Skocz do zawartości

Cennik nowej Skody Octavia


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, czachabrava napisał:

 

A ja napisalem o aucie z 2020, nie z wyprzedazy sztuk z 2019. Tylko z katalogu do zamowienia. 

 

ja tu widzę 85900, a że jest rabat to inna sprawa, na o4 tez będą, jak tylko o3 zniknie z placów i coś będzie musiało ciągnąć sprzedaż, Octavia to najważniejsze auto skody.
Żeby porównanie miało jakiś sens to porównujmy jabłka z jabłkami czyli ceny katalogowe z katalogowymi a nie promocyjne.
image.png.2e62f4939ab33b138051da925aa1c6e5.png

inna sprawa ze to do czego porównujesz to combi...
  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, spad napisał:

 

Dlatego Scali nie widać na ulicach. Ale co się dziwić, Scala za 70 kPLN ma na wyposażeniu wieśniacką plastikową kierownicę za 70 zł, którą montują też w Citigo/Up!. O ile w aucie miejskim ją akceptuję choć i tak jest paskudna, o tyle nie w aucie za 70 kPLN. W Astrze w tej cenie dostałem skórzaną, ze sterowaniem radiem ,tempomatem, etc. 

Skoda  nie ma startu do Opla, Opel to trochę takie Premium ledy masaże w fotelu i normalne silniki.

  • Lubię to 1
  • Haha 3
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda  nie ma startu do Opla, Opel to trochę takie Premium ledy masaże w fotelu i normalne silniki.
Hehehe, dobre. :) Ale trzeba przyznać, że w sumie chyba tylko Opel i Renault sprzedaja jeszcze pelnoprawne kompakty w cenie nazwijmy to akceptowalnej. Bo za 60 tysie można wyjechac autem z jakimś wyposażeniem.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, czachabrava napisał:

 

Ewentualnie kilka rzeczy z listy mozna aktywowac kabelkiem i bedzie w standardzie 😄

Nie mozna lepiej zaplacic w ASO i miec gwawancje. :hehe: Teraz juz po bluetooth smartfonem mozna nawet kabli z aliexpress nie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Co Ty masz z tym Polo??

Testujesz auta to powinienes wiedziec, ze te systemy co sa w Octavii sa tez w klasie B a za te ktore trzeba slono doplacic w salonie aktywujesz sam pod blokiem za pomoca smartfona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda  nie ma startu do Opla, Opel to trochę takie Premium ledy masaże w fotelu i normalne silniki.

Skoda w każdym segmencie ma lepsze dostępne wyposażenie niż opel. Abstrahując od tego że gadżety premium w Oplu to towary bardzo niskiej jakości robione po taniości, od Ledów właściwie zaczynając. Astra nie ma nawet światełka w schowku, czy "mgiełki" w spryskiwaczach szyby czołowej, które to elementy są na wyposażeniu standardowym Skody Fabii w wersji ascetycznej.

 

BTW. Jak skrzypi deska rozdzielcza w Oplu litościwe nie wspomnę.

 

tapatalked

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2020 o 06:47, Danielpoz. napisał:

Ile kosztuje dzisiaj te mieszkanie o którym wspominałeś? 

2 pokoje zakladam 40-45 m2 to jakies 250-300 tys, m2 obecnie zalezny od lokalizacji to od 5300 do ok 8000zl we wroclawiu(zadne premium)

passat za tyle to chyba dwa w zestawie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ⠀ napisał:

Skoda w każdym segmencie ma lepsze dostępne wyposażenie niż opel. Abstrahując od tego że gadżety premium w Oplu to towary bardzo niskiej jakości robione po taniości, od Ledów właściwie zaczynając. Astra nie ma nawet światełka w schowku, czy "mgiełki" w spryskiwaczach szyby czołowej, które to elementy są na wyposażeniu standardowym Skody Fabii w wersji ascetycznej.

 

BTW. Jak skrzypi deska rozdzielcza w Oplu litościwe nie wspomnę.

