Skocz do zawartości

UConnect 7


maka777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich
 

Na początku chciałbym się przywitać ponieważ od niedawna powożę Tipo SW z 2018r i jestem tu nowy.

 

Mam wersję wyposażenia Longue więc praktycznie wszystko co potrzeba.
Nurtuje mnie jedna kwestia.....mianowicie nie działa u mnie Uconnect. Po połączeniu smartfona kabelkiem do samochodu wyskakuje komunikat że 'Uconnect jest niedostępne dla tego auta'.
Dodam że telefon normalnie łączy się przez bluetooth z samochodem i telefon i inne rzeczy działają.

Można to jakoś zrobić we własnym zakresie czy raczej tylko serwis?

Kolejna sprawa - Android Auto - chciałem korzystać z nawigacji w telefonie i paru innych rzeczy ale niestety nic nie działa, brak jest połączenia z samochodem.
Czy mają koledzy jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bielaPL napisał:

No to opisz jeszcze wrażenia z użytkowania bo się zastanawiam nad takim :)

Silnik 95KM za słaby do tej budy. Wystarczy do normalnego toczenia się. Jedynka ma bardzo krótkie przełożenie. Jeżeli chodzi o komfort i wyposażenie to za te pieniądze nie jest najgorzej😉

Edytowane przez maka777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2020 o 08:50, maka777 napisał:

Witam wszystkich

cześć!

Dnia 10.01.2020 o 08:50, maka777 napisał:

Nurtuje mnie jedna kwestia.....mianowicie nie działa u mnie Uconnect. Po połączeniu smartfona kabelkiem do samochodu wyskakuje komunikat że 'Uconnect jest niedostępne dla tego auta'.

to oznacza że usługi uConnect LIVE nie zostały dodane do konfiguracji auta jak składałeś na nie zamówienie. Wg informacji od Fiata (przynajmniej z 2017 r.) nie ma możliwości dodania ich po skonfigurowaniu auta i rozpoczęcia jego produkcji, tak jak innych opcji. Po dość długich bojach z producentem dostałem m.in. info że producent nie przewidział procedury doposażania auta po jego wyprodukowaniu. Sprowadza się to jedynie do kwestii formalnych i logistycznych.

 

Dnia 10.01.2020 o 08:50, maka777 napisał:

Kolejna sprawa - Android Auto - chciałem korzystać z nawigacji w telefonie i paru innych rzeczy ale niestety nic nie działa, brak jest połączenia z samochodem.
Czy mają koledzy jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić?

Zamawiałeś tą opcję / byłą dodana w standardzie? Jeśli nie, to oficjalnie nic nie wskórasz, nieoficjalnie zajrzyj tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2020 o 10:31, szastan napisał:

cześć!

to oznacza że usługi uConnect LIVE nie zostały dodane do konfiguracji auta jak składałeś na nie zamówienie. Wg informacji od Fiata (przynajmniej z 2017 r.) nie ma możliwości dodania ich po skonfigurowaniu auta i rozpoczęcia jego produkcji, tak jak innych opcji. Po dość długich bojach z producentem dostałem m.in. info że producent nie przewidział procedury doposażania auta po jego wyprodukowaniu. Sprowadza się to jedynie do kwestii formalnych i logistycznych.

 

Zamawiałeś tą opcję / byłą dodana w standardzie? Jeśli nie, to oficjalnie nic nie wskórasz, nieoficjalnie zajrzyj tutaj

Dzięki za informację. Generalnie jestem drugim właścicielem więc nie za bardzo miałem wpływ na wyposażenie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2020 o 08:50, maka777 napisał:

Witam wszystkich
 

Na początku chciałbym się przywitać ponieważ od niedawna powożę Tipo SW z 2018r i jestem tu nowy.

 

Mam wersję wyposażenia Longue więc praktycznie wszystko co potrzeba.
Nurtuje mnie jedna kwestia.....mianowicie nie działa u mnie Uconnect. Po połączeniu smartfona kabelkiem do samochodu wyskakuje komunikat że 'Uconnect jest niedostępne dla tego auta'.
Dodam że telefon normalnie łączy się przez bluetooth z samochodem i telefon i inne rzeczy działają.

