Skocz do zawartości

lozyska roznicowki


fanlan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

jakies 70tkm temu i pewnie ze 4 lata robilem skrzynie. Mialo byc wymienione 8 lozysk, wymienili 6 bo dwa byly dobre.

Obecnei jakis tam szum podczas toczenia  czy na biegu czy bez.

Nie jest jakis wielki ale

Czy ktos z Was mial przypadek ze wlasnie roznicowka szumiala a nie 5 i 6 bieg?

Dodam, ze szum nie zmienia sie  w zaleznosci od biegu, im szybciej to szum opon i wiatru zaglusza wszystko.

Lewarek " nie pracuje" podczas przyspieszania i puszczania gazu.

Auto rozpedza sie normalnie jak 7 lat temu.

Dzieki

 

P.S.

Dodam, ze ow szum to juz ze 2 lata "slysze" bez jakichs zmian w czymkolwiek.

No chyba, ze jestem mocno wrazliwy na szum.

Edytowane przez fanlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2020 o 12:23, HARDTECHNO napisał:

@fanlan zacząłbym od zalania prawidłowym olejem do skrzyni wg książki serwisowej. I sprawdzić czy jest lepiej czy gorzej.

 

Jaka skrzynia? 

Chodzi mi o symbol

oczywiste ze M32

Dodam, ze oleju  nalalem nieco ponad wskazania w instruncki. jest 1,9 a dalem jakos 2,2l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 31.01.2020 o 10:17, HARDTECHNO napisał:

@fanlan tutela czy inny specyfik?

 

wg zalecen skrzynie.com.pl zalalem FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80

Naprawiane nie bylo u nich tylko lokalnie.

fqrf mam bo umowa byla na wszystki 8 lozysk a "fachowiec" od skrzyn wymienil 6 bez konsultacji ze mna podczas naprawy.

Podejrzewam, ze 90% ludzi nie uslyszy tego ale na podnosniku podczas krecenia kolami, mechanik rzekl, ze cos glosno slychac lozyska, tzn ze zawsze slychac ale  mniej niz u mnie

No i zagwozdke mi zadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fanlan nie wiem jak i nas w pl naprawiają te skrzynie . Ale będąc w UK. Ciapaty od skrzyń M32 informował mnie że wymienia wszystkie łożyska i robi jakieś podtoczenia w gniazdach dla łożysk tocznych. O co kaman? Nie mam pojęcia. Pytałem ile teraz skrzynia wytrzyma. Odparł 200.000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, HARDTECHNO napisał:

@fanlan nie wiem jak i nas w pl naprawiają te skrzynie . Ale będąc w UK. Ciapaty od skrzyń M32 informował mnie że wymienia wszystkie łożyska i robi jakieś podtoczenia w gniazdach dla łożysk tocznych. O co kaman? Nie mam pojęcia. Pytałem ile teraz skrzynia wytrzyma. Odparł 200.000km

Dla mnie dla spokoju powinno sie wymienic 8 lozysk, wszystkie bo takie pseudo oszczednosci sie mszcza. Wazne by ustawic odpowiedni "luz" przy montazu czy jakkolwiek to sie nazywa.

ogolnie nie mam ze skrzynia zadnych problemow,  a wymiana lozysk nie byla spowodowania jak czesto 5 i 6 biegiem tylko na 2 ce jak odpuscilem gaz to bylo takie jakby pilowanie i dlatego to zrobilem.

Poki co krece sie bo tragedii nie ma i pewnie ciezko nawet nagrac ten szum, przy wlaczonym  cicho radiu nie slychac nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fanlan zapomniałem.dodac. że ciapaty wspominał. Najtrwalsze łożyska jakie montuje to SNR ,TIMKEN i jakieś Angielskie ale.juz nie pamiętam. Więc zostaje ci albo reklamacja ( jeżeli się nie przedawniła) albo jazda do momentu zwiększonego ryzyka odgłosów ze skrzyni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2020 o 09:33, HARDTECHNO napisał:

@fanlan zapomniałem.dodac. że ciapaty wspominał. Najtrwalsze łożyska jakie montuje to SNR ,TIMKEN i jakieś Angielskie ale.juz nie pamiętam. Więc zostaje ci albo reklamacja ( jeżeli się nie przedawniła) albo jazda do momentu zwiększonego ryzyka odgłosów ze skrzyni. 

Lozyska robilem jakies 4 lata temu, wiec wiadomo, a gwarancje gosc jak czytalem daje na 10 kkm lub 3 miesiace. Poko co  nic nie bede dlubal.

A moze ktos we wroclawiu to czyta i ma manuala w dizlu i  przejechalibysmy sie moim i jego autem dla "wsluchania" sie w szum?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.