Skocz do zawartości

Umowa ks z ukraincem


Mr_Hyde

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chętnego ukrainca na auto i nie wiem czy bać się czy standardowo spisuje się umowę plus zgłoszenie do wydziału komunikacji??? 

Czy można mieć jakieś nieprzyjemności??? Auto za 2 koła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, CiniO napisał:

A sprzedajesz Ukraińcowi mieszkajacemu w Polsce, czy Ukraińcowi mieszkającemu na Ukrainie ?

Bo to chyba jest roznica.

 

Coś mi mówił że on to na części bierze, ale konkretów nie umawiałem bo na razie jestem unieruchomiony ☹️

A jaka jest różnica??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu sprzedałem samochód Ukraińcowi, za trochę wyższą kwotę, normalnie na umowę K-S, w umowie dane z mojego DO jako sprzedającego i jego paszportu jako kupującego. Sprzedaż zgłoszona do WK oraz do ubezpieczyciela, żadnych problemów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mr_Hyde napisał:

Mam chętnego ukrainca na auto i nie wiem czy bać się czy standardowo spisuje się umowę plus zgłoszenie do wydziału komunikacji??? 

Czy można mieć jakieś nieprzyjemności??? Auto za 2 koła 

 

Pisałem 100 razy. Ojciec sprzedał Nexię obywatelowi Uzbekistanu z Samarkandy. Umer Mirzayev się nazywał (wiem, bo ja pisałem umowę na kompie). Normalna U K-S z danymi z paszportu, następnego dnia zgłoszenie do wydz. kom. i ubezpieczalni i żegnaj próchnico.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedalem 2 samochody ukraincom. Normalna umowa ks. Tam wpisz numer jego dokumentu oraz jaki to domument ( numer paszportu lub karty pobytu) dalej zgloszenie robisz w wydziale komunikacji i zgloszenie do ubezpieczyciela. Nie ma sie czego obawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzikipzs @ArekMiz a co w przypadku kiedy UA nie zamierza zarejestrować fury na siebie tylko jeździć na twoje papiery? W Cepik będziecie widnieć jako ostatni właściciele auta. W razie W to was będą scigac i trzeba będzie się tłumaczyć. W dobie czasów . Najlepiej było by udać się z UA towarzyszem do WK i na miejscu przerejestrować auta. Uważam że to daje 100% pewność że w Cepik zmieni się właściciel.

No.chyba że coś się.juz zmieniło.w WK i wystarczy zgłoszenie zbycia, a pani Na piękne oczy zmieni właściciela auta w bazie Cepik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HARDTECHNO napisał:

@dzikipzs @ArekMiz a co w przypadku kiedy UA nie zamierza zarejestrować fury na siebie tylko jeździć na twoje papiery? W Cepik będziecie widnieć jako ostatni właściciele auta. W razie W to was będą scigac i trzeba będzie się tłumaczyć. W dobie czasów . Najlepiej było by udać się z UA towarzyszem do WK i na miejscu przerejestrować auta. Uważam że to daje 100% pewność że w Cepik zmieni się właściciel.

No.chyba że coś się.juz zmieniło.w WK i wystarczy zgłoszenie zbycia, a pani Na piękne oczy zmieni właściciela auta w bazie Cepik?

 

Nie przejmuje sie tym ze bede ostatnim wpisanym wlascicielem w cepiku, tak jest z kazdym autem ktore idzie na export. W razie W masz zgloszenie do wydzialu komunikacji, wiec mandaty, wypadki, użycie do przestepstwa czy inne klocki cię nie dotyczą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mr_Hyde napisał:

Mam chętnego ukrainca na auto i nie wiem czy bać się czy standardowo spisuje się umowę plus zgłoszenie do wydziału komunikacji??? 

Czy można mieć jakieś nieprzyjemności??? Auto za 2 koła 

Standardowo jak z PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, HARDTECHNO napisał:

No.chyba że coś się.juz zmieniło.w WK i wystarczy zgłoszenie zbycia, a pani Na piękne oczy zmieni właściciela auta w bazie Cepik?

Nie żadne piękne oczy, tylko umowa KS.To nie jest świstek bez wartości.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, HARDTECHNO napisał:

@dzikipzs @ArekMiz a co w przypadku kiedy UA nie zamierza zarejestrować fury na siebie tylko jeździć na twoje papiery? W Cepik będziecie widnieć jako ostatni właściciele auta. W razie W to was będą scigac i trzeba będzie się tłumaczyć. W dobie czasów . Najlepiej było by udać się z UA towarzyszem do WK i na miejscu przerejestrować auta. Uważam że to daje 100% pewność że w Cepik zmieni się właściciel.

No.chyba że coś się.juz zmieniło.w WK i wystarczy zgłoszenie zbycia, a pani Na piękne oczy zmieni właściciela auta w bazie Cepik?

 

, 🤣🤣🤣

Jak bedziesz sprzedawal obywatelowi PL to tez bedziesz go ciagal po WK? 

 

Czego to ludzie nie wymysla zeby sobie zycie komplikowac🤣

  • Lubię to 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HARDTECHNO napisał:

a co w przypadku kiedy UA nie zamierza zarejestrować fury na siebie tylko jeździć na twoje papiery? W Cepik będziecie widnieć jako ostatni właściciele auta. W razie W to was będą scigac i trzeba będzie się tłumaczyć.

