Skocz do zawartości

[luźna rozkmina] fotele z pamięcią vs ustawienie lusterek


Bartłomiej

Rekomendowane odpowiedzi

No hejka!

 

Jedno z aut, które mam jest wyposażone w pamięć ustawień fotela kierowcy. Baaaaaaaardzo mi się to przydaje, ponieważ gdy jeździmy tym samochodem na zmianę z małżonką to pamięć ustawień fotela jest dla nas jak zbawienie. Wynika to z istotnej różnicy wzrostu ORAZ preferencji dot pozycji za kierownicą.

Niestety, jest jedna rzecz, której mi bardzo brakuje w tym "automacie" - pamięci ustawień lusterek zewnętrznych. Lusterka są elektrycznie sterowane, i składane, i w ogóle, ale...... do szczęścia brakuje pamięci ustawień zsynchronizowanej z ustawieniami fotela.

 

No i stąd pytanie:

- czy są modele aut (domyślam się, że klasy LUX), które mają połączoną pamięć fotela z lusterkami? Jeśli tak, to jakie?

- czy są modele aut, gdzie można sobie zrobić "personalizację ustawień" w zależności od tego, jaki driver siedzi akurat za kółkiem? Jeśli tak, to jakie to są ustawienia? I w jakich modelach?

 

Ogólnie to ciekaw jestem, czy ww ficzery są zarezerwowane wyłącznie dla prestiżowych, górnopółkowych modeli, czy można je znaleźć w klasie "popularnej"? Jeśli tak, to u jakiego producenta i w jakich modelach aut?

Piszcie, co wiecie. A najlepiej to podzielcie się własnymi doświadczeniami w tej dziedzinie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grupie VAG są takie ficzery i to nawet w najpospolitszych markach (Skoda).

U mnie działa to tak, że pamięć fotela obejmuje również ustawienie lusterek.

A dodatkowo mam "profile kierowców" - czyli personalizację ustawień w zależności kto jeździ (można chyba zaprogramować dla 3 kierowców + gościa). Obejmuje to oprócz fotel i lusterek także wybór audio (ulubiona stacja radiowa lub media z HDD/pendrive), głośność, tryb jazdy (Normal/Sport/Snow/Offroad/Individual) a nawet chyba ustawienia klimy.

Co więcej - można te ustawienia przypisać do jednego z 3 kluczyków, co sprawia że auto samo się dostosuje zanim kierowca do niego wsiądzie :ok:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obu mercedesach mam - kąt lusterek i kierownicy zmienia się wraz z ustawieniami fotela. Jedyne co trzeba przestawiać "ręcznie" to lusterko wsteczne 

Zapamiętuje 3 zestawy ustawień - w zalezności od 1/2/3 inaczej ustawia lusterka, fotel i kierownicę

 

W Mini nie mam elektryki w lusterkach/fotelach, ale sporo ustawień auta (światła dzienne, ryklowanie zamków, welcome lights, sterowanie szybami, wycieraczkami, nawet sterowanie kierunkowskazami - tj. częstotliwość) mozna przypisać do kluczyka. W zalezności, który kluczyk jest w aucie, to ww funkcje mogą zupełnie inaczej działać.

 

 

Edytowane przez Chooper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartłomiej
Miałem tak w Octavii (za dopłatą) i mam tez tak w Ioniqu (wyzsza wersja wyposażenia). 
 

Sprawdź u sobie, czy pokrętło/przycisk od ustawiania lusterek nie musi być w jakiejś konkretnej pozycji, by działało razem z fotelami. 
W Hyundaiu tak jest przykładowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wald0 napisał:

W citroenie C5 na pewno zapamiętuje ustawienia klimy wydaje mi się że lusterka też, ale tak na 80%0w tym momencie.

Przedliftowy w każdym razie zapamiętywał, ppliftowego jutro sprawdzę

No masz! Skoro C5 przedlift coś takiego potrafi, to czemu nie C8? A może ja czegoś nie mam odhaczonego w Lexii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, slawekw napisał:

W grupie VAG są takie ficzery i to nawet w najpospolitszych markach (Skoda).

