Skocz do zawartości

Jednostka z Androidem do auta


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Ojciec ma już kilkuletnią Mokkę. Ciągle męczy mnie, żeby mu zamontować kamerę cofania, bo widoczność słaba i by się komfortowo czuł. Akurat zaraz ma urodziny, więc myślałem, że mu sprawię prezent. Co myślicie o czymś takim ?

 

https://www.aliexpress.com/item/4000495343755.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.58d11b45Y8PLxM&algo_pvid=fa666d22-4108-4ded-853d-a8ae426d4c96&algo_expid=fa666d22-4108-4ded-853d-a8ae426d4c96-35&btsid=7a4a76ea-dc1d-4962-8568-d1b62a81c82b&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_53

 

H449b8f3d3afd408aae180b695162f132d.jpg

 

do tego można podłączyć kamerę cofania i do się wpasować w kokpit. Ma to szasnę stabilnie działać bez problemów dla dziadka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma już kilkuletnią Mokkę. Ciągle męczy mnie, żeby mu zamontować kamerę cofania, bo widoczność słaba i by się komfortowo czuł. Akurat zaraz ma urodziny, więc myślałem, że mu sprawię prezent. Co myślicie o czymś takim ?
 
https://www.aliexpress.com/item/4000495343755.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.58d11b45Y8PLxM&algo_pvid=fa666d22-4108-4ded-853d-a8ae426d4c96&algo_expid=fa666d22-4108-4ded-853d-a8ae426d4c96-35&btsid=7a4a76ea-dc1d-4962-8568-d1b62a81c82b&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_53
 
H449b8f3d3afd408aae180b695162f132d.jpg&key=2ff95935c94e00d14ffa9d0927f90393b81f929887477de923a0652358cdf455
 
do tego można podłączyć kamerę cofania i do się wpasować w kokpit. Ma to szasnę stabilnie działać bez problemów dla dziadka ?
Na forum Astry wiele ludzi kupowało podobne stacje i chwała sobie. Wszystko działa za sterowaniem z kierownicy, funkcje ustawień pojazdu również. Jakość dźwięku podobno też jest lepsza. Poprzednie wersje nie miały rds, ale te nowe już to ogarniaja. Na allegro masz firmy, które sprzedaja chińskie sprawdzone modele, dają gwarancję, nawet montaż. Jest u nich drożej, ale jak nie chcesz sam się w to bawić, ryzykować zakup odpowiedniej, to może lepiej od nich.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał:

Na forum Astry wiele ludzi kupowało podobne stacje i chwała sobie. Wszystko działa za sterowaniem z kierownicy, funkcje ustawień pojazdu również. Jakość dźwięku podobno też jest lepsza. Poprzednie wersje nie miały rds, ale te nowe już to ogarniaja. Na allegro masz firmy, które sprzedaja chińskie sprawdzone modele, dają gwarancję, nawet montaż. Jest u nich drożej, ale jak nie chcesz sam się w to bawić, ryzykować zakup odpowiedniej, to może lepiej od nich.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

znalazłem na Allegro, jest coś takiego 

https://allegro.pl/oferta/vs-nawigacja-opel-mokka-android-r-line-pl-6871475743

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ⠀ napisał:

Niestety, jak to w AliExpress. Tego nie wie nikt.

tapatalked
 

ano właśnie, chińszczyzna bije po oczach. Dodatkowo to jeszcze Android, a mam różne doświadczenia jak widzę zaadaptowany ten system, np w TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Maciej__ napisał:

A nie lepiej kupić lusterko wsteczne z wyświetlaczem, pod który można podpiąć kamerkę? Wydaje się mniej inwazyjne.
Teść założył w Pugu Expercie i działa bez problemów :ok:

ciekawy pomysł, mówisz o czymś takim ?

 

https://allegro.pl/oferta/rejestrator-w-lusterku-full-hd-9-66-kamera-cofania-8111278847

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bergerac napisał:

 

Tak, cos takiego wlasnie :ok: Tutaj masz filmik, jak to dziala:

https://www.youtube.com/watch?v=c-guxZHfVCg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bergerac napisał:

ano właśnie, chińszczyzna bije po oczach. Dodatkowo to jeszcze Android, a mam różne doświadczenia jak widzę zaadaptowany ten system, np w TV. 

Kolega wystawiał sobie taka stację w CR-Vce.

Najpierw naczytał się na forach, a później zdał na lokalny zakład bawiący takimi rzeczami, bo stwierdził że za duża losowość kupienia działającego sprzętu.

Rok temu w BI za sprzęt i montaż stacji, kamery, czujników parkowania zaplacił 2,5kzł (oczywiście jakiś chinol, ale polecany przez ten zakład i z ich gwarancja).

Raz coś tam mu poprawiali jak system nie wystartował.

Ogólnie mówił, że jest zadowolony tylko mogłoby to szybciej startować i przełączać rozmowę telefoniczną przez BT.

Wygląd Profi, jak fabryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Ogólnie mówił, że jest zadowolony tylko mogłoby to szybciej startować i przełączać rozmowę telefoniczną przez BT.

Wygląd Profi, jak fabryka.

właśnie czasu startu się obawiam. A kamera cofania jest potrzebna zaraz po odpaleniu auta zazwyczaj. Okazało się, że ten sprzedawca z allegro jest z Torunia, zadzwonię do niego i pogadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie "aliexpressowe", dedykowane kilka lat temu w fiacie bravo. Głównym problemem byl kiepski odbiór radia-o wiele gorszy niz radia oryginalnego. No i BT się zawieszal... Reszta ok.

