Skocz do zawartości

Przeguby/półosie - co wybrać?


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Nadejszła wiekopomna chwiła i czas się rozejrzeć za półosiami/przegubami do mojego Stilo 1.9. Objawy: drgania i lekkie szarpanie w trakcie ruszania. Sprzęgło nowe, przed jego wymianą było podobnie. Prawdopodobna przyczyna - przegub/kielich wewnętrzny z krzyżakiem. Jakie firmy są zalecane w przypadku zamienników? Czy tanie chińskie marki jak GSP czy NTY brać pod uwagę? Na allegro bryluje firma Driveshaft Parts. Ktoś rozkminiał temat półosi przegubów w zamiennikach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bochumil napisał:

Czy tanie chińskie marki jak GSP czy NTY brać pod uwagę?

 

Montowałem wielokrotnie w VAGach i żadnego nie wymieniałem ponownie. 

 

19 minut temu, Chalek napisał:

Jak chcesz miec spokoj to tylko ori z aso.

 

Może podwoić wartość auta :phi: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, swienty napisał:

Montowałem wielokrotnie w VAGach i żadnego nie wymieniałem ponownie

 

GSP? Opinie o nich są na ogół pozytywne, ale są też mocno krytyczne. Jakby nie było GSP to jak na chińskie standardy to jest firma z krwi i kości, mają własną stronę internetową oraz katalog w pdf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bochumil napisał:

 

GSP? Opinie o nich są na ogół pozytywne, ale są też mocno krytyczne. Jakby nie było GSP to jak na chińskie standardy to jest firma z krwi i kości, mają własną stronę internetową oraz katalog w pdf.

 

Tak, chyba w każdym VAGu jaki miałem wymieniałem jakiś przegub (A6, A3, 2 Passaty) na GSP i było ok. Tylko do Alhambry wrzuciłem półosie SKF bo latał z przyczepą i miałem obawy czy wytrzymają. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, swienty napisał:

 

Tak, chyba w każdym VAGu jaki miałem wymieniałem jakiś przegub (A6, A3, 2 Passaty) na GSP i było ok. Tylko do Alhambry wrzuciłem półosie SKF bo latał z przyczepą i miałem obawy czy wytrzymają. ;] 

 

Nie wiem jak w VAG, ale u mnie przegub wewnętrzny to tzw kielich, który łączy się z krzyżakiem zamontowanym na półosi

 

GSP.png.96894ac2f86b33b55dcc119e859d792d.png

 

Wg tego co piszą często wystarczy wymienić sam krzyżak. Ja dla spokojności wymienię komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bochumil napisał:

Wg tego co piszą często wystarczy wymienić sam krzyżak. 

To zależy-jeśli ''bieżnie'' kielicha są w idealnym stanie to tak...

W sumie to rozwiązanie jest słabe, w starszych autach przegub był po prostu przykręcany do kielicha ale wiadomo-redukcja kosztów. Dla producenta auta zysk a dla posiadacza używanego już nie koniecznie:(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, volf6 napisał:

To zależy-jeśli ''bieżnie'' kielicha są w idealnym stanie to tak...

 

W jakim stanie jest bieżnia, nie wiem. Wiem od mechanika, ze osłona przegubu wew. była prawdopodobnie wymieniana. Czy krzyżak pracował przez jakiś czas na sucho, nie wiadomo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo te osłony to jak wytrzymają parę miesięcy to już jest dobrze, ja przy wymianie przegubu jeździłem na wymianę gum co 4 miesiące aż

zacząłem stosować takie osłony i szczerze je polecam, dokupujesz plastikowy stożek i wymieniasz rozwalona osłonę bez zbijania przegubu

szukaj pod nazwą DuraBoot

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSP w 1.2 16v Fire wytrzymały mi 30kkm, oba zewnętrzne zmienione w tym samym czasie. Stukać nie stukały na zakrętach, ale był wyczuwalny luz w napędzie podczas załączania sprzęgła. Po tym czasie wróciłem org. których na szczeście nie wyrzuciłem i do tej pory na nich jeżdżę.

Edytowane przez steyr
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waldek40 napisał:

bo te osłony to jak wytrzymają parę miesięcy to już jest dobrze, ja przy wymianie przegubu jeździłem na wymianę gum co 4 miesiące aż

zacząłem stosować takie osłony i szczerze je polecam, dokupujesz plastikowy stożek i wymieniasz rozwalona osłonę bez zbijania przegubu

szukaj pod nazwą DuraBoot

 

Dzięki. Znalazłem też do Stilo. Spryciarze sprzedają oddzielnie lejek + smar poślizgowy ;)

 

Godzinę temu, steyr napisał:

GSP w 1.2 16v Fire wytrzymały mi 30kkm, oba zewnętrzne zmienione w tym samym czasie. Stukać nie stukały na zakrętach, ale był wyczuwalny luz w napędzie podczas załączania sprzęgła. Po tym czasie wróciłem org. których na szczeście nie wyrzuciłem i do tej pory na nich jeżdżę.

