Skocz do zawartości

Tipo z nowymi silnikami


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawie sie robi dostanie 1.0 i 1.3 ten 1.3 ma i 180KM w jeepie. Ciekawe jak z cenami. Według wiarygodnych źródeł, do oferty produktowej Tipo powinny trafić m.in. silniki z rodziny FireFly, która obejmuje benzynowe jednostki napędowe 1.0 oraz 1.3 w konfiguracjach 3- i 4-cylindrowych.

 

zrodlo samar

https://www.samar.pl/__/3/3.a/106721/Będą-zmiany-w-ofercie-Fiata-Tipo--Pojawi-się-wersja-à-la-crossover.html?locale=pl_PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał:

Ciekawie sie robi dostanie 1.0 i 1.3 ten 1.3 ma i 180KM w jeepie. Ciekawe jak z cenami. Według wiarygodnych źródeł, do oferty produktowej Tipo powinny trafić m.in. silniki z rodziny FireFly, która obejmuje benzynowe jednostki napędowe 1.0 oraz 1.3 w konfiguracjach 3- i 4-cylindrowych.

 

zrodlo samar

https://www.samar.pl/__/3/3.a/106721/Będą-zmiany-w-ofercie-Fiata-Tipo--Pojawi-się-wersja-à-la-crossover.html?locale=pl_PL

 

znając Fiata, to na pewno będzie coś nie tak z tą ofertą ;]. Albo na EU dadzą tylko 1.0 w dwóch wariantach mocy np. 90 i 110KM. Albo dadzą 1.3 z sensowną mocą, ale tylko w kombi i z dziadowskim automatem za 95 tys. pln.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maro_t napisał:

 

znając Fiata, to na pewno będzie coś nie tak z tą ofertą ;]. Albo na EU dadzą tylko 1.0 w dwóch wariantach mocy np. 90 i 110KM. Albo dadzą 1.3 z sensowną mocą, ale tylko w kombi i z dziadowskim automatem za 95 tys. pln.

To mnie zawsze dziwi ten ich system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maro_t napisał:

 

znając Fiata, to na pewno będzie coś nie tak z tą ofertą ;]. Albo na EU dadzą tylko 1.0 w dwóch wariantach mocy np. 90 i 110KM. Albo dadzą 1.3 z sensowną mocą, ale tylko w kombi i z dziadowskim automatem za 95 tys. pln.

muszą uważać duster ma teraz fajną ofertę dla oszczędnych

wersja najwyższa comfort

 

image.png.817a2332faf9c6556c1b115fc4401ef5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maro_t napisał:

 

znając Fiata, to na pewno będzie coś nie tak z tą ofertą ;]. Albo na EU dadzą tylko 1.0 w dwóch wariantach mocy np. 90 i 110KM. Albo dadzą 1.3 z sensowną mocą, ale tylko w kombi i z dziadowskim automatem za 95 tys. pln.

 

W 500X ten 1.3 ma moc 150KM a cennik zaczyna sie od 87k PLN ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bielaPL napisał:

muszą uważać duster ma teraz fajną ofertę dla oszczędnych

wersja najwyższa comfort

 

image.png.817a2332faf9c6556c1b115fc4401ef5.png

 

 

Na YT widziałem jakiś test tego Dustera 100 TCE i zużycie paliwa było dalekie od deklarowanego. 

 

2 godziny temu, wujek napisał:

Ciekawie sie robi dostanie 1.0 i 1.3 ten 1.3 ma i 180KM w jeepie. Ciekawe jak z cenami. Według wiarygodnych źródeł, do oferty produktowej Tipo powinny trafić m.in. silniki z rodziny FireFly, która obejmuje benzynowe jednostki napędowe 1.0 oraz 1.3 w konfiguracjach 3- i 4-cylindrowych.

 

zrodlo samar

https://www.samar.pl/__/3/3.a/106721/Będą-zmiany-w-ofercie-Fiata-Tipo--Pojawi-się-wersja-à-la-crossover.html?locale=pl_PL

 

Czytałem też, że będzie wersja z miękką hybrydą, jak w 500 i Pandzie.

