Skocz do zawartości

Niezgodność DR z kartą pojazdu


Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku busa, lecz widzę pewne niezgodności DR z kartą pojazdu. Otóż samochód posiada 3 miejsca z przodu, w karcie pojazdu wpisana ilość miejsc również 3, natomiast w DR widnieją 2 miejsca. Czy to była pomyłka urzędniczki? Czy przy przerejestrowaniu auta na mnie ten błąd bez problemu skorygują żeby był zgodny z Kartą pojazdu?

 

Podobna sprawa z VAT-1, w karcie pojazdu uzyskał VAT-1 w 2014r. Natomiast w DR wydanym w 2016r nie ma takiej adnotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne historie ze swoim autem. Zwróciłem uwagę w wydziale komunikacji i Pani wszystko wpisała jak być powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata ma diesla a w dr ma oznaczenie PB, Pani w wydziale komunikacji kazała mu jezydach wyjaśnić to w wojewódzkim wydziale gdzie była pierwsza rejestracja w kraju, w wojewódzkim byłe ja bo miałem po drodze, Pani powiedziała że porostu w naszym mieście maja to poprawić i nie robić problemów ( błąd był już w tłumaczeniu papierów) ostatecznie chyba jeszcze musiał jechać na skp po zaświadczenie że to faktycznie diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualizacja.

Oczywiście Tak jak się spodziewałem, urzędnik to jest stan umysłu...

 

Pani stwierdziła, że jeśli w dowodzie są dwa miejsca to widocznie tyle jest, a to że w karcie pojazdu są 3 i nie ma zadnych adnotacji o zmianie to jej to nie obchodzi, KP wg niej nie jest znaczącym dokumentem...

 

W każdym razie dostałem miękki dowód z dwoma miejscami, muszę przynieść że stacji diagnostycznej dokument że mam fabrycznie 3 miejsca, wtedy ona zamówi twardy dowód już z prawidłową ilością miejsc...

 

W każdym razie przez nieudolność urzędnika ktory nie umie przepisac prawidlowej liczby miejsc z karty pojazdu będę musiał ponieść koszty badania technicznego...

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Jerzy napisał:

W każdym razie przez nieudolność urzędnika ktory nie umie przepisac prawidlowej liczby miejsc z karty pojazdu będę musiał ponieść koszty badania technicznego...

Ja ru widzę zakup pojazdu z wadą prawną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maras77 napisał:

Ja ru widzę zakup pojazdu z wadą prawną.

 

Już załatwione, byłem na badaniu technicznym, diagnosta stwierdził  fabryczne 3 miejsca siedzące. Dokument zawieziony do WK, twardy dowód będzie miał wpisane 3 miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli urzędnik stwierdził że karta jest nie ważnym dokumentem to po co ona jest? Przecież bez niej nic nie załatwisz xD absurd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Luke16 napisał:

Jeżeli urzędnik stwierdził że karta jest nie ważnym dokumentem to po co ona jest? Przecież bez niej nic nie załatwisz xD absurd

Wyprzedził swoją epokę.

Coś bąkali o zniesieniu KP, pewnie się obietnic nasłuchał i przejął za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.