Skocz do zawartości

Cennik nowej Skody Octavia


Rekomendowane odpowiedzi

W załączeniu wrzucam cennik nowej Skody Octavia. Niby ceny wyjściowe wydają się być spore, ale wyposażenie jest bardzo kompletne!

                                                                                             Ambition; Style

1.5 TSI ACT110 kW (150 KM) manualna, 6-biegowa;94 750 zł;104 700 zł

2.0 TDI SCR85 kW (115 KM)manualna, 6-biegowa 102 200 zł
2.0 TDI SCR110 kW (150 KM)automatyczna, 7-biegowa DSG116 100 zł;126 050 zł

 

Kombi jest droższe o 4.000 zł.

 

 

Edytowane przez prawoimotoryzacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ceny nowych aut zwariowały. 120kpln za wyposażone auto klasy kompakt?:OTo jest chore. Ceny w ciągu ostatnich kilku lat poszybowały.

Teraz jakiś Passat kosztuje tyle, co 3-4 lata temu płaciło się za mieszkanie dwupokojowe we Wrocławiu.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Zły 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Od 82 będzie wersja active 1.0 tsi 115

"chwilę temu" za takie pieniądze można było kupić np:

- Ford Mondeo 1.5T(4-cyl)/160KM/manual - z klimą dwustrefową, grzaną przednią szybą i wieloma innymi dodatkami w tej klasie 

- Mitsu Outlander 2.0, manual, 2WD z podstawowym wyposażeniem 

 

strasznie samochody zdrożały ... niedawno za ok 85k można było mieć segment D (mondeo/passat/insignia/itd) z podstawowym wyposażeniem, które zawierało nawet automatyczną klimę i sporo fajnych dodatków ... silnik 4-cylindrowy, lub sporego SUVa w podstawowych wersjach. Dziś jest wykastrowany kompakt z silnikiem 3-cylindrowym.

Edytowane przez Azbest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, jak ponad 3 lata temu zmieniałem auto, to rozważałem octavie kombi i pamietam dobrze, że juz miałem upatrzoną -wtedy jeszcze- 1.4tsi 150km za 72000pln...oczywiście nówka i nie golas...

Dziś bez stówy nie ma po co iść do salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest drogo, ale uwzględniając wyposażenie realnie cena katalogowa nie odbiega od poprzedniej octavii ani od konkurencji, obawiałem się że może być drożej...

1.5 style za 104.700 ma w cenie matrycowe ledy, nawigacje i całe mnóstwo innego wyposażenia, nawet niedostępnego w niektórych autach z tej półki.

  • Dzięki 1
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, iwik napisał:

Ze scalą też pojechali grubo z cennikami. Wystarczyło pół roku i już dają 10k rabatu... 😄

 

Dlatego Scali nie widać na ulicach. Ale co się dziwić, Scala za 70 kPLN ma na wyposażeniu wieśniacką plastikową kierownicę za 70 zł, którą montują też w Citigo/Up!. O ile w aucie miejskim ją akceptuję choć i tak jest paskudna, o tyle nie w aucie za 70 kPLN. W Astrze w tej cenie dostałem skórzaną, ze sterowaniem radiem ,tempomatem, etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, spad napisał:

 

Dlatego Scali nie widać na ulicach. Ale co się dziwić, Scala za 70 kPLN ma na wyposażeniu wieśniacką plastikową kierownicę za 70 zł, którą montują też w Citigo/Up!. O ile w aucie miejskim ją akceptuję choć i tak jest paskudna, o tyle nie w aucie za 70 kPLN. W Astrze w tej cenie dostałem skórzaną, ze sterowaniem radiem ,tempomatem, etc. 

