Skocz do zawartości

serwis w aso ?


Szprajt

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam seata leona 1,4 tsi 125 KM 2018r. i ma jeszcze 2,5 roku gwarancji. Niedawno go kupilem i bylem wymienic olej w aso i chcialem wymienic filtry. Wymienilem tylko filtr oleju i przeciwpylkowy, zaplacilem 600, chcialem wymienic pozostale filtry ale zawolali dodatkowe 500 zl. Wstrzymalem sie bo na ten moment nie mam kasy i tu zagwozdka, jak bede mial kase to umowic sie na kolejny serwis jeszcze w tym roku i zmienic pozostale filtry czy wstrzymac sie i przy nastepnej wizycie wymienic za rok ? Nie jezdze duzo jakies 8 tys. w rok max. Przy ostatnim serwisie filtry nie byly wymieniane i pasuje teraz wymienic, ale czym ryzykuje jakbym wymienil je za rok, cos moze powaznego sie stac ?

Druga sprawa to serwisowac w aso czy moze szukac jakies serwisu, ktory operuje taka sama technika jak aso i zrobi taniej ? Bo wydaje mi sie to troche zdzierstwo aby za wymiane az tyle wolac, co sadzicie ? Tez druga sprawa ze chyba ciezko znalezc taki serwis cechujacy sie taka sama technologia a byl tanszy od aso 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szprajt napisał:

Siemka, mam seata leona 1,4 tsi 125 KM 2018r. i ma jeszcze 2,5 roku gwarancji. Niedawno go kupilem i bylem wymienic olej w aso i chcialem wymienic filtry. Wymienilem tylko filtr oleju i przeciwpylkowy, zaplacilem 600, chcialem wymienic pozostale filtry ale zawolali dodatkowe 500 zl. Wstrzymalem sie bo na ten moment nie mam kasy i tu zagwozdka, jak bede mial kase to umowic sie na kolejny serwis jeszcze w tym roku i zmienic pozostale filtry czy wstrzymac sie i przy nastepnej wizycie wymienic za rok ? Nie jezdze duzo jakies 8 tys. w rok max. Przy ostatnim serwisie filtry nie byly wymieniane i pasuje teraz wymienic, ale czym ryzykuje jakbym wymienil je za rok, cos moze powaznego sie stac ?

Druga sprawa to serwisowac w aso czy moze szukac jakies serwisu, ktory operuje taka sama technika jak aso i zrobi taniej ? Bo wydaje mi sie to troche zdzierstwo aby za wymiane az tyle wolac, co sadzicie ? Tez druga sprawa ze chyba ciezko znalezc taki serwis cechujacy sie taka sama technologia a byl tanszy od aso 

 

Nic sie nie stanie to nie rakieta.

Sprawdziles ceny w 2-3 serwisach ?

U mnie rozbierznosc ceny przegladu to bylo prawie 70%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał:

 

Nic sie nie stanie to nie rakieta.

Sprawdziles ceny w 2-3 serwisach ?

U mnie rozbierznosc ceny przegladu to bylo prawie 70%

 

 

Wow to sporo.. No sprawdzalem w 2 najblizszych, ceny porownywalne.. 

Wydaje mi sie ze w aso strasza bo chca zarobic, to co najwazniejsze czyli olej i filtr oleju wymienilem, a z pozostalymi filtrami bym sie wstrzymal 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szprajt napisał:

 

Wow to sporo.. No sprawdzalem w 2 najblizszych, ceny porownywalne.. 

Wydaje mi sie ze w aso strasza bo chca zarobic, to co najwazniejsze czyli olej i filtr oleju wymienilem, a z pozostalymi filtrami bym sie wstrzymal 

 

Napewno chca zarobic, nic sie nie stanie.

A tak swoja droga to jak nie stac Cie na 500 zl zainwestowac w auto (to 2 tankowania) to chyba powinienes jezdzic komunikacja a nie kupic samochod. Prosze nie bierz tego do siebie.