U mnie działa to tak, że pamięć fotela obejmuje również ustawienie lusterek.

A dodatkowo mam "profile kierowców" - czyli personalizację ustawień w zależności kto jeździ (można chyba zaprogramować dla 3 kierowców + gościa). Obejmuje to oprócz fotel i lusterek także wybór audio (ulubiona stacja radiowa lub media z HDD/pendrive), głośność, tryb jazdy (Normal/Sport/Snow/Offroad/Individual) a nawet chyba ustawienia klimy.

Co więcej - można te ustawienia przypisać do jednego z 3 kluczyków, co sprawia że auto samo się dostosuje zanim kierowca do niego wsiądzie 

Powiem Ci, że bardzo bym chciał coś takiego mieć w samochodzie. Mamy z żoną tak różne preferencje, jeśli chodzi o ustawienia samochodu, że taki "automat" bardzo by się przydał.

Począwszy od ustawień fotela, i co za tym idzie - lusterek, skończywszy na liście ulubionych stacji radiowych czy ustawień klimy oraz kierunkowskazów.

Byłbym skłonny zmienić auto na inne/nowe, gdyby takie ficzurasy były w nim dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bartłomiej napisał:

No co Ty gadasz ?!?!?! Jak to włączyć ?!?!?! Mam C8 z 2010 roku

Ustawiałem fotel i lusterka "pod siebie", potem chyba przytrzymanie "M" i wskazanie pamięci 1. Żona robiła dokładnie tak samo, czyli fotele i lusterka, potem przytrzymanie M, dwójka i to już później działało. Na pewno nie zapominacie o ustawieniu również lusterek? ;]

Aha, czasami, jak to w cytrynie, lusterka potrafiły się nie przywołać do zapamiętanych ustawień, tak jakby komp tracił ich ustawienia. Użytkownik musiał wtedy ponownie zaprogramować swoje ustawienia. Nie wiem jak to włączyć, u mnie to po prostu było :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartłomiej napisał:

No masz! Skoro C5 przedlift coś takiego potrafi, to czemu nie C8? A może ja czegoś nie mam odhaczonego w Lexii?

 

C5 przedlift (2008 2009) ma lepsze wypasy niż polift, jakos po 2010 ksiegowi trochę pokastrowali.

Mam exclusive'a z końca 2012roku i już np nie ma tak dobrze wygłoszonych drzwi oraz inne pierdolki na niekorzyść. Poczytaj o tym na forum cytrynki.

Co do pamięci lusterek to muszę sprawdzić jutro dzisiaj jednak jeździłem Renaultem bo nie chciało mi się przekładać fotelika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2020 o 20:01, Bartłomiej napisał:

 

No i stąd pytanie:

- czy są modele aut (domyślam się, że klasy LUX), które mają połączoną pamięć fotela z lusterkami? Jeśli tak, to jakie?

 

Stary Jeep Grand Cherokiee ZJ (1993–1998).

Dwa piloty i do każdego indywidualne ustawienie fotela, lusterek i... stacji FM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2020 o 21:53, wald0 napisał:

W citroenie C5 na pewno zapamiętuje ustawienia klimy wydaje mi się że lusterka też, ale tak na 80%0w tym momencie.

Przedliftowy w każdym razie zapamiętywał, ppliftowego jutro sprawdzę

 

C5 X7 tylko chyba 2 pierwsze lata tak miał, potem księgowi obcięli, nawet w Exclusivach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kysior napisał:

 

C5 X7 tylko chyba 2 pierwsze lata tak miał, potem księgowi obcięli, nawet w Exclusivach.

Moj z 2011 pamieta ustawienie fotela lusterek i klimy, wiec dluzej ta opcja byla dostepna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dzikipzs napisał:

Moj z 2011 pamieta ustawienie fotela lusterek i klimy, wiec dluzej ta opcja byla dostepna.

