Skocz do zawartości

Citroen C4 2009r problem z centralnym zamkiem


kox

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem z niemiec C4 2009r , problem jest taki, że nie da się otworzyć obu tylnych drzwi, od zewnątrz i od wewnątrz.

Zamykanie zamka kluczykiem  powoduje zamknięcie lusterek i uzbrojenie drzwi przednich i tylnych oraz klapy, po otwarciu kluczykiem otwierają sie lusterka, drzwi kierowcy i pasażera oraz bagażnik.

Po wciśnięciu guzików na pilocie - reagują kierunkowskazy, otwierają się i zamykają lusterka. Centralny się zamyka ale nie otwiera - mimo że lusterka się otwierają czyli sygnał dostaje.

Po użyciu guzika z konsoli działanie 50/50 czasem bez reakcji oprócz próby zazbrojenia zamka, otwarcie podobnie, a czasami zbroją się zamki i normalnie otwierają i zamykają ale tylko przód i klapa.

Po wciskaniu guzika na konsoli można wyczuć że sygnał przychodzi na każde z drzwi bo wyczuwalne jest "cykanie" w okolicy zamka.

Wiązka w harmonijce między drzwiami kierowcy a słupkiem jest nie przerwana. 

Czy uszkodzenie zamka drzwi przednich może mieć wpływ na działanie tylnych zamków, żeby można było otworzyć tylne drzwi?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rbgarb1 napisał:

Nie masz mechanicznie zablokowanych przed otworzeniem przez dzieci? Obejrzyj okolice zamka na wewnętrznej częsci drzwi.

 

45 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ale wtedy moglby otworzyc od zewnatrz...

jak Maciej napisał, nie da się ich otworzyć od wewnątrz i zewnątrz. Gdzieś wyczytałem, że zamek w drzwiach kierowcy steruje całością i może on być uszkodzony. Kwestia otwarcia od wewnątrz to na bank "kontrola rodzicielska" zablokowana mechanicznie. Ale , żeby to odblokować musiałbym otworzyć drzwi lub wypruć boczek i cały zamek. A wolałbymm uniknąć 2 wyrwanych boczków i 2 uszkodzonych zamków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rbgarb1 napisał:

Fakt, przeoczyłem '' zewnątrz'' . No to czeka Cię prucie zamka kierowcy żeby dostać się do zamka ''mastera''

już go wyprułem ;]

myśle tylko czy wymiana pomoże czy źle kombinuję ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2020 o 20:53, rbgarb1 napisał:

znajdz  i przeczyść mikrostyki jak tam są

wymiana na inny i są te same objawy, tzn zbroi się po zamknięciu, ale nie otwiera po wciśnięciu "otwórz" na pilocie i puplpicie.

 

Tak jakby z centralki nie przychodzil sygnał do zamka że ma otworzyć centralny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
23 godziny temu, kox napisał:

W samochodzie był wg słów elektryka uszkodzony ( zawilgocony) BSI - po wymianie komputera, wszystkie zamki bez wymian działają bez uwag

Wszystkie inne elektryczne odbiorniki działały prawidłowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, gobi napisał:

Wszystkie inne elektryczne odbiorniki działały prawidłowo ?

nie znalazłem innych usterek, a może właściwie to nie sprawdziłem dokładnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.