Skocz do zawartości

Płukanka olejowa


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, czachabrava napisał:

U siebie po wymianie też miałem czarny olej, następnie kolejna wymiana po 2kkm i teraz widać, że jest dużo lepiej. Następna zrobię po 8kkm i mysle, ze w zupełności wystarczy.

Bardziej chodzi o to czy robić dwie płukanki pod rząd na starym filtrze z nowym olejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2020 o 18:42, _jedrek_ napisał:

Bardziej chodzi o to czy robić dwie płukanki pod rząd na starym filtrze z nowym olejem

 

Bez sensu. Zalej LM 2640 zgodnie z instrukcją, spuść i zalej świeży olej, zmieniając równocześnie filtr.

I napisz co to za silnik i ile tego oleju bierze?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kenickie napisał:

 

Bez sensu. Zalej LM 2640 zgodnie z instrukcją, spuść i zalej świeży olej, zmieniając równocześnie filtr.

I napisz co to za silnik i ile tego oleju bierze?

 

Silnik 2,0T 265PS

 

Przeplukalem LM Proline trochę dłużej niż zaleca producent. Do oleju nowego dodałem dodatek forte.

 

Póki co efekt taki, że olej po 200km jest czysciutki, po poprzedniej wymianie odrazu byl brąz ciemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ważne aby wlać dobrą płukankę z wysokim TBN, aby realnie wypłukała co się da - płukanie naftą i słabymi płukankami daje słabe efekty - polecam Oilem ReleaseTech Power jedna z najskuteczniejszych i bezpiecznych płukanek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby wlać dobrą płukankę z wysokim TBN, aby realnie wypłukała co się da - płukanie naftą i słabymi płukankami daje słabe efekty - polecam Oilem ReleaseTech Power jedna z najskuteczniejszych i bezpiecznych płukanek
Nie wiem czy taka droga, czy ta za tania.
https://allegro.pl/oferta/k2-t371-motor-flush-plukanka-silnika-250-ml-8843928238?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
Ta się nie nadaje, co sądzisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro sezon na wykopki to i ja się podepnę :).

Wątek podlinkowany trochę długi, w wolnej chwili przejrzę, ale ten K2 to dobry / słaby preparat ? Stosowałem taki do silnika po remoncie/czyszczeniu, ale raczej dla laika trudno ocenić skuteczność po kolorze oleju. Parametrów jak TBN raczej próżno szukać w opisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, analyzer64 napisał:

Z płukanek dobry jest AR2820, teraz zmieniła się formuła i tam nie ma nafty. Druga dobra a nawet lepsza to Oilem Release Tech Cleaner, w wersji szybkiej i LL jako dlugodystansowa-odpowiednik AR2300.

W jaki sposób testowałeś te produkty i na ilu silnikach? 

W jakich jednostkach można przedstawić wyniki tych testów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AR2820 lałem zawsze w poprzednim aucie, używałem co wymianę oleju. W sumie 6-krotnie go lałem do jednego silnika. Lany był też do samochodu mamy i do Citroena C4, którego kiedyś miałem, więc w 3 silnikach.

 

Oilem- nie używałem opieram się na informacjach od człowieka z Archoila, na porównaniu obu produktów. Względem AR2820 Oilem ma mocniejszy pakiet detergentów (AR 2820 - TBN +5,5, Oilem TBN 30+), z chęcią bym go kupił, ale mam już puszkę AR2820 przygotowaną do zalania w obecnym samochodzie, więc nie będę wydawał kasy na to.

 

W jakich jednostkach - nie wiem, ja widziałem pokrywę zaworów od wewnątrz, wałki, krzywki - w aucie, w którym lałem ją co wymianę i trzymałem nawet 45 minut, te elementy nawet w zakamarkach nie miały nawet śladu depozytów, wszystko w kolorze metalu a nie ciemnozłote czy brązowe. 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, aviator napisał:

Ja lałem dotąd liqui moly 2640 przed wymianą oleum... 

 

Ja kiedyś LM 2662, okazuje się, że to jest to samo co 2640, tylko pojemność inna. Skład obu ten sam i stężenie to samo.

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas nie rozumiem po co te płukanki.

mialem pod koniec 90 lat paseratti na 15w40 1.8 benzyna i natluklem 350 później teściu do 420 i później kolega odkupił i do pół banki dobił i w silniku jeden raz od nowości była czapka ściągnięta bo upalił się zawór bo kawałek świecy odpadł. 
Wiec jeszcze raz na spokojnie - po co te płukanki 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w autach z lat 90-tych widziałem już parę razy po ściągnięciu pokrywy zaworowej złogi zbitej czarnej mazi, nie wiem czy to wina oleju czy  czegoś innego,

nie będę się z tego doktoryzował, w moim pierwszym aucie lanosie jeździłem na oleju lotos 10w40, gdy padła mi uszczelka  pokrywy zaworowej i ściągnięciu jej

