalizację.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, OPAL napisał:

Nie wiem czy w całym kraju, ale gdzie potrzebowałem to SkyCash ogarniał daną lokalizację.

Nie wiem jak teraz ale jakiś czas temu w BI parkingi ogarniał Sky Cash, a komunikację miejską ktoś inny.

Dla mnie to parodia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ZUBERTO napisał:

Nie wiem jak teraz ale jakiś czas temu w BI parkingi ogarniał Sky Cash, a komunikację miejską ktoś inny.

Dla mnie to parodia.

Zerknąłem, że teraz ogarnia ponad 70 lokalizacji parkingowych i ponad 50 komunikacyjnych.

Białystok to pikuś... jest nawet Strzelin, Hel itp...

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, OPAL napisał:

Zerknąłem, że teraz ogarnia ponad 70 lokalizacji parkingowych i ponad 50 komunikacyjnych.

Białystok to pikuś... jest nawet Strzelin, Hel itp...

Ja Bialymstokiem posługuje się tylko jako przykładem, bo jest mi najbliższy.

Przykładem głupoty, gdzie do parkowania i komunikacji nie obsługuje jedna firma (a nie wiem co z rowerami miejskimi itd.).

Mnożenie kart, aplikacji, kont, haseł, masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartłomiej napisał:

Ale ma niestety jedną wadę - nie można zapłacić w poczet karty płatniczej, tylko można z portmonetki skycash. A mnie się nie chce pilnować tych doładowań.

a nie można płacić kredytową? Ja tak kupuję bilety bez doładowań bo nie chciałem płacić prowizji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja Bialymstokiem posługuje się tylko jako przykładem, bo jest mi najbliższy.
Przykładem głupoty, gdzie do parkowania i komunikacji nie obsługuje jedna firma (a nie wiem co z rowerami miejskimi itd.).
Mnożenie kart, aplikacji, kont, haseł, masakra.


SkyCash komunikację w Białymstoku też już ogarnia. Już że dwa lata jak nie dłużej.
Wcześniej było faktycznie podzielone, obsługiwał mPay ale ściągali z karty więc problemu z doładowania mi nie było.

Co do reszty to się zgadzam, chociaż w praktyce ciężko to upchnąć w jednej aplikacji. To są osobne firmy, muszą się dogadać i spiąć nie tylko biznes ale i kwestie techniczne. To się im nie opłaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lucash napisał:

kartka czy jakaś specjalna naklejka? 

We wrocławskim zarządzie dróg i biurze obsługi komunikacji miejskiej rozdają naklejki na mobilne płatności za parkowanie - może w innych miastach jest podobnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Bartłomiej napisał:

Ale oprócz tego system jest bardzo dobry, bo mogę opłacić parkowanie co do minuty.

Chyba nawet jest opcja "rozpoczynam parkowanie" i sukcesywnie ściąga aż klikniesz "kończę parkowanie". Dobre o tyle, że czasami nie wiesz, ile czasu cię nie będzie a nie chcesz pilnować, by co np. godzinę odnawiać parkowanie.

Tylko nie pamiętam, czy to w SkyCache było czy w mPay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lucash napisał:

kartka czy jakaś specjalna naklejka? 

Ja w schowku wożę wydrukowane kartki dla SkyCache i mPay + kartka z nr-em telefonu, gdybym kiedyś kogoś zastawił i oddalił się "na chwilę". Jak ktoś widzi że jest kontakt, to dzwoni, za minutę jestem i nie ma nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Polarny napisał:

Chyba nawet jest opcja "rozpoczynam parkowanie" i sukcesywnie ściąga aż klikniesz "kończę parkowanie". Dobre o tyle, że czasami nie wiesz, ile czasu cię nie będzie a nie chcesz pilnować, by co np. godzinę odnawiać parkowanie.

Jedna z najfajniejszych rzeczy - wysiadam z auta, zamykam i klikam w apce start parkowania. Wracam - kończę parkowanie i cześć.

Druga sprawa - z żoną korzystamy z tego samego konta SkyCash na dwóch telefonach, więc nie ma niepotrzebnego mnożenia portmonetek wirtualnych.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bartłomiej napisał:

Jedna z najfajniejszych rzeczy - wysiadam z auta, zamykam i klikam w apce start parkowania. Wracam - kończę parkowanie i cześć.

Druga sprawa - z żoną korzystamy z tego samego konta SkyCash na dwóch telefonach, więc nie ma niepotrzebnego mnożenia portmonetek wirtualnych.

