Skocz do zawartości

Jak to jest z waszymi DPF


atlantic

Rekomendowane odpowiedzi

Kopci wam podczas wypalania? Dzisiaj drugi raz na przestrzeni miesiąca zauważyłem, że podczas wypalania dpf za samochodem ciągnie się niebiesko-siwa chmura dymu🤮. To normalne czy szukać gdzieś usterki? Parametry filtra są książkowe. Auto to Bmw e60 535d euro 4.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, atlantic napisał:

Kopci wam podczas wypalania?

Mi kiedyś w 2.0dCi kopcił i w trakcie i bez wypalania przy mocniejszym wciśnięciu gazu tylko zza kierownicy, w lusterkach tego nie widać. Dlatego większość ludzi twierdzi, że ich diesle nie kopcą. Musi ktoś drugi z tyłu jechać i obserwować.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vadero napisał:

Euro 4 mialy DPF? 


Powinny mieć, ale w znacznej części fabrycznie nie posiadają. Producenci nie byli prawdopodobnie przygotowani do masowego montażu filtrów i montowano je jedynie na tzw. rynki specyficzne czyli kraje gdzie ekologie traktuje się na poważnie :)

 

A co do kopcenia sprawdziłbym korekty wtryskiwaczy, stan zaworu EGR oraz nieszczelność w dolocie.

 

Edytowane przez bochumil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, bochumil napisał:


Powinny mieć, ale w znacznej części fabrycznie nie posiadają. Producenci nie byli prawdopodobnie przygotowani do masowego montażu filtrów i montowano je jedynie na tzw. rynki specyficzne czyli kraje gdzie ekologie traktuje się na poważnie :)

 

A co do kopcenia sprawdziłbym korekty wtryskiwaczy, stan zaworu EGR oraz nieszczelność w dolocie.

 

Wszystko w samochodzie jest sprawne, podczas normalnej jazdy nie kopci. Tylko to wypalanie😂. Dzisiaj zadzwoniłem do brata czy jego golf vi 2.0tdi kopcił podczas wypalania dpf i twierdzi ze kopcił. Ostro, na niebiesko. Aso na przeglądach mówiła ze to normalne. Czyli chyba wszystko ok. Może zależy od producenta. Chciałem już jakos to wytłumaczyć, ze może euro4 to jeszcze taka początkowa norma i było to niedopracowane, ale golf ma chyba euro5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MJety i CDTI nie kopcą, silnik lekko inaczej brzmi, jeżeli jest taki ficzer w aucie to chwilowe z 0.7-0.9l/h podnosi się do 2-2.5l/h.

Śmierdzi paloną gumą, zwłaszcza na postoju kiedy wieszaki układu wydechowego są nagrzane. 

 

CDTI dymił  (z17dtr) przy zawieszonym EGR.

 

Edytowane przez el_guapo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volf6 napisał:

Czyli taki kopcący DPF oddaje tę sadzę co nagromadził wcześniej:hmm: Świetne rozwiązanie:hehe:

Jeśli nie oddaje podczas testu homologacyjnego, to jest ekologiczny :D.

 

Tak samo, jak ekologiczne są samochody na prąd.

 

UE jak nie widzi dymu, to uznaje za nieszkodliwe. A że dymi kiedy indziej, lub gdzie indziej....to już mniej ważne.

 

 

DPF to największa ściema ekologów. Teraz jeszcze doszły katalizatory SCR, za kilka lat do dopiero będzie wesoło, jak te sprzęty będą miały 10+ lat i mało który będzie działał jak fabryka przewidziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euro 5, 2015, nic nie kopci, nie mam pojęcia kiedy się wypala, nawet w mieście na krótkich odcinkach. Przebieg 101 kkm. Reanult, wypala się tzw." piątym wtryskiwaczem w filtrze" a nie jak w niektórych badziewiach koncernu VAG podwyższaniem obrotów silnika i dawki :) Dzięki czemu wypala się nawet jeżdżąc na krótkich odcinkach po mieście.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopci wam podczas wypalania? Dzisiaj drugi raz na przestrzeni miesiąca zauważyłem, że podczas wypalania dpf za samochodem ciągnie się niebiesko-siwa chmura dymu. To normalne czy szukać gdzieś usterki? Parametry filtra są książkowe. Auto to Bmw e60 535d euro 4.
 
Mój hdi kopcił mocno podczas wypalania kiedy miał uszkodzony (popękany) katalizator wstępny. Po wymianie nie kopci wcale. Przebieg 460 tys km.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ghost2255 napisał:

Jeśli nie oddaje podczas testu homologacyjnego, to jest ekologiczny :D.

