Skocz do zawartości

Astra Light


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, wujek napisał:

Na przykladzie silnikow BMW czy Forda. Po prostu sie nie oplaca wkladac chociazby wiekszego IC czy turbo. Zdechnie przy wyzszych temp ale to bez znaczenia. Dlatego czasem wystarczy podmienic program. Jesli nawet rozni sie czym to dla pierwszego i drugiego wlascieciala nie ma znaczenia. najwyzej bardziej sie zmeczy i eksploduje przy 200kkm.

 

Tak. Nadal masz bębny z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2020 o 16:23, bergerac napisał:

Niegłupi temat jeśli ktoś szuka taniego miejskiego wozidła:

image.png.9c55ed876953f4dc5a3b282d5b5853c8.png

A taka oferta,  bardziej Premium jak Ci się widzi? Mi się wydaje że całkiem niezła cena za hybrydę z niezłym wyposażeniem. Chodzi mi o najtańszy model CT za 89 tyś.

https://www.lexus-polska.pl/wyprzedaz2019?gclid=CjwKCAiA4Y7yBRB8EiwADV1hacVnSmChrFwHm3SZNWUIkYpKZ0Od4cuXPoWhDA936nzdZ73bsLIVtxoCya0QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds#hero

Edytowane przez Łukasz___F
  • Lubię to 1
  • zszokowany 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Łukasz___F napisał:

A taka oferta,  bardziej Premium jak Ci się widzi? Mi się wydaje że całkiem niezła cena za hybrydę z niezłym wyposażeniem. Chodzi mi o najtańszy model CT za 89 tyś.

https://www.lexus-polska.pl/wyprzedaz2019?gclid=CjwKCAiA4Y7yBRB8EiwADV1hacVnSmChrFwHm3SZNWUIkYpKZ0Od4cuXPoWhDA936nzdZ73bsLIVtxoCya0QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds#hero

Nawet za 99 900zł z tym dodatkowym pakietem to mega fajna opcja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Łukasz___F napisał:

A taka oferta,  bardziej Premium jak Ci się widzi? Mi się wydaje że całkiem niezła cena za hybrydę z niezłym wyposażeniem. Chodzi mi o najtańszy model CT za 89 tyś.

https://www.lexus-polska.pl/wyprzedaz2019?gclid=CjwKCAiA4Y7yBRB8EiwADV1hacVnSmChrFwHm3SZNWUIkYpKZ0Od4cuXPoWhDA936nzdZ73bsLIVtxoCya0QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds#hero

Cena faktycznie dobra ale osiągi tego auta🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wujek napisał:

Tak model wiekowy. 

 

Pertyn, już dwa lata temu zaczął test od uwagi, że jest to najstarszy kompakt ;)

 

 

Ale auto ładne, dobrze wykonane, hybryda i przy takiej cenie (rabat 32000), na pewno warte uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Majkiel napisał:

 

Pertyn, już dwa lata temu zaczął test od uwagi, że jest to najstarszy kompakt ;)

 

 

Ale auto ładne, dobrze wykonane, hybryda i przy takiej cenie (rabat 32000), na pewno warte uwagi.

Nie da sie tego dziada sluchac. Jak on sie dostal do COTY to nie wiem.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Łukasz___F napisał:

A taka oferta,  bardziej Premium jak Ci się widzi? Mi się wydaje że całkiem niezła cena za hybrydę z niezłym wyposażeniem. Chodzi mi o najtańszy model CT za 89 tyś.

https://www.lexus-polska.pl/wyprzedaz2019?gclid=CjwKCAiA4Y7yBRB8EiwADV1hacVnSmChrFwHm3SZNWUIkYpKZ0Od4cuXPoWhDA936nzdZ73bsLIVtxoCya0QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds#hero

bardzo fajna opcja :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pietro_M napisał:

Można się spodziewać po Spider's Web, że najważniejsze jest Android Auto i inne gadżety, a nie mechaniczna strona auta.

No a dziura ozonowa-pardon,turbodziura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, czachabrava napisał:

Co nie zmienia faktu, że za 59900 to dosyć dobra oferta. Bo bieda edition to nie jest...

 

Jako że nie ma gorszej wersji wyposażenia warto zapytać czym według Ciebie jest "bieda edition"? Porównujesz do Cinquecento 700?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Na wyprzedazy rocznika i to nie ta wersja ani silnik...

 

 

Capture.JPG

i nie Astra :)

Jak z tym kawałem o radiu Erewań.

 

A nie, jednak jest .. sprawdziłem 1szt dostępna :)

https://www.opel-sklad.pl/result/1?qa=astra-hatchback&pmgid=1&pmid=1&nsmview=false

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem się astrą z 1.2 110KM.

Na ciepłym silniku terkotanie mocno nie razi, silnik jest zresztą dobrze wyciszony. Rzeczywiście jedzie dopiero powyżej 2k rpm. Trzeba się nauczyć tym jeździć, bo w zestawieniu z długą skrzynią w zasadzie w mieście do wykorzystania są tylko pierwsze 3 biegi, jeśli nie chce się wejść w strefę turbo lag'a. Podstawowa zaleta - to pali naprawdę mało :oki:. Miasto ok 7 litrów, ale hitem jest autostrada: przy przelotowej V między 120 i 140 km/h licznikowych na odcinku ok 20km komp pokazał niską 4-kę :totalszok:. Na 6-tym biegu przy 140km/h obrotomierz pokazuje niecałe 2800 obr. 

Teść sobie zamówił taką wersję silnikową, więc nie wersję 'light', tylko słabszy motor 1.2, ale lepsze wyposażenie w tej samej cenie (m.in. Intelliluxy). Ja bym jednak chyba wolał 1.4 pomimo trochę większego spalania. 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, iwik napisał:

Przejechałem się astrą z 1.2 110KM.

