Skocz do zawartości

Kierowcy "dużych", proszę o wyjaśnienie


technix

Rekomendowane odpowiedzi

Zaintrygował mnie ten artykuł,

https://wrc.net.pl/na-s7-kierowca-passata-powiedzial-dosc-po-37-sekundowym-wyprzedzaniu-sie-tirow-postanowil-sie-zemscic

ALE nie to że szeryf, tylko czy ktoś kto na co dzień jeździ TIRem, wytłumaczy mi PO CO wy się wogóle wyprzedzacie, skoro i tak jedziecie po tym manewrze jeden za drugim?

Ja rozumiem osobówki, bo jak któryś dociska, to wyprzedzi i zaraz odchodzi, bo wyprzedził po to, żeby jechać szybciej, a Wy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DamianB napisał:

Żeby zdążyć w limitowanym czasie pracy zajechać jak najdalej, bo czasem 5 minut za późno oznacza od 1 dzień albo nawet weekend obsuwy.

A zaraz i tak tutaj będzie gównoburza 😄

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka
 

na a4 sa zakazy wyprzedzania sie przez tiry a i tak większość kierowców ma to w 4d :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na a4 sa zakazy wyprzedzania sie przez tiry a i tak większość kierowców ma to w 4d
Zaryzykuję tezę, że mają tak samo w d jak ty i większość tutaj zgromadzonych, łącznie ze mną, wszelkie limity prędkości na drogach. Tylko że przy przekraczaniu prędkości każdy się próbuje wybielać, że tylko "trochę" (np. +10) przekracza. A tylko trochę wyprzedzić się nie da ;)

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DamianB napisał:

Zaryzykuję tezę, że mają tak samo w d jak ty i większość tutaj zgromadzonych, łącznie ze mną, wszelkie limity prędkości na drogach. Tylko że przy przekraczaniu prędkości każdy się próbuje wybielać, że tylko "trochę" (np. +10) przekracza. A tylko trochę wyprzedzić się nie da ;)

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka
 

właśnie nie , jak łamie przepisy to tak aby innym jednak życia nie utrudniać  .

 

natomiast  w de i at jeżdżę zgodnie z przepisami tak jak 80% kierowców tam . 

( mandaty wysokie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin79 napisał:

na a4 sa zakazy wyprzedzania sie przez tiry a i tak większość kierowców ma to w 4d :)

Tak jak użytkownicy aut osobowych limity prędkości oraz zasadę ruchu prawostronnego. Niech się nikt nie wybiela i spojrzy na własną jazdę. 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zdążyć w limitowanym czasie pracy zajechać jak najdalej, bo czasem 5 minut za późno oznacza od 1 dzień albo nawet weekend obsuwy.

A zaraz i tak tutaj będzie gównoburza :D

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka


No ale jak tak można jechać "na styk'? Staniesz w korku na chwilę i masz weekend na parkingu? Nie świadczy to zbyt dobrze o kierowcy
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kiziuk napisał:

Jedna jedzie ze stałą prędkością 90 km/h, druga 88 km/h.

Odległość 400 km przejeżdżają w czasie, odpowiednio: 267 minut i 273 minut.

No ale różnica 2 km /h przy wyprzedzaniu jest dość znaczna....mam wrażenie że te róznice czasami są poniżej 1 km/h....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, delco napisał:

No ale różnica 2 km /h przy wyprzedzaniu jest dość znaczna....mam wrażenie że te róznice czasami są poniżej 1 km/h....

 

Z obliczeń wynika, że wyprzedzanie ze względną prędkością średnią 2 km/h dwóch pojazdów o długości 17 m (czyli razem 34 m) trwało by około 62 sekundy, więc mogą jechać ten 1 km/h bo wyprzedzają się czasami 2 minuty.