Pożywiom, uwidim, ale tak jak pisali poprzednicy - albo będą dziwne konfiguracje, albo cena będzie taka, że nowy Golf już nie będzie się wydawał drogi ;)

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BOGUS napisał:

Jak znam życie to ceną jaką zaproponują ubiją fajne budżetowe auto.

 

Zobaczymy

Pięćsetka w wersji hybrydowej, jest około 3000 zł droższa od porównywalnej wersji ze starym silnikiem 1.2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.0t w Tipo gdzieś czytałem że będzie w wariancie 105KM i 170Nm, czyli w teorii słabsza odmiana 1.4tjet pewnie nie wiele mniej paląca i w dodatku z bezpośrednim wtryskiem.
Wiesz tu wielu zachwalało golfa 85KM...

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, HARDTECHNO napisał:

@sherif nic nie słyszałem aby mieli blokować Cross czy też ten nowy Urban na EU... 

@wujek

Raczej 180km nie będzie...choć żyłka abartha by się tam przydała

1.0 T3 120km

1.3 T4 150km

No to powiem tradycyjnie :phi: Pewnie tego 150 da sie zrobic na te 180 :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BOGUS napisał:

Jak znam życie to ceną jaką zaproponują ubiją fajne budżetowe auto.

 

Meganka z 1.3T jest do kupienia w salonach za 56k, także IMO nie mają dużej przestrzeni do wzrostu cen.

1.0 powinno być poniżej 50k jeśli jeszcze chcą coś tu sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał:

 

Meganka z 1.3T jest do kupienia w salonach za 56k, także IMO nie mają dużej przestrzeni do wzrostu cen.

1.0 powinno być poniżej 50k jeśli jeszcze chcą coś tu sprzedawać.

 

ale np. ja bym w życiu nie kupił obecnej Meganki. Ogromnie mi nie leży wnętrze tego auta, fotele, nic praktycznie, no może poza tym że wygląda całkiem ładni. Serio w tej samej cenie już wolałbym Tipo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, BOGUS napisał:

Wiesz tu wielu zachwalało golfa 85KM...

 

Bo golf 85KM ma realnie pod 180Nm i jeździ lepiej niż każde dychawiczne 1.4 czy 1.6 bez turbo, przy dużo niższym spalaniu.

1.0turbo w tipo będzie na pewno dużo lepiej jeżdziło niż aktualne 1.4 95KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Bo golf 85KM ma realnie pod 180Nm i jeździ lepiej niż każde dychawiczne 1.4 czy 1.6 bez turbo, przy dużo niższym spalaniu.
1.0turbo w tipo będzie na pewno dużo lepiej jeżdziło niż aktualne 1.4 95KM.
Nie wątpię.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, iwik napisał:

 

Bo golf 85KM ma realnie pod 180Nm i jeździ lepiej niż każde dychawiczne 1.4 czy 1.6 bez turbo, przy dużo niższym spalaniu.

1.0turbo w tipo będzie na pewno dużo lepiej jeżdziło niż aktualne 1.4 95KM.

 

To 1,0 moze byc nawet sporo ciekawsze niz obecne 1.4T...

T-jet ani jakos fajnie nie jedzie, ani malo nie pali. Jego glowna zaleta to mozliwosc zainstalowania LPG.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał:

 

To 1,0 moze byc nawet sporo ciekawsze niz obecne 1.4T...

T-jet ani jakos fajnie nie jedzie, ani malo nie pali. Jego glowna zaleta to mozliwosc zainstalowania LPG.

Jaką wersją i w jakiej budzie jechałeś, że tak uważasz? Już NB w podstawowej wersji mocy tego silnika jechało sprawnie. Jedynie mogę się zgodzić co do spalania. 
 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, stig napisał:

Jaką wersją i w jakiej budzie jechałeś, że tak uważasz? Już NB w podstawowej wersji mocy tego silnika jechało sprawnie. Jedynie mogę się zgodzić co do spalania. 
 

 

Jechalem Bravo i Tipo w wersji 120KM.

Jedzie sprawnie, ale takie 1.2TSI 110KM czy 1.0TSI 115KM jezdzi wg mnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał:

 

ale np. ja bym w życiu nie kupił obecnej Meganki. Ogromnie mi nie leży wnętrze tego auta, fotele, nic praktycznie, no może poza tym że wygląda całkiem ładni. Serio w tej samej cenie już wolałbym Tipo.

