Skocz do zawartości

Jaki solidny prostownik/ładowarka?


Fisherman

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, shapyr napisał:

A tak przy okazji, jakby ktoś chciał, to akurat w Juli ładowarka Hamron jest w promocji za 69,99 zł, a w Lidlu online ładowarka Ultimatespeed za 49,90 zł.

Hamron ma pamięć ustawień.

Mam taką z Lidla i jest do kitu. Akumulator Minn Kota pada szybciutko po naładowaniu tym urządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fisherman napisał:

Mam taką z Lidla i jest do kitu. Akumulator Minn Kota pada szybciutko po naładowaniu tym urządzeniem.

W zasadzie wszystkie elektroniczne tak mają , że ładują akumulator na jakieś 80%. Są za to bezpieczne dla akumulatora i nie ma potrzeby ich dozorowania.

Z ładowarek elektronicznych to chyba  tylko rosyjskie Kulony umożliwiają pełne naładowanie. 

Pooglądaj ten kanał, tu test ładowarki lidlowej

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ctex i jego zaletą to taka że zima auto stoi w garazu nawet dwa tygodnie nie ruszane może być podłączony w aucie i nie mam stachu. Czy ładuje do Max czy 80% nie wiem.

Jakbym miał taki kupic za 279 zł to dołoże i co 5 lat nowy akumulator kupię

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, jakubek napisał:

Ja mam ctex i jego zaletą to taka że zima auto stoi w garazu nawet dwa tygodnie nie ruszane może być podłączony w aucie i nie mam stachu. Czy ładuje do Max czy 80% nie wiem.

Jakbym miał taki kupic za 279 zł to dołoże i co 5 lat nowy akumulator kupię

To sprawdź sobie ceny akumulatorów do łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
55 minut temu, klo napisał:

W czym jest lepsza od tego szajsu z lidla czy biedronki poza ceną 3-4 razy wyższą:hmm:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, volf6 napisał:

W czym jest lepsza od tego szajsu z lidla czy biedronki poza ceną 3-4 razy wyższą:hmm:

Padł mi ostatnio aku zupełnie, nawet kontrolki nie  świeciły. Naładowałem przez nockę lidlowym. Minęło kilka dni, dzisiaj podłączyłem pod nowy zakup https://allegro.pl/oferta/azo-ladowarka-akumulatorow-bc-20-12v-20a-7-stopni-8682409106?snapshot=MjAyMC0wMi0xOFQwOToxODoyNy45NDRaO2J1eWVyO2YwODczMWNhMzMxMDUwZmI2YzA0YWU2MzU1OTZlOTc0MTVjYTY1NjE3NDU0ODUyZWQ5N2M5NGI5Y2FlMThkM2I%3D

I co? 2 minuty i pokazuje, że akumulator naładowany. Chyba ten nowy prostownik nie jest lepszy od lidlowego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fisherman napisał:

 

Kupiłem ale jakoś nie jestem przekonany. U Ciebie też startuje od C-4, za chwilkę C-5 i END?

 

zależnie od stanu aku zaczyna od różnych punktów i różnie trwa ładowanie

ładuję aku od 45 do 150 Ah i zawsze jest różnica w procesie ładowania zależna od stanu rozładowania

Edytowane przez chris_666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fisherman napisał:

I co? 2 minuty i pokazuje, że akumulator naładowany. Chyba ten nowy prostownik nie jest lepszy od lidlowego :(

Albo masz już naładowany aku do tych 80% albo aku uszkodzony/zużyty/zasiarczony.

Jak nie ma dostępu do elektrolitu to pozostaje wyładowanie kontrolne i obliczenie rzeczywistej pojemności:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chris_666 napisał:

 

zależnie od stanu aku zaczyna od różnych punktów i różnie trwa ładowanie

ładuję aku od 45 do 150 Ah i zawsze jest różnica w procesie ładowania

Ja na razie 2 sprawdziłem i mam obawy co do jakości prostownika. Jeden to akumulator głębokiego rozładowywania, kwasowy z grubszymi płytami, Minn Kota 110Ah po długim postoju naładował w kilka minut a wiem,  że akumulator nie trzymał ostatnio. Po 2 dniach napięcie na aku jest 12,5V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, volf6 napisał:

Albo masz już naładowany aku do tych 80% albo aku uszkodzony/zużyty/zasiarczony.

