Skocz do zawartości

Czy istnieją zawóry kulowe lub inne do zaciśnięcia bezpośrednio na rurę PEX?


Joki

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Joki napisał:

Dobra, namierzyłem. :)

 

Ale wygląda na to, że ma to tylko jedna firma w Rzeszowie i nie wygląda na chętną do wysyłki 2szt.

:(

Jest na kąciku parę osób z Rzeszowa, może uderz na priv lub na grupę podkarpacką?

Ja niestety nie mam pojęcia kiedy będę w Rzeszowie (może lipiec, sierpień), bo bym Ci to ogarnął.

Edytowane przez janusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Joki napisał:

...bo w hurtowniach nie znają. Tylko skręcane z jednej strony i z gwintem 1/2" z drugiej lub z gwintem z dwóch stron.

:hmm:

 

 

Ale masz świadomość, że zawory kulowe z czasem mogą wymagać wymiany? I wtedy zagniecione trzeba wyciąć i albo wstawić z gwintem i półśrubunki albo wprasowywać takie same z króćcami z PEX w miejsce wyciętych.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Lucyfer napisał:

 

 

Ale masz świadomość, że zawory kulowe z czasem mogą wymagać wymiany? I wtedy zagniecione trzeba wyciąć i albo wstawić z gwintem i półśrubunki albo wprasowywać takie same z króćcami z PEX w miejsce wyciętych.

Jak będzie ich używał, to raczej nie będą wymagać wymiany. Jak raz ma ruski rok, a jeszcze na pół przepływu to faktycznie mogą po jakimś czasie paść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Artur_W_wa napisał:

Jak będzie ich używał, to raczej nie będą wymagać wymiany. Jak raz ma ruski rok, a jeszcze na pół przepływu to faktycznie mogą po jakimś czasie paść. 

 

Wiesz, właśnie dziś wykuwałem scianę w mieszkaniu, w którym piecyk gazowy jest zastępowany centralną ciepłą wodą i majster kiedyś wgrzał zawór odcinający piecyk w instalację, prawie nie zostawiając króćca. Będzie teraz zabawa, żeby go usunąć i zaślepic jego podejście. Wyznaję zasadę, żeby instalacje robić tak, by zawory były łatwo wymienialne. To, że gość obetonowal zawór zaprawą B10-15 zamiast względnie miękka zaprawą tynkarską, już pomijam, ale łapy mam od młotka poobijane. Nawet zawory względnie często ruszane, potrafią stracić szczelność od porysowania teflonu. Ostatnio wodkan do domu mi wpuscił wodę z piaskiem, który nawet filtr siatkowy pokonał. Gdy w poniedzialek plukali wodociąg i przyłącze, to kamyki leciały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2020 o 23:13, Artur_W_wa napisał:

Wyobraźni majstra nic nie zastąpi,  jak byś miał zabetonowany zawór ze śrubunkami to też byś się narobił. Kolega mial w "nowym" bloku połączenie pp i stali w podłodze :facepalm:

 

No właśnie o to zabetonowanie chodzi. Po pełnym odkuciu wyszło, że zawór ma gwint i śrubunek, ale żeby go "oczyścić" wraz z odcinkiem rurki, który trzeba wykręcić, miałem pod godzinę ręcznego kucia betonu, z którego iskry szły spod mesla. Kango nie mogłem użyć, bo pod spodem jest stary tynk i inne płytki by mogły zacząć odpadać. Gość nie wpadł na to, żeby choćby cienką otulinę dać na rury i użyć zaprawy tynkarskiej, a nie betonu do wylewek. Nawet za PRL rury w ścianach się owijało tekturą falistą, bo nic innego nie było. W innym mieszkaniu, gdzie tak było zrobione, dostanie się do instalacji zajęło mniej niż kwadrans z zerem wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończ srubunkami i daj normalny zawór z gwintem. Moje 2 sztuki zaczęły przepuszczać musiałem rozcinać dawać złączki i znów zgrzewać. Żeby go zamontować i tak potrzebujesz zaciskarke więc po co dawać coś co jest gorsze w obsłudze.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2020 o 07:22, akir napisał:

Zakończ srubunkami i daj normalny zawór z gwintem. Moje 2 sztuki zaczęły przepuszczać musiałem rozcinać dawać złączki i znów zgrzewać. Żeby go zamontować i tak potrzebujesz zgrzewarkę więc po co dawać coś co jest gorsze w obsłudze.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Ale po co mu zgrzewarka do pexy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.