Kierując sie wyglądem środka, wolałbyś Tipo? Heh chyba żartujesz🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Jechalem Bravo i Tipo w wersji 120KM.

Jedzie sprawnie, ale takie 1.2TSI 110KM czy 1.0TSI 115KM jezdzi wg mnie lepiej.

To jest tylko wrażenie. Dociśnij pedał gazu mocniej w tych TSI i okaże się , że jechałeś  wcześniej na 80% ich możliwości ( oczekujesz lepszego przyspieszenia a praktycznie nic ciekawego się więcej nie dzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iwik napisał:

 

Meganka z 1.3T jest do kupienia w salonach za 56k, także IMO nie mają dużej przestrzeni do wzrostu cen.

1.0 powinno być poniżej 50k jeśli jeszcze chcą coś tu sprzedawać.

 

Według cennika, najtańsza opcja Megane kosztuje blisko 68.000. Owszem, są na otomoto  za 55 tysięcy - z 2019. Zeszłoroczne Tipo w tej cenie, będzie w wersji z automatyczna klimą, alufelgami, 7-mio calowym tabletem itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maro_t napisał:

 

Od Meganki tak, wolałbym Tipo

Moja mama jak wsiadła do Tipo to skomentowała to tylko tak "Tu jest praktycznie jak u mnie" Sęk w tym, że ona jeździ 18 letnią Kią, która nie ma totalnie nic w wyposażeniu poza wspomaganiem kierownicy, elektrycznymi szybami z przodu, poduszką kierowcy i radiem, więc czy to pochwała dla Tipo, które jest sprzedawane w obecnych czasach? Nie sądze. A jakością wykończenia akurat Megane, które nie jest idealne bije Tipo na głowę. A to jak zostało wnętrze rozplanowane to inna sprawa, bo faktycznie są kwestie, które jednej osobie podpasują, a innej nie. W Megane też mi nie pasowała jedna rzecz, ale jakbym miał wybór między Megane i Tipo to bez zastanowienia brałbym Megane, które cenowo jak na kompakta fajnie stoi teraz, bo wyjściowo za 66400 zł można wyłapać.

2 godziny temu, Majkiel napisał:

 

Według cennika, najtańsza opcja Megane kosztuje blisko 68.000. Owszem, są na otomoto  za 55 tysięcy - z 2019. Zeszłoroczne Tipo w tej cenie, będzie w wersji z automatyczna klimą, alufelgami, 7-mio calowym tabletem itp.

 

W Renault cennik a rzeczywistość to dwie różne rzeczy. Za 66400 zł wyjściowo jest do wyrwania Megane z automatyczną klimą, alu 16' 7'ekran z nawigacją, tempomatem, dostępem bez kluczykowym. Podejrzewam, że za 62-63k zł do wyjazdu będzie. Czy to tak dużo jak  na obecne czasy na kompakta z wyposażeniem w zupełności akceptowalnym do codziennego użytkowania? No chyba nie patrząc na to, że w niektórych markach bez 80 koła nie ma co podchodzić. I nadal uważam, że jednak Tipo jest obecnie za drogie. To był fajny kąsek na budżetowe auto jak kosztował poniżej 50k zł bez żadnych rabatów i wtedy widziałem mały wysyp tych aut w swojej okolicy, a teraz od dobrych kilku miesięcy nie wiedziałem ani jednego Tipo świeżo zarejestrowanego. A w sumie Fiat to daje takie rabaty jakby nic nie dawał. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bochumil tak stilo uproad też mi się bardzo podoba. Może kto.wie zwedkuje taka z Holandii. Jeszcze w złotym.metaliku. 

 

Na włoskiej stronie już nie pamiętam jakiej. Ale tipo ma dostać oświetlenie full.led. 

Najdroższa wersja ma kosztować (kombi) 25k€ najtańsza 20k€>>niestety to nie potwierdzę na 100% gdyż jeszcze o tym mówiono zanim pojawiła się fuzja z PSA ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sebbeks napisał:

 nadal uważam, że jednak Tipo jest obecnie za drogie. To był fajny kąsek na budżetowe auto jak kosztował poniżej 50k zł bez żadnych rabatów i wtedy widziałem mały wysyp tych aut w swojej okolicy, a teraz od dobrych kilku miesięcy nie wiedziałem ani jednego Tipo świeżo zarejestrowanego. A w sumie Fiat to daje takie rabaty jakby nic nie dawał. 

