Skocz do zawartości

Co myślicie o projekcie połączenia mieszkań


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem pierwszy rzut w celu podjęcia decyzji o kontynuowaniu prac lub porzuceniu koncepcji. Największym problem jest konieczność pozostawienia belki pod sufitem przy wyburzeniu ściany. Światło otworu to będzie 195 cm, czyli bardzo nisko. Biję się z myślami czy to ma sens. Spójrzcie na wstępny projekt i wyraźcie swoją opinię. Nie patrzcie na elementy wykończenia, to wszystko będzie do zmiany, bardziej chodzi o temat tego nawisu i jako taki układ.a1.jpg.06168eb064dd8de8329c5e8b1ab76330.jpg

 

a2.jpg.1f8cc6ff9f7cf32f9f2e509974a4ff8f.jpg

 

a3.jpg.b0164cf6bb60a2a4d7815d348db54725.jpg

 

a4.jpg.2c1cd47256572d0fd23169e70be8024d.jpg

 

a5.jpg.5fd40ea1671254a2caf34f2bd6872480.jpg

 

a6.jpg.f2ae5634fdeee2ca12b727c60b0741ab.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten podciąg na pewno musi być taki wysoki? U sąsiadów przy połączonych mieszkaniach taki podciąg ma ze 40cm (na oko, może nawet deko mniej), zostaje 2,2 i nie ma wrażenia "klaustrofobii". Może trzeba to skonsultować z innym architektem?

 

Te 1,95 uwzględnia już ramiaki zabudowy?

 

Też przy szukaniu mieszkania brałem takie łączenie pod uwagę, ale nie z takim "krawężnikiem". 70cm utraty z prześwitu to bardzo dużo. Decyzja zależy od tego, czy masz inne alternatywy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż wstałem i pomierzyłem u siebie.

Tam gdzie nie mam drewnianej futryny tylko zwykły otwór mam 201 cm

Najniższa drewniana futryna ma 197,5 cm prześwitu.

Nigdy się nie zastanawiałem ile mają drzwi prześwitu :nie_wiem:

Po prostu tyle co standard.

 

Także 195 cm w zwykłych drzwiach nie powinno stanowić problemu.

Natomiast u ciebie będzie to na dużej szerokości i ta szerokość może powodować, że będzie to optycznie jeszcze obniżać.

Myślę, że od metod na oko lepiej zrobi komputerowa symulacja z naniesionym tobą (o ile jesteś najwyższy w rodzinie).

 

Pamiętaj, że jak wchodzisz do jakiegoś pomieszczenia to się nie zastanawiasz ile co ma cm tylko albo ci się podoba albo nie - wrażenie jest ważniejsze niż cyfry.

 

O tym dlaczego ma być akurat 195 cm nie dyskutuję, bo zakładam, że gdyby mogło być 200-205 to by było.

Edytowane przez Tomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten podciąg na pewno musi być taki wysoki? U sąsiadów przy połączonych mieszkaniach taki podciąg ma ze 40cm (na oko, może nawet deko mniej), zostaje 2,2 i nie ma wrażenia "klaustrofobii". Może trzeba to skonsultować z innym architektem?
 
Te 1,95 uwzględnia już ramiaki zabudowy?
 
Też przy szukaniu mieszkania brałem takie łączenie pod uwagę, ale nie z takim "krawężnikiem". 70cm utraty z prześwitu to bardzo dużo. Decyzja zależy od tego, czy masz inne alternatywy

Pisalem, nie ma innej mozliwosci. Musi byc tak wysokosc. Jakby byli chociaz z 10 cm wiecej to bym sie nie zastanawial.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 18.01.2020 o 19:02, bergerac napisał:


Pisalem, nie ma innej mozliwosci. Musi byc tak wysokosc. Jakby byli chociaz z 10 cm wiecej to bym sie nie zastanawial.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Z tego co widze to rozpietosc podciagu ok 5m. 60cm wys to bardzo durzo. Na pewno da sie mniej, potrzebujesz lepszego konstruktora. Po za tym mozna podciog poszerzyc zeby wpakowac wiecej zbrojenia, przy tej samej wysokosci mozna zwiekszyc jego nosnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2020 o 13:19, tower napisał:

Z tego co widze to rozpietosc podciagu ok 5m. 60cm wys to bardzo durzo. Na pewno da sie mniej, potrzebujesz lepszego konstruktora. Po za tym mozna podciog poszerzyc zeby wpakowac wiecej zbrojenia, przy tej samej wysokosci mozna zwiekszyc jego nosnosc.

Nie ma takiej możliwości. Już sprawdzałem u dwóch konstruktorów plus znalazłem konstruktora i architekta, którzy projektowali ten konkretny budynek. Ten element jest wg nich wszystkich absolutnie nienaruszalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optycznie - lustra to doskonale zamaskują.

Jeżeli nie będą tego użytkować ludzie wysocy, to chyba nie byłby to problem.

Jeżeli jednak któryś z domowników przekraczałby wyraźnie wzrostem 190cm - to wg mnie czułby się niekomfortowo w takim mieszkaniu na co dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wald0 napisał:

Optycznie - lustra to doskonale zamaskują.

Jeżeli nie będą tego użytkować ludzie wysocy, to chyba nie byłby to problem.

Jeżeli jednak któryś z domowników przekraczałby wyraźnie wzrostem 190cm - to wg mnie czułby się niekomfortowo w takim mieszkaniu na co dzień

ja jestem najwyższy, mam 176 cm

jak się napnę 177 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bergerac napisał:

Nie ma takiej możliwości. Już sprawdzałem u dwóch konstruktorów plus znalazłem konstruktora i architekta, którzy projektowali ten konkretny budynek. Ten element jest wg nich wszystkich absolutnie nienaruszalny. 

Co tam jest za element? Myslalem ze sciana nosna  i wykuwasz otwor. Jesli jest tam jakis ukryty super podciag to ruszyc to mozna ale to skomplikowana sprawa(tymczasowe podpory itp) wiec koszty wzrosna, wiec może dlatego stwierdzili ze nie warto..

Tez jestem  w sumie konstruktorem,i wg mnie w mieszkaniach zasadniczo nie ma niewiadomo czego. To sa proste rozwiazania.

Reasumujac konstruktorzy cie splawili bo właściciele mieszkan to slaby target dla dobrego konstruktora, a slaby sie cyka ruszac. Ja tez nie lubie w takim szicie grzebac bo kasy z tego malo, upierdliwosc spora wiec kazdy woli cos innego zlapac.

Edytowane przez tower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.