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Szprajt napisał:

Niedawno go kupilem i bylem wymienic olej w aso i chcialem wymienic filtry. Wymienilem tylko filtr oleju i przeciwpylkowy, zaplacilem 600, chcialem wymienic pozostale filtry ale zawolali dodatkowe 500 zl.

To chyba jeszcze powietrza został, i ewentualnie paliwa. Ile to ma przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał:

 

Napewno chca zarobic, nic sie nie stanie.

A tak swoja droga to jak nie stac Cie na 500 zl zainwestowac w auto (to 2 tankowania) to chyba powinienes jezdzic komunikacja a nie kupic samochod. Prosze nie bierz tego do siebie.

 

Zapłacisz 500 zeta za wymianę filtru powietrza:hmm:

Bogatemu wolno:hehe:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, volf6 napisał:

Zdaje się , że od iluś lat takie wymiany/przeglądy można robić w niezależnych warsztatach i gwarancji fabrycznej nie tracimy:hmm:

 

Jeżeli udowodnisz, że przegląd był robiony zgodnie z wytycznymi producenta i zachowaniem należytej staranności. Czyli w razie czego sąd. I długie lata w oczekiwaniu na rozprawę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Szprajt napisał:

No powietrza i paliwa + klima, odswiezenie sprawdzenie. 51 tys. 

 

Zeby kontynuowac gwarancje to musisz zrobic przeglad zgodnie z wytyznymi producenta.

Nie wiem co i ile tam sa przeglady i jaki jest zakres przy Twoim przebiegu.

Filtr powietrza to pewnie raz na 60-90kkm bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wujekcybul napisał:

Za wymiane filtrow pod blokiem nikt gwarancji nie zabierze.

 

Ale jeżeli wg instrukcji serwisowej filtr ma być obowiązkowo wymieniony przy 60 kkm (lub 2 lata jako przykład), a tego nie zrobisz podczas przeglądu, to gwarancję stracisz. A tak to możesz sobie wymieniać nawet co 15 kkm samodzielnie pod blokiem, oby przy tym niczego nie połamać i stosować oryginalny filtr. 

Edytowane przez wladmar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Szprajt napisał:

 

co Ty mowisz, pierwsze slysze o czyms takim, brales udzial w takim serwisie ?

 

Nie brałem, bo mam serwisy w cenie auta, ale pytałem o dodatkową wymianę oleju i relacja była taka, że w serwisie VW wołali sobie za to 580zł, a ASO skody niecałe 400 (ten sam olej i filtr, ASO Skody z pełną autoryzacją na całą grupę VAG)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szprajt napisał:

No powietrza i paliwa + klima, odswiezenie sprawdzenie. 51 tys. 

Paliwa  nie ma. Powietrza sam wymienisz, kabinowy również. Olej zabiera się swój bo ceny w ASO są razy dwa.

 

Edytowane przez sdss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szprajt napisał:

w ksiazce serwisowej jest pozycja filtr paliwa. 

 

Wymienie sam, ale w komputerze musi byc jakis slad ze wymieniane byly filtry czy jak ? 

 

Olej kupilem swoj i im dalem i tak horrendalne ceny sa w tych aso... 

 

Ksiazka jest pewnie taka sama dla noPB i diesla, roznisie jedynie spis czynnosci serwisowych...

W noPB nie ma filtrow paliwa.

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co Ty mowisz, pierwsze slysze o czyms takim, brales udzial w takim serwisie ?

Ja serwisie VW Up! w ASO Skody z autoryzacja VW. Cena serwisu w VW ok.900zl, w Skodzie 550, a w zasadzie 480zl bo jeszcze 70zl zapłaciłem do dodatkowej usługi. Polecilem podobne rozwiązanie znajomemu, jeździ tak sam z Tiguanem.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, spad napisał:

Ja serwisie VW Up! w ASO Skody z autoryzacja VW. Cena serwisu w VW ok.900zl, w Skodzie 550, a w zasadzie 480zl bo jeszcze 70zl zapłaciłem do dodatkowej usługi. Polecilem podobne rozwiązanie znajomemu, jeździ tak sam z Tiguanem.