To tak jak u nas. Dodatkowo żona płaci SkyCashem za bilety, co dziwne tą opłatę juz pobiera z karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2020 o 12:47, Polarny napisał:

Chyba nawet jest opcja "rozpoczynam parkowanie" i sukcesywnie ściąga aż klikniesz "kończę parkowanie". Dobre o tyle, że czasami nie wiesz, ile czasu cię nie będzie a nie chcesz pilnować, by co np. godzinę odnawiać parkowanie.

Tylko nie pamiętam, czy to w SkyCache było czy w mPay.

Na pewno w SkyCash jest ta opcja. No i oczywiście sama kończy opłacanie parkingu, jeśli minie godzina, do której w danym miejscu obowiązuje płatność za parking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2020 o 16:54, Bartłomiej napisał:

...Ale ma niestety jedną wadę - nie można zapłacić w poczet karty płatniczej, tylko można z portmonetki skycash. A mnie się nie chce pilnować tych doładowań...

Ale w SkyCash można dodać kartę płatniczą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Andon napisał:

Ale w SkyCash można dodać kartę płatniczą.

Ale ja nie o tym mówię...... spróbuj zapłacić za parkowanie w poczet tej karty. Przynajmniej w Wawie nie jest to możliwe....... bowiem opłata parkingowa nie jest usługą, ale daniną społeczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2020 o 14:48, lucash napisał:

W 100licy przynajmniej można płacić kartą co nie jest takie oczywiste gdzie indziej. Zdarzało mi się latać żeby rozmieniać pieniądze.

 

W Gliwicach bywam na ogol w weekendy wiec nie mialem stycznosci z placeniem za parking. Ale przed swietami mialem cos do ogarniecia w urzedzie, wiec jade bo ojciec wzial numerek w kolejce. Ide do parkometru - widze napis "obsługa kart wkrótce" - mysle, super. Cale szczescie mam pare monet wiec jakos ogarnalem. Po czym parkometr nie wydał biletu ;) prawdzie trzeba podac zdaje sie 4 ostatnie znaki rejestracji, ale mimo wszystko trudniej sie boksowac w razie czego, nie majac de facto dowodu transakcji w postaci śladu na karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PawelWaw napisał:

Ja pojechalem do lublina w piatek wieczorem. Wlozylem kartke mobilneparkowanie i zamiast odrazu wlaczyc platnosc skycasch to mowie ze wlacze jutro przed 9 jak sie obudze. Tylko spalem do 10.30 wygladam z okna hotelu a tam juz mandat za szyba :)

 

To ja miałem lepiej. Wiozłem córkę na zajęcia, a że byliśmy już spóźnieni, to doskonale wiedziałem o której wyszedłem z auta, załóżmy że była to godzina 17:31. Wyłożyłem tylko plakietkę a uruchomiłem parkowanie gdy odprowadziłem córkę, było to jakieś 2-3 min później. Wracam do samochodu, a tam mandat z godziną 17:32. ;]  Skubany, musiał mnie obserwować i od razu wystawił mandat... ;] 

 

Edytowane przez Marcin L.
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2020 o 14:34, rwIcIk napisał:

Kontrole są wykonywane dwukrotnie w krótkim odstępie czasu, aby wyeliminować pomyłki, na przykład wtedy, kiedy kierowca idzie właśnie do parkomatu.

Sprytnie

A mogli by po prostu sprawdzić, czy za 5 minut ma już opłacone parkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2020 o 12:23, Bartłomiej napisał:

Wiecej do kasy wplynie jesli sluzbom bedzie sie chcialo walczyc z bezprawnie zaparkowanymi pojazdami. Chodniki, zbyt blisko rpzejsc dla pieszych, tereny zielone i wszedzie gdzie obowiazuje zakaz , a nie ma strefy.

Tam lezy kasa, wystarczy sie schylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PawelWaw napisał:

Ja pojechalem do lublina w piatek wieczorem. Wlozylem kartke mobilneparkowanie i zamiast odrazu wlaczyc platnosc skycasch to mowie ze wlacze jutro przed 9 jak sie obudze. Tylko spalem do 10.30 wygladam z okna hotelu a tam juz mandat za szyba :)

w telefonach jest powszechny juz budzik:) i najczesciej dziala.

Coz, coz za cos. Ktos kogos przechytrzyl. Sluzby obslugujace strefy platne pewnie sa na prowizjach wiec to taka walka cwanych z cwanszymi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PawelWaw napisał:

Ja pojechalem do lublina w piatek wieczorem. Wlozylem kartke mobilneparkowanie i zamiast odrazu wlaczyc platnosc skycasch to mowie ze wlacze jutro przed 9 jak sie obudze. Tylko spalem do 10.30 wygladam z okna hotelu a tam juz mandat za szyba :)

Następnym razem włącz od razu - SkyCash zacznie naliczanie opłaty dokładnie o tej godzinie, o której zaczyna się płatne parkowanie w danym mieście.