Edytowane przez kiziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hefi napisał:
6 godzin temu, DamianB napisał:

 

No ale jak tak można jechać "na styk'? Staniesz w korku na chwilę i masz weekend na parkingu? Nie świadczy to zbyt dobrze o kierowcy

To chyba świadczy o twoim braku wyobraźni. Z twojej wypowiedzi wynika ,ze w ogóle nie powinien wyjeżdżać bo to źle o nim świadczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2020 o 12:25, technix napisał:

Zaintrygował mnie ten artykuł,

https://wrc.net.pl/na-s7-kierowca-passata-powiedzial-dosc-po-37-sekundowym-wyprzedzaniu-sie-tirow-postanowil-sie-zemscic

ALE nie to że szeryf, tylko czy ktoś kto na co dzień jeździ TIRem, wytłumaczy mi PO CO wy się wogóle wyprzedzacie, skoro i tak jedziecie po tym manewrze jeden za drugim?

Ja rozumiem osobówki, bo jak któryś dociska, to wyprzedzi i zaraz odchodzi, bo wyprzedził po to, żeby jechać szybciej, a Wy?

 

 

37 sekund. Gdyby nie to wyprzedzanie byłby więc 300m dalej. Olbrzymia strata, rzeczywiście, można się wkurzyć.

 

Jak to się dzieję, że ludzie są aż takimi idiotami?

 

 

Dnia 11.01.2020 o 12:38, Marcin79 napisał:

na zachodzie sie nie wyprzedzają i jakoś kierowcy daja rade z limitami

:) 

 

Oczywiście że się nie wyprzedzają. Nigdy. A określenie elefantenrennen wymyślono w Polsce.

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryb napisał:

 

Oczywiście że się nie wyprzedzają. Nigdy. A określenie elefantenrennen wymyślono w Polsce.

 

Dokladnie.Przykladowo w UK czasem nie wyprzedzaja sie nawet przez 5 minut.Ale ze roznica miedzy wielkimi a osobowkami to 10 mil/h wiec ludzie maja to w doopie.

Zeby nie bylo- u mnie na wiosce jest centrum spedycyjne sieci marketow wiec jestem doglebnie zorientowany.Fajnie wygladalo jak mialem Kawasaki KLX125-jego Vmax to 95km/h czyli 1km mniej niz te ciezarowki maja kaganiec.Wracalem czasem z terenu obwodnica [gaz do nadgarstka] a za mna kawalkada zjezdzajacych do bazy FH12:facepalm:

Edytowane przez wlad
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hefi napisał:
8 godzin temu, DamianB napisał:
Żeby zdążyć w limitowanym czasie pracy zajechać jak najdalej, bo czasem 5 minut za późno oznacza od 1 dzień albo nawet weekend obsuwy.

A zaraz i tak tutaj będzie gównoburza 😄

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

 

Pokaż więcej  

No ale jak tak można jechać "na styk'? Staniesz w korku na chwilę i masz weekend na parkingu? Nie świadczy to zbyt dobrze o kierowcy

Szczególnie że najczęściej odpowiada za to kto inny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kiziuk napisał:

Jedna jedzie ze stałą prędkością 90 km/h, druga 88 km/h.

Odległość 400 km przejeżdżają w czasie, odpowiednio: 267 minut i 273 minut.

 

Wystarczy że ten pierwszy jest pusty, wjeżdżą na odcięciu pod każdą górkę, a ten drugi na wierzchołku większej górki jedzie 75. Jak to się ma do Twoich obliczeń? Przypadki można mnożyć.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, swienty napisał:

 

Wystarczy że ten pierwszy jest pusty, wjeżdżą na odcięciu pod każdą górkę, a ten drugi na wierzchołku większej górki jedzie 75. Jak to się ma do Twoich obliczeń? Przypadki można mnożyć.

Ale my tu mówimy o autostradzie gdzie chyba aż takich wzniesień nie ma by obciążona ciężarówka aż tak zwolniła... Ale ja się nie znam, bo takim nie jeździłem, więc to tylko moje dywagacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2020 o 13:09, kiziuk napisał:

Wielokrotnie więcej postoi się w zabudowanym na sygnalizacjach, niż zyska na autostradzie.

