Skocz do zawartości

SUV, 4x4, automat do 200 kzł


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

15000 km rocznie, głównie w koło komina małe dystanse 2-20 km i max kilka tras w roku ale ma być coś ciekawszego/przyjemniejszego niż nudna, głośna, plastikowa acz bezawaryjna Rav4.

Może być 2019 jakieś demo lub nowe po prostu.

 

Bmw X3?

Lexus jakiś?

 

A może Tiguan, T-Roc albo w ogóle coś innego, tylko co?

 

Co i dlaczego byś wybrał drogi AKącikowiczu? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mrBEAN napisał:

Co i dlaczego byś wybrał drogi AKącikowiczu? ;]

 

SUV to dość pojemna kategoria. Określ może klasę (SUV C czy SUV D).

 

Ja przy podobnych założeniach wziąłem auto z grupy VAG. Może mało prestiżowe (kura) ale za to bogato wyposażone.

Ale ja miałem dodatkowe założenie -  auto dla siebie, a nie na złość sąsiadom ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, slawekw napisał:

 

SUV to dość pojemna kategoria. Określ może klasę (SUV C czy SUV D).

 

Ja przy podobnych założeniach wziąłem auto z grupy VAG. Może mało prestiżowe (kura) ale za to bogato wyposażone.

Ale ja miałem dodatkowe założenie -  auto dla siebie, a nie na złość sąsiadom ;]

Może być C, może być D.

Jeden jegomość przed 60-tką się nudzi i nie ma pomysłu na wydanie kasy, więc wymyślił zmianę auta.

Auto ma go cieszyć po prostu. Do tej pory jest w użyciu Rav4 z 2014 roku i ma być wszystko lepiej najlepiej :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrBEAN napisał:

Co i dlaczego byś wybrał drogi AKącikowiczu? ;]

 

Na pierwszy rzut porównałbym: Rav4, CRV, Forester …i wybrał któryś z nich.

Prawdopodobnie żaden nie spełnia parametru "ciekawszy/przyjemniejszy" ;)

Na drugi rzut: Kodiaq, Santa Fe i Sorento.

 

Edytowane przez camel00
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mrBEAN napisał:

15000 km rocznie, głównie w koło komina małe dystanse 2-20 km i max kilka tras w roku ale ma być coś ciekawszego/przyjemniejszego niż nudna, głośna, plastikowa acz bezawaryjna Rav4.

Może być 2019 jakieś demo lub nowe po prostu.

 

Bmw X3?

Lexus jakiś?

 

A może Tiguan, T-Roc albo w ogóle coś innego, tylko co?

 

Co i dlaczego byś wybrał drogi AKącikowiczu? ;]

 

Alfa Romeo Stelvio albo BMW X3 :ok:

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też staję przed takim dylematem, czym zastąpić x3 f25, z tym że u mnie nowe nie może być mniejsze. 

Boję się utraty własności jezdnych. Nie jestem rajdowcem ale te auta są ciężkie i gorzej się prowadzą od płaskich. BMW jak się uślizguje w zakręcie to robi to ładnie, równo czterema kołami. Stały napęd, równy rozkład mas dosyć przemawiają do mnie. Do tego klasyczna ergonomia. 

Stelvio wydaje się być za mała dla mnie ale technicznie też przemawia do mnie. 

Inne typy które będę badał to tiguan allspace, santa fe, może q5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Harp napisał:

Też staję przed takim dylematem, czym zastąpić x3 f25, z tym że u mnie nowe nie może być mniejsze. 

Boję się utraty własności jezdnych. Nie jestem rajdowcem ale te auta są ciężkie i gorzej się prowadzą od płaskich. BMW jak się uślizguje w zakręcie to robi to ładnie, równo czterema kołami. Stały napęd, równy rozkład mas dosyć przemawiają do mnie. Do tego klasyczna ergonomia. 

Stelvio wydaje się być za mała dla mnie ale technicznie też przemawia do mnie. 

Inne typy które będę badał to tiguan allspace, santa fe, może q5. 

A dlaczego nie kolejne nowe X3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest faworytem ale zastanawiam się czy takie Santa fe nie da mi więcej za mniej nie pogarszając zbytnio "radości z jazdy". 