Można to jakoś zrobić we własnym zakresie czy raczej tylko serwis?

Kolejna sprawa - Android Auto - chciałem korzystać z nawigacji w telefonie i paru innych rzeczy ale niestety nic nie działa, brak jest połączenia z samochodem.
Czy mają koledzy jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić?

 

Pozdrawiam

 

Walczyłem ostatnio z uruchomieniem android auto u teścia w compasie i okazuje się że to ustrojstwo w stanardzie w polsce nie działa tylko trzeba doinstalować apk'ę której nie widać w sklepie play... 

 

https://www.dobreprogramy.pl/Android-Auto,Program,Android,77700.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to opisz jeszcze wrażenia z użytkowania bo się zastanawiam nad takim
Samochód jak samochód - tjet jedzie, ale pije, a wolnossący 95 KM pamiętam z jazdy próbnej, że chyba za karę bym musiał kupić nowe auto z takim zdechłym silnikiem, który - jeśli by kogoś interesowało - okazuje się być średnio nadający się pod LPG, pomimo rodowodu z serii fire.

Skrzynia krótka okrutnie, doskwiera na trasie.
Diesel nie wiem, nie jeździłem.

Środek Lounge może być, niższe wersje imo plastikowy dramat.
To moje pierwsze nowe auto, więc na początku to był szał w gaciach, teraz w sumie już po 2.5 roku nadal mi pasuje :) jeśli nic poważnego się nie wysypie zostanie ze mną jeszcze długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2020 o 23:12, gilbert3 napisał:

Samochód jak samochód - tjet jedzie, ale pije, a wolnossący 95 KM pamiętam z jazdy próbnej, że chyba za karę bym musiał kupić nowe auto z takim zdechłym silnikiem, który - jeśli by kogoś interesowało - okazuje się być średnio nadający się pod LPG, pomimo rodowodu z serii fire.

Skrzynia krótka okrutnie, doskwiera na trasie.
Diesel nie wiem, nie jeździłem.

Środek Lounge może być, niższe wersje imo plastikowy dramat.
To moje pierwsze nowe auto, więc na początku to był szał w gaciach, teraz w sumie już po 2.5 roku nadal mi pasuje :) jeśli nic poważnego się nie wysypie zostanie ze mną jeszcze długo.

Też rozważałem tipo t-jet jako nowe auto i wystarczyła mi jedna 30min jazda próbna i obejrzenie kilku egzemplarzy w salonie żeby dojść do takich samych wniosków jak Ty. Wolnossącym nawet nie jeździłem bo po przejażdżce wiedziałem że skoro t-jet jedzie w sam raz na to auto, to wolnossak po prostu musi zamulać... A nie kupiłem tego auta bo wystraszyłem się... skrzypiącego i ruszającego sie uchwytu do otwierania drzwi (ze zintegrowanymi guzikami od szyb) sprawiającego wrażenie jakby miał zostać w ręku. No i te skandaliczne pokrętła nawiewów w niższych wersjach... :facepalm: Idiotyczna i niczym nieuzasadniona oszczędność 50EUR która zabrała IMO dziesiątki tysięcy klientów na to całkiem ładne i obszerne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Witam po dłuższym czasie

 

Przy użyciu MES udało mi się wreszcie zmienić bajty 157, 160 oraz 235 jak to było w 'instrukcji' umieszczonej na kąciku.

Wszedłem w 'dział' multimedia i rozrywka (o ile dobrze pamiętam) tam było radio FM i DAB i tam pozmieniałem.

Dodatkowo w ustawieniach proxy aktywowałem radio FM i DAB bo wyświetlało jako nieobecne, nawigacje oraz wyjścia zewnętrzne AUX i USB - też były nieobecne.

 

Niestety po podpięciu telefonu przez USB nic się nie zmieniło, czyli na wyswietlaczu nie pojawił mi się ekran telefonu.

 

Pytanie do kolegów, czy np mam problem z android auto w telefonie i ewentualnie jak to sprawdzić albo może telefon jakimś cudem nie jest kompatybilny z AA (xiaomi redmi note 7).

