Skocz do zawartości

Gaz ziemny


Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Przeżyciła do W-2.1, a abonament za zeszły rok rozpozliczyła jak za W-3.6 czy jak za W-2.1?

 

Z tego co mi wiadomo to tak nie działa. Na koniec danego roku umownego sprawdzana jest wielkość zużytego gazu. Jeśli jest za mała/za duża to wówczas w nowym roku rozliczeniowym następuje przejście do nowej taryfy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, GoldFinger napisał:

 

Z tego co mi wiadomo to tak nie działa. Na koniec danego roku umownego sprawdzana jest wielkość zużytego gazu. Jeśli jest za mała/za duża to wówczas w nowym roku rozliczeniowym następuje przejście do nowej taryfy.

Dokładnie, to działa z automatu w dwie strony. JEdynie na początku przy zgłoszeniu instalacji można zadeklarować sobie taryfę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2020 o 17:28, sherif napisał:

NIe.

Piec grzeje wodę w pewnej histerezie, czyli np 40-45C, więc de facto podgrzewasz ją o 5C ponieważ woda się miesza z ciepła. Do tego dochodzi cała masa strat.

 

 

No kumam, bo jak wyleci trochę gorącej, to od dołu zasobnika dopływa zimna woda i w pewnej chwili kocioł stwierdzi, że jest aż tak chłodna, że trzeba zacząć grzać.
Tylko pierwsze grzanie jest od tych 15st. z miejskiej sieci (zakładam, że to będzie 15st) do zadanej temp.

 

 

Cytuj

W moim przypadku powinno być ok 5kWh i tak jest ale trochę się nawalczyłem aby tyle kocioł zużywał (było przeszło x2)

Co dalej ?

Masz licznik gazu i przelicznik na kWh więc możesz sprawdzić ile Ci zużywa E przy takim cyklu. Nie wiem czemu ale część kotłów jest nastawione fabrycznie, że grzeje na max lub blisko max aby jak najszybciej nagrzać wodę a to jest mało efektywne. O ile w tzw okresy przejściowe kocioł przy podłogówce jest oszczędny, bo grzeje na ok 20-30% mocy to przy

 

To w sumie można w lecie sprawdzić, jak gaz idzie tylko na CWU. Spisuję licznik przed zagrzaniem zasobnika wody oraz po zagrzaniu. I ta różnica ma mi powiedzieć czy jest dużo czy też okej?

Hym, no mogę zmniejszyć max moc używaną na potrzeby grzania CWU. Muszę popróbować. Domyślnie jest to 24kW.
Z tego co widzę to u nas kilkanaście razy na dobę działa podgrzewanie CWU - widać to na sterowniku w korytarzu.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, exor napisał:

 

Jakieś szczegóły? Na co dwa liczniki?

 

Licznik mam swój impulsowy, który jest wpięty do mojego systemu, dzieki czemu mogę na bieżąco widzieć zużycie. Pgnig zczytuje stan manualnie ze swojego licznika, to co później widzęna fakturze.

25 minut temu, exor napisał:

To w sumie można w lecie sprawdzić, jak gaz idzie tylko na CWU. Spisuję licznik przed zagrzaniem zasobnika wody oraz po zagrzaniu. I ta różnica ma mi powiedzieć czy jest dużo czy też okej?

Hym, no mogę zmniejszyć max moc używaną na potrzeby grzania CWU. Muszę popróbować. Domyślnie jest to 24kW.

Pora roku dowolna, w końcu do testu użytkownik ma kontrolę nad ogrzewaniem. Spr obniżyć moc w granicach komfortu i sprawdzić różnice w zużyciu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.02.2020 o 19:21, sherif napisał:

Pytaj gazowników gdzie logika. Ci co więcej zużywają płacą większy abo.

Najnizsze taryfy są dotowane przez Państwo. Im mniejsze zużycie, tym wieksza dotacja, żeby babcia z najniższą emeryturą co ma w domu tylko kuchenke i zuzywa pare m3 nie musiala płacić rynkowej stawki ktora zawiera wszystkie koszty przesylu i magazynowania gazu. Czytalem pare lat temu, że niektórzy w środowisku kwestionuja zasadnosc dotowania taryf W3, no bo jednak gospodarstwo domowe, co zuzywa ok 60000 kWh gazu do biednego raczej nie należy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.