 

30 tysięcy :hmm: Trochę mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bochumil napisał:

Cześć

 

Nadejszła wiekopomna chwiła i czas się rozejrzeć za półosiami/przegubami do mojego Stilo 1.9. Objawy: drgania i lekkie szarpanie w trakcie ruszania. Sprzęgło nowe, przed jego wymianą było podobnie. Prawdopodobna przyczyna - przegub/kielich wewnętrzny z krzyżakiem. Jakie firmy są zalecane w przypadku zamienników? Czy tanie chińskie marki jak GSP czy NTY brać pod uwagę? Na allegro bryluje firma Driveshaft Parts. Ktoś rozkminiał temat półosi przegubów w zamiennikach???

Gsp i Nty nadaje sie tylko na handel.Mialem te buble i szybko ponownie wymienialem. Dla siebie i na dluzsza eksloatacje to z budzetowych np. Meyle czy Magneti Maranelli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bochumil napisał:

 

kup osłonę + lejek, za smar poślizgowy może posłużyć wd40, silikon w sprayu do uszczelek, płyn do naczyń itp  , na wewnętrznej stronie pudełka masz instrukcję i rysunki jak to zamontować, najlepiej przed pierwszym montażem obejrzeć sobie filmik na YouTube

filmik

Edytowane przez Waldek40
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bochumil napisał:
21 minut temu, dzikipzs napisał:
Gsp i Nty nadaje sie tylko na handel.Mialem te buble i szybko ponownie wymienialem. Dla siebie i na dluzsza eksloatacje to z budzetowych np. Meyle czy Magneti Maranelli.

Pokaż więcej  

A co sądzisz o włoskiej firmie Zeta Erre? Cena ok 260 zł za przegub wew. z krzyżakiem.

Nie mialem stycznosci wiec nie ocenię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dzikipzs napisał:

Gsp i Nty nadaje sie tylko na handel.Mialem te buble i szybko ponownie wymienialem. Dla siebie i na dluzsza eksloatacje to z budzetowych np. Meyle czy Magneti Maranelli.

 

Może miałeś, ja tam nie wiem. Miałem GSP przegub (zrobił z 60kkm) i trzeba go było wymienić, ponieważ osłonę rozwaliło i nie dał się zdjąć (dość częste). Wymieniony na LPR (droższy :) ) i ten zrobiło z 10kkm - osłona do wymiany. NTY mam zacisk tylny (nawet działa, wyboru specjalnego nie było) i jedną piastę tylną. 

 

Tutaj dodam, że pisałem tylko o tym elementach, których znałem marki z jakichś przyczyn. W warsztacie w którym normalnie serwisuję część samochodów GSP też wkładają i nie narzekają na jakość, a ja w razie czego wracam z reklamacją. Co do NTY to mamy jednak pewne wątpliwości...

Edytowane przez futrzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Może miałeś, ja tam nie wiem. Miałem GSP przegub (zrobił z 60kkm) i trzeba go było wymienić, ponieważ osłonę rozwaliło i nie dał się zdjąć (dość częste). Wymieniony na LPR (droższy  ) i ten zrobiło z 10kkm - osłona do wymiany. NTY mam zacisk tylny (nawet działa, wyboru specjalnego nie było) i jedną piastę tylną. 
Też mam zaciski tylne NTY i od dwóch lat nie narzekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bochumil napisał:

Też mam zaciski tylne NTY i od dwóch lat nie narzekam emoji846.png

 

Ja ogólnie nie narzekam, ale pierwszej zimy "stanął" (co nigdy mi się nie zdarzyło na ori - tak wiem, było mokro, padał deszcz i mróz przyszedł - parę młotów sytuację rozwiązało), dodatkowo średnio działa samoregulacja ręcznego (jest to lepszy patent w tym samochodzie), ale cóż począć, skoro oryginalny uszkodzono przy regeneracji. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bochumil napisał:

 

Dzięki. Znalazłem też do Stilo. Spryciarze sprzedają oddzielnie lejek + smar poślizgowy ;)

 

 

30 tysięcy :hmm: Trochę mało...

 

Sią ciągało z tonę na haku nie raz, może dlatego:phi: Z przegubów poszukałbym jeszcze z Metelli części.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, futrzak napisał:

 

Może miałeś, ja tam nie wiem. Miałem GSP przegub (zrobił z 60kkm) i trzeba go było wymienić, ponieważ osłonę rozwaliło i nie dał się zdjąć (dość częste). Wymieniony na LPR (droższy :) ) i ten zrobiło z 10kkm - osłona do wymiany. NTY mam zacisk tylny (nawet działa, wyboru specjalnego nie było) i jedną piastę tylną. 

 

Osłony przegubów zakładam przeważnie z Spidan-a, są z pcv bardzo trwałe a nie z gumy.

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zwykłe gumowe, przy wymianie przegubów zamontowałem z Spidan-a. Te gumowe przy moich przebiegach ~40kkm to po roku pękały, syzyfowa robota. Większość zamienników ma zwykłe gumowe osłony, zresztą przegub z GSP do Punto 2 płaciłem ~70zł za komplet a sama osłona z Spidan-a ~40zł.

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, steyr napisał:

Ja miałem zwykłe gumowe, przy wymianie przegubów zamontowałem z Spidan-a.

 

Dzięki! No to jednak słaba jakość tego GSP :( i kolejny raz sprawdza sie powiedzenie, ze co tanie to drogie.
Musze dołożyc $$ i kupic Lobro, bo jedna  strona jest dostępna do mojego Peugeota, na drugą strone moze dam SKF...

Edytowane przez dymny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.