Skocz do zawartości

Poszukiwania kratki wentylacyjnej - inaczej


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam czegoś co nie wiem jak się nazywa.

Chcę zabudować kaloryfer biurkiem, tzn. kaloryfer znajdzie się pod blatem biurka.

Chciałbym w ten blat, nad kaloryferem, osadzić coś w rodzaju kratki wentylacyjnej żeby lepiej rozprowadzić ciepło, a nie ogrzewać tylko nogi.

Musi to być estetyczne, najlepiej w jakimś kolorze drewnopodobnym lub aluminium.

Oglądałem w necie kratki do mebli np. do lodówki.

Kaloryfer ma 1x0,1m, trzebaby ze 2 takie połączyć.

 

Ma ktoś lepszy pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Lucyfer napisał:

Popatrz na kratki nawiewne do dołu drzwi łazienkowych, zapewne są w różnych wykonaniach. 

Przypomniały mi się takie dawne plastikowe prostokątne.

 

Znalazlem cos takiego:

https://www.leroymerlin.pl/drzwi-klamki-i-schody/akcesoria-do-drzwi/kratki-i-tuleje-wentylacyjne/kratka-wentylacyjna-do-mebli-480-x-80-mm-srebrna-gtv,p19976,l1838.html

Mogłoby być szersze, bo na długość 2 szt. da się złączyć.

Muszę obadać jak to montowane jest. Jak miałoby kołnierz to mogłoby se leżeć na blacie, coś jak zaślepki na otwory do przewodów. Baran ze mnie, jak wół opisane, ze wciskana w otwór.

 

Ooooo znalazłem też stronę gdzie na wymiar robią.

Tylko się zdecydować na wzór trzeba.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2020 o 06:26, ZUBERTO napisał:

Fajne, bo szerokość mają sporą.

Trzeba na żywo zobaczyć jak to wygląda.

Ja mam w biurku dokładnie taka kratkę z Leroy. Ma rant i trzyma się na nim. Wygląda bardzo dobrze, polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2020 o 23:03, ZUBERTO napisał:

Znalazlem cos takiego:

Będzie dobra. Są różne odcienie anodyzacji i wzory otworów. Miałem w domu do wentylacji za zabudowanym piekarnikiem i lodówką.

Zobacz w Haas albo Lambud.

W obu powinni mieć spory wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Joki napisał:

Będzie dobra. Są różne odcienie anodyzacji i wzory otworów. Miałem w domu do wentylacji za zabudowanym piekarnikiem i lodówką.

Zobacz w Haas albo Lambud.

W obu powinni mieć spory wybór.

Ta mi pasuje, bo jest szersza (100), a reszta 80 lub 60 tylko:

https://meblownia.pl/gtv-kratka-wentylacyjna-50-100-inoxkk-d50100-06.html

Dzięki.

 

Zabieram się za to jak sójka za morze, ale zakup i tak dopiero jak stolarz meble ogarnie(telefonicznie twierdził, że szerszych od 80 nie widział).

 

Ta jeszcze lepsza bo 1m długa:

https://webshop.schachermayer.com/cat/pl-PL/product/kratka-wentylacyjna-dl-1000-mm-szer-100-mm-aluminium-naturalnie-anodowane/103309976

Widzę, że są u nich gotowce o szerokości 130 i 150, ale tylko długie na 2000, a to już przesada byłaby.

 

Coś się wybierze lub na wymiar zamówi, jak zakładałem wątek to nie wiedziałem nawet że coś takiego istnieje jak ja szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.