 

Może i stoi więcej. Ale zarówno ten wolniejszy, jak i ten szybszy, stoją tyle samo... więc jak na autostradzie nadgoniles 5minut, to dalej masz 5 minut.

 

Dnia 11.01.2020 o 20:45, DamianB napisał:

Ale przecież GPS nie jest taki dokładny

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka
 

 

Jest dużo bardziej dokładny niż Ci się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, angrius napisał:

Ale my tu mówimy o autostradzie gdzie chyba aż takich wzniesień nie ma by obciążona ciężarówka aż tak zwolniła... Ale ja się nie znam, bo takim nie jeździłem, więc to tylko moje dywagacje

 

Czepiasz się szczegółu, w takim razie przyjmijmy że ten drugi poleci 85. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hefi napisał:
9 godzin temu, DamianB napisał:
Żeby zdążyć w limitowanym czasie pracy zajechać jak najdalej, bo czasem 5 minut za późno oznacza od 1 dzień albo nawet weekend obsuwy.

A zaraz i tak tutaj będzie gównoburza 😄

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

 

Pokaż więcej  

No ale jak tak można jechać "na styk'? Staniesz w korku na chwilę i masz weekend na parkingu? Nie świadczy to zbyt dobrze o kierowcy

 

Jak pjednego dnia pogonisz, to możesz załapać się na następny parking sporo dalej. I wtedy jedzie się następnego dnia zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, swienty napisał:

 

Czepiasz się szczegółu, w takim razie przyjmijmy że ten drugi poleci 85. 

Pytanie ile takich wzniesień na autostradzie będzie na długości 400km, nawet gdzie ciężarówka zwolni do 80km/h. Raczej niewiele i myślę że jest to pomijane w obliczeniach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, angrius napisał:

Pytanie ile takich wzniesień na autostradzie będzie na długości 400km, nawet gdzie ciężarówka zwolni do 80km/h. Raczej niewiele i myślę że jest to pomijane w obliczeniach 

 

Różnica będzie. Firmy też różnie ustawiają prędkość z jaką można jechać, i jest to od 84 do 90. Dochodzi różnica w bieżniku. ;] Wszystko ZALEŻY.

Tak wiem, za dużo mieszam, bo chyba niektórym się wydaje że TIR to TIR i zawsze ma tyle samo mocy, taki sam tonaż, i może jechać tyle samo. ;] 

 

7 godzin temu, technix napisał:

Panowie, trzymajmy się postawionej tezy, ok

 

Bo tak jest wygodniej, po prostu. Prawda jest taka że najłatwiej ustawić tempomat na jakąś zadaną prędkość, a jak dojeżdżamy do kolejnego auta to chyba oczywiste że wskakujemy na lewy i ogień. :but: 

 

5 godzin temu, TWENTIS napisał:

Jak dla mnie powinien byc w ogole wszedzie zakaz wyprzedzania sie TIR-ów.

 

Osobówek również :) Jak równość to równość :) 

 

Czy kierowcy osobówki na prawdę świat się zawali jeśli pojedzie przez chwilę za wyprzedzającą ciężarówką?

Czy drogi zostały zbudowane wyłącznie dla osobówek? :) 

Wiecznie jest płacz że TIR to, TIR tamto. Wprowadźmy zakaz jazdy autostradami dla wszystkich pojazdów, a na pozostałych drogach bezwzględny zakaz wyprzedzania. Ot tak, żeby żyło się lepiej.

 

  

6 godzin temu, Mars_wrc napisał:

A to nie jest tak, że zamieniają się miejscami, żeby raz jeden, a raz drugi jechał w tunelu aerodynamicznym ?

 

 

Nie.

Edytowane przez swienty
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, swienty napisał:

Czy kierowcy osobówki na prawdę świat się zawali jeśli pojedzie przez chwilę za wyprzedzającą ciężarówką?

