Skocz do zawartości

Stacyjka nie reaguje. Auto padło totalnie


Kobi1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zaczynając od początku.
We wtorek o 22.30 wróciłem do domu. Auto sprawowalo się ok. Nie miało problemów. Żadnych check spadków mocy. Jeździło jak zawsze.
W środę o 6.30 wyszedłem do pracy i tu zaczął się kłopot. Centralny zamek nie zareagował na pilota. Auto otworzyłem bagnetem. Pilot nadal nie reaguje. Kluczyka nie można było przekręcić (tylko awaryjnie bagnet w dziurę ale to nic nie zmieniło) . Nie zapalilo się oświetlenie kabiny ani lampki w drzwiach po ich otwarciu. Nie działa kompletnie nic poza radiem i wyświetlaniem godziny na małym wyświetlaczu między zegarami.
Po pracy wymieniłem baterie we wszystkich 3 kluczykach. Nic.
Sprawdziłem akumulator (12.86) ale na wszelki wypadek zapielismy na kable (grube pożądane). Nic.
Sprawdziliśmy bezpieczniki pod maską i w kabinie. Wszystko gra. Zdemontowalem stacyjke w celu wyczyszczenia. Po wyczyszczenia stacyjki pojawia się na centralnym ekranie między zegarami na zmianę
"check vechicle protection"
"steering locked"
Nadal nie działa żadna elektronika.

PS przeszukałem forum nie znalazłem takiego problemu. Inni mogli auto za 2 czy 3 razem odpalić. Ja nie mogę zrobić nic.


Aktualizacja.


Stacyjka wymieniana na nową. Nic
Akumulator wymieniony na nowy. Nic
Kable sprawdzone. Są ok.
W samym poście nie napisałem że kierownica jest zablokowana a awaryjne przekrecenie kluczyka jej nie odblokowuje. Nie wiem czy to ma znaczenie.
Po wymianie stacyjki na nową nadal raz da a raz nie da się przekręcić kluczyka.
Komunikat też wyskakuje raz na jakiś czas.
Radio nadal działa ale to marne pocieszenie.
Był też facet z komputerem i miernikami.
Wszystkie bezpieczniki są ok.
Komputer nie widzi auta.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Joki napisał:

Niepotrzebnie cokolwiek wymieniasz.

Brakuje gdzieś masy albo kuna zjadła kawałek instalacji itp.

Jak już pisałem. Kable z wiązki ok. Odpalany po kablach i z 3 akumulatorow

 

13 godzin temu, Kobi1985 napisał:

Witam wszystkich.

Zaczynając od początku.
We wtorek o 22.30 wróciłem do domu. Auto sprawowalo się ok. Nie miało problemów. Żadnych check spadków mocy. Jeździło jak zawsze.
W środę o 6.30 wyszedłem do pracy i tu zaczął się kłopot. Centralny zamek nie zareagował na pilota. Auto otworzyłem bagnetem. Pilot nadal nie reaguje. Kluczyka nie można było przekręcić (tylko awaryjnie bagnet w dziurę ale to nic nie zmieniło) . Nie zapalilo się oświetlenie kabiny ani lampki w drzwiach po ich otwarciu. Nie działa kompletnie nic poza radiem i wyświetlaniem godziny na małym wyświetlaczu między zegarami.
Po pracy wymieniłem baterie we wszystkich 3 kluczykach. Nic.
Sprawdziłem akumulator (12.86) ale na wszelki wypadek zapielismy na kable (grube pożądane). Nic.
Sprawdziliśmy bezpieczniki pod maską i w kabinie. Wszystko gra. Zdemontowalem stacyjke w celu wyczyszczenia. Po wyczyszczenia stacyjki pojawia się na centralnym ekranie między zegarami na zmianę
"check vechicle protection"
"steering locked"
Nadal nie działa żadna elektronika.

PS przeszukałem forum nie znalazłem takiego problemu. Inni mogli auto za 2 czy 3 razem odpalić. Ja nie mogę zrobić nic.


Aktualizacja.


Stacyjka wymieniana na nową. Nic
Akumulator wymieniony na nowy. Nic
Kable sprawdzone. Są ok.
W samym poście nie napisałem że kierownica jest zablokowana a awaryjne przekrecenie kluczyka jej nie odblokowuje. Nie wiem czy to ma znaczenie.
Po wymianie stacyjki na nową nadal raz da a raz nie da się przekręcić kluczyka.
Komunikat też wyskakuje raz na jakiś czas.
Radio nadal działa ale to marne pocieszenie.
Był też facet z komputerem i miernikami.
Wszystkie bezpieczniki są ok.
Komputer nie widzi auta.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.