Skocz do zawartości

Z serii -czy warto - Volvo V40 drugiej generacji


dwaoczka

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru miesięcy myślę o zmianie auta - znudził mi się obecny i30 I gen., który jest po prostu taki nijaki. Nie stoi u mechanika co miesiąc ani go ruda nie bierze, ale ma pare wad typu niski komfort prowadzenia, archaiczny powoli wygląd i biedne wyposażenie. Poza tym pojawiła sie 2-jka na początku przebiegu i chyba najwyższa sie rozstać. W sumie nie miałem pomysłu co teraz kupić - chciałbym troche wieksze auto ale tez kompakta w HB. Ostatnio jechałem (jako pasażer) V40 i bardzo przyjemne wrażenia, właściciel także chwalił swoje -ale być może tylko dlatego że przesiadł sie niedawno z taczki typu Fabia. Mało jest na necie obiektywnych opinii więc może ktoś z forum doda swoje 2 grosze. Interesuje mnie tylko i wyłącznie benzyniak, manual. Coś dla referencji:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-v40-volvo-v40-sumum-serwis-krajowy-start-stop-asystent-parkowania-ID6CFSSL.html#4e2d90b486

 

ale w okolicy mam przynamniej z 4 poodobne z niskim przebiegiem. Wydając