Czy nadal szukać w ustawieniach auta?

 

Byłem w ASO na przeglądzie i przy okazji o to zapytałem. Po VIN sprawdzili mi że nie nie mam na wyposażeniu Uconnect ale to chyba nie ma związku z AA. Koleś podpial się swoim telefonem do mojego auta i też nic, natomiast poszedł do innego i wyświetlało pięknie.

 

Ktoś ma pomysł co jeszcze można sprawdzić?

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maka777 

Byte odpowiadzialne w proxi za dane funkcje :

DRL DropOut ( dziala w wersji bez swiateł led)
60 byte 60 = 05 -> 0D

DRL menu dziennych:
byte 109 = A5 -> B5

Navigacja:
byte 121 = C0 -> C3 -> (C7) -> (40)
uconnect 7"
byte 148 = 04 -> 05

Uconect life tom tom - informache drogowe
byte 139 = 00 -> 80

DAB
byte 123 = 81 -> 91 -> (5D) -> 05


Navi AUDIO:
byte 121 = 00 -> 44

CarPlay :
byte 157 = 01 -> 01
byte 158 = 00 -> 00
byte 159 = 00 -> 00
byte 160 = 01 -> 01
byte 235 = 00 -> 80

włacza dodatkowe menu chociaz nie działają.

Menu Navi na ekranie między zegarami:
byte 132 = 50 -> 70

Menu GSI na ekranie między zegarami:
byte 133 = 42 -> 62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dziękuję za informacje. Czyli w moim przypadku należy się zająć bajtami z CarPlay? Sprawdziłem jeszcze raz i mam właśnie takie wartości jak kolega podał.

Zastanawiam się tylko czy zmieniam je w dobrym miejscu.

Po połączeniu z Body wyskakuje mi kolejna lista kategorii i nie wiem czy wchodzę w dobrą.

Najbardziej odpowiadające kategorie to 'panel środkowy'  oraz 'multimedia i rozrywka'  (mam nadzieję że dobrze zapamiętałem nazwy) właśnie tam zmieniłem bajty dla radia FM i DAB.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem sobie jeszcze poszczególne opcje po połączeniu MES do auta . Wszedłem w opcję 'deska rozdzielcza' i znalazłem tam 'rodzynka' odnośnie radia. Zapisane jest jako Uconnect Radio/Nav 5''

Dodam że mam radio 7''

 

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szastan napisał:

@maka777 musisz wejść w opcje body (nadwozie), wcisnąć ctrl+c, ustawić bajty i wykonać osiowanie proxi. Nie wchodzisz w żadne inne kategorie.

Tylko, że jak wszedłem w opcję body i wcisnąłem ctrl+alt+c to nic się nie działo...

Załączyłem screen po wejściu w opcję body

Są u góry zakładki info, wykres, regulacja. Może ważne jest na której zakładce jestem?

 

Pozdrawiam

IMG_20200524_132602.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2020 o 10:52, steyr napisał:

W zakładce "Regulacja" wywołujesz ww. komendę, wtedy pojawi się konfiguracja proxi w Twoim aucie.

Dziękuję za pomoc

 

Wreszcie udało mi się doprowadzić do końca całą procedurę. Na koniec sprawdziłem jeszcze raz czy proxy zostało zapisane i było ok.

Po podpięciu telefonu do USB jednak nic nie działa. Jedynie przez BT można posłuchać piosenek np. z YT. Obrazu nie ma, jest tylko dźwięk.

Zastanawiam się czy port USB jest w samochodzie aktywny...

Ewentualnie czy nie muszę zmienić ustawień w telefonie albo czy Android auto dobrze działa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Jedno sprostowanie z mojej strony.

Jednak osiowanie nie zostało całkowicie przeprowadzone...

Okazuje się że problem jest w węźle rozrywkowo-tematycznym.

Po wprowadzeniu prawie wszystkich wartości podanych przez kolegę HARDTECHNO (mam wątpliwości przy bajcie 121 bo kolega podał ten sam bajt w dwóch miejscach z dwoma różnymi wartościami), wyskakuje błąd że osiowanie się nie powiodło...screen w załączniku..