 

U mnie to samo, wiekszosc tych ktore widuje w okolicy maja rejestracje z czasow poczatkow tipo w salonach. Z reszta maja tam dziwna polityke, bo duzo aut stoi z 2018 roku i rabatu chcieli dac 400zl 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, czachabrava napisał:

 

U mnie to samo, wiekszosc tych ktore widuje w okolicy maja rejestracje z czasow poczatkow tipo w salonach. Z reszta maja tam dziwna polityke, bo duzo aut stoi z 2018 roku i rabatu chcieli dac 400zl 😄

W 2017 roku jak rodzice kupowali samochód to na Tipo im dali 2000 zł rabatu. A wybór padł na cee'da, bo wyszedł 2000 zł drożej od Tipo, a jest lepiej wyposażony, nie mówiąc o wykończeniu, bo o ile cee'd II FL nie jest jakiś mistrzostwem, to też nie jest tragiczny. 

Za to np. w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy pojawiło się kilka Suzuki Vitara u mnie w okolicy świeżo zarejestrowanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebbeks napisał:

W 2017 roku jak rodzice kupowali samochód to na Tipo im dali 2000 zł rabatu. A wybór padł na cee'da, bo wyszedł 2000 zł drożej od Tipo, a jest lepiej wyposażony, nie mówiąc o wykończeniu, bo o ile cee'd II FL nie jest jakiś mistrzostwem, to też nie jest tragiczny. 

Za to np. w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy pojawiło się kilka Suzuki Vitara u mnie w okolicy świeżo zarejestrowanych. 

 

Niestety Fiat robi wszystko, zeby przypadkiem nie sprzedac za duzo :hehe:

Pewnie jak sie dobrze poszuka to spokojnie znajdzie sie nowe auta z 2018 roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2017 roku jak rodzice kupowali samochód to na Tipo im dali 2000 zł rabatu. A wybór padł na cee'da, bo wyszedł 2000 zł drożej od Tipo, a jest lepiej wyposażony, nie mówiąc o wykończeniu, bo o ile cee'd II FL nie jest jakiś mistrzostwem, to też nie jest tragiczny. 

Za to np. w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy pojawiło się kilka Suzuki Vitara u mnie w okolicy świeżo zarejestrowanych. 
Wysyp vitar nie dziwi. Po korekcie cen to jak nie chcesz dustera to najtańsza opcja na suva.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BOGUS napisał:

Wysyp vitar nie dziwi. Po korekcie cen to jak nie chcesz dustera to najtańsza opcja na suva
 

 

To sie za chwile skonczy bo na 2020 zostaje jedynie 1.4T lub hybryda...

A ceny zaczynaja sie od prawie 80kpLN :facepalm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To sie za chwile skonczy bo na 2020 zostaje jedynie 1.4T lub hybryda...
A ceny zaczynaja sie od prawie 80kpLN :facepalm:
 
W zeszłym roku sensownie wyposażona z tym silnikiem tak kosztowała i to manual ośka...4x4 9kpln drożej. Do tego auto dość"opatrzone" prawie bez zmian z zewnątrz od 13 roku. Lift był głównie tego co pod blachą.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czachabrava napisał:

U mnie to samo, wiekszosc tych ktore widuje w okolicy maja rejestracje z czasow poczatkow tipo w salonach. Z reszta maja tam dziwna polityke, bo duzo aut stoi z 2018 roku i rabatu chcieli dac 400zl 😄

 

A na Śląsku całkiem sporo widać ze świeżymi numerami. Może dealerzy są bardziej chojni, albo większa popularność czy przywiązanie do marki. Jak jestem gdzieś dalej, czy to na północy, centrum czy wschodzie, to widać że jest mniej Fiatów. U nas w zasadzie najbardziej wymarły "BBMy", CC, Uno czy Punto I można bez problemu spotkać na drogach .

 

Godzinę temu, fred77 napisał:

Dodałbym ukośną kreskę na atrapie i mamy Volvo.

