Skocz do zawartości

Zabezpieczenie chromow-czym


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

 

W P2008 jakiś mądry inaczej wpadł na to żeby progi od zewnątrz miały nakładki chromowe....chyba nie muszę mówić co sól z tym robi i w jakim tempie....

1.Czym to oczyscic dokładnie żeby za mocno nie porysiwac( takie jakby rdzawe/wzery solne-kropki próbują się robić).?

2. I czym zabezpieczyć (mam tylko wosk mequirsa chyba)?

Z góry dzieki

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fili_P napisał:

 

W P2008 jakiś mądry inaczej wpadł na to żeby progi od zewnątrz miały nakładki chromowe....chyba nie muszę mówić co sól z tym robi i w jakim tempie....

1.Czym to oczyscic dokładnie żeby za mocno nie porysiwac( takie jakby rdzawe/wzery solne-kropki próbują się robić).?

2. I czym zabezpieczyć (mam tylko wosk mequirsa chyba)?

Z góry dzieki

 

 

 

 

MIalem cos takiego w Citroenie C4 i nic z tym nie robilem ;] Raz na jakis czas przejechalem  mokra szmatka i tyle.

Przeciez tego i tak nie widac ani na zewnatrz auta, ani ja nim jedziesz.

A jak juz musisz to pewnie wlasnie jakis wosk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Fili_P napisał:

 

W P2008 jakiś mądry inaczej wpadł na to żeby progi od zewnątrz miały nakładki chromowe....chyba nie muszę mówić co sól z tym robi i w jakim tempie....

1.Czym to oczyscic dokładnie żeby za mocno nie porysiwac( takie jakby rdzawe/wzery solne-kropki próbują się robić).?

2. I czym zabezpieczyć (mam tylko wosk mequirsa chyba)?

Z góry dzieki

 

 

 

Jest taki środek, kiedyś polecany mi na jednymi for detailingu.

Owatrol Polytrol.

Ja go stosuję na plastiki zewnętrzne i też na części chromowane.

W necie są opinie i filmiki, jak dla mnie, w przypadku części chromowanych środka należy nałożyć bardzo mało, aby łatwiej wszystko wypolerować.

Środek bardzo wydajny, a w sprzedaży jest bodajże w dość dużej puszce. Jak kupisz, cały AK wysmaruje nim swoje bolidy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W P2008 jakiś mądry inaczej wpadł na to żeby progi od zewnątrz miały nakładki chromowe....chyba nie muszę mówić co sól z tym robi i w jakim tempie....
1.Czym to oczyscic dokładnie żeby za mocno nie porysiwac( takie jakby rdzawe/wzery solne-kropki próbują się robić).?
2. I czym zabezpieczyć (mam tylko wosk mequirsa chyba)?
Z góry dzieki
 
 
 

O tym piszesz ? Bo jesli tak to nie wiem co moze sie im stac.

4df6451e25f6f51db2b34fbf7c3835ad.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Fili_P napisał:

Nieee. Takie na zewnątrz. Zaraz zrobię fotę

 

88491ae66b72aacd4113198b7e61f9c1.jpg

aaa, no to warto zabezpieczyć. Bo Ty masz chyba Allure, a moja żona ma Style z paroma dodatkami.

 

PS. Byś widział minę żony jak na światłach otworzyłem drzwi i robiłem zdjęcie progu :hehe: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=134087]Maciej__[/mention] tak jak piszesz,..[mention=130990]Fili_P[/mention] najlepiej sprobowalbym to ogarnąć folia okleina bezbarwna+opalarka...

Folia ma to do siebie ,e po roku wymiana w zasadzie.... A w tym miejscu to raczej na pewno :-((( 

Mam jakiś krążek na dachu jak jeszcze CB woziłem.... Od roku dumam jak to zdjąć bez lakieru pod spodem a nie wygląda fajnie....chyba się nie skuszę na tę drogę.... Ale dzieki

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzawe kropki to pewnie lotna rdza dobrze widoczna na jasnym elemencie - spryskać deironizerem do kół i powinno zejść.

