Skocz do zawartości

seat leon olej


Szprajt

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, kupilem niedawno seata leona uzywanego poleasingowego z 2018 roku, 1,4 TSI 125 KM, manual, benzyna. Jest on serwisowany w serwisie Long Life i tu pytanie radzicie pozostac przy tym serwisie czy zmienic na zwykly ? Malo jezdze, dlugie trasy i krotkie trasy to u mnie tak pol na pol w ciagu roku. LL przewiduje wymiane oleju niby co 30 tys. km ale i tak bym wymienial co te 15-20 tys. W takim wypadku co bedzie bardziej oplacalne ? 

No i jesli juz LL to mam 2 typy oleju do wyboru VW 508 00 i VW 504 00, ten drugi wskazuje niby ciut podwyzszona emisje spalin, ale wg mnie jest lepszy bo ma lepsze specyfikacje lepkosci 5W30 , a 508 00 ma 0W20. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, iwik napisał:

Dowolny olej spełniający normę producenta zmieniany co 15kkm i będzie OK.

Serwisy LL są dobre dla pierwszego właściciela na gwarancji...

 

Serwisy LL są dobre dla producenta, jak sprzedaje auto z serwisem w cenie.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bede mial zrobione tylko 8-9 tys. przebiegu przez rok od wymiany oleju to czekać do tych 15stu ? Praktycznie 2 lata na jednym oleju bym jezdzil 
Przebieg albo rok, w aucie żonu olej wymieniam co roku, pomimo przebiegu 5 tys.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Szprajt napisał:

A jak bede mial zrobione tylko 8-9 tys. przebiegu przez rok od wymiany oleju to czekać do tych 15stu ? Praktycznie 2 lata na jednym oleju bym jezdzil 

2 lata przy malych przebiegach jest ok. Ja bym nie zmienial. Zanim dobijesz do duzego przebiegu to zdarzysz sprzedac.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Szprajt napisał:

A jak bede mial zrobione tylko 8-9 tys. przebiegu przez rok od wymiany oleju to czekać do tych 15stu ? Praktycznie 2 lata na jednym oleju bym jezdzil 

Jak pisali inni, co pierwsze minie - czas czy przebieg.

Zainwestowałeś w auto niemałe pieniądze i nie ma co przesadzać w imię oszczędności 200 zł.

 

Gdzie kupiłeś taką poleasingówkę? Dużo kilometrów ma przejechane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Szprajt napisał:

A jak bede mial zrobione tylko 8-9 tys. przebiegu przez rok od wymiany oleju to czekać do tych 15stu ? Praktycznie 2 lata na jednym oleju bym jezdzil 

No i jeździj :ok:

Wymieniaj co 15 kkm albo co 2 lata, jeśli nie zdołasz zrobić w tym czasie 15 kkm.

Nie ma sensu częściej, tym bardziej, że piszesz, że będziesz jeździł głównie w trasy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie silnik 1.O TSI i zalewam auto jakimś Castrolem 5W30 spełniającym normę 504. Fabrycznie jakiś 0w20 jest, ale ten z normą 504 też jest dopuszczony. Ja zmieniam olej co rok czyli w przypadku mojego auta oznacza to przebieg 12-. 14kkm. Auto będę miał długo bo pewnie za kilka lat córka będzie nim jeździć.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Szprajt napisał:

Ok to wole zmieniac juz co rok dla bezpieczenstwa. A przy serwisie olejowym wystarczy wymienic filtr oleju czy pozostale (powietrza, pylkowe) tez trzeba wymieniac ? 

 

Autko kupione w bydgoszczy w salonie, 49k mialo przejechane 

Filtr oleju przy każdej wymianie oleju, a pozostałe jak przewiduje producent. chyba, że przewiduje wymianę co 50 kkm to częściej. Generalnie ja bym wymieniał co drugą wymianę oleju (chyba, że jeździsz w słabych warunkach, to przy każdej wymianie oleju). Ja to bym za każdym razem przy wymianie oleju zobaczył jak wyglądają filtry i wtedy podejmował decyzję (czyli albo przy tej wymianie, albo przy następnej, nie rzadziej niż co druga wymiana).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.