Max budżet jaki będę miał to 220-230 k PLN brutto ale mam też na co innego wydawać więc dylemat jest. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maciej__ napisał:

Z takich nietuzinkowych wynalazkow to jeszcze jest DS7 ;]

 

Auto intrygujace, napewno na drogach malo widziane, jednak ludku majac 200k na zbyciu dzialaja szablonowo i pchaja sie w grupe VAGa albo Toyoty/hondy.

DS7  niby jakis podobny ale jednak inny.

Za 200k to chyba grubo doposazony sie trafic moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił X3 ewentualnie merca GLC, ale te dwa pod warunkiem że będzie wyposażony tak żeby dawał trochę radości, bez kompromisów typu brzydkie wnętrze, brak w wyposażniu na którym zależy.

 

Jak się nie da, to Tiguan taki jak wujek podlinkował, ona ma już praktycznie wszystko co może mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, TomekD000 napisał:

Ja bym kupił X3 ewentualnie merca GLC, ale te dwa pod warunkiem że będzie wyposażony tak żeby dawał trochę radości, bez kompromisów typu brzydkie wnętrze, brak w wyposażniu na którym zależy.

 

Jak się nie da, to Tiguan taki jak wujek podlinkował, ona ma już praktycznie wszystko co może mieć.

A gdzie emocje?

Kolejny fałwej  w gąszczu aut?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TomekD000 napisał:

 

Tematem jest suv do 200k...

Może zaproponuj coś z "emocjami"

DS7

originalny

ekstrawagancki

rzadko spotykany

jezdzi jak wiekszosc  aut 200KM

A ze moze wiecej straci na wartosci niz nudny VW,

coz, mozna zyc poprawnie i spokojnie albo  poczuc  cos wiecej,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fanlan napisał:

DS7

originalny

ekstrawagancki

rzadko spotykany

jezdzi jak wiekszosc  aut 200KM

A ze moze wiecej straci na wartosci niz nudny VW,

coz, mozna zyc poprawnie i spokojnie albo  poczuc  cos wiecej,

 

Z zawieszajacymi sie multimediami nie dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, TomekD000 napisał:

 

Tematem jest suv do 200k...

Może zaproponuj coś z "emocjami"

 

miałem ostatnio okazję powozić takim tiguanem, nie ma tam łał, ot takie auto do jazdy za worek kasy ;)

zaskoczyło mnie spalanie, przy autostradowych 140km/h zasięg 650km 8]

były tu ciekawsze propozycje IMO - x3, xc60, czy np lex

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-nx-nx-300h-prestige-gps-lss-kamera-ID6Bzox3.html#9f20bc3653

 

Edytowane przez Koonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Koonrad napisał:

 

miałem ostatnio okazję powozić takim tiguanem, nie ma tam łał, ot takie auto do jazdy za worek kasy ;)

zaskoczyło mnie spalanie, przy autostradowych 140km/h zasięg 650km 8]

były tu ciekawsze propozycje IMO - x3, xc60, czy np lex

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-nx-nx-300h-prestige-gps-lss-kamera-ID6Bzox3.html#9f20bc3653

 

 

też myślę, że ciekawsze tylko da się zmieścić fajnie wyposażony egzemplarz w zakładanej cenie.

Edytowane przez TomekD000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wyborze:

1. X3 20i Xdrive. Wprawdzie cennikowo 4x4 zaczyna się od ok 200 000 zł za golasa, a sensownie wyposażone to ok 230 000 zł, ale faktycznie to za ok 200k można wyjechać dobrze wyposażonym x 4x4. Ojciec (też 60+) ma już drugie w swojej karierze X3 i jest zawodowolony - ten model ma fajny charakter. Przy ew. zmianie pewno będzie kolejne X3. Plus jest też taki, że krajowe BMW X3 po pierwszym właścicielu można sprzedać szybko i za dobry pieniądz.

2. Cupra Ateca. Mniejsza od BMW i tylko jeśli nie zależałoby mi na pojemności bagażnika. Mocy nigdy nie zabraknie, w wyposażeniu jest już wszystko. Niestety to nie ten poziom jakościowy co BMW, wartość na pewno też będzie trzymać gorzej niż BMW.

