Skocz do zawartości

Wyszukiwarka numerów ksiąg wieczystych po numerze działki


iwik

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Przemaz napisał:

Na geoportalu  było tylko trzeba było odpowiednią warstwę na mapie odznaczyć

 

Jest info z Ewidencji gruntów i budynków z nr KW na geoportalu, ale nie dla wszystkich działek (np dla mojej i sąsiednich nie ma).

A na płatnych portalach pokazuje pełne info o KW, ale oczywiście zakrywa część nr (a po pełen odsyła do płatności...). Te płatne portale skądś muszą mieć źródło tych informacji o numerach.

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 10.01.2020 o 14:28, iwik napisał:

Jest coś takiego dostępne online za free?

Na goportalu widzę wszystko oprócz nr KW, a wszystkie linki z googla prowadzą do płatnych wyszukiwarek... :facepalm:

zależy jaka działka (czyja), co się z nią wcześniej działo itp. - może tu być jakaś szansa:

np: jak potrzebowałem sprawdzić kto kupił działki, które sprzedawało miasto, to sobie spisałem nr poszczególnych działek, wszedłem w KW dużej działki, z której miasto wyodrębniało poszczególne sprzedawane małe działki (nr KW był w ogłoszeniu o przetargu) i sobie sprawdziłem jakie były zmiany w KW należącej miasta - tzn. która działka została wyodrębniona do jakiej KW.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Woockush napisał:

Jeśli znasz numer KW działki obok to na zasadzie "ekstrapolacji" można przeszukać sąsiednie numery KW.

Jak ekstrapolujesz jak sąsiednie działki mogły "istnieć od dawna" i nie mieć ze sobą nic wspólnego?

Mogły mieć KW zakładane w różnym czasie, przy czym nie każda nawet musi mieć tą KW założoną.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2020 o 15:31, Przemaz napisał:

Na geoportalu  było tylko trzeba było odpowiednią warstwę na mapie odznaczyć -  nie wiem jak teraz dawno tam nie byłem

A na lokalizacji ze strony miasta gminy nie ma takowej informaqcji

Nie ma, bo jak znasz KW to poznasz nazwisko i PESEL jeżeli jest wpisany, nie mówiąc o hipotece i innych obciążeniach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Nie ma, bo jak znasz KW to poznasz nazwisko i PESEL jeżeli jest wpisany, nie mówiąc o hipotece i innych obciążeniach.

Tak mi nawet kiedyś w UM powiedziano, że są to dane niejawne i nie ujawnia się nr KW (osobom postronnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Jak ekstrapolujesz jak sąsiednie działki mogły "istnieć od dawna" i nie mieć ze sobą nic wspólnego?

Mogły mieć KW zakładane w różnym czasie, przy czym nie każda nawet musi mieć tą KW założoną.

To wtedy "ekstrapolacja" nie przyniesie zamierzonych efektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2020 o 11:43, maras77 napisał:

Mają boty łażące po księgach wieczystych i budujące swoją bazę.

 

Nie wiem czy to aktualne, chyba walczą z botami.

Wnoszę po tym, że ostatnio grzebałem trochę w księgach (ręcznie) - zrobiłem kilkanaście zapytań

2 razy miałem info typu "wykryto nietypowy ruch z twojej sieci" i musiałem ponawiać formularz za chwilę

 

Do obliczania sumy kontrolnej są gotowce:

https://romek.info/ut/ksiega-wieczysta.php

To się przydaje przy "ekstrapolacjach"

 

Edytowane przez Orochimaru
Scaliłem posty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 10.01.2020 o 14:28, iwik napisał:

Jest coś takiego dostępne online za free?

Na goportalu widzę wszystko oprócz nr KW, a wszystkie linki z googla prowadzą do płatnych wyszukiwarek... :facepalm:

 

ja zawsze robiłem tak, że występowałem w geodezji o wypis z RG dla działki, która mnie interesował - uproszczony 30 PLN, bez danych osobowych i adresu właściciela (nie masz interesu prawnego, i nie będzie pytań "a kim Pan jest?")

Na wypisie jest natomiast KW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.