 

DPF to największa ściema ekologów.

 

Nie uogólniałbym tak, choć rzeczywiście w cyklu pomiarowym się nie wypala i tylko dlatego taki diesel mieści się w normach. :hehe:

Natomiast obiektywnie większość tej sadzy się wypali jednak w cyklu wypalania, a nie zostanie wydmuchana. Inna sprawa, że podczas tego wypalania oczywiście żadnych norm czystości spalin auto nie trzyma. 

Subiektywnie też nosem czuć różnicę, brat ma 1.6hdi bez fap, ja miałem z fap i jego spaliny dużo wyraźniej śmierdzą (oba auta w dobrej kondycji) 

 

Swoją drogą w cyklu pomiarowym np hybrydy pług in są super eko, bo robią go z pełną baterią i prawie nie właczają silnika spalinowego. Potem wychodzi im spalanie np. 1.8 litra - z kategorii bajek i pobożnych życzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, iwik napisał:

pomiarowym np hybrydy pług in są super eko, bo robią go z pełną baterią i prawie nie właczają silnika spalinowego.

A to jest kolejna paranoja UE. Cayenne hybrid jest ekologiczny i nie truje. Citigo 1.0 jest nieekologiczny i truje, więc został wycięty z cennika i nie jest już oferowany. Żelazna logika. Ma to sens. :O 

Edytowane przez ghost2255
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bochumil napisał:

 

Jaki przebieg ma ten samochód? Jakie są interwały wypaleń? Może potrzebna regeneracja filtra?

200tys km, wypala się co około 700km. A jak to stwierdzić? Po wypaleniu zawartość filtra wskazuje na to ze jest pusty wiec wypala się poprawnie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie oddaje podczas testu homologacyjnego, to jest ekologiczny :D.
 
Tak samo, jak ekologiczne są samochody na prąd.
 
UE jak nie widzi dymu, to uznaje za nieszkodliwe. A że dymi kiedy indziej, lub gdzie indziej....to już mniej ważne.
 
 
DPF to największa ściema ekologów. Teraz jeszcze doszły katalizatory SCR, za kilka lat do dopiero będzie wesoło, jak te sprzęty będą miały 10+ lat i mało który będzie działał jak fabryka przewidziała.
Hmmmmmm.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2020 o 00:24, atlantic napisał:

Kopci wam podczas wypalania? Dzisiaj drugi raz na przestrzeni miesiąca zauważyłem, że podczas wypalania dpf za samochodem ciągnie się niebiesko-siwa chmura dymu🤮. To normalne czy szukać gdzieś usterki? Parametry filtra są książkowe. Auto to Bmw e60 535d euro 4.

 

w moim fiaciorze tylko jak zaczyna to jeden bąk potem nic nie widac. mam EURO5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2020 o 23:24, atlantic napisał:

Kopci wam podczas wypalania? Dzisiaj drugi raz na przestrzeni miesiąca zauważyłem, że podczas wypalania dpf za samochodem ciągnie się niebiesko-siwa chmura dymu🤮. To normalne czy szukać gdzieś usterki? Parametry filtra są książkowe. Auto to Bmw e60 535d euro 4.

 

Cztery lata jeżdżę i nigdy nie zauważyłem wypalania... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2020 o 00:24, atlantic napisał:

Kopci wam podczas wypalania? Dzisiaj drugi raz na przestrzeni miesiąca zauważyłem, że podczas wypalania dpf za samochodem ciągnie się niebiesko-siwa chmura dymu🤮. To normalne czy szukać gdzieś usterki? Parametry filtra są książkowe. Auto to Bmw e60 535d euro 4.

 

 

Nic nie kopci. Zwiększone spalanie chwilowe, podwyższone obroty silnika, nieco bardziej twardy odgłos pracy i wentylatory chłodnicy na full to są jedyne objawy wypalania w 2.0 TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem sobie wczoraj tak dla sportu przewód dolotowy od intercoolera i w układzie doładowania jest sucho. Odma ma kilka tyś km. Zaczynam się zastanawiać czy ten dym nie był po prostu siwy bo ciemno było😂
Olej jest nowy, dosłownie nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2020 o 13:15, volf6 napisał:

Czyli taki kopcący DPF oddaje tę sadzę co nagromadził wcześniej:hmm: Świetne rozwiązanie:hehe:

 

On ją gromadzi i DOPALA zamiast po prostu wydmuchiwać w świat. Na tym przecież polega działanie DPFu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2020 o 15:36, ghost2255 napisał:

Jeśli nie oddaje podczas testu homologacyjnego, to jest ekologiczny :D.

