Skocz do zawartości

Mandat z Niemiec porada


Bulbak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w grudniu zrobiono mi zdjęcie na autostradzie w Niemczech i wczoraj dostałem list ale tylko do skrzynki i jest to pismo informacyjne bo jechałem nie swoim autem. Moje pytanie jest czy mandat przyjdzie mi po wysłaniu potwierdzenia że to ja kierowałem listem poleconym czy muszę się sugerować tym pismem które dostałem? Jest na nim informacja o wysokości ale jest to tylko informacja ile przewiduje paragraf a nie jest to nic potwierdzonego. Jeśli przyjdzie mandat to w jakim czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bulbak napisał:

Witam w grudniu zrobiono mi zdjęcie na autostradzie w Niemczech i wczoraj dostałem list ale tylko do skrzynki i jest to pismo informacyjne bo jechałem nie swoim autem. Moje pytanie jest czy mandat przyjdzie mi po wysłaniu potwierdzenia że to ja kierowałem listem poleconym czy muszę się sugerować tym pismem które dostałem? Jest na nim informacja o wysokości ale jest to tylko informacja ile przewiduje paragraf a nie jest to nic potwierdzonego. Jeśli przyjdzie mandat to w jakim czasie?

Zaplac i dziada nie rob.

Mozesz olac, ale dostaniesz za miesiac z wichniej windykacji podwojna kare.

No i jesli nei zaplacisz, to jakikolwiek wjazd do hansa moze skonczyc sie duzymi problemami .

zawiniles, zaplac, nie wal glupa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fanlan napisał:

Zaplac i dziada nie rob.

Mozesz olac, ale dostaniesz za miesiac z wichniej windykacji podwojna kare.

No i jesli nei zaplacisz, to jakikolwiek wjazd do hansa moze skonczyc sie duzymi problemami .

zawiniles, zaplac, nie wal glupa !

No ale ja chce zapłacić tylko nie wiem co zrobić bo przysłali mi tylko pismo informacyjne i to zwykłym listem. W liście jest napisane że do 30.01 mam odpowiedzieć na list z informacja kto kierował. Dlatego moje pytanie jest czy dostane jeszcze jedno pismo z kwotą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bulbak napisał:

No ale ja chce zapłacić tylko nie wiem co zrobić bo przysłali mi tylko pismo informacyjne i to zwykłym listem. W liście jest napisane że do 30.01 mam odpowiedzieć na list z informacja kto kierował. Dlatego moje pytanie jest czy dostane jeszcze jedno pismo z kwotą?

Trzymaj się instrukcji i czekaj na dalsze .

 

Niemcy egzekwują wykroczenia wg. własnych standartów więc zwykły list nie jest niczym dziwnym.

12 minut temu, Bulbak napisał:

List przyszedł do właściciela pojazdu. Dlatego pytam jesli wysłałem im potwierdzenie online o moich danych to czy mam czekać na mandat czy zaplacic te 150 euro?

Napewno w korespondencji masz link do „twojej sprawy” gdzie sobie możesz więcej info odszukać , powinno być podane na jakie konto jakiej gminy i jaką kwotę masz uiścić w określonym czasie .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, gobi napisał:

Trzymaj się instrukcji i czekaj na dalsze .

 

Niemcy egzekwują wykroczenia wg. własnych standartów więc zwykły list nie jest niczym dziwnym.

Napewno w korespondencji masz link do „twojej sprawy” gdzie sobie możesz więcej info odszukać , powinno być podane na jakie konto jakiej gminy i jaką kwotę masz uiścić w określonym czasie .

Tak ale pod tym linkiem mam zdjęcie i tylko wniosek o podanie osoby. Także chyba musze czekać na kolejną wiadomość od nich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bulbak napisał:

No ale ja chce zapłacić tylko nie wiem co zrobić bo przysłali mi tylko pismo informacyjne i to zwykłym listem. W liście jest napisane że do 30.01 mam odpowiedzieć na list z informacja kto kierował. Dlatego moje pytanie jest czy dostane jeszcze jedno pismo z kwotą?

Raz mialem tak, nie pamietam jaka byla procedura. To bylo jakies 3 lata temu.

Ale chyba byla kwota za co, moje zdjecie i nr konta

25EURO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bulbak napisał:

Tak ale pod tym linkiem mam zdjęcie i tylko wniosek o podanie osoby. Także chyba musze czekać na kolejną wiadomość od nich. 

 

W pismie masz dokładnie opisane co należy robic. Wlasciciel samochodu może nikogo nie wskazywać zrobić przelew na rachunek wskazany z tytulem sprawy i zamknąć temat.

Skoro odpisałeś do nich i podales swoje dane, to ja bym napisał do nich maila, masz w piśmie opiekuna sprawy zadaj mu pytanie co masz teraz zrobić na pewno dostaniesz odpowiedź i wyjaśnienie.

 

Edytowane przez buch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bulbak napisał:

Tak ale pod tym linkiem mam zdjęcie i tylko wniosek o podanie osoby. Także chyba musze czekać na kolejną wiadomość od nich. 

To skąd się wzięło 150€ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bulbak napisał:

No ale ja chce zapłacić tylko nie wiem co zrobić bo przysłali mi tylko pismo informacyjne i to zwykłym listem. W liście jest napisane że do 30.01 mam odpowiedzieć na list z informacja kto kierował. 

 

Zrobienie o co w liście proszą nie przyszło Ci do głowy?! Odpowiedz kto kierował, możesz to pewnie zrobić emailem...

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bulbak napisał:

No ale ja chce zapłacić tylko nie wiem co zrobić bo przysłali mi tylko pismo informacyjne i to zwykłym listem. W liście jest napisane że do 30.01 mam odpowiedzieć na list z informacja kto kierował. Dlatego moje pytanie jest czy dostane jeszcze jedno pismo z kwotą?

Tak dostaniesz mandat do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.