Generalnie ja bym juz w takie coś w żadnym aucie nie szedł, bo zawsze cos w sofcie będzie niedopracowane.

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bergerac napisał:

Ojciec ma już kilkuletnią Mokkę. Ciągle męczy mnie, żeby mu zamontować kamerę cofania, bo widoczność słaba i by się komfortowo czuł. Akurat zaraz ma urodziny, więc myślałem, że mu sprawię prezent. Co myślicie o czymś takim ?

Nie lepiej zrobić swap w tej cenie:

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-mokka-x-radio-navi-komplet-39081563-ID6C0ck2.html#86396ef9c9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pado napisał:

Miałem takie "aliexpressowe", dedykowane kilka lat temu w fiacie bravo. Głównym problemem byl kiepski odbiór radia-o wiele gorszy niz radia oryginalnego. No i BT się zawieszal... Reszta ok.

Generalnie ja bym juz w takie coś w żadnym aucie nie szedł, bo zawsze cos w sofcie będzie niedopracowane.

ano właśnie. Poczytałem trochę opinii w necie i mam podobne odczucia. To co piszesz to podstawowe funkcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

interesujący pomysł, ale nie wiem jak to skomplikowane. Akurat ojca to zwykła Mokka, bez X.

Trzeba by się wczytać w dokumentacje / schematy czy wystarczy to dołożyć czy trzeba coś przerabiać. Ewentualnie zlecić to firmie od navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał:

Trzeba by się wczytać w dokumentacje / schematy czy wystarczy to dołożyć czy trzeba coś przerabiać. Ewentualnie zlecić to firmie od navi.

chyba nie będę tak kombinował. W sumie może jednak zamontuję ojcu po prostu porządne czujniki cofania i zestaw głośnomówiący. On zasadniczo mało jeździ, ale ten brak widoczności go mocno stresuje. Mój ojciec nigdy nie był zbyt dobrym kierowcą, ale teraz jak ma już 70-lat to widzę, że strasznie ostrożny się zrobił. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bergerac napisał:

chyba nie będę tak kombinował. W sumie może jednak zamontuję ojcu po prostu porządne czujniki cofania i zestaw głośnomówiący. On zasadniczo mało jeździ, ale ten brak widoczności go mocno stresuje. Mój ojciec nigdy nie był zbyt dobrym kierowcą, ale teraz jak ma już 70-lat to widzę, że strasznie ostrożny się zrobił. 

Ja bym poszedł właśnie w czujniki. Moi rodzice mają jedno i drugie, ale mają specyficzny wąski wjazd do garażu, gdzie wjeżdża się ze złożonymi lusterkami - w takiej sytuacji się przydaje. Tak to czujniki są znacznie bardziej użyteczne, sam też z kamery korzystam tylko przy jakimś parkowaniu na styk w mieście.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie urządzenia mają wiele zalet. Dobre multimedia, płynna praca, możliwość instalacji aplikacji. Są dobre dla ludzi, którzy ogarniają taki sprzęt, lubią się bawić. Dla starszej osoby może być to ciężkie do ogarnięcia (piszę z własnego doświadczenia), potem możesz mieć masę pytań typu a jak to działa, dlaczego tak, jak się włącza to, tamto itp.

 

Jak dla mnie jedną z podstawowych wad takiego urządzenia jest radio, a właściwie jego brak. Przerobiłem dwa takie urządzenia (w swoich samochodach) i w żadnym nie działało ono tak, jak fabryczne. Mimo RDS po wyjeździe z miasta można zapomnieć o słuchania jednej stacji bez ciągłego wyszukiwania częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, szandrzej napisał:

Jak dla mnie jedną z podstawowych wad takiego urządzenia jest radio, a właściwie jego brak. Przerobiłem dwa takie urządzenia (w swoich samochodach) i w żadnym nie działało ono tak, jak fabryczne.

 

Ponoć ratunkiem są wzmacniacze antenowe. Albo separatory. Albo jedno i drugie. ;] 

Zależy od tego co jest już zamontowane w samochodzie poza obudową fabrycznego radia.

Naczytałem się trochę gdy przymierzałem się do tego, ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić w praktyce.

 

Po drugie w chińskich radiach z Androidem stosowane są co najmniej 3 chipy radiowe. Ponoć różnica między nimi jest ogromna.

Tak czy siak, każdemu kto planuje taki zakup polecam intensywną lekturę internetu przed, bo łatwo można "wtopić".

Edytowane przez Marcin L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin L. napisał:

 

Ponoć ratunkiem są wzmacniacze antenowe. Albo separatory. Albo jedno i drugie. ;] 

 

 

 

próbowałem, nic nie dawało... ale oczywiście technika może poszła do przodu i te jednostki są lepsze, ale ja jestem na nie, tym bardziej dla starszej osoby...

Ja radia słuchałem na takim sprzęcie, ale...internetowego.. 🤣

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Pado napisał:

Ja radia słuchałem na takim sprzęcie, ale...internetowego.. 🤣

 

To też jest jakieś rozwiązanie :)

Ale faktycznie raczej dla osoby obytej z tymi systemami.

 

Edytowane przez Marcin L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.