Skocz do zawartości

Światło cofania.


fred77

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz widzę tak umieszczone światło cofania.

Nie wiem czy jeszcze jakiś współczesny producent pojazdów, czy to osobowych czy ciężarowych, fabrycznie montuje takie oświetlenie. TO, że firmy wykonujące zabudowy tak robią to wiem ale czy producent coś takiego robi to obecnie jeszcze się z tym nie spotkałem.

 

Rewelacyjny pomysł, nie tyle na zasygnalizowanie innym, że będziemy cofać pojazdem, ale na oświetlenie terenu wokół, co przydaje się podczas manewrów nocą.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Artur_W_wa napisał:

Wg kodeksu światło cofania służy tylko jako sygnalizacja manewru a nie do oświetlenia drogi. Coraz częściej widzę w dużych oświetlenie robocze montowane pod paką, oświetlające podłoże w okolicy naczepy.

 

Wg właściwego rozporządzenia, światło cofania ma być jedno lub dwa (rozmieszczone symetrycznie) i być z tyłu na wysokości 250 do 1200 mm. Tyle...

 

Co ciekawe, nic o natężeniu rozporządzenie nie mówi - możesz sobie wsadzić tam zenona i dalej będzie dobrze. 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, fred77 napisał:

Rewelacyjny pomysł, nie tyle na zasygnalizowanie innym, że będziemy cofać pojazdem, ale na oświetlenie terenu wokół, co przydaje się podczas manewrów nocą.

 

 

 

Mamy XXI wiek. Teren wokół to widać na ekranie.

 

  • Lubię to 2
  • Nie lubię tego 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2020 o 13:33, Ryb napisał:

 

 

Mamy XXI wiek. Teren wokół to widać na ekranie.

 

Szczególnie wyraźnie widać na ciemnym parkingu..........😠

Kamery z boku samochodu nie mają żadnego oświetlenia terenu na który  patrzą.

Bezużyteczna zabawka

 

Mam taki wynalazek w Kia Sorento i już kombinuję jak do tego auta estetycznie zamontować oświetlenie boków auta podczas cofania i na razie nie mam pomysłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JacWeg napisał:

Szczególnie wyraźnie widać na ciemnym parkingu..........😠

Kamery z boku samochodu nie mają żadnego oświetlenia terenu na który  patrzą.

Bezużyteczna zabawka

 

Ekran może wyświetlać obraz nie tylko z kamer ale też z czujników dookoła. A najlepiej żeby była kombinacja obu powyższych.

 

8 godzin temu, JacWeg napisał:

Mam taki wynalazek w Kia Sorento i już kombinuję jak do tego auta estetycznie zamontować oświetlenie boków auta podczas cofania i na razie nie mam pomysłu.

 

Wiele aut ma lampki doświetlające podłoże w bocznych lusterkach. Można to wykorzystać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.