 

Tak samo, jak ekologiczne są samochody na prąd.

 

UE jak nie widzi dymu, to uznaje za nieszkodliwe. A że dymi kiedy indziej, lub gdzie indziej....to już mniej ważne.

 

 

DPF to największa ściema ekologów. Teraz jeszcze doszły katalizatory SCR, za kilka lat do dopiero będzie wesoło, jak te sprzęty będą miały 10+ lat i mało który będzie działał jak fabryka przewidziała.

 

Największym problemem są ludzie, którzy widzą dym i natychmiast wiedzą jaki jest jego skład. Przypomina mi to pewnych ekologów, którzy swego czasu oprotestowali chłodnie kominowe w elektrowni.

;l

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2020 o 12:15, volf6 napisał:

Czyli taki kopcący DPF oddaje tę sadzę co nagromadził wcześniej:hmm: Świetne rozwiązanie:hehe:

 

DPF wyłapuje cząsteczki sadzy, a w czasie wypalania spala je do CO2.

 

Sadza (znane również jako PM albo pył zawieszony) to syf straszliwy... CO2 jest, w tej skali, zupełnie nieszkodliwy. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopci wam podczas wypalania? Dzisiaj drugi raz na przestrzeni miesiąca zauważyłem, że podczas wypalania dpf za samochodem ciągnie się niebiesko-siwa chmura dymu. To normalne czy szukać gdzieś usterki? Parametry filtra są książkowe. Auto to Bmw e60 535d euro 4.
 
Kierowca jak widzi wypalanie swojego DPF przez chmurę dymu to już nie można mówić o wypalaniu tylko trzeba szukać warsztatu.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wyjaśnisz to, że aso vw uważa to za normalną rzecz i pokazywała modelowy przykład na innym, nowym samochodzie? Jeżeli sadza spala się do co2 to przy tak wysokiej temp imo ma prawo być widoczny jakiś dym. Druga rzecz to wszystkie parametry silnika i dpfa są wzorowe...więc sam nie wiem czy tak ma być czy nie.

Edytowane przez atlantic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, atlantic napisał:

Druga rzecz to wszystkie parametry silnika i dpfa są wzorowe...więc sam nie wiem czy tak ma być czy nie.

 

Wydaje mi się, że to pytanie do posiadacza identycznego auta z tym samym silnikiem i podobnym przebiegiem. Wydaje mi się, że coś tam jednak nie gra. Poniżej przykładowa audiczka podczas dopalania dpf ;)
 

 

No chyba że u Ciebie jest tak

 

 

Edytowane przez bochumil
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bochumil audi dopala DPF? Hehehe hihihi dobre

Autobus?

W swoim stilo kiedy miałem ulepiony map.sensor smolista mazią. Pokazywał błędnie temperaturę w kolektorze ssącym. -40 . Dymil jak dymownica w energy2000 . Temperatura otoczenia -5. Dopiero MES wskazał błędny odczyt temp i wpadłem na trop. 

Wyczyszczenie wyeliminowało dymienie które miałem identyczne jak autobus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp jest ok, ale dzięki za trop. Tak jak mówię to jest masa różnych czujników, dde nie zgłasza żadnych błędów.

 

Zrobiłem sobie dzisiaj test backpressure filtra i wychodzi jak na zdj. Wszystkie parametry dalekie od górnej granicy. Pozostaje mi obserwować

30185C92-3C4B-4E8B-BBB7-1336D991A606.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Fordzie Mondeo 2.0 TDCI rok 2013 140 @ 190 KM jak się jedzie pomału, normalnie to nie widać nic, jedynie po zatrzymaniu czuć ciepło spod samochodu i zapach spalonego. Natomiast jak się kilka razy go przegoni i zacznie wypalać to kopci jak Jelcz z węglem pod górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, grogi napisał:

 

DPF wyłapuje cząsteczki sadzy, a w czasie wypalania spala je do CO2.

 

Sadza (znane również jako PM albo pył zawieszony) to syf straszliwy... CO2 jest, w tej skali, zupełnie nieszkodliwy. 

Ja wiem jak to działa, znaczy powinno działać ale chyba nie twierdzisz, ze skoro dymi to wydala tylko zupełnie nieszkodliwe CO2😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.