 

tapatalked

 

Czekaj, czekaj, nie jestem jakimś fanbojem Opla, ale mgiełkę mam, światełko w schowku również, a deska nie wydaje żadnych dźwięków. 

 

Porównaj sobie Scalę i Astrę, najtańsze na Otomoto:

1.  Scala za 59 800 - https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-scala-1-0-tsi-115km-active-asystent-pasa-ruchu-system-start-stop-ID6CMs2i.html#91fbd214a9

2. Astra za 57 900 - https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-enjoy-1-0-105-km-oferta-specjalna-ID6CL8yd.html#7fed49333a

3. Astra w cenie Scali - https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astra-astra-v-hb-1-0-xfl-105km-mt5-2019-pakiet-biznes-plus-pakiet-zimowy-ID6Cuf7A.html#7fed49333a

 

W środku Scala w porównaniu z Astrą wygląda jak najtańszy plastik z toi toia. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Czekaj, czekaj, nie jestem jakimś fanbojem Opla, ale mgiełkę mam, światełko w schowku również, a deska nie wydaje żadnych dźwięków. 


No widzisz, a ja mam doposażoną za 15 kawałków wersję Elite i nie mam.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ⠀ napisał:


 

 


No widzisz, a ja mam doposażoną za 15 kawałków wersję Elite i nie mam.

tapatalked
 

 

 

24 zł kosztują dysze do w ASO do Astry z mgiełką. W wersji J wymiana zajmuje 10 minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
24 zł kosztują dysze do w ASO do Astry z mgiełką. W wersji J wymiana zajmuje 10 minut. 
Tak, światełko też mogę sobie zrobić. I dopasować plastiki. I wymienić żarówki w tylnych kierunkowskazach na LED w światłach Full LED. I haczyki w bagażniku zamontować też mogę sam. Właściwie po co kupowałem Elite i je doposażałem pod kokardę jak mogłem to wszystko sobie sam wystrugać z drewna?!

tapatalked

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ⠀ napisał:

Tak, światełko też mogę sobie zrobić. I dopasować plastiki. I wymienić żarówki w tylnych kierunkowskazach na LED w światłach Full LED. I haczyki w bagażniku zamontować też mogę sam. Właściwie po co kupowałem Elite i je doposażałem pod kokardę jak mogłem to wszystko sobie sam wystrugać z drewna?!

tapatalked
 

 

Co ciekawe czesc z tych elementow (swiatelko w schowku, haczyki w bagazniku) wystepowala fabrycznie w Astrze J, wiec musieli wykastrowac :facepalm:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Co ciekawe czesc z tych elementow (swiatelko w schowku, haczyki w bagazniku) wystepowala fabrycznie w Astrze J, wiec musieli wykastrowac :facepalm:

 

 

Cudów nie ma, z czegoś ta cena powstała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał:

Tak, Astra K ma takie braki w wyposażeniu. Do tego np brak wygłuszczenia maski.

 

wczoraj przyszły mi materiały na wygłuszenie maski. W weekend będę "strugał" ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ⠀ napisał:

Tak, światełko też mogę sobie zrobić. I dopasować plastiki. I wymienić żarówki w tylnych kierunkowskazach na LED w światłach Full LED. I haczyki w bagażniku zamontować też mogę sam. Właściwie po co kupowałem Elite i je doposażałem pod kokardę jak mogłem to wszystko sobie sam wystrugać z drewna?!

tapatalked
 

 

jednej rzeczy nie możesz naprawić. Wywalić tych okropnych bolców od zamków w drzwiach ala Polonez. Ale przynajmniej z daleka widać czy zamknąłeś samochód ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Rado_ napisał:

No to jaki masz ten wybór normalnych silników w Astrze?