 Miasto ok 7 litrów, ale hitem jest autostrada: przy przelotowej V między 120 i 140 km/h licznikowych na odcinku ok 20km komp pokazał niską 4-kę :totalszok:

 

Dużo lżejsza Fabia z 1.2 TSI przy takich prędkościach pokazuje ok 6l. Czyżby stworzyli jeszcze oszczędniejszy silnik? Obroty przy 140km/h identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, iwik napisał:

Przejechałem się astrą z 1.2 110KM.

Na ciepłym silniku terkotanie mocno nie razi, silnik jest zresztą dobrze wyciszony. Rzeczywiście jedzie dopiero powyżej 2k rpm. Trzeba się nauczyć tym jeździć, bo w zestawieniu z długą skrzynią w zasadzie w mieście do wykorzystania są tylko pierwsze 3 biegi, jeśli nie chce się wejść w strefę turbo lag'a. Podstawowa zaleta - to pali naprawdę mało :oki:. Miasto ok 7 litrów, ale hitem jest autostrada: przy przelotowej V między 120 i 140 km/h licznikowych na odcinku ok 20km komp pokazał niską 4-kę :totalszok:. Na 6-tym biegu przy 140km/h obrotomierz pokazuje niecałe 2800 obr. 

Teść sobie zamówił taką wersję silnikową, więc nie wersję 'light', tylko słabszy motor 1.2, ale lepsze wyposażenie w tej samej cenie (m.in. Intelliluxy). Ja bym jednak chyba wolał 1.4 pomimo trochę większego spalania. 

mój kumpel jak pojeździł moim autem to kupił Inisgnię z motorem o ile pamiętam 1,5T 165 KM. Też wskazuje, że bez problemu osiąga w mieście około 7 l/100 w spokojnej jeździe, a jednak jest na tyle mocy, że jak chce przycisnąć to jest z czego. To dobry wynik, bo moja żona w Pugu zasadniczo nie schodzi z 9 l. (pominę już jej styl jazdy, który nie pomaga).

 

Natomiast trudno mi uwierzyć w ten wynik na autostradzie. Szokująco niski. Takie spalanie przy 120 km/h to osiągałem Pugiem 307 1,6 HDi, który był chyba najoszczędniejszym autem jakie miałem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bergerac napisał:

Natomiast trudno mi uwierzyć w ten wynik na autostradzie. Szokująco niski

 

To tylko wskazanie kompa, oczywiście realnego spalania nie byłem w stanie zweryfikować.

Warunki na autobanie też nie pozwalały na utrzymanie stałej 140km/h na tempomacie (co pewnie daje realnie trochę ponad 130km/h), tylko coś między licznikowym 120 a 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czachabrava napisał:

Dużo lżejsza Fabia z 1.2 TSI przy takich prędkościach pokazuje ok 6l. Czyżby stworzyli jeszcze oszczędniejszy silnik? Obroty przy 140km/h identyczne.

 

Podobno astra ma jeden z najlepszych współczynników Cx wśród aut popularnych, tylko to mi przychodzi do głowy co by tłumaczyło trochę ten wynik. Może było trochę z wiatrem :nie_wiem:

Masa ma już małe znaczenie na autostradzie, jak już rozbujasz to jedzie.

Mój SV 1.2 TSI pokazuje w takich warunkach ponad 6 litrów, no ale to trochę kiosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2020 o 06:46, bergerac napisał:

mój kumpel jak pojeździł moim autem to kupił Inisgnię z motorem o ile pamiętam 1,5T 165 KM. Też wskazuje, że bez problemu osiąga w mieście około 7 l/100 w spokojnej jeździe, a jednak jest na tyle mocy, że jak chce przycisnąć to jest z czego. To dobry wynik, bo moja żona w Pugu zasadniczo nie schodzi z 9 l. (pominę już jej styl jazdy, który nie pomaga).

 

Natomiast trudno mi uwierzyć w ten wynik na autostradzie. Szokująco niski. Takie spalanie przy 120 km/h to osiągałem Pugiem 307 1,6 HDi, który był chyba najoszczędniejszym autem jakie miałem.

Samochody w internecie palą dużo mniej niż w realu. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2020 o 06:46, bergerac napisał:

mój kumpel jak pojeździł moim autem to kupił Inisgnię z motorem o ile pamiętam 1,5T 165 KM. Też wskazuje, że bez problemu osiąga w mieście około 7 l/100 w spokojnej jeździe, a jednak jest na tyle mocy, że jak chce przycisnąć to jest z czego. To dobry wynik, bo moja żona w Pugu zasadniczo nie schodzi z 9 l. (pominę już jej styl jazdy, który nie pomaga).

 

Natomiast trudno mi uwierzyć w ten wynik na autostradzie. Szokująco niski. Takie spalanie przy 120 km/h to osiągałem Pugiem 307 1,6 HDi, który był chyba najoszczędniejszym autem jakie miałem.

 

7 w mieście w Insigni 1.5 165 to dla mnie jakiś kosmos. Mamy ten silnik w Insigni, nalotu ma na razie 5kkm i średnie od wyjazdu z salonu mamy 10.8. Fakt, na pewno ważne jest to, że mamy automat. Moja Żona nie ma lekkiej nogi, ale jak trochę nią pojeździłem to może 1l, może 1.3l bym zszedł. Nie wiecej. Dużo wiecej pali od mojego 1.5 tsi 150 z dsg. I w ogóle nie czuć w Insigni tej mocy, ale znowu może to kwestia skrzyni. Golf robi ją bez trudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.