Skocz do zawartości

Sufit malowanko


BOGUSS

Rekomendowane odpowiedzi

Wiosna co raz bliżej i trzeba coś myśleć o remoncie.

Potrzebuję pomalować sufit zrobiony z płyt paździerzowych pomalowanych jakąś farbą bezbarwną.

Sufit ma być biały, belki stropowe zostają takie jaki są.

Nasuwa się myśl o farbie strukturalnej, co by struktury paździerza nie było widać.

Czy farba strukturalna pokryje i nie będzie odpadać ?

Ktoś coś praktykował w tym temacie ?

 

sufit.jpg.4a1d06d38d559d0240742297af47c262.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mokrii napisał:

przeleć najpierw szlifierką  co by struktura dała rade sie przykleić :ok:

 

da rade ;] 

 

Po mocnym przeszlifownaniu to raczej zmniejszy przyczepność dla farby. Raczej powinien lekko przeszlifować, żeby usunąć ewentualne "zadziory", potem solidnie odkurzyć odkurzaczem przemysłowym i zagruntować jakimś środkiem penetrującym, a dopiero na to dać farbę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, rob3rt napisał:

Może dałoby radę płytę gk przykręcić

Rozmawiałem z majstrem na temat płyt gk i to on doradził farbę strukturalną zamiast płyt.

To w końcu tylko domek letniskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Po mocnym przeszlifownaniu to raczej zmniejszy przyczepność dla farby. Raczej powinien lekko przeszlifować, żeby usunąć ewentualne "zadziory", potem solidnie odkurzyć odkurzaczem przemysłowym i zagruntować jakimś środkiem penetrującym, a dopiero na to dać farbę.
Zdaje sobie sprawę że wiesz lepiej, ale jak doczytasz to może złapiesz że to jest pomalowane, zgaduje że bezbarwnym lakierem i imo jeśli tego nie przeszlifuje i nie zagruntuje to mu nawet struktura spłynie.
EoT

natapane Redmi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BOGUSS napisał:

Wiosna co raz bliżej i trzeba coś myśleć o remoncie.

Potrzebuję pomalować sufit zrobiony z płyt paździerzowych pomalowanych jakąś farbą bezbarwną.

Sufit ma być biały, belki stropowe zostają takie jaki są.

Nasuwa się myśl o farbie strukturalnej, co by struktury paździerza nie było widać.

Czy farba strukturalna pokryje i nie będzie odpadać ?

Ktoś coś praktykował w tym temacie ?

 

sufit.jpg.4a1d06d38d559d0240742297af47c262.jpg

Grunt z piaskiem kwarcowem, typu cm17 ceresitu. Lub farba ftalowa ewentualnie akrylowa. Farba strukturalna nie ukryje że to płyta osb, więc nie wiem czy warto się w to bawic.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mokrii napisał:

Zdaje sobie sprawę że wiesz lepiej, ale jak doczytasz to może złapiesz że to jest pomalowane, zgaduje że bezbarwnym lakierem i imo jeśli tego nie przeszlifuje i nie zagruntuje to mu nawet struktura spłynie.
EoT

natapane Redmi5
 

 

Mistrzu manipulacji, to, że sufit jest pomalowany lakierem bezbarwnym, autor wyjaśnił godzinę po mojej wypowiedzi. Która odnosiła się do gołej płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lucyfer napisał:

 

Mistrzu manipulacji, to, że sufit jest pomalowany lakierem bezbarwnym, autor wyjaśnił godzinę po mojej wypowiedzi. Która odnosiła się do gołej płyty.

oh  dzieki za   ten tytuł, co prawda mi daleko bo są tu na tym forum lepsi  ;] 

 

a teraz uważaj: płyta OSB to prasowane wiory nasączone wczesniej materiałem wiążącym, nawet jesli nie było to wczesniej pomalowane to i tak trzeba przeszlifować ( zmatowić) powierzchnie  bo  wszystko z wyjątkiem lakieru spłynie 

 

dziekuje za uwage  :old: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.