Skocz do zawartości

budżetowa młotowiertarka


Hagi84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaką macie lub polecacie budżetową młotowiertarkę? 

 Mam młot udarowy z funkcją wiercenia moc 4 J i waga 7,3 kg.

Potrzebowałbym coś małego poręcznego do wiercenia wierteł 6-8 w betonie i do 12 w pustakach

Jak mam wywiercić moją  krową w suficie pod lampę dziurę wiertłem 6 to mi się odechciewa a ręce usychają.

Założenia:

- ma przeżyć remont i być sporadycznie używana w domu.

- udar ma być pneumatyczny do 1-2 J (może być więcej)

- obroty prawo-lewo

- mile widziane kucie

- mile widziany dodatkowy uchwyt do wierteł do metalu 

- cena w granicach 200zł

 

Czy ktoś ma coś godnego polecenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam różne oferty i zastanawiam się nad młotowiertarką z biedronki. Jest dostępna na allego za 149 nowa. Zastanawia mnie tylko jak będzie realizowana gwarancja?

Siła udaru jest ogromna o ile jest prawdziwa. Przy 3,5 J chyba się rozleci ;l

Niteo TOOLS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, ANalfabeta napisał:

Wiem, że poza budżetem, ale:

 

https://allegro.pl/oferta/bosch-pbh-2500-re-mlotowiertarka-udar-walizka-8691204653

 

Nie miałem pojęcia, że coś taki zgrabnego, lekkiego jest w stanie tyle znieść.
Dziur pewnie koło 12-13mm w betonie nawierciło się tyle, że nie wierzyłem.

miałem okazję nią pracować. Zastanawiam się czy nie dorzucić 100 i mieć sprzęt na lata. Problem jest w tym ,że musiałbym dokupić uchwyt na zwykłe wiertła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hagi84 napisał:

zastanawiam się nad młotowiertarką z biedronki.

Wszystkie sprzęty z Biedy, które miałem rozleciały się i jeszcze trzeba było udowadniać, że się nie jest wielbłądem.

Z marketu tylko Lidl i ich Parkside.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hagi84 napisał:

Przeglądam różne oferty i zastanawiam się nad młotowiertarką z biedronki. Jest dostępna na allego za 149 nowa. Zastanawia mnie tylko jak będzie realizowana gwarancja?

Siła udaru jest ogromna o ile jest prawdziwa. Przy 3,5 J chyba się rozleci ;l

Niteo TOOLS

 

Jak zaczynałem budowę, teść przywiózł mi biedronkową, wyglądającą identycznie.

Gdyby to ode mnie zależało, pewnie kupiłbym w Lidlu, ale darowanemu nie zagląda się :)

Wiertarka ma kilka lat, pracowała z wiertłami, dłutami, otwornicami (małą do puszek i dużą 150mm). Wierciła w silikacie i żelbetowym stropie, wykuwała wnęki itd.

Działa jak należy. Trochę ciężka w porównaniu z mniejszą (taką jak poniżej), ale  można użyć jej z dłutem żeby coś skuć czy wykuć.

 

i-black-decker-kr504re.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Majkiel napisał:

Jak zaczynałem budowę, teść przywiózł mi biedronkową, wyglądającą identycznie.

Gdyby to ode mnie zależało, pewnie kupiłbym w Lidlu, ale darowanemu nie zagląda się :)

Wiertarka ma kilka lat, pracowała z wiertłami, dłutami, otwornicami (małą do puszek i dużą 150mm). Wierciła w silikacie i żelbetowym stropie, wykuwała wnęki itd.

Działa jak należy. Trochę ciężka w porównaniu z mniejszą (taką jak poniżej), ale  można użyć jej z dłutem żeby coś skuć czy wykuć.

chyba nie chcesz porównywać udaru mechanicznego z pneumatycznym ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem przenieść gniazda w kuchni pod nowe meble. Skończyło się na układaniu nowych kabli w żelbecie. Mój stary (2011) Einhell daje radę. Pod kołki 6 pożyczyłem Bosch pbh 2100re.

Wiertło wchodziło w żelbet jak w masło.

Jestem mega zadowolony. I pozytywnie zaskoczony.

Chyba sobię taką sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wierteł to akurat w przypadku SDS+ mam zdanie takie, że 

wiertło za ~20 zł jest na pewno lepsze od tego za 5 zł, ale na pewno nie wywierci 4 razy więcej dziur.

W firmie pracownicy robią miesięcznie po kilka tysięcy dziur (fi 6, 8, 10 mm) testowaliśmy różne wiertła i firmy i wyszło nam, że 

trzeba kupować więcej taniochy:oki:

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ccLot napisał:

Odnośnie wierteł to akurat w przypadku SDS+ mam zdanie takie, że 

wiertło za ~20 zł jest na pewno lepsze od tego za 5 zł, ale na pewno nie wywierci 4 razy więcej dziur.

W firmie pracownicy robią miesięcznie po kilka tysięcy dziur (fi 6, 8, 10 mm) testowaliśmy różne wiertła i firmy i wyszło nam, że 

trzeba kupować więcej taniochy:oki:

 

 

akurat wiercę bardziej okazyjnie raz w miesiącu. kupiłem wiertło za 10 zł w zaprzyjaźnionej hurtowni.  Może ono kosztuje więcej bez upustów. Wywierciłem nim około 150 dziur.  Staram się nie przegrzewać wiertła. 

Edytowane przez Hagi84
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2020 o 07:27, ccLot napisał:

Odnośnie wierteł to akurat w przypadku SDS+ mam zdanie takie, że 

wiertło za ~20 zł jest na pewno lepsze od tego za 5 zł, ale na pewno nie wywierci 4 razy więcej dziur.

W firmie pracownicy robią miesięcznie po kilka tysięcy dziur (fi 6, 8, 10 mm) testowaliśmy różne wiertła i firmy i wyszło nam, że 

trzeba kupować więcej taniochy:oki:

 

 

 

Mnie się tylko raz zdarzyło przy młotowiertarce wypożyczonej w UK, że płaska łyżka do kucia sklepała się na grzybek, jak zdarzało się z peerelowskimi meslami. Musiałem ją szpikulcem wykuwać, bo się zakleszczyła. A beton niespecjalnie twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po sprawdzeniu wielu ofert wybrana młotowiertarka macalister 600W.

Zalety :

Siła 1.6 J - wystarczy

Waga 2 kg - ok

dodatkowy uchwyt wiertarski na zwykłe wiertła

dłuta i wiertła w zestawie, np einhell ich nie ma.

Gwarancja i sklep nie daleko.

Cena to 258 zł

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.