 

Ale zgłosiłeś sprzedaż pojazdu w WK na podstawie umowy KS, nic więcej cię nie interesuje. No chyba że jak to często bywa olejesz zgłoszenie, ale to sam sobie jesteś winien.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie sprzedajesz jak polakowi w Polsce, zgarniasz kasę, zgłaszasz sprzedaż w urzędzie gdzie rejestrowałeś i pozamiatane - temat zakończony. Czy nabywcą jest polak, ukrainiec, białorusin, hindus czy turek to już nie robi różnicy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Danielpoz. Nie mam zaufania do nikogo, tym bardziej jestem.podejzliwy co do osób z UA. Dlatego jakbym miał sprzedawać auto obcokrajowcowi który przyjechał zarabiać w pl $_ byłbym bardziej nie ufny niż co do Polaka. No ale to różnie bywa.

 

Dawano dawno temu osoba z mojej rodziny sprzedała auto. Mandaty z fotoradaru przychodziły na tą osobę a nie na nowego właściciela co kupił od niej auto. 

Oczywiście odkręcić sytuację się dało ale było to niekomfortowe i czasochłonne i problematyczne dla tej osoby co sprzedała auto Polakowi...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HARDTECHNO napisał:

Dawano dawno temu osoba z mojej rodziny sprzedała auto. Mandaty z fotoradaru przychodziły na tą osobę a nie na nowego właściciela co kupił od niej auto. 

Oczywiście odkręcić sytuację się dało ale było to niekomfortowe i czasochłonne i problematyczne dla tej osoby co sprzedała auto Polakowi...

 

Też miałem tak samo, ale to była tylko i wyłącznie moja wina, a mianowicie zaniedbanie, nie zgłosiłem do WK sprzedaży, zatem w ewidencjach widniałem jako właściciel, więc Policja/Straż Miejska słusznie wysyłały mandaty do mnie. Przesłanie umowy załatwiało temat, zatem nie ma czasami co obwiniać kogoś, że nastukał mandatów na Twoje konto, trzeba się zastanowić dlaczego tak się stało. :ok:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, AkuQ napisał:

 

Też miałem tak samo, ale to była tylko i wyłącznie moja wina, a mianowicie zaniedbanie, nie zgłosiłem do WK sprzedaży, zatem w ewidencjach widniałem jako właściciel, więc Policja/Straż Miejska słusznie wysyłały mandaty do mnie. Przesłanie umowy załatwiało temat, zatem nie ma czasami co obwiniać kogoś, że nastukał mandatów na Twoje konto, trzeba się zastanowić dlaczego tak się stało. :ok:

Temat był.zglaszany do WK i ubezp w celu odDzyskania składek OC jak kupujący nie przepisał OC na siebie

 . Najwidoczniej jeździł na papierach z auta sprzedaży...nie wiem ale ciaglo się to dosyć długo. Dlatego osobiście teraz jestem trochę przezorny i ostrożny w tego typie tranzakcjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HARDTECHNO napisał:

... kupujący nie przepisał OC na siebie

 . Najwidoczniej jeździł na papierach z auta sprzedaży...nie wiem ale ciaglo się to dosyć długo. Dlatego osobiście teraz jestem trochę przezorny i ostrożny w tego typie tranzakcjach

 

Jak konkretnie zamierzasz tą "ostrożnością" zmusić następnego kupującego na przepisanie OC na siebie i przerejestrowanie auta? :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2020 o 11:10, Mr_Hyde napisał:

Mam chętnego ukrainca na auto i nie wiem czy bać się czy standardowo spisuje się umowę plus zgłoszenie do wydziału komunikacji??? 

Czy można mieć jakieś nieprzyjemności??? Auto za 2 koła 

To tu zależy, może poza EU jest bez pism, ja sprzedałem w 2018 roku swój pojazd do Niemiec, żeby tam zarejestrować, pojazd z 2016 roku, norma E6, mój wydział komunikacji przysyłał mi 4 pisma, że trwa jakieś postępowanie administracyjne, mimo, że umowę ks i wyrejestrowanie w PL ogarnąłem w ciągu tygodnia od sprzedaży. Dopiero po TUV i rejestracji w Niemczech papiery i stare tablice wróciły do PL do mojego WK i ostatnie pismo, że teraz się wszystko zgadza.

Wszystko zależne od kierunku sprzedaży i konkretnego WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sebaso napisał:

Szkoda bo całkiem ładna była :ok: przynajmniej na zdjęciach ;)

Na żywo jeszcze lepiej wyglądała;]. Musiałem się jej pozbyć, a co się z nią stanie to już sprawa kupującego;)

Panowie z Uzbekistanu bardzo mili i konkretni. Zero marudzenia:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mr_Hyde napisał:

Na żywo jeszcze lepiej wyglądała;]. Musiałem się jej pozbyć, a co się z nią stanie to już sprawa kupującego;)
 

Jasne, tylko ostatnio na FB widziałem post jednego z funpage, ktorym mam polubiony i było na nim zdjęcie nexii z podpisem ze to wymarły gatunek,  a one w dużej części zostały wywiezione 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.