Jak nie ma dostępu do elektrolitu to pozostaje wyładowanie kontrolne i obliczenie rzeczywistej pojemności:)

No i liczyłem,  że nowy prostownik załatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fisherman napisał:

Ja na razie 2 sprawdziłem i mam obawy co do jakości prostownika. Jeden to akumulator głębokiego rozładowywania, kwasowy z grubszymi płytami, Minn Kota 110Ah po długim postoju naładował w kilka minut a wiem,  że akumulator nie trzymał ostatnio. Po 2 dniach napięcie na aku jest 12,5V...

 

rozładuj go do 10,3V  i sprawdź jak się zachowa w czasie ładowania, potem rozładuj i zobacz jaką ma pojemność rzeczywistą

może coś jest z aku

chociaż tez może być prostownik uszkodzony

Edytowane przez chris_666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chris_666 napisał:

 

rozładuj go do 10,3V (daj jakiś ogranicznik rozładowania) i sprawdź jak się zachowa

Tak planowałem ale mi się już  nie chciało dzisiaj.

Drugi naładowany wg prostownika a zielonego oczka brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fisherman napisał:

Tak planowałem ale mi się już  nie chciało dzisiaj.

Drugi naładowany wg prostownika a zielonego oczka brak.

Było przeczytać mój post z 16 stycznia...

Prawie wszystkie elektroniczne tak mają, ze nie zrobią właściwej gęstości elektrolitu więc i o zielonym oczku zapomnij:)

Na wspomnianym kanale testowali cteki, bosche, chińczyki i inne drogie i tanie cuda i oprócz rosyjskiego Kulona żaden z tych szeroko dostępnych nie podołał...

Widać dla większości użytkowników taki feler jest do zaakceptowania (w końcu auto taki 80% aku odpali bez problemu);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy przyniósł rozładowany akumulator Bosch 55Ah, na multimetrze pokazało się 5V. Podłączyłem do niego najpierw prostownik transformatorowy, napięcie podniosło się do około 9V a następnie podłączyłem do niego prostownik z Lidla (pierwsza wersja z 2010 roku). Po około 27h zaświeciła się zielona dioda, nie odłączyłem go od akumulatora ale zostawiłem na następną dobę do ładowania odsiarczającego (cały czas zielona dioda, prąd około 100mA). Akumulator naładowany, zamontowany w aucie, działa. Gęstości elektrolitu nie dało się sprawdzić bo monowieczko jest zgrzane z obudową akumulatora.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2020 o 16:17, Fisherman napisał:

Na pewno musi porządnie ładować akumulator głębokiego rozładowania 120Ah, aku żelowe oraz zwykłe akumulatory samochodowe. Dobrze jakby mógł ładować  również specjalny akumulator do systemu start stop. Co polecicie?

 

http://stef-pol.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M

6 minut temu, Slawcio napisał:

 

to może troszkę poczytaj o nich :hmm:  jchyba że wolisz jak  ktoś za ciebie będzie czytał i wybierał to kup ten ze sklepu na L :skromny:

Może jakbyś poczytał to wiedziałbyś, że już kupiłem a taki z Lidla mam z 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem większosci ladowarek elektronicznych jest odciecie napiecia przy 14,3 v lub 14,7v w trybie mrozu.

A akumulator Ca/Ca trzeba ładować do 16,1 V. I to robi zwykły prostownik, lub ladowarka programowalna.

 

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@volf6 ten ruski to chyba poszedł z cena do góry. Kiedyś dawno temu widziałem.go za 150-200zl na portalu aukcyjnym All...

Teraz ceny powyżej 300zl. Aż tak elektronika ruska poszła do góry ? Czy export ma tendencję wzrostową że wzgl. Na szlaban w Chinach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wujek napisał:

Ja mam taki radziecki i nie bylo akumulatora co by po nim nie wstal. Z tym, ze laduje na noc najmniejszym pradem. Taki sie nie nada?

 

5898464500_1444917079.jpg

Mialem kiedys identyczny-jeszcze sobie ciut podnioslem napiecie wtorne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, maras77 napisał:

Problemem większosci ladowarek elektronicznych jest odciecie napiecia przy 13,3 v lub 14,7v w trybie mrozu.

A akumulator Ca/Ca trzeba ładować do 16,1 V. I to robi zwykły prostownik, lub ladowarka programowalna.

 

A jest możliwość podnieść napięcie w takiej zwykłej elektronicznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2020 o 16:17, Fisherman napisał:

Na pewno musi porządnie ładować akumulator głębokiego rozładowania 120Ah, aku żelowe oraz zwykłe akumulatory samochodowe. Dobrze jakby mógł ładować  również specjalny akumulator do systemu start stop. Co polecicie?

 

Kup sobie stary dobry Bester.

prostownik-bester-6-12-18-24v-25a-uzywan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.