Jeśli widać że to wyprzedzanie idzie sprawnie to nie ma problemu, ale jeśli wyprzedzanie trwa 2 minuty bo różnica będzie 1 km/h (przy założeniu długości zestawu 17m x 2 = 121 sekund) to to już jest lekka przesada, a nie mówmy że tak się nie wyprzedzają. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, swienty napisał:

 

 

 

Czy kierowcy osobówki na prawdę świat się zawali jeśli pojedzie przez chwilę za wyprzedzającą ciężarówką?

Raz do roku jeżdżę autostradą, ale za każdym razem na A2 do Łodzi, trafia się nie jeden, ale około 8-10 takich przypadków.

Strata jest duża, bo dochodzi czas na rozjechania się osobówek, po zakończeniu wyścigu TIR-ów.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, swienty napisał:

Wystarczy że ten pierwszy jest pusty, wjeżdżą na odcięciu pod każdą górkę, a ten drugi na wierzchołku większej górki jedzie 75. Jak to się ma do Twoich obliczeń? Przypadki można mnożyć.

 

Stopień statystycznego skomplikowania tego zagadnienia jest o rzędy wielkości wyższy, niż moje obliczenia. Stwierdzę nawet, że jest dużo wyższy, niż sobie to kierujący tak zwanymi TIRami wyobrażają. W związku z tym dalsza analiza tego zagadnienia jest bez sensu bez konkretnych danych statystycznych.

Natomiast z moich wieloletnich obserwacji na drodze wynika, że jak sobie koleś kilka razy wyprzedzi, to czuje się psychicznie dużo lepiej, niż by miał jechać w ogonku nawet, jeśli po kilkudziesięciu kilometrach od wyprzedzania jest dalej o 500 metrów.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Nie ma problemu z wyprzedzaniem o ile to jest sensowna różnica prędkości.

Szczytem chamstwa jest wjeżdżanie przed osobówkę na lewy pas bo akurat szofer ma ochotę wyprzedzać, a przecież nie będzie zwalniał bo straci cenne sekundy
Albo przy kolumnie osobówek wciskanie się i wymuszanie, jadą dwie kolumny po dwóch pasach, każdy po swoim a taki kozak musi wyprzedzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, chris_666 napisał:

 

Albo przy kolumnie osobówek wciskanie się i wymuszanie, jadą dwie kolumny po dwóch pasach, każdy po swoim a taki kozak musi wyprzedzać.

 

I przez z to lewy pas co jakis czas wyhamowuje z 140 do 80-90 8]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, chris_666 napisał:

 


Nie ma problemu z wyprzedzaniem o ile to jest sensowna różnica prędkości.

Szczytem chamstwa jest wjeżdżanie przed osobówkę na lewy pas bo akurat szofer ma ochotę wyprzedzać, a przecież nie będzie zwalniał bo straci cenne sekundy emoji95.png
Albo przy kolumnie osobówek wciskanie się i wymuszanie, jadą dwie kolumny po dwóch pasach, każdy po swoim a taki kozak musi wyprzedzać.

 

I jak opisałeś tu jest myk. Ma możliwość niech wyprzedza ale np jedzie 10 osobówek a taki "kozak" ładuje sie miedzy 9 a 10 osobówka . Wiem ze jest to cieżka praca i szanuje kierowców TIRów ale czasami uważam ze badania psycho wśród nich są do bani. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, demoneczek napisał:

I jak opisałeś tu jest myk. Ma możliwość niech wyprzedza ale np jedzie 10 osobówek a taki "kozak" ładuje sie miedzy 9 a 10 osobówka . Wiem ze jest to cieżka praca i szanuje kierowców TIRów ale czasami uważam ze badania psycho wśród nich są do bani. 

Szwagier obecnie jeździ w Niemczech dla Niemieckiej firmy - nie ma szarpania się, ścigania, pełen komfort dla kierowcy i zero uprzykrzania innym.

Mówi, że nie wróci do pracy i do jazdy w Poslce ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie ogólne pytanie. Jeżdze już albo tylko 27 lat , i ja mam takiego pecha że jak TIRy sie wyprzedaja to zawsze pod górke . Czy tylko ja tak mam ?

Edytowane przez demoneczek
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.