 

Takie roznice w obrebie jednego koncernu to juz jest rozboj w bialy dzien :facepalm:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Takie roznice w obrebie jednego koncernu to juz jest rozboj w bialy dzien :facepalm:
Jednostki czasowe we wszystkich serwisach danej marki dla danego modelu są takie same, np. wymiana oleju 0,3h, wymiana filtra paliwa 0,5h , klocków hamulcowych 1,1h , natomiast ile ta roboczogodzina kosztuje to już kwestia indywidualna danego serwisu, stąd takie rozbieżności

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, leszcz napisał:

Jednostki czasowe we wszystkich serwisach danej marki dla danego modelu są takie same, np. wymiana oleju 0,3h, wymiana filtra paliwa 0,5h , klocków hamulcowych 1,1h , natomiast ile ta roboczogodzina kosztuje to już kwestia indywidualna danego serwisu, stąd takie rozbieżności emoji106.png

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka
 

 

Tak to wyglądało w zeszłym roku, post z marca, który wrzuciłem na kąciku VW.  Jak widać nie tylko cena roboczogodziny jest inna, ale czas liczony na wymianę również. ASO VW wylicza, że wymiana oleju z filtrem to prawie godzina, ASO Skody wycenia to na 30 minut. Poniżej opis.

 

"...Po roku użytkowania przyszła pora na serwis VW Up!. Równy rok jeżdżenia, 10500 km nakręcone, zgodnie z instrukcją wypada serwis olejowy.

Dzwonię do ASO VW, w zasadzie trzech i wszędzie dostają taką samą cenę około 720 zł. Miałem wrażenie, że to jakaś polityka cenowa odgórnie ustalona, żeby serwisy nie konkurowały ceną. Cholera wie.

Ale zadzwoniłem też do ASO Skody z autoryzacją VW i za to samo zawołali 410 zł.

Dla porównania cen, ten sam olej VW 3,4 litra w VW 336,6 PLN, w Skodzie 238 PLN. Sama usługa wymiany w VW 340 PLN, w Skodzie 120 PLN. Roboczogodzina brana do wyliczenia ceny usług w VW 380 zł, w Skodzie 240 zł. Do tego w Skodzie wg zestawienia wszystko robią szybciej o kilkanaście minut.

 

Aha, dostałem ofertę serwisu klimy a w zasadzie tylko jej odgrzybiania. W VW za 170 zł, w Skodzie 60 zł.

Obydwa serwisy z autoryzacją VW, więc wpis do książki, gwarancja, etc..."

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, spad napisał:

 

Tak to wyglądało w zeszłym roku, post z marca, który wrzuciłem na kąciku VW.  Jak widać nie tylko cena roboczogodziny jest inna, ale czas liczony na wymianę również. ASO VW wylicza, że wymiana oleju z filtrem to prawie godzina, ASO Skody wycenia to na 30 minut. Poniżej opis.

 

"...Po roku użytkowania przyszła pora na serwis VW Up!. Równy rok jeżdżenia, 10500 km nakręcone, zgodnie z instrukcją wypada serwis olejowy.

Dzwonię do ASO VW, w zasadzie trzech i wszędzie dostają taką samą cenę około 720 zł. Miałem wrażenie, że to jakaś polityka cenowa odgórnie ustalona, żeby serwisy nie konkurowały ceną. Cholera wie.

Ale zadzwoniłem też do ASO Skody z autoryzacją VW i za to samo zawołali 410 zł.

Dla porównania cen, ten sam olej VW 3,4 litra w VW 336,6 PLN, w Skodzie 238 PLN. Sama usługa wymiany w VW 340 PLN, w Skodzie 120 PLN. Roboczogodzina brana do wyliczenia ceny usług w VW 380 zł, w Skodzie 240 zł. Do tego w Skodzie wg zestawienia wszystko robią szybciej o kilkanaście minut.