Z polerowaniem tej listwy Autosolem do chromu bym uważał, bo to pewnie jest plastik z natryśniętą cieniutką warstwą chromową, więc można ją łatwo uszkodzić. Z wyczuciem oczywiście można spróbować ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2020 o 00:17, Fili_P napisał:

Folia ma to do siebie ,e po roku wymiana w zasadzie.... A w tym miejscu to raczej na pewno :-((( 

Mam jakiś krążek na dachu jak jeszcze CB woziłem.... Od roku dumam jak to zdjąć bez lakieru pod spodem a nie wygląda fajnie....chyba się nie skuszę na tę drogę.... Ale dzieki

 

 

 

 

Raz do roku chyba można godzinkę poświęcić na wymianę.

A co do krążka. Spróbuj WD40 obsikać na krawędziach. Minimalnie paznokciem podważyć w jednym miejscu i tam szczególnie podlać. Chwila zabawy z tym będzie, no i fajnie jakby to zrobić przy nieco wyższej temperaturze niż obecnie mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W P2008 jakiś mądry inaczej wpadł na to żeby progi od zewnątrz miały nakładki chromowe....chyba nie muszę mówić co sól z tym robi i w jakim tempie....
1.Czym to oczyscic dokładnie żeby za mocno nie porysiwac( takie jakby rdzawe/wzery solne-kropki próbują się robić).?
2. I czym zabezpieczyć (mam tylko wosk mequirsa chyba)?
Z góry dzieki
 
 
 
Ten chrom to plastik? Rdzawy nalot to głównie smoła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PAWELwaw84 napisał:

Raz na rok Aluchromem i bedzie dobrze.

Tylko, że te wszystkie pasty są cierne a jeżeli to plastik to dość szybko można go pozbawić napylonej warstwy.

Poza tym IMO znacznie lepszy jest Autosol do tego celu :ok:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sherif napisał:

Tylko, że te wszystkie pasty są cierne a jeżeli to plastik to dość szybko można go pozbawić napylonej warstwy.

Poza tym IMO znacznie lepszy jest Autosol do tego celu :ok:.

Aluchrom nie jest pasta mocnoscierna-agresywna. Jak ktos uzyje raz na rok, to watpie by przez cale uzytkowanie auta narobila jakis szkod. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzawy nalot to rozpuszczona smoła z drogi lub tzw. "lotna rdza", która przyczepiła się do lakieru. Spryskać de-ironizeremm, porządnie spłukać i po problemie.

Co do zabezpieczania tego "chromu" na drzwiach - z chromem to zapewne nie ma nic wspólnego, bo na ogół w takich przypadkach jest to "metalizowany" plastik, czyli polakierowany farbą udającą metal. Dość delikatna rzecz z cienką warstwą lakieru i nie traktowałbym tego niczym ściernym - może co najwyżej pastą finiszową żeby usunąć ew. swirle, a potem nałożyć na to wosk lub folię (folia uchroni to też przed odpryskami, a to nieuchronne). Dobra folia, dobrze nałożona, to parę lat spokoju. Czasami po jakiś 8-10 latach te pseudochromy mają tendencję do obłażenia z farby, jeśli miały odpryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy plastik czy metal a jeśli metal to jaki. 

 

Prawdziwy chrom na stalowych zderzakach (taki jak np. w 125p) to faktycznie zimy/soli nie lubi i najlepiej jakimś olejem to pociągnąć a na wiosnę porządnie zmyć.

Wszystkie woski i pasty na niewiele się zdają, chyba, że będzie czyszczone i woskowane po każdym ''solnym'' wyjeździe... Jak się zaniedbało to piękne wżery się robiły a w skrajnych przypadkach dziury na wylot, oczywiście nie po jednej zimie ale:)

 

 

 

Edytowane przez volf6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rado_ napisał:
16 godzin temu, Manx napisał:
Też można, ale jak się pryśnie de-ironizerem, to potem mniej jej zostaje, a często nawet wszystko zejdzie.

Ćwiczyłem na lakierze i zawsze musiałem poprawiać glinką, ale może kwestia ilości zabrudzeń.

ilośći zabrudzeń, stanu lakieru (jego gładkości, czy jest czymś zabezpieczony), jak silny jest środek którego używasz.

Mi po polerowaniu i na zawoskowanym lakierze, nie jest to regułą, ale zdarzało się że po IronX schodziło wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.