 

naprawdę? :]
bo ja to tak widzę 
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-scala-ambition-1-0-tsi-115-km-pakiet-comfort-podgrzewane-fotele-ID6BWZOM.html#82369767e3

temu autu nic nie brakuje w wyposażeniu

wiem wyprzedaż, ale wyprzedaż się skończy a ceny zostanę nie wiele wyższe na 2020rocznik

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TomekD000 napisał:

 

naprawdę? :]
bo ja to tak widzę 
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-scala-ambition-1-0-tsi-115-km-pakiet-comfort-podgrzewane-fotele-ID6BWZOM.html#82369767e3

temu autu nic nie brakuje w wyposażeniu

wiem wyprzedaż, ale wyprzedaż się skończy a ceny zostanę nie wiele wyższe na 2020rocznik

 

 

 

W połowie roku jak była dyskusja o Scali to za 70 kPLN była wieśniacka kierownica. Jak sam widzisz dyszka w dół poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, spad napisał:

W Astrze w tej cenie dostałem skórzaną, ze sterowaniem radiem ,tempomatem, etc.

W astrze dostałeś do auta z poprzedniego dziesięciolecia kupionego pod koniec jego produkcji, stąd i dobra cena na całą astrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ZUBERTO napisał:

W astrze dostałeś do auta z poprzedniego dziesięciolecia kupionego pod koniec jego produkcji, stąd i dobra cena na całą astrę.

 

No i git, ważne, że w tej samej cenie dostałem więcej. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spad napisał:

No i git, ważne, że w tej samej cenie dostałem więcej. :) 

:ok:

Dlatego ja też jeżdżę końcówką produkcji za dobrą kasę, nie lubię trwonić pieniędzy, mimo że u mnie auto zarabia na siebie.

Tyle, że nawet silnik w naszych brykach to zupełnie inna bajka niż w tej Skodzie, owszem jest tanio, ale zadu nie urywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZUBERTO napisał:

:ok:

Dlatego ja też jeżdżę końcówką produkcji za dobrą kasę, nie lubię trwonić pieniędzy, mimo że u mnie auto zarabia na siebie.

Tyle, że nawet silnik w naszych brykach to zupełnie inna bajka niż w tej Skodzie, owszem jest tanio, ale zadu nie urywa.

 

Zad urywa na stacji benzynowej. :) Choć faktycznie myślę o chipie do 170 KM, ale nikt nie potrafi się wypowiedzieć czy instalacja lpg ogarnie większą moc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na obecne ceny dziwię się TOYOTA, że tak nisko wycenili RAV4.

Fakt, że nie jedzie jak formula, ale to rozsądna propozycja w klasie średnich SUV z jeszcze normalnym silnikiem i dobrym wyposażeniem.

Edytowane przez komor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, TomekD000 napisał:

 

naprawdę? :]
bo ja to tak widzę 
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-scala-ambition-1-0-tsi-115-km-pakiet-comfort-podgrzewane-fotele-ID6BWZOM.html#82369767e3

temu autu nic nie brakuje w wyposażeniu

wiem wyprzedaż, ale wyprzedaż się skończy a ceny zostanę nie wiele wyższe na 2020rocznik

 

 

1.0 TSI...

z przodu jest zdaje sie tylko LED na drl, ale reszta to zolty halogen,  na zywo wyglada to koszmarnie

z tyłu to samo, klapa jak jest całą szybą wyglada dużo lepiej

generalnie cena/jakość/wyposażenie jest dramat

 

924837752_;slot=4;filename=eyJmbiI6ImJsO

924411215_;slot=6;filename=eyJmbiI6Ind6b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cinos napisał:

1.0 TSI...

z przodu jest zdaje sie tylko LED na drl, ale reszta to zolty halogen,  na zywo wyglada to koszmarnie

z tyłu to samo, klapa jak jest całą szybą wyglada dużo lepiej

generalnie cena/jakość/wyposażenie jest dramat

 

 

 

 

poczytaj opinie kolegów o 1.0tsi w golfach, jechałeś choć takim?
z przodu jest full led na odbłyśnikach żaden DRL

 

oglądałem w salonie żadnego dramatu jakościowego nie widziałem jak za tą cenę, a wygląda jak wygląda jednemu się podoba drugiemu nie. pokaż też który konkurent w cenie ~70 jest super jakości