3. Stelvio.... piękny model, mocne silniki, dobra skrzynia, jakość wykończenia podobnie w okolicach Ateci. Obawiam się tylko, ze po paru latach ciężko byłoby to sprzedać za dobre pieniądze - magia AR działa ;)

 

Co do padającego tu T-roca - IMO to jest niewypał. Gorzej wykonany Golf VII, z dużymi kołami i za dużo większe pieniądze. Absolutnie nie jest to SUV - wysokością bliżej mu do hatchbacka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Manx napisał:

Przy takim wyborze:

1. X3 20i Xdrive. Wprawdzie cennikowo 4x4 zaczyna się od ok 200 000 zł za golasa, a sensownie wyposażone to ok 230 000 zł, ale faktycznie to za ok 200k można wyjechać dobrze wyposażonym x 4x4. Ojciec (też 60+) ma już drugie w swojej karierze X3 i jest zawodowolony - ten model ma fajny charakter. Przy ew. zmianie pewno będzie kolejne X3. Plus jest też taki, że krajowe BMW X3 po pierwszym właścicielu można sprzedać szybko i za dobry pieniądz.

2. Cupra Ateca. Mniejsza od BMW i tylko jeśli nie zależałoby mi na pojemności bagażnika. Mocy nigdy nie zabraknie, w wyposażeniu jest już wszystko. Niestety to nie ten poziom jakościowy co BMW, wartość na pewno też będzie trzymać gorzej niż BMW.

3. Stelvio.... piękny model, ale ciekawe jak z jakością. Obawiam się ze po paru latach ciężko byłoby to sprzedać za dobre pieniądze.

 

Co do T-roca - IMO to straszny niewypał. Gorzej wykonany Golf VII, z dużymi kołami i za dużo większe pieniądze. Absolutnie nie jest to SUV - wysokością bliżej mu do hatchbacka.

 

IMO tylko X3 lub Stelvio z uwagi na tylny napęd (nawet 4x4 jest w nich "tylny" i to czuć).

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, delco napisał:

Ale za to ilez korzyści i przyjemnosci... poza tym podobno to wcale drogo nie wychodzi.... wiem bom czytał materiały na MK....

 

Elektrycznych SUVów to za dużo nie ma, a te co są to kosztują 2x tyle.

Ale żeby było wesoło to polecam nowego SUVa Mustanga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ryb napisał:

 

Elektrycznych SUVów to za dużo nie ma, a te co są to kosztują 2x tyle.

Ale żeby było wesoło to polecam nowego SUVa Mustanga.

 

Nowy mustang to suv? czego to sie człowiek nie dowie... w poniedziałek bede obok salonu Forda to luknę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rado_ napisał:
18 minut temu, delco napisał:
W konfiguratorze tez nie...
a przy okazji podaja zasięg w koniach mechanicznych - "600 KM zasięgu".... po firmie samochodowej oczekiwałbym jednak wiekszej rzetelnosci....

Pewnie jakiś ekspert z MK

Ew. z EV ;),

swoja drogą widziałem tez moc podawaną w kilometrach ;)

Edytowane przez delco
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2020 o 20:51, mrBEAN napisał:

15000 km rocznie, głównie w koło komina małe dystanse 2-20 km i max kilka tras w roku ale ma być coś ciekawszego/przyjemniejszego niż nudna, głośna, plastikowa acz bezawaryjna Rav4.

 

Ha, jakbyś o mnie pisał 😀

Kuga ST-line, 230KM, antracyt, doposażona na max i z 200 kzł zostanie na parę krzynek wody ognistej

Wiem , wiem to ford ale moje mondeo to było najfajniejsze auto jakie miałem ( a miałem tego trochę), więc może zadziałał sentyment

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2020 o 21:40, Maciej__ napisał:

Z takich nietuzinkowych wynalazkow to jeszcze jest DS7 ;]

 

Coś czuję, że one zaczną się sprzedawać, jak zrobią -50%.

A kupno rocznika 2019 w 2021 roku nie będzie problemem :phi:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2020 o 00:51, mrBEAN napisał:

15000 km rocznie, głównie w koło komina małe dystanse 2-20 km i max kilka tras w roku ale ma być coś ciekawszego/przyjemniejszego niż nudna, głośna, plastikowa acz bezawaryjna Rav4.

Może być 2019 jakieś demo lub nowe po prostu.

 

przy baaaardzo podobnych zalozeniach wybralem XC60T8

tyle ze, ostatnio podrozalo, chyba

teraz blizej 300 z dobrym wyposazeniem

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.