 

W K to już chyba wyboru wielkiego nie ma. Do J był cały katalog silników. Chyba jeszcze K przed PSA miała większy wybór.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, maro_t napisał:

 

jednej rzeczy nie możesz naprawić. Wywalić tych okropnych bolców od zamków w drzwiach ala Polonez. Ale przynajmniej z daleka widać czy zamknąłeś samochód ;]

 

Sam mi się zamyka samochód :skromny:

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, maro_t napisał:

 

jednej rzeczy nie możesz naprawić. Wywalić tych okropnych bolców od zamków w drzwiach ala Polonez. Ale przynajmniej z daleka widać czy zamknąłeś samochód ;]

 

po skladanych lusterkach po zamknieciu widac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PawelWaw napisał:

po skladanych lusterkach po zamknieciu widac :)

 

Swoją drogą, kolejna rzecz której Opel nie umie zrobić. Większość aut zwija lusterka po zamknięciu auta, w Oplu muszę sobie kliknąć guzik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ⠀ napisał:

Skoda w każdym segmencie ma lepsze dostępne wyposażenie niż opel. Abstrahując od tego że gadżety premium w Oplu to towary bardzo niskiej jakości robione po taniości, od Ledów właściwie zaczynając. Astra nie ma nawet światełka w schowku, czy "mgiełki" w spryskiwaczach szyby czołowej, które to elementy są na wyposażeniu standardowym Skody Fabii w wersji ascetycznej.

 

BTW. Jak skrzypi deska rozdzielcza w Oplu litościwe nie wspomnę.

 

tapatalked

 

 

 

A teraz bedzie jeszcze gorzej. Ciekawe co francuzi pokaza. Narazie okroili silniki i zwiekszyli cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ⠀ napisał:

 

Swoją drogą, kolejna rzecz której Opel nie umie zrobić. Większość aut zwija lusterka po zamknięciu auta, w Oplu muszę sobie kliknąć guzik.

Nie da sie tego jakos po kablu przestawic czy co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujek napisał:

Nie da sie tego jakos po kablu przestawic czy co? 

 

Z tego co wiem nowych Opli nie specjalnie da się programować na lewo. Zmiany w sofcie są podpisywane przez GM podpisem cyfrowym wystawianym przez ich CA, czy jakoś tak.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał:

jednej rzeczy nie możesz naprawić. Wywalić tych okropnych bolców od zamków w drzwiach ala Polonez. Ale przynajmniej z daleka widać czy zamknąłeś samochód ;]

Dziś właśnie widziałem Astrę K i te bolce i zastanawiałem się kto je jeszcze montuje.

Co więcej, wydaje mi się, że już Astra H była ich pozbawiona, a np. w Insigni A są.

Żeby zamknąć auto bez prądu trzeba było instrukcję przeczytać, może dlatego wrócili do bolców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujek napisał:

Testujesz auta to powinienes wiedziec, ze te systemy co sa w Octavii sa tez w klasie B a za te ktore trzeba slono doplacic w salonie aktywujesz sam pod blokiem za pomoca smartfona. 

 

Tak myśląc o tym, jak dobrze reklamujesz Polo, wpadł mi pomysł, iż mogę napisać do kierowanika działu PR VW na Polskę, żeby Cię zatrudnili.

W ramach promocji modelu, mógłbyś ruszyć z kampanią promocyjną.

Jeżeli mogę doradzić, to mam pomysł na pierwszą akcję marketingową : Bogaczu, nie przepłacaj! Kup sobie Polo, a w gratisie dostaniesz ode mnie kabelek, którym aktywujesz sobie wiele fajnych opcji wyposażenia! I dzięki temu zarobisz dwa razy! Raz dlatego, że nie kupisz Mercedesa, a Polo, a drugi raz na tym, że wykiwasz nawet Volkswagena! No i jeszcze będzie szpan na dzielni!

Taką broszurkę mógłbyś wysłać  na początek do 100 najbogatszych polaków :)

 

A teraz na poważanie, chyba dostrzegasz różnice między Octavią a Polo? Wirtualne zegary do Polo mam sobie wsadzić z SEATa, Skody, czy czego? Jak potrzebuję załadować bagaż, to mam sobie to tego Polo zamontować hak i kupić przyczepkę? Wyciszenie i komfort jazdy jak mam zwiększyć w Polo? Dla pasażerów tylnej kanapy mam wykroić miejsce na nogi w przednich fotelach, czy może im opłacić taxi?

