Skocz do zawartości

Przegląd przed terminem?


ANDPOL

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, HARDTECHNO napisał:

@rzel @ANDPOL ja robiłem przegląd w październiku. Kolejna data wychodziła na dzień wypadający w niedzielę 2020. Zainteresowany zapytałem czy przesunie mi o jeden dzień więcej żebym w poniedziałek dotarł do SKP. Odpowiedz diagnosty - NIE

Przegląd muszę zrobić wcześniej. Np w sobotę 

 

Ja w takim wypadku robię w poniedziałek. Nie mam zamiaru dokładać dziadom do interesu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, amazaque napisał:

Jakie to ma znaczenie skoro przegląd i tak trzeba raz w roku zrobić? :hehe: Ja jeżdżę miesiąc albo więcej przed końcem.

 

Takie samo jak różnica pomiędzy biletem miesięcznym (ważnym od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca, obojętne czy miesiąc ma 28 dni czy 31) a biletem 30-dniowym. W przypadku tego pierwszego jeździsz cały równy rok, w przypadku drugiego musisz dziadom za 5/6 dni dopłacić w jednodniowych. :) Ziarnko do ziarnka i tak Cię dymają. :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, HARDTECHNO napisał:

@rzel @ANDPOL ja robiłem przegląd w październiku. Kolejna data wychodziła na dzień wypadający w niedzielę 2020. Zainteresowany zapytałem czy przesunie mi o jeden dzień więcej żebym w poniedziałek dotarł do SKP. Odpowiedz diagnosty - NIE

Przegląd muszę zrobić wcześniej. Np w sobotę 

 

Ja w takich sytuacjach jeżdżę w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak z drugiej strony spojrzeć...

 

Licząc nawet, że auto ma ponad 5 lat i BT trzeba wykonać co roku. Czy utrata 2-3 dni na każdym z badań - zakładając, że będzie się jeździło samochodami (różnymi) aktywnie przez nawet 50 lat - to taka straszna sprawa, że trzeba roztrząsać ten temat, tworzyć z tego atmosferę niesamowitego wyzysku obywateli przez państwo, nagabywać SKP o przedłużanie terminu badania itp. itd.? W skali życia kierowcy straci się maksymalnie jakieś pół roku, czyli 50 złotych - licząc według dzisiejszych cen przeglądów - to jest 5 tanich kaw w kawiarni, nie jestem pewien - ale pewnie coś koło 3 paczek papierosów (nie wiem dokładnie jaki jest rząd ceny tej używki), 10 litrów paliwa, czyli między 100 a 200 km...

 

Argument "ale ja mam 20 samochodów" jest bez sensu - bo jeżeli ma się 20 samochodów, to w 99% przypadków one zarabiają pieniądze -> ten koszt jest zupełnie pomijalny w skali każdego z nich. Większy wpływ będzie miało jeżdżenie pod wiatr i związane z tym zwiększone spalanie, niż faktycznie pojedyncze dni "stracone" między przeglądami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby z trzeciej strony. Podany przykład jest tylko jednym z wielu, gdzie państwo nie dość że obywatelowi nie dokłada, to go dyma. Ja wiem, na parę groszy. Ale chodzi o zasadę "ziarnko do ziarnka". Dlaczego nie może być tak, że raz czy dwa państwo "da" obywatelowi a nie mu zabierze? :)

 

PS. I to "da" to nie 500+ czy inne tego typu syfy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ArekMiz napisał:

Ja wiem, na parę groszy. Ale chodzi o zasadę "ziarnko do ziarnka".

Ale jakie parę groszy? Przecież jeżdżąc nawet tydzień przed terminem mamy całe 52 lata zanim licznik przeglądów nam się przekręci i zapłacimy o jeden więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2020 o 09:33, BOGUSS napisał:

Ja jak przyjadę na przegląd T4 z 1992 to diagnosta woła całą obsadę warsztatu i pokazuje jako wzór dobrze utrzymanego auta.

Całe szczęście, że auto używane od ok 5 lat tylko w miesiącach letnich, a na liczniku 

 

Widzisz, u mnie wszystkie samochody są utrzymane w stanie idealnym - czy mają rok, 5 lat, 10 czy 25. Raz był negatywny - znalazł dziurę w przedniej belce. Po 6 czy 7 latach ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, futrzak napisał:

Raz był negatywny - znalazł dziurę w przedniej belce.

Całe szczęście, że sam naprawiam auta w własnym garażu z kanałem i pełnym wyposażeniem w narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.