Skocz do zawartości

Pytanie elektryczne


dobromir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym podłączyć sam oświetlenie schodowe, ale brak mi wiedzy technicznej, może ktoś pomoże.... Na schodach mam już wyprowadzone w puszkach kable, w pierwszej puszce jest 3 przewody a w pozostałych 6(oczywiście w 2 oddzielnych przewodach), czyli po 2 zdublowane te same kolory, prąd jest tam stały bez wyłącznika, ja chciałbym podłączyć lampki ledowe (na dole pierwsza i na górze pierwsza z czujnikiem zmierzchu i ruchu zapalające pozostałe). Widziałem takie zestawy w sklepach internetowych za ok 200-350 zł, jest tam zasilacz i 2 czujniki plus lampki. Będzie to działać tak jak sobie zaplanowałem?

Edytowane przez dobromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dobromir napisał:

Będzie to działać tak jak sobie zaplanowałem?

Jeśli kable pozwolą na takie połączenie to tak.

Z opisu wygląda na to, że leci równolegle kabel od puszki do puszki. Z tym, że ta, którą nazywasz pierwszą jest pewnie ostatnia?

To oznacza, że może być problem z takim połączeniem jak chcesz albo trzeba będzie kombinować z odpowiednim zestawem lampek lub jakimiś innymi przekaźnikami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Joki napisał:

Jeśli kable pozwolą na takie połączenie to tak.

Z opisu wygląda na to, że leci równolegle kabel od puszki do puszki. Z tym, że ta, którą nazywasz pierwszą jest pewnie ostatnia?

To oznacza, że może być problem z takim połączeniem jak chcesz albo trzeba będzie kombinować z odpowiednim zestawem lampek lub jakimiś innymi przekaźnikami itp.

Czyli co? Bezpieczniej by było kupić pojedyncze lampki z czujkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2020 o 09:16, dobromir napisał:

Czyli co? Bezpieczniej by było kupić pojedyncze lampki z czujkami?

Mam takie rozwiązanie - 3 lampki z czujnikami przy podłodze. Weź pod uwagę głębokość puszki (taka lampka wchodzi na styk).

Działa nieźle, ale do pełni szczęścia lepiej to okablować zawczasu i podciągnąć sterowanie lampek do skrzynki z bezpiecznikami.

Edytowane przez Pietro_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pietro_M napisał:

Weź pod uwagę głębokość puszki

 

Można nie tylko kupić puszki o większej głębokości, ale są też do nich dostępne pierścienie dystansowe, przykręcane do nich śrubkami, dające każdy blisko centymetrowe dalsze zwiększenie głębokości. Można też mniej elegancko i taniej zrobić sobie przedłużkę z podobnie dokręconej puszki z obciętym dnem na właściwej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.