Ja tak miałem kiedyś w Trójmieście, że przyjechałem w niedzielę, włączyłem parkowanie, które zaczęło się w poniedziałek rano.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Marcin L. napisał:

To ja miałem lepiej. Wiozłem córkę na zajęcia, a że byliśmy już spóźnieni, to doskonale wiedziałem o której wyszedłem z auta, załóżmy że była to godzina 17:31. Wyłożyłem tylko plakietkę a zapłaciłem gdy odprowadziłem córkę, było to jakieś 2-3 min później. Wracam do samochodu, a tam mandat z godziną 17:32. ;]  Skubany, musiał mnie obserwować i od razu wystawił mandat... ;] 

Ja kiedyś musiałem składać reklamację do ZDM w Wawie.....

Podjechałem ze znajomymi na Starówkę, opłaciłem parkowanie biletem i położyłem na desce rozdzielczej. Panom strażnikom nie chciało się zajrzeć głębiej do auta a u mnie niestety są tak jakby dwa poziomy deski. Niestety, położyłem bilet na tej niższej części, która i tak doskonale była widoczna z zewnątrz.

Musiałem się nieźle powymieniać pismami z ZDM, bo oczywiście nie chcieli uznać reklamacji i stwierdzili, że widocznie bilet parkingowy spadł na podłogę. Dopiero jak powiedziałem, że mam 5. świadków, że płaciłem, to "w drodze wyjątku" uznali reklamację i umorzyli karę. Głąby jedne !

 

Dlatego teraz SkyCash jest moim przyjacielem podczas parkowania. W zasadzie w każdym mieście w PL, gdzie trzeba płacić za parkowanie.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maras77 napisał:

A mogli by po prostu sprawdzić, czy za 5 minut ma już opłacone parkowanie.

 

Jest dziura w Twoim procesie. Jeśli automat zeskanuje samochód, który tak naprawdę nie parkuje (powiedzmy, że zatrzymał się by kogoś wysadzić ;]) to dostanie mandat. Dlatego pewnie jest wykonywany drugi przejazd by potwierdzić, że pojazd dalej znajduje się (mam nadzieję, że w tym samym miejscu).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Bartłomiej napisał:

Następnym razem włącz od razu - SkyCash zacznie naliczanie opłaty dokładnie o tej godzinie, o której zaczyna się płatne parkowanie w danym mieście.

Ja tak miałem kiedyś w Trójmieście, że przyjechałem w niedzielę, włączyłem parkowanie, które zaczęło się w poniedziałek rano.

 

doskonale o tym wiem ale chcialem byc madrzejszy :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fanlan napisał:

w telefonach jest powszechny juz budzik:) i najczesciej dziala.

Coz, coz za cos. Ktos kogos przechytrzyl. Sluzby obslugujace strefy platne pewnie sa na prowizjach wiec to taka walka cwanych z cwanszymi:)

 

na szczescie nie musze uzywac juz budzika :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GoldFinger napisał:

 

Jest dziura w Twoim procesie. Jeśli automat zeskanuje samochód, który tak naprawdę nie parkuje (powiedzmy, że zatrzymał się by kogoś wysadzić ;]) to dostanie mandat. Dlatego pewnie jest wykonywany drugi przejazd by potwierdzić, że pojazd dalej znajduje się (mam nadzieję, że w tym samym miejscu).

 

Tak. W informacji prasowej jest  mowa o odstepie 5 min. Opłatę dodatkową serwuje się jeżeli auto jest odnotowane 2 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartłomiej napisał:

Następnym razem włącz od razu - SkyCash zacznie naliczanie opłaty dokładnie o tej godzinie, o której zaczyna się płatne parkowanie w danym mieście.

Ja tak miałem kiedyś w Trójmieście, że przyjechałem w niedzielę, włączyłem parkowanie, które zaczęło się w poniedziałek rano.

 

Parkometry robią tak samo. Kiedys wrzucilem pare złotych do pakometru w piątek po południu i miałem parkowanie do poniedzialku 😄 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2020 o 16:05, Waldek40 napisał:

zaparkować przodem, wyjąc tylną rejestracje z ramki i schować ją, samochód z automatycznym skanowaniem parkowania może nam fiu fiu ;]. a łażący sprawdzacie o ile się pojawią to mogą  spisać z przedniej rejestracji ;]

Mozesz też zakleić jedna literke, lub zmienić na inną.

Albo zamienic swoja tylną tablice z przednia na samochodzie obok i zeskanuje ten numer dwa razy przy jednym przebiegu. Wtedy system zawiesi się, samochód skanujacy wybuchnie, albo da mu od razu mandat, a za 5 min drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.