 

Sprawdziłem. Mój jest z produkcji  z końca 2012 r (wg service.citroen) 1 rej 2013, salon PL, exclusive (C5 2.0. hdi).

Klima i fotel przypisane do kierowcy 1 i 2, ale lusterka już ani drgną.

Edytowane przez wald0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wald0 napisał:

 

Sprawdziłem. Mój jest z produkcji  z końca 2012 r (wg service.citroen) 1 rej 2013, salon PL, exclusive (C5 2.0. hdi).

Klima i fotel przypisane do kierowcy 1 i 2, ale lusterka już ani drgną.

Mój był chyba z marca 2010 - ani indeksowania, ani pamięci lusterek nie miał, jedynie pamięć ustawienia klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2020 o 20:01, Bartłomiej napisał:

No i stąd pytanie:

- czy są modele aut (domyślam się, że klasy LUX), które mają połączoną pamięć fotela z lusterkami? Jeśli tak, to jakie?

- czy są modele aut, gdzie można sobie zrobić "personalizację ustawień" w zależności od tego, jaki driver siedzi akurat za kółkiem? Jeśli tak, to jakie to są ustawienia? I w jakich modelach?

 

Każde obecnie produkowane BMW. Ustawienia (fotele, lusterka, wszelki inne ustawialne rzeczy - charakterystyka zawieszenia/gazu, język interfejsu, itd) przypisane są do konkretnego kluczyka. Ty masz jeden, żona/kochanka ma drugi. Nic nie musicie przestawiać - samo się przestawia w zależności który kluczyk był użyty do uruchomienia samochodu.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2020 o 20:01, Bartłomiej napisał:

No i stąd pytanie:

- czy są modele aut (domyślam się, że klasy LUX), które mają połączoną pamięć fotela z lusterkami? Jeśli tak, to jakie?

- czy są modele aut, gdzie można sobie zrobić "personalizację ustawień" w zależności od tego, jaki driver siedzi akurat za kółkiem? Jeśli tak, to jakie to są ustawienia? I w jakich modelach?

 

W BMW tak mam. 

 

Możesz wybrać guzikiem kierowca 1 czy kierowca 2, fotel, kierownica, lusterka ustawiają się do preferencji kierowcy ale.. 

 

Jeszcze lepsza jest opcja przyporządkowania ustawień auta do kierowcy i jego kluczyka. Żona ma swój kluczyk, jak mam swój i otwierając auto żony swoim kluczykiem auto ustawia moją ulubioną stacje radiową, kolor i natężenie oświetlenia wewnątrz auta, głośność muzyki, tryb jazdy, w tym twardość zawieszenia o ustawieniu fotela i lusterek nie wspominam bo to podstawa. Do tego tryby ogrzewania foteli, wentylacji, temperatury wnętrza... wszystko co się da ustawić w ustawieniach samochodu. 

 

Tworząc swój profil możesz te ustawienia transferować do dowolnego, odpowiednio młodego BMW. Wsiadasz do auta z wypożyczalni na swój profil na końcu świata i wszystko poustawiane tak jak lubisz. 

 

Tego ostatniego jeszcze nie sprawdzałem bo zazwyczaj dostaje jakieś inne marki.  

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez chojny
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2020 o 20:01, Bartłomiej napisał:

 w jakich modelach?

 

Ogólnie to ciekaw jestem, czy ww ficzery są zarezerwowane wyłącznie dla prestiżowych, górnopółkowych modeli, czy można je znaleźć w klasie "popularnej"? Jeśli tak, to u jakiego producenta i w jakich modelach aut?

Piszcie, co wiecie. A najlepiej to podzielcie się własnymi doświadczeniami w tej dziedzinie !!!

W Insignii z 2011mialem pamiec foteli zsynchronizowana z lusterkami. Swietne, tym bardziej, ze druga osaba byla kobieta znacznie mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.