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ZUBERTO napisał:

Dziś właśnie widziałem Astrę K i te bolce i zastanawiałem się kto je jeszcze montuje.

Co więcej, wydaje mi się, że już Astra H była ich pozbawiona, a np. w Insigni A są.

Żeby zamknąć auto bez prądu trzeba było instrukcję przeczytać, może dlatego wrócili do bolców?

 

Jakie bolce? :) pół wątku o tym a ja nie wiem o co kaman 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Filipfm napisał:

 

Jakie bolce? :) pół wątku o tym a ja nie wiem o co kaman 😄 

Taki same jak znajdziesz w Mercach, Polonezie, małym Fiacie, Fiacie Uno, itd. Chodzi o ryglowanie drzwi, które następuje poprzez podniesienie się lub opuszczenie trzpieńka na górnej części drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Filipfm napisał:

Jakie bolce? :) pół wątku o tym a ja nie wiem o co kaman 😄 

Pypcie do wciśnięcia w boczku drzwi.

Dawniej, jak nie było centralnych zamków to wciskałeś lub wyciągałeś od środka auta i drzwi zamknięte lub otwarte miałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

A teraz na poważanie, chyba dostrzegasz różnice między Octavią a Polo? Wirtualne zegary do Polo mam sobie wsadzić z SEATa, Skody, czy czego? Jak potrzebuję załadować bagaż, to mam sobie to tego Polo zamontować hak i kupić przyczepkę? Wyciszenie i komfort jazdy jak mam zwiększyć w Polo? Dla pasażerów tylnej kanapy mam wykroić miejsce na nogi w przednich fotelach, czy może im opłacić taxi?

Czy Ty nadal nie rozumiesz, ze nie namawiam do kupna klasy B skoro rozmawiamy o przerosnietym kompakcie? :facepalm:

 

Pisalem o ficzerach Skody, te same sa w malych wozidlach klasy B wiec to nie jest jakies och i nie wiadomo co. Kolejna sprawa to multimedialne zegary Skody vs VW sa gorsze jakby specjalnie wsadzali gorszy sort. Takze testuj dalej EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rado_ napisał:

Ale ja pytam co teraz jest, a nie co teraz jest niedostępne emoji6.png

Nic nie ma. 3 cylindrowa bida. Pewnie ludzie nie kupuja nic mocniejszego. Ciekaw jestem jaki % sprzedazy w kompaktach stanowia mocne silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ⠀ napisał:

 

Swoją drogą, kolejna rzecz której Opel nie umie zrobić. Większość aut zwija lusterka po zamknięciu auta, w Oplu muszę sobie kliknąć guzik.

 

W Kii i w Subaru też. Przynajmniej domyślnie. Swoją drogą jednemu tutaj to bardzo przeszkadzało więc kazał przestawić w Peżocie na ręczne zamykanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2020 o 11:07, spad napisał:

 

Za Wikipedią:

1. Rapid hb 4304 długi, 1706 szeroki, 2603 rozstaw osi

2. Scala 4362 dugi, 1703 szeroki, 2649 rozstaw osi

I teraz, wchodzi do salonu Kowalski, widzi dwa auta, różnica w cenie 20-30 kPLN.

 

 

rapid.jpg

scala.jpg

rapid tył.jpg

scala tył.jpg

 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-rapid-monte-carlo-1-0-110-km-demo-dealera-navi-panorama-dach-ID6BZly8.html#6dbc25129e

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ⠀ napisał:

 

Swoją drogą, kolejna rzecz której Opel nie umie zrobić. Większość aut zwija lusterka po zamknięciu auta, w Oplu muszę sobie kliknąć guzik.

Po tym poznaję, że samochód zamknięty :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.