Skocz do zawartości

żywica w garażu na anhydrycie - ślisko?


exor

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę państwa - mam anhydryt na podłodze w garażu.

Częsciowo jest już pomalowane żywicą (jakieś 1/5 garażu), ale mam wrażenie, że jak jest mokro to jest po prostu śliskawo.

Muszę domalować resztę i teraz nie wiem - macie ten piasek kwarcowy dodany do zywicy?

Posadzka betonowa sama w sobie jest szorstka, więc tu nie ma potrzeby.

 

Ktoś ma żywicę na anhydryt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, exor napisał:

Proszę państwa - mam anhydryt na podłodze w garażu.

Częsciowo jest już pomalowane żywicą (jakieś 1/5 garażu), ale mam wrażenie, że jak jest mokro to jest po prostu śliskawo.

Muszę domalować resztę i teraz nie wiem - macie ten piasek kwarcowy dodany do zywicy?

Posadzka betonowa sama w sobie jest szorstka, więc tu nie ma potrzeby.

 

Ktoś ma żywicę na anhydryt?

Tak mam z piaskiem i jest ok, wręcz jest chropowaty, że mopa można porwać :).

Rodzice mają zwykłą żywicę i sam orła wywinąłem w klapkach na mokrym kilka razy. Trzeba uważać.

Zgodnie z normą to chyba posadzka w takich pomieszczeniach musi być chropowata.

Podkład betonowy w tym sensie nie ma żadnego znaczenia, bo i tak go zalewa żywica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, exor napisał:

Znajomy ma zywicę na betonie i twierdzi, że bez kwarcowego jest OK.

Dlatego od razu pytam o żywicę na ahydrycie.

 

Wylewkę się przygotowuje pod żywicę. Trzeba ja wyrównać i przeszlifować ( u mnie 3os robiły tylko to 2dni), potem zagruntować i jechać kilka warstw żywicy (kolejne 4dni). Z anhydrytem teoretycznie będzie mniej roboty, bo powinien być równy i mniej porowaty, ale dla warstwy zewn to bez znaczenia.

No chyba że piszesz o pomalowaniu cienkiej warstwy farbą epoksydową, to może i tak.

 

Mogę Ci zrobić zdjęcie żywicy na betonie, i jak jest wilgotny to jest jak lustro.

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, exor napisał:

ło, no pewnie - o malowaniu piszę.

1 warstwa gruntująca (żywica z dodatkiem wody) a potem 2gi raz to samo, ale bez wody już. Wałkiem, pędzlem - co tam pod ręką jest.

Mam to: https://sklep.2kpartner.pl/caparol-disbopox-442-b1-10kg,3,8602,6455

Tutaj nie ma wzmianki o 'farbie epoxydowej'.

 

Czymś podobnym malowałem u siebie podłogę w garażu na zwyklej wylewce - dla pewności dałem piasek. Więcej może samej farby zużyjesz, ale według mnie warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, exor napisał:

Znajomy ma zywicę na betonie i twierdzi, że bez kwarcowego jest OK.

Dlatego od razu pytam o żywicę na ahydrycie.

 

ok w takim przypadku to może mieć znaczenie, bo to jest cienkie (posadzka żywiczna ma ok 2mm). W drugim garaży mam zwykłą wylewkę pomalowaną tego typu farbą i struktura jest taka jak była wcześniej, widać nierówności i pęknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, luccass napisał:

Czymś podobnym malowałem u siebie podłogę w garażu na zwyklej wylewce - dla pewności dałem piasek. Więcej może samej farby zużyjesz, ale według mnie warto. 

 

Ile piachu tak mniej więcej dać?

Dosypać przy mieszaniu czy pomalować i rzucić na mokre jeszcze?

 

Urabiam jednorazowo 1kg żywicy i tym maluje. Jakieś 10-11 m2 to będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, exor napisał:

Ile piachu tak mniej więcej dać?

Na oko ;] 

22 minuty temu, exor napisał:

Dosypać przy mieszaniu czy pomalować i rzucić na mokre jeszcze?

Zdecydowanie pomalować i rzucić na mokre. 

 

23 minuty temu, exor napisał:

 

Urabiam jednorazowo 1kg żywicy i tym maluje. Jakieś 10-11 m2 to będzie

Ja rzucałem zaraz na pierwszą warstwę (grunt) jeśli dobrze pamiętam, na pewno nie na ostatnią. Kolejne warstwy ładnie kwarc przykryły tak, że nie jest aż taki ostry. Maluj i syp kwarcem pasami, tak żeby wałkiem po świeżym piasku nie malować (w miarę możliwosci) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wymieszać piasek albo go posypać na mokrą warstwę i potem zamieść / wydmuchać przed ostatecznym przemalowaniem.

Jak nie wylewasz tej żywicy a malujesz tylko zachowując fakturę betonu to aż tak śliskie to nie będzie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można taką żywicę wylać na kafelki na balkonie ? 

Gdzieś mi woda wyłazi między posadzką a kaflami i się zastanawiam czy to dałoby radę powstrzymać przesiąkanie wody 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2020 o 14:58, exor napisał:

Proszę państwa - mam anhydryt na podłodze w garażu.

Częsciowo jest już pomalowane żywicą (jakieś 1/5 garażu), ale mam wrażenie, że jak jest mokro to jest po prostu śliskawo.

Muszę domalować resztę i teraz nie wiem - macie ten piasek kwarcowy dodany do zywicy?

Posadzka betonowa sama w sobie jest szorstka, więc tu nie ma potrzeby.

 

Ktoś ma żywicę na anhydryt?

1. Aby połozyć żywice na anhydryt musisz go wyszlifować aby miał wymaganą wytrzymałość pull-of

2. Malujesz żywicą, sypiesz piaskiem 0,5-0,8. Jak to wyschanie  odkurzasz luźny piasek jeszcze raz malujesz i masz antypoślizg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Myślicie, że można pomalować posadzkę zwykłym gruntem ceresit ct17 i dopiero potem żywicę caparola:

https://www.caparol.pl/produkty/disbon-naprawa-i-ochrona-betonu/disbon-systemy-ep-i-pu-na-posadzki-i-sciany/lakierowanie-i-malowanie-pomieszczen-uzytkowych/disbopox-w-442-2k-ep

 

Czy ta żywica koniecznie musi być położona na "gołe" podłoże?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.