Skocz do zawartości

Klimatyzator przenośny


Byba

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Byba napisał:

Za? Przeciw? Wszelkie opinie mile widziane jako, że dorosłem do zakupu :)

 

Chodzi Ci o taki tradycyjny "z rurą" do okna albo do komina?

Z tego co pamiętam, to co roku pojawia się tutaj jakiś wątek o tego tupu urządzeniach i generalnie wnioski są takie, że prawie nie ma żadnych za a są same przeciw.

 

Chyba że myślisz o splicie:

premiair_eh1413_add1.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki klimatyzator musi wyrzucać gorące powietrze (i to dużo) na zewnątrz, czyli musisz mieć grubą rurę wystawioną przez okno lub rurę w ścianie. W efekcie wysysa powietrze z pokoju (to które właśnie schłodził), powodując podciśnienie, zatem innymi drogami będzie musiało w to miejsce napłynąć inne (ciepłe) powietrze: albo przez inne otwarte okno, albo przez wentylację (w bloku tego nie chcesz). Jaka jest efektywność energetyczna w czymś takim sam sobie odpowiedz.

Podobno są wynalazki z dwiema rurami które pobierają powietrze do chłodzenia skraplacza z zewnątrz i to może mieć już trochę więcej sensu. Ale cały czas pozostaje hałas, bo cały agregat jest w środku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez dwa lata. Fakt ze coś tam schłodził i było to czuć....ale równie szybko się agrzewao (tak jak kolega pisał rura ciepła jak suszarka+ problem z zatkaniem żeby nie zasysalo z zewnątrz) do tego upierdliwe rozstawianie no i żeby było chłodno to musi chodzić non stop a głośno, a skropliny itd...
Po tych dwóch latach jeszcze na gwarancji sprzedałem za trochę ponad połowę nowego bez żalu i jak była okazja zamontowałem najprostsza klasyczna klimę za 3 x tyle co ten wynalazek mnie kosztował... Komfort i wygoda nieporownywalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2020 o 13:42, Fili_P napisał:

Miałem przez dwa lata. Fakt ze coś tam schłodził i było to czuć....ale równie szybko się agrzewao (tak jak kolega pisał rura ciepła jak suszarka+ problem z zatkaniem żeby nie zasysalo z zewnątrz) do tego upierdliwe rozstawianie no i żeby było chłodno to musi chodzić non stop a głośno, a skropliny itd...
Po tych dwóch latach jeszcze na gwarancji sprzedałem za trochę ponad połowę nowego bez żalu i jak była okazja zamontowałem najprostsza klasyczna klimę za 3 x tyle co ten wynalazek mnie kosztował... Komfort i wygoda nieporownywalny.

 

No i zyskałeś jeszcze możliwość ogrzewania, czego taki przenośny nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2020 o 11:25, Majkiel napisał:

 

Chodzi Ci o taki tradycyjny "z rurą" do okna albo do komina?

Z tego co pamiętam, to co roku pojawia się tutaj jakiś wątek o tego tupu urządzeniach i generalnie wnioski są takie, że prawie nie ma żadnych za a są same przeciw.

 

Chyba że myślisz o splicie:

premiair_eh1413_add1.jpg

 


To wygląda na jakiś split przenośny. Gdzie takie coś można zakupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kovic napisał:

To wygląda na jakiś split przenośny. Gdzie takie coś można zakupić ?

Ostatnio widywałem na aukcjach od złotówki egzemplarze ze zwrotów w UK. Szły po około 600zł finalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kovic napisał:

To wygląda na jakiś split przenośny. Gdzie takie coś można zakupić ?

 

Nie wiem gdzie można kupić, wiem że jest ;)  Wpisałem w google "split przenośny" i załączyłem jeden z pierwszych obrazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze przenośne klimatyzatory z możliwością zapięcia rury do wylotu zimnego powietrza. Wtedy bierzesz kupujesz rękaw na okno i klimatyzator na balkon. Sprawność i komfort na dużo wyższym poziomie, lecz dalej nie jak split.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Może temat nie do końca z tym o co zapytam ale wspólny mianownik klimatyzacja. 

 

Chciałem na ten sezon letni w mieszkaniu założyć, chcę iść po taniości bo mieksznie pójdzie i tak na sprzedaż. Dostałem propozycję kaisai z montażem za 2600. Więcej danych na tą chwilę nie ma. Cena i sprzęt według Was jak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.