było 0 nagaru , podobno lotos ma wysoki TBN i nie zanieczyszcza silnika,

rok temu kupiłem citroena ze Szwecji z przebiegiem 153 tys. z dokumentami potwierdzającymi taki przebieg oraz sam sprawdziłem przebieg na stronie urzędu szwedzkiego,

olej był wymieniany co 30 tyś. Total 5w40, (za woreczek i na drzewo co takie interwały wymiany oleju wymyślił ;]) przy kupnie auta widziałem że olej jest czarny i jest wyciek spod uszczelek pokryw zaworowych ale nie myślałem że aż tak duży ,te silniki podobno lubią olej nawet do 1L. na 1000km, po zakupie auta standardowo wymiana rozrządu oleju filtrów i płynów, pojeździłem trochę i zaczęło ubywać oleju więc trzeba było zabrać się za wymianę uszczelek po zdjęciu pokryw tez było trochę takich czarnych złogów które to wydłubywałem wkrętakiem i skrobakiem z pokrywy, i nie ma szansy aby najlepszy olej wypłukał tak zbitą maź i zapewne po to stosuje się takie płukanki aby trochę tego nagaru rozpuścić i wypłukać, po takin zabiegu  świeży olej zachowuje  dłużnej czystość ,ale też nie stosował bym takich płukanek przed każdorazowa wymianą oleju, ot takie jest moje zdanie

p.s.

po wymianie uszczelek bardzo znacząco zmniejszył się apetyt na olej i prawie go nie ubywa ,a niby takie niewielkie tylko wycieki były

Edytowane przez Waldek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Camel napisał:

Cały czas nie rozumiem po co te płukanki.

mialem pod koniec 90 lat paseratti na 15w40 1.8 benzyna i natluklem 350 później teściu do 420 i później kolega odkupił i do pół banki dobił i w silniku jeden raz od nowości była czapka ściągnięta bo upalił się zawór bo kawałek świecy odpadł. 
Wiec jeszcze raz na spokojnie - po co te płukanki 🤪

Np, po to aby nie mieć tak:

20191115_114412.jpg.8f93da7daea8c502ca447e252b5ee87d.jpg

 

W wielu zakamarkach można było łyżeczką wybierać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aviator napisał:

Widok raczej nierealny przy stosowaniu oleju syntetycznego i regularnej jego wymianie nawet co 30 tys. 

Pewnie tak, ale jak pewnie wiesz nie każdy jest syntetyczny i nie każdy go regularnie wymienia, w szczególności w starszych autach.

Padło pytanie po co, to odpowiedziałem, z racji iż się tutaj wypowiadałem i stosowałem płukankę. Pewnie też będę dalej stosował, bo nawet najlepsze wymycie i wyczyszczenie nie usunie wszystkiego co było wcześniej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, sherif napisał:

Np, po to aby nie mieć tak:

20191115_114412.jpg.8f93da7daea8c502ca447e252b5ee87d.jpg

 

W wielu zakamarkach można było łyżeczką wybierać :).

Przecież to jakiś śmietnik a nie silnik 😂

Generalnie taka płukanka nie wpływa negatywnie na panewki i wałki rozrządu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Camel napisał:

Przecież to jakiś śmietnik a nie silnik 😂

Generalnie taka płukanka nie wpływa negatywnie na panewki i wałki rozrządu ?

 

Płukankę wlewa się tuż przed wymianą oleju, następnie silnik pracuje przez 10 - 12 minut na wolnych obrotach i wypuszcza całe dziadostwo korkiem spustowym. Stosuje tak w wielu samochodach prywatnych i firmowych i wszystko jest OK.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pejus1982 napisał:

 

Płukankę wlewa się tuż przed wymianą oleju, następnie silnik pracuje przez 10 - 12 minut na wolnych obrotach i wypuszcza całe dziadostwo korkiem spustowym. Stosuje tak w wielu samochodach prywatnych i firmowych i wszystko jest OK.

tylko jaki to ma sens w zdrowym silniku i przy normalnej eksploatacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Camel napisał:

tylko jaki to ma sens w zdrowym silniku i przy normalnej eksploatacji ?

 

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem: płukanki wlewam do aut, które mają przejechane już tak około 150kkm i więcej. Dlaczego? U nas w firmie szef bardzo długo trzyma auta, właściwie do ich mechanicznej śmierci, dlatego wlejwając takie coś przy co drugiej wymianie oleju na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Camel napisał:

tylko jaki to ma sens w zdrowym silniku i przy normalnej eksploatacji ?