 

Aha, dostałem ofertę serwisu klimy a w zasadzie tylko jej odgrzybiania. W VW za 170 zł, w Skodzie 60 zł.

Obydwa serwisy z autoryzacją VW, więc wpis do książki, gwarancja, etc..."

To ja musze sprawdzić, czy da się zrobić serwis Hyundaia w Kii 8]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Szprajt napisał:

w ksiazce serwisowej jest pozycja filtr paliwa. 

 

Wymienie sam, ale w komputerze musi byc jakis slad ze wymieniane byly filtry czy jak ? 

 

Olej kupilem swoj i im dalem i tak horrendalne ceny sa w tych aso... 

 

Nie wiem jak w tych nowszych tsi, ale w skodzie 1.2tsi 105KM z 2011 był wymienny filtr paliwa. Kosztował jak dobrze pamiętam koło 150-200zł, wymiana co 60kkm.

Tak więc albo go wycieli, albo jest dalej skoro instrukcja tak wskazuje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

To ja musze sprawdzić, czy da się zrobić serwis Hyundaia w Kii 8]

Przegląd mojego i30 po 3. roku kosztował podobno ok. 1100zł we Wrocławiu. W październiku będę musiał zapytać w Kii, ile kosztuje przegląd po 4-tym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pietro_M napisał:

Przegląd mojego i30 po 3. roku kosztował podobno ok. 1100zł we Wrocławiu. W październiku będę musiał zapytać w Kii, ile kosztuje przegląd po 4-tym roku. 

Pierwszy serwis po 30 kkm 1265 zł (diesel)

Wymiana oleju oraz tarcz i klocków 2137 zł.

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, iwik napisał:

 

Mnie proponowali odgrzybianie klimy za jedyne 250 zł w ASO VW :lol:

 

Grubo :)

 

Przywież 4pak do mnie, odpalimy chiński ozonator i po 20 minutach, założysz nowy filtr kabinowy sobie i będzie pan zadowolony :) Oszczędzisz minimum 150zł :d

 

A na dobicie czynnika pojedź do swojego warsztatu od klimy :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kanu napisał:

Poszukaj czy w swoim mieście nie masz warsztatów specjalizujących się w danej marce... Niekoniecznie musi to być ASO z grupy VAG... :)

 

Jesli chce utrzymac gwarancje i nie kopac sie pozniej z koniem, to IMHO lepiej z przegladami okresowycmi zostac przy ASO i ewentualnie przywozic swoje graty :ok:

Koszt takiego przegladu bez materialow to pewnie okolice 300-400PLN max.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kanu napisał:

 

Grubo :)

Przywież 4pak do mnie, odpalimy chiński ozonator i po 20 minutach, założysz nowy filtr kabinowy sobie i będzie pan zadowolony :) Oszczędzisz minimum 150zł :d

A na dobicie czynnika pojedź do swojego warsztatu od klimy :)  

 

Kolega ma też taki ozonator, także wiosną pewnie skorzystam, a jak nie to odpalę "granat" za 12zł przy okazji wymiany filtra kabinowego.

Auto ma 2 lata więc chyba nie trzeba jeszcze dobijać klimy, poza tym to ten nowy gówniany czynnik, nie wiem czy byle warsztat to ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Na pierwszym przegladzie juz wymieniali tarcze i klocki? 8]

Druga pozycja to dodatkowa wymiana oleju po 45 kkm.

