Skocz do zawartości

Narzędzia ogrodowe


zoolw

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić narzędzia ogrodowe typu łopaty grabie itp. czy warto dopłacać do firmowych ( np. Fiskars) czy kupić zwykle marketowe? Narzędzia będę raczej mocno używane przy wyrównaniu i zagospodsrowaniu działki, ogrodzeniu i innych pracach podczas budowy.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zoolw napisał:

 

Muszę kupić narzędzia ogrodowe typu łopaty grabie itp. czy warto dopłacać do firmowych ( np. Fiskars) czy kupić zwykle marketowe? Narzędzia będę raczej mocno używane przy wyrównaniu i zagospodsrowaniu działki, ogrodzeniu i innych pracach podczas budowy.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Według mnie zawsze warto brać porządne narzędzia jeśli ma się nimi więcej pracować. To przeważnie poza jakością też lepsza ergonomia użytkowania. Chyba, że nie dbasz o taki sprzęt (zostawiasz na deszczu przez cały rok, nie wyczyścisz po użyciu itp.), to wtedy może coś tańszego i gorszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu postanowiłem sobie, że w końcu kupię sobie szpadel Fiskarsa.
Jak pomyślałem tak zrobiłem. Kupiłem jakiś aluminiowy w wersji Ergo chyba.
I do dziś jestem zachwycony. Lekki i zaskakująco wytrzymały czego waga nie sugerowała.

Dokupiłem jeszcze proste grabie. Praca nimi to przyjemność. Wszyscy chwalą.

 

PS. Co do szpadla jedna wada, a raczej przypadłość.
Kiedyś w jakiś sposób do wnętrza dostała się woda i teraz jak się przechyli rączką do dołu to potrafi wylać się czarna brudząca woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ANalfabeta napisał:

Parę lat temu postanowiłem sobie, że w końcu kupię sobie szpadel Fiskarsa.
Jak pomyślałem tak zrobiłem. Kupiłem jakiś aluminiowy w wersji Ergo chyba.
I do dziś jestem zachwycony. Lekki i zaskakująco wytrzymały czego waga nie sugerowała.

Dokupiłem jeszcze proste grabie. Praca nimi to przyjemność. Wszyscy chwalą.

 

PS. Co do szpadla jedna wada, a raczej przypadłość.
Kiedyś w jakiś sposób do wnętrza dostała się woda i teraz jak się przechyli rączką do dołu to potrafi wylać się czarna brudząca woda.

Fiskars z drewnianym trzonkiem jest droższy od tych metalowych ergonomicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zoolw napisał:

 

Muszę kupić narzędzia ogrodowe typu łopaty grabie itp. czy warto dopłacać do firmowych ( np. Fiskars) czy kupić zwykle marketowe? Narzędzia będę raczej mocno używane przy wyrównaniu i zagospodsrowaniu działki, ogrodzeniu i innych pracach podczas budowy.

 

 

warto, dobra jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej dopłacić. Ja kupiłem fiskars solid i użytkuję od dwóch lat. Ostatnio poza pracami w ogrodzie, musiałem go wykorzystać jako przedłużkę do klucza przy odkręcaniu śrub, podczas wymiany kół. Po odkręceniu pomarańczowej rączki sprawdził się idealnie. Nic się nie wygięło i po ponownym przykręceniu uchwytu dalej służy jako koparka ręczna, zyskując dodatkową funkcję przy sezonowej wymianie kół.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.02.2020 o 22:16, Przemek_83 napisał:

Zdecydowanie lepiej dopłacić. Ja kupiłem fiskars solid i użytkuję od dwóch lat. Ostatnio poza pracami w ogrodzie, musiałem go wykorzystać jako przedłużkę do klucza przy odkręcaniu śrub, podczas wymiany kół. Po odkręceniu pomarańczowej rączki sprawdził się idealnie. Nic się nie wygięło i po ponownym przykręceniu uchwytu dalej służy jako koparka ręczna, zyskując dodatkową funkcję przy sezonowej wymianie kół.

Złamałem dwie sztychówki fiskars solid 😁

Obie reklamacje uznane. Dostały naprawdę ostro. Mam też grabie fiskarsa. Ogólnie narzędzia ok i wcale nie takie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko od fiskars jest bardzo dobre.

Mam noże kuchenne, siekierkę, piłę składaną, sekatory etc. Wieczne są.

Jeden z sekatorów mieszka w kieszeni skafandra do nurkowania (w mokrej kieszeni). Nawet specjalnie nie zardzewiał przez kilka lat.. No i dalej tnie jak dziki.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.