Jeśli ktoś chce mieć czyściutki silnik to ma, tak czy owak to nawet ten silnik co łyżką mozna nagar zbierać też pracuje normalnie;]

Najważniejsze, żeby w ogóle był jakiś olej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, volf6 napisał:

Jeśli ktoś chce mieć czyściutki silnik to ma, tak czy owak to nawet ten silnik co łyżką mozna nagar zbierać też pracuje normalnie;]

Najważniejsze, żeby w ogóle był jakiś olej:)

 

Auto-Świat zrobił rozebrał kiedyś silnik FSI w Octavii II po 100kkm i było już w nim dużo nagaru. Mamy tutaj na AK kilku zawodowych mechaników więc może niech ktoś kto naprawia auta wypowie się na ten temat @kaczorek79

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pejus1982 napisał:

 

Auto-Świat zrobił rozebrał kiedyś silnik FSI w Octavii II po 100kkm i było już w nim dużo nagaru.

Olej zmieniany co ile tam był?

Silniki w takich kredensach, malaczach czy żukach zawsze miały sporo nagaru i w sumie za wiele im to nie szkodził ale wiadomo, ze tam nie było hydraulicznych popychaczy, które są chyba najbardziej wrażliwe ta takie rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Camel napisał:

Przecież to jakiś śmietnik a nie silnik 😂

Generalnie taka płukanka nie wpływa negatywnie na panewki i wałki rozrządu ?

Pokaż zdjęcie swojego silnika :cfaniak:.

Dlaczego ma wpływać negatywnie, to rozpuszcza i czyści nagar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, volf6 napisał:

Olej zmieniany co ile tam był?

Silniki w takich kredensach, malaczach czy żukach zawsze miały sporo nagaru i w sumie za wiele im to nie szkodził ale wiadomo, ze tam nie było hydraulicznych popychaczy, które są chyba najbardziej wrażliwe ta takie rzeczy...

Miały, bo były gorsze oleje a z wymianą też bywało różnie.

U mnie są hydrauliczne popychacze i mimo że silnik jest wielki to jest masę wąziutkich kanałów olejowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Camel said:

tylko jaki to ma sens w zdrowym silniku i przy normalnej eksploatacji ?

 

Jesli znasz auto od poczatku, wymieniasz olej co max 20-30kkm/rok to wg mnie zaden...

Oczywisce moze dzieki tym plukankom silnik zrobic 550kkm zamiast 450kkm ale to raczej nie bedzie Twoje problem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Jesli znasz auto od poczatku, wymieniasz olej co max 20-30kkm/rok to wg mnie zaden...

Oczywisce moze dzieki tym plukankom silnik zrobic 550kkm zamiast 450kkm ale to raczej nie bedzie Twoje problem ;]

Ale jak sie 6 wlasciciel ucieszy:oki:

Dla samego tego faktu  warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pejus1982 napisał:

 

Auto-Świat zrobił rozebrał kiedyś silnik FSI w Octavii II po 100kkm i było już w nim dużo nagaru. Mamy tutaj na AK kilku zawodowych mechaników więc może niech ktoś kto naprawia auta wypowie się na ten temat @kaczorek79

Ale ten nagar jest cecha wtrysku bezposredniego.Co takiego zrobi plukanka olejowa jesli nagar osadza sie na zaworach dolotowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Jesli znasz auto od poczatku, wymieniasz olej co max 20-30kkm/rok to wg mnie zaden...

Oczywisce moze dzieki tym plukankom silnik zrobic 550kkm zamiast 450kkm ale to raczej nie bedzie Twoje problem ;]

 

I tutaj jest pewien problem: nigdy nie trzymałem auto z większym przebiegiem niż 200kkm, ale tak jak pisałem szef w firmie wymaga żeby auta jeździły do samego końca. I właśnie dla takich użytkowników są takie płukanki, pewnie niewielki % ale zawsze jest. P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, pejus1982 said:

 

I tutaj jest pewien problem: nigdy nie trzymałem auto z większym przebiegiem niż 200kkm, ale tak jak pisałem szef w firmie wymaga żeby auta jeździły do samego końca. I właśnie dla takich użytkowników są takie płukanki, pewnie niewielki % ale zawsze jest. P

 

Pewnie tak, ale wlewanie tego przed kazda wymiana oleju, jak ktos regularnie zmienia to wg mnie wyrzucanie $$$ w bloto ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Pewnie tak, ale wlewanie tego przed kazda wymiana oleju, jak ktos regularnie zmienia to wg mnie wyrzucanie $$$ w bloto ;]

 

Raz na jakiś czas można zrobić 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, stig said:

Raz na jakiś czas można zrobić 👍

 

Zaszkodzic, pewnie nie zaszkodzi :) Ja nigdy nie wlewalem do zadnego silnika i nawet "wadliwy" 1.9 dci dojezdzil u ojca do 340kkm.

Jak ja go kupowalem to mial 210kkm i olej byl zmieniany co 30kkm w firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Jesli znasz auto od poczatku, wymieniasz olej co max 20-30kkm/rok to wg mnie zaden...

Oczywisce moze dzieki tym plukankom silnik zrobic 550kkm zamiast 450kkm ale to raczej nie bedzie Twoje problem ;]

Zgadza się 👍🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.