 

A może "nerki" z Bawarii?

 

17929364772_47c5cc8398_b.jpg

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Niestety Fiat robi wszystko, zeby przypadkiem nie sprzedac za duzo :hehe:

Pewnie jak sie dobrze poszuka to spokojnie znajdzie sie nowe auta z 2018 roku...

Fiat ma długie tradycje z dobieraniem "odpowiednich" strategii cenowych :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Majkiel napisał:

 

A na Śląsku całkiem sporo widać ze świeżymi numerami. Może dealerzy są bardziej chojni, albo większa popularność czy przywiązanie do marki. Jak jestem gdzieś dalej, czy to na północy, centrum czy wschodzie, to widać że jest mniej Fiatów. U nas w zasadzie najbardziej wymarły "BBMy", CC, Uno czy Punto I można bez problemu spotkać na drogach .

 

W naszym miescie jest tylko salon Fiata i na ulicach królowały Fiaty BBM, punciaki, stilacze, nawet cromy troche jezdziło. Ba mam nawet wrazenie, że Tipo I jest całkiem sporo. Za to widać coraz wiecej Dacii i Skody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Majkiel napisał:

U nas w zasadzie najbardziej wymarły "BBMy", CC, Uno czy Punto I

 

Przed korozją nie uciekniesz. Przynajmniej w tych egzemplarzach ;)

 

12 godzin temu, Majkiel napisał:

A może "nerki" z Bawarii?

 

To załatwiłoby temat. Nagle okazałoby się, że alternatory we Fiacie już nie pękajo i jest to całkiem przyzwoity samochód... ;) 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Sebbeks napisał:

 

W Renault cennik a rzeczywistość to dwie różne rzeczy. Za 66400 zł wyjściowo jest do wyrwania Megane z automatyczną klimą, alu 16' 7'ekran z nawigacją, tempomatem, dostępem bez kluczykowym. Podejrzewam, że za 62-63k zł do wyjazdu będzie. 

Jest tylko jeden bardzo duzy minus - multimedia. Pewnie dopiero po fl dostanie now ysystem z nowego clio. Teraz sterowanie tym to dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał:

Jest tylko jeden bardzo duzy minus - multimedia. Pewnie dopiero po fl dostanie now ysystem z nowego clio. Teraz sterowanie tym to dramat.

To fakt. Tak samo w Clio IV z multimediami jest dość słabo. Ale coś za coś, dostajesz kompatka w cenie aut klasy B innych marek. Dla niewymagających klientów jak znalazł. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bochumil napisał:

 

Przed korozją nie uciekniesz. Przynajmniej w tych egzemplarzach ;)

 

 

To załatwiłoby temat. Nagle okazałoby się, że alternatory we Fiacie już nie pękajo i jest to całkiem przyzwoity samochód... ;) 

Mi brava zaczela rdzewiec dopiero po 16 latach..tzn pojawil sie purchel na progu..wiec wcale tak zle nie bylo...zwlaszcza ze byla powypadkowa....Ostatnie egzemplarze wyprodukowano w 2002 roku...to jak maja nie znikac z drog...

A co do akternatorow ...takt tylko raz musialem naprawiac (wcale zreszta nie pekl, wystarczylo przezwojowanie).. w punto 11 letnim co mialo 300tys na liczniku . Wiec nie traktuje tych urban legend zbyt powaznie ...

Edytowane przez norbert123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał:

Jest tylko jeden bardzo duzy minus - multimedia. Pewnie dopiero po fl dostanie now ysystem z nowego clio. Teraz sterowanie tym to dramat.

 

Mysle, ze powinno Ci sie zrobic tytul na AK : Multimedia + Chip :facepalm:

Potrafisz zrozumiec, ze sa ludzie dla ktorych to nie ma zadnego znaczenia?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Mysle, ze powinno Ci sie zrobic tytul na AK : Multimedia + Chip :facepalm:

Potrafisz zrozumiec, ze sa ludzie dla ktorych to nie ma zadnego znaczenia?

Oczywista oczywistosc zawnioskuje o to. A jak beda jechac w swoim nowym Megane to pomysla o mnie jak nie da sie kierunku nawiewu przestawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.