Ma ktoś pomysł o co chodzi? Czy jest jeszcze jakieś dodatkowe zabezpieczenie?

 

Pozdrawiam

 

 

IMG_20200606_105226.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem się jeszcze raz. Dodatkowo zauważyłem że licznik kilometrów mi miga w związku z tym wróciłem do moich oryginalnych ustawień proxi ( z wyjątkiem bajtów 157 i 160). 

Osiowanie tym razem przebiegło bez kłopotów, licznik już nie miga...tylko w dalszym ciągu brak jest AA na wyświetlaczu..

Załączam moje proxi...może komuś się przyda

 

IMG_20200607_152751.jpg

Edytowane przez maka777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Cześć, posiadam Tipo z roku 2020, proxi wygląda identycznie jak u kolegi wyżej (podmieniłem bajt zgodnie z instrukcjami), ale ciągle bez reakcji, próbowane na 2 telefonach, na 5 kablach usb... AA bez reakcji, obojetnie w jakiej kombinacji podpinania, na zaplonie, bez zaplonu... jedyne co moge to wybrac transfer plików i wtedy slysze mp3 z nawigacji :D ale lecą pokolei, pewnie prezz przypadek, bo nie znalazlo zadnego innego pliku mp3.

 

jakies pomysły? 

 

MAKA777 udało Ci się rozwiązać ten problem? 

 

da się sprawdzić czy mam radio ARABIC bez rozkrecania czegokolwiek...? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fspremier napisał:

da się sprawdzić czy mam radio ARABIC bez rozkrecania czegokolwiek...? 

 

 

Tak, wsuwasz sie pod schowek od strony pasażera i telefonem z latarką można wykonać zdjęcie naklejki na radiu. Jak jest w wersji Arabic to będzie taki sam napis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
20 godzin temu, steyr napisał:

S Design z 2020r CP/AA nie powinien mieć w standardzie?

Na pewno mógł mieć. Wystarczyło dodać darmową opcję 8EW System Android Auto / Apple CarPlay. Auta na stocku u dealerów są loterią, jeżeli chodzi o ten dodatek. Czasem ich konfiguracja, jest delikatnie ujmując bardzo kiepsko przemyślana.
Mam doświadczenie, w ciągu 3 miesięcy kupiłem / zamawiałem 3 sztuki Tipo :) 
Sam salon, zazwyczaj odmawia doposażenia auta w tą opcję, a prawda jest taka, że nie mają przeszkolonych ludzi w "kodowaniu" dodatków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dokładnie, osoba która konfigurowała auto nie zaznaczyła opcji carplay (darmowej co najlepsze) dziwne że sami tego nie dodają z automatu skoro opcja za 0 zł ale cóż. W ASO twierdzą że opcji nie da się już uruchomić. Poza ASO podobno tak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jak radio U7 nie jest w wersji Arabic. Dziwna polityka, ja natomiast słyszałem wersję że ktoś z FCA się pomylił przy zamawianiu aut do PL i zamówili ileś set sztuk aut na rynek arabski:phi: Znajomy mi to przekazał który chciał żebym mu uruchomił AA w U7 ale niestety się okazało że ma radio Arabic. Kupił auto które w specyfikacji miało zaznaczone że na wyposażeniu jest AA a i tak nic nie zdziałał w FCA.

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, J4cekk napisał:

Dokładnie, osoba która konfigurowała auto nie zaznaczyła opcji carplay (darmowej co najlepsze) dziwne że sami tego nie dodają z automatu skoro opcja za 0 zł ale cóż. W ASO twierdzą że opcji nie da się już uruchomić. Poza ASO podobno tak? :)

 

O uszy obiło mi się, że podobnie jest w Oplach. Ale tam w większości ASO odblokowują AA jeszcze przed sprzedażą. Ponoć ta blokada wynika z jakiś licencji czy przepisów i dlatego nie robią tego w fabryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.01.2021 o 22:50, Majkiel napisał:

O uszy obiło mi się, że podobnie jest w Oplach

w oplu masz z defaultu od kilku lat AA/CP jak tylko masz radio z ekranem dotykowym (czyt. nie najbiedniejsza wersja). No przynajmniej Astra/Insignia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.