Ale i hamulce skończyły się - to jednak ciężkie auto no i ze skrzynią automatyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Szprajt napisał:

Czyli radzicie aby rozgladac sie nastepnym razem za serwisem Skody ? Nie wiedzialem o tym, iz da rade w ten sposob obejsc system 😄

 

Kliknąłem na szybko na mapę serwisów na stronie Seata i nie wskazują w okolicy Wrocławia ASO Skody jako autoryzowanych. ASO VW już tak, ale Skody nie. Przynajmniej dla Wrocka. Bo na stronie VW wskazują ASO Skody jako autoryzowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Jesli chce utrzymac gwarancje i nie kopac sie pozniej z koniem, to IMHO lepiej z przegladami okresowycmi zostac przy ASO i ewentualnie przywozic swoje graty :ok:

Koszt takiego przegladu bez materialow to pewnie okolice 300-400PLN max.

 

 

Ze swoimi gratami też ostrożnie, bo w razie czego stwierdzą, że przywiozłeś podrabiany olej i bujaj się z ekspertyzą, biegłymi i sądem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, spad napisał:

 

Roboczogodzina brana do wyliczenia ceny usług w VW 380 zł, w Skodzie 240 zł. Do tego w Skodzie wg zestawienia wszystko robią szybciej o kilkanaście minut.

 

 

W serwisie Fiata/Alfy/Jeepa w Łodzi (jeden budynek, jedna "recepcja" jedna hala) widziałem taki cennik (nie pamiętam czy 2ga byłą Alfa czy Jeep i dokładnych proporcji):

 

Fiat - X za roboczogodzinę

Alfa - X *1,5 za roboczogodzinę

Jeep - X*2 za roboczogodzinę

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, seba_s napisał:

W serwisie Fiata/Alfy/Jeepa w Łodzi (jeden budynek, jedna "recepcja" jedna hala) widziałem taki cennik (nie pamiętam czy 2ga byłą Alfa czy Jeep i dokładnych proporcji):

 

Fiat - X za roboczogodzinę

Alfa - X *1,5 za roboczogodzinę

Jeep - X*2 za roboczogodzinę

 

W Suzuki masz cennik czynnosci serwisowych dla Vitary i S-Crossa z tym samym silnikiem. S-Cross 30% drozszy. Te same materialy, ta sama robocizna, wszystko to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, seba_s napisał:

W serwisie Fiata/Alfy/Jeepa w Łodzi (jeden budynek, jedna "recepcja" jedna hala) widziałem taki cennik (nie pamiętam czy 2ga byłą Alfa czy Jeep i dokładnych proporcji):

 

Fiat - X za roboczogodzinę

Alfa - X *1,5 za roboczogodzinę

Jeep - X*2 za roboczogodzinę

 

OK, rozumiem Twoje zdziwienie.
Ale popatrz: jaka jest proporcja kosztu zakupu specjalistycznego oprogramowania + niektórych narzędzi do ilości serwisowanych aut? A koszty szkoleń ludzi?
To jest biznes, a biznes ma się 'spinać'.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wladmar napisał:

 

Dlaczego? Przeciez to prywatna firma, ustalaja ceny jak chca. 

 

I tak, i nie. Z tego co wiem nie możesz wyceniać tej samej usługi w zależności od np. marki pojazdu. Jeżeli w twoim warsztacie wymiana oleju trwa pół godziny a roboczogodzina 200 zł, to każdy ma prawo zapłacić 100 zł. Oczywiście mówię o przypadku, że coś jest oficjalne a nie na gębę. Był kiedyś przypadek, że jedna wrocławska knajpa sprzedawała piwo za 8 zł, z czego 1 zł piwo a 7 zł doliczali jako coś ekstra, czy to była garstka orzeszków, czy cukierek to już nie pamiętam, ale coś w tym stylu. I trafił się gość, który kupił tak piwo a potem poprosił o to samo bez tego dodatku. Kelner przyszedł i teraz paragon za samo piwo wyniósł 8 zł. I klient domagał się sprzedaży za 1zł, ponieważ tyle wcześniej kosztowała ta usługa i nagle nie może się zmienić z innego powodu. Skończyło się na inspekcji handlowej u cwanego właściciela knajpy a i skarbówka zainteresowała się tematem. 

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.