 

poza tym to wątek o octavii 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, TomekD000 napisał:

poczytaj opinie kolegów o 1.0tsi w golfach, jechałeś choć takim?

tak, nawet mało pali w jeździe miejskiej, a licznikowe rapid 200 zrobil ;]

 

24 minuty temu, TomekD000 napisał:

z przodu jest full led na odbłyśnikach żaden DRL

DRL to światła dzienne i miałem wrażenie ze DRL właśnie był na LED

a drogowe czy doświetlanie zakrętów było na zwykłej żarówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, TomekD000 napisał:

 

poczytaj opinie kolegów o 1.0tsi w golfach, jechałeś choć takim?
z przodu jest full led na odbłyśnikach żaden DRL

 

oglądałem w salonie żadnego dramatu jakościowego nie widziałem jak za tą cenę, a wygląda jak wygląda jednemu się podoba drugiemu nie. pokaż też który konkurent w cenie ~70 jest super jakości

 

poza tym to wątek o octavii 4

 

Problem Scali pomijając cenę jest taki, że dla mnie to nadal Rapid, który niewiadomo czemu jest droższy wyjściowo o 20-30 kPLN. Był moment, że obydwa auta stały w salonach i ciężko było patrząc na te dwa auta uznać, że Scala to coś nowszego wartego dopłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, spad napisał:

 

Problem Scali pomijając cenę jest taki, że dla mnie to nadal Rapid, który niewiadomo czemu jest droższy wyjściowo o 20-30 kPLN. Był moment, że obydwa auta stały w salonach i ciężko było patrząc na te dwa auta uznać, że Scala to coś nowszego wartego dopłaty.

 

Ale to nie jest Rapid...  Scala jest chyba nawet wieksza niz Golf VII i to pelnoprawny kompakt.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Cinos napisał:

DRL to światła dzienne i miałem wrażenie ze DRL właśnie był na LED

a drogowe czy doświetlanie zakrętów było na zwykłej żarówce

 

wiem to co jest DRL :] 
poza tym piszmy jak już o faktach nie wrażaniach, każda scala ma led basic, co oznacza ledy nie żarówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda miala problem z pozycjonowaniem aut w klasycznych segmentach. Octavia zawsze rozmiarowo byla nieco ponad kompakt (szczegolnie fanatyczni nabywcy mowili, ze to taki passat), mimo, ze bazowala na golfie. Teraz scala faktycznie wskoczyla rozmiarowo do klasy kompakt. A gdzie teraz jest Octavia to nie wiadomo 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Ale to nie jest Rapid...  Scala jest chyba nawet wieksza niz Golf VII i to pelnoprawny kompakt.

 

Za Wikipedią:

1. Rapid hb 4304 długi, 1706 szeroki, 2603 rozstaw osi

2. Scala 4362 dugi, 1703 szeroki, 2649 rozstaw osi

I teraz, wchodzi do salonu Kowalski, widzi dwa auta, różnica w cenie 20-30 kPLN.

 

 

rapid.jpg

scala.jpg

rapid tył.jpg

scala tył.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, TomekD000 napisał:

każda scala ma led basic, co oznacza ledy nie żarówki

no to ja nie wiem

https://allegro.pl/oferta/skoda-scala-lampa-przednia-lewa-8482872148

tutaj jest ewidendnie żarówka, H7 i led na "czymś"

 

a ta jest led ale nie wiem czy basic czy "full"

https://allegro.pl/oferta/lampa-przednia-prawa-skoda-scala-led-8737797334

 

ale wygladalo to noca strasznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cinos nie wiem w jakim.kierunku zmierza oświetlenie LED film LED itp. ale ostatnio gość na skrzyżowaniu tak mnie oślepił że musiałem się zatrzymać żeby mój wzrok wrócił do normy. Dodam że każdego dnia jeżdżę przez to skrzyżowanie i nikt mnie tak nie oślepił jak ledy. Masakra (jakieś nowe BMW) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TomekD000 napisał:

Jest drogo, ale uwzględniając wyposażenie realnie cena katalogowa nie odbiega od poprzedniej octavii ani od konkurencji, obawiałem się że może być drożej...

1.5 style za 104.700 ma w cenie matrycowe ledy, nawigacje i całe mnóstwo innego wyposażenia, nawet niedostępnego w niektórych autach z tej półki.

 

Za golasa 1.0 w wersji Active 82 200 to chyba drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, czachabrava napisał:

 

Za golasa 1.0 w wersji Active 82 200 to chyba drogo.

 

Cennikowo octavia 3FL z tym samym silnikiem 78350zł


Na szybko nowa ma dodatkowo:
KESSY GO - system bezkluczykowego uruchamiania silnika
Hill Hold Control - wspomaganie ruszania pod wzniesienia
FRONT ASSIST - kontrola odstępu z funkcją awaryjnego hamowania oraz Collision Avoidance Assist
LANE ASSIST - asystent pasa ruchu
Funkcja SmartLink+
 - i pewnie kilka innych rzeczy

Nadal twierdzisz ze jakiś wielki skok cenowy ma miejsce? mi się jednak nie wydaję...

Ale zgadzam się, auta generalnie mocno podrożały, ale nie wydarzyło się tu i teraz, przy cenach Octavii 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, TomekD000 napisał:

 

Cennikowo octavia 3FL z tym samym silnikiem 78350zł


Na szybko nowa ma dodatkowo:
KESSY GO - system bezkluczykowego uruchamiania silnika
Hill Hold Control - wspomaganie ruszania pod wzniesienia
FRONT ASSIST - kontrola odstępu z funkcją awaryjnego hamowania oraz Collision Avoidance Assist
LANE ASSIST - asystent pasa ruchu
Funkcja SmartLink+
 - i pewnie kilka innych rzeczy

Nadal twierdzisz ze jakiś wielki skok cenowy ma miejsce? mi się jednak nie wydaję...

Ale zgadzam się, auta generalnie mocno podrożały, ale nie wydarzyło się tu i teraz, przy cenach Octavii 4.

 

Cennikowa na 2020 rok za 78900 to jest w pakiecie Ambition, wiec nijakie te porównanie w wyposażeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, czachabrava napisał:

 

Cennikowa na 2020 rok za 78900 to jest w pakiecie Ambition, wiec nijakie te porównanie w wyposażeniu.

 

to cena kombi wyprzedaży modelu o3fl, wieć wg mnie nie porównywalne

ja widzę (cały czas mówię o cenach katalogowych bez rabatów, na rabaty przyjdzie czas)

image.png.d10a99eba5fba023a435ae34e354fd01.png
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekD000 napisał:

 

Cennikowo octavia 3FL z tym samym silnikiem 78350zł


Na szybko nowa ma dodatkowo:
KESSY GO - system bezkluczykowego uruchamiania silnika
Hill Hold Control - wspomaganie ruszania pod wzniesienia
FRONT ASSIST - kontrola odstępu z funkcją awaryjnego hamowania oraz Collision Avoidance Assist
LANE ASSIST - asystent pasa ruchu
Funkcja SmartLink+
 - i pewnie kilka innych rzeczy

Nadal twierdzisz ze jakiś wielki skok cenowy ma miejsce? mi się jednak nie wydaję...

Ale zgadzam się, auta generalnie mocno podrożały, ale nie wydarzyło się tu i teraz, przy cenach Octavii 4.

Oprocz lane assist to ta cala reszta jest standardem w Polo kosztuje tyle co nic takze tego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TomekD000 napisał:

i za ile... superb od ~150kpln więc pewnie ciut taniej

 

 ceed kombi już jest plug-in, cena od 130kpln

dzisiaj jechałem....porażka

zasięg elektryka  na pełnym ladowaniu 35 km 

w trybie hybryda bym chyba nawet do Gdańska nie dojechał... o tyle ważne bo jak zjade do 0 baterii ten silnik 1.4 czy 1.5 pali grubo ponad 10 litrow .

 

niby 200 kucy a niby takie jednak mulowate .

 

samochód nie wiem dla kogo i po co

:(

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.