Skocz do zawartości

Meble do salonu, drewno lub płyta, solidne i w miarę nowoczesny wygląd.


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam nowych mebli do salonu.

Obejrzałem sobie dziś marketówki typu Wójcik, Forte, BRW.

Jak mi się coś podoba w całości to wymiary nie pasują, jak wymiary są OK to nogi albo jakość szwankuje (przykładowo wymiary OK, fronty OK, a korpusy z chamskiej najgorszej białej płyty, która wg mnie tylko do wewnątrz się nadaje).

Wymyśliłem więc, że się poświęcę i kupię coś droższego, ale porządnego, z drewna lub chociaż o zadowolającej mnie jakości (tu nie jestem wymagający, zadowala mnie jakość Wójcika).

Przy czym mają to być meble o w miarę nowoczesnym wyglądzie (kolor naturalnego drewna z bielą lub czernią), a nie jak dla Ludwika XVI czy innego magnata.

W BI tylko 2 sklepy mi przychodzą do głowy z czymś takim, ale dziś niedziela, więc nie było jak popatrzeć.

Znacie jakiś producentów godnych polecenia w tej kategorii?

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ZUBERTO napisał:

Szukam nowych mebli do salonu.

Obejrzałem sobie dziś marketówki typu Wójcik, Forte, BRW.

Jak mi się coś podoba w całości to wymiary nie pasują, jak wymiary są OK to nogi albo jakość szwankuje (przykładowo wymiary OK, fronty OK, a korpusy z chamskiej najgorszej białej płyty, która wg mnie tylko do wewnątrz się nadaje).

Wymyśliłem więc, że się poświęcę i kupię coś droższego, ale porządnego, z drewna lub chociaż o zadowolającej mnie jakości (tu nie jestem wymagający, zadowala mnie jakość Wójcika).

Przy czym nie mają to być meble o w miarę nowoczesnym wyglądzie (kolor naturalnego drewna z bielą lub czernią), a nie jak dla Ludwika XVI czy innego magnata.

W BI tylko 2 sklepy mi przychodzą do głowy z czymś takim, ale dziś niedziela, więc nie było jak popatrzeć.

Znacie jakiś producentów godnych polecenia w tej kategorii?

 

Nie zrozumiałem przedostatniego akapitu, to mają być nowoczesne czy klasyczne?

Stolarz Ci zrobi meble jakie sobie wymyślisz ale tanio nie będzie.

Z drugiego bieguna mam meble BRW niby klasyczne ale są zwyczajnie słabej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Cinek napisał:

Nie zrozumiałem przedostatniego akapitu, to mają być nowoczesne czy klasyczne?

Stolarz Ci zrobi meble jakie sobie wymyślisz ale tanio nie będzie.

Z drugiego bieguna mam meble BRW niby klasyczne ale są zwyczajnie słabej jakości.

Wkradło się o jedno "nie" za dużo. Już poprawiłem.

Nowoczesne.

Do stolarza w salonie jakoś przekonany nie jestem, zabudowa kuchni, sypialnia, gabinet, pokój dziecka i owszem.

Co do ceny to wiem, że nic lepszego od BRW za cenę BRW nie kupię, z drugiej strony jak za złoto nie zapłacę (dom nie przypomina pałacu i mebli jak do pałacu nie potrzebuję).

Szukam czegoś co zadowoli mój gust i zniesie kieszeń.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Szukam nowych mebli do salonu.

Obejrzałem sobie dziś marketówki typu Wójcik, Forte, BRW.

 

BRW ma trochę lepiej wykonane meble.

Zobacz kolekcje - styl tradycyjny: Kent, Bawaria, Natalia, klasyczny: ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ZUBERTO napisał:

zabudowa kuchni,

 

Niedawno się spotkałem z czymś, co mi się w głowie wciąż nie może zmieścić. Fronty szafek, wykonane z płyty MDF okleinowanej folią MDF, po dwóch latach się rozlazły - po prostu folia się zaczęła odklejać, początkowo na brzegach, a potem na całej powierzchni. Reklamacja, mimo że formalnie po gwarancji i rękojmi, jest w trakcie rozpatrywania, bo w wypadku wad utajonych, rękojmia nie ma daty wygaśnięcia. Sprawia to wrażenie, jakby albo płyty przed okleinowaniem nie zostały właściwie odkurzone, albo jakby klej był kiepskiej jakości czy było go zbyt mało. Różne szafki kuchenne przez lata użytkowałem, ale takie odklejanie nie zdarzyło mi się nawet w szafkach z czasów PRL, z frontami własnoręcznie oklejanymi na zimno okleiną drewnopodobną, wytrzymywały po 20+ lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rwIcIk napisał:

BRW ma trochę lepiej wykonane meble.

 

No nie wiem. Mam z BRW i mam z Agaty. Te drugie znacznie solidniejsze. 

Mam jeszcze od stolarza z Radomska (to jeden z tych, co w soboty stoją na targowiskach) i te są najlepsze

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blue_ napisał:

 

No nie wiem. Mam z BRW i mam z Agaty. Te drugie znacznie solidniejsze. 

Mam jeszcze od stolarza z Radomska (to jeden z tych, co w soboty stoją na targowiskach) i te są najlepsze

BRW ma różne serie.

Jest rozpadający się szajs i porządne meble, które u mnie mają już blisko 20 lat :ok:

Ale różnią się też cenami. Kilka modułów do salonu kosztowało kiedyś ponad 10 kzł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2020 o 22:16, Joki napisał:

Tam głównie barok był kiedyś ale taki ogrom, że może coś znajdziesz?

Z wizyty w VEGA Meble jestem bardzo zadowolony.

Wybór, że aż zakręciło mi się w głowie. Fakt, że głównie drewno i ze 2-3x drożej niż płyta, ale to jest to.

Barokowe omijałem.

Muszę na spokojnie wymiary pooglądać, bo mam chyba mocno nietypowe wymiary ścian, a przerabiać nowe meble to trochę lipa.

Jeszcze ten AMS obejrzę, ale już wiem że nie zbankrutuję z moimi wymaganiami.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Z wizyty w VEGA Meble jestem bardzo zadowolony.

Wybór, że aż zakręciło mi się w głowie. Fakt, że głównie drewno i ze 2-3x drożej niż płyta, ale to jest to.

Barokowe omijałem.

Muszę na spokojnie wymiary pooglądać, bo mam chyba mocno nietypowe wymiary ścian, a przerabiać nowe meble to trochę lipa.

Jeszcze ten AMS obejrzę, ale już wiem że nie zbankrutuję z moimi wymaganiami.

 

Patrzyles moze na meble VOX?

Wg mnie maja naprawde bardzo przyzwoita jakosc :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, _luk_ napisał:

Zobacz jeszcze szynaka. 

Szynaka, Krysiak, Taranko, Mebin.

Najwięcej Szynaka było, jedna seria mi wpadła w oko, byłem gotów brać tylko 1 elementu nie da się dobrać bo wymiary nie te.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szynaka, Krysiak, Taranko, Mebin.
Najwięcej Szynaka było, jedna seria mi wpadła w oko, byłem gotów brać tylko 1 elementu nie da się dobrać bo wymiary nie te.
 
Proponuję Krysiak. Mam od kilku lat. Solidne i trwałe. Fronty lity dąb.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, luccass napisał:

Mam stół w jadalni od nich - nie ma lekko, a mimo wszystko daje radę, a przy tym nie kosztował worka złota. Jeden z lepszych zakupów. 

 

Ja w poprzednim mieszkaniu mialem praktycznie wszystkie meble z  VOX i po 8 latach wygladaja naprawde dobrze :ok:

Teraz jak sie przeprowadzalem, to tez sporo od nich kupilem :)

Wg mnie jakosc jest duzo wyzsza niz IKEA czy BRW, itp.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2020 o 21:43, ZUBERTO napisał:

Szukam nowych mebli do salonu.

 

 

Jesienią miałem ten sam problem. Odwiedziłem kupę sklepów z meblami i meble ze średniej półki, to jeden szajs, gdziekolwiek byś nie kupił. Kupiłem meble w Agacie i przy składaniu, stwierdziłem, że meble z BRW nie są gorsze.

Jak chcesz dobre meble, to albo stolarz, albo wybierasz w Agacie z tych droższych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zdałem sobie sprawę, że meblując nowe mieszkanie prawie żadnych mebli nie kupiłem ;l No dobra, coś jest, ale raczej pojedyncze ;)

 

- RTVka - BRW

- regał na książki - allegro, bardzo fajny i stabilny

- komoda do przedpokoju - BRW

- meble do łazienki z allegro (takie same jak w Lerła - sensowne, nie wydmuszki, a taniej)

- kanapa i fotel - Agata

- jakiś regał i wyro do Młodego z Ikeły

 

Całą sypialnie starą wzięliśmy (kupiona 4 lata temu, w zasadzie nówka). I szczerze się cieszę, że tak to wszystko wyszło, bo rzeczywiście chyba miałbym problem co wybrać i gdzie. Wszystkie gotowce mi się nie podobały. Dobrze, że lubię minimalizm :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pieter2 napisał:

 

Jesienią miałem ten sam problem. Odwiedziłem kupę sklepów z meblami i meble ze średniej półki, to jeden szajs, gdziekolwiek byś nie kupił. Kupiłem meble w Agacie i przy składaniu, stwierdziłem, że meble z BRW nie są gorsze.

Jak chcesz dobre meble, to albo stolarz, albo wybierasz w Agacie z tych droższych

Ja już się zdecydowałem na te trochę droższe modułowe gotowce typu Szynaka, Krysiak, Taranko, Mebin.

Jak nie znajdę mi podchodzacych wymiarami to jeden moduł na korytarz przerobię albo wezmę z innej kolekcji w tym samym wybarwieniu.

PS. Gdyby to ode mnie tylko zależało, to już by coś stało i nie było problemu.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2020 o 13:19, ZUBERTO napisał:

Ja już się zdecydowałem na te trochę droższe modułowe gotowce typu Szynaka, Krysiak, Taranko, Mebin.

Jak nie znajdę mi podchodzacych wymiarami to jeden moduł na korytarz przerobię albo wezmę z innej kolekcji w tym samym wybarwieniu.

PS. Gdyby to ode mnie tylko zależało, to już by coś stało i nie było problemu.

Sprawdź ofertę Bogart Meble. W Łomży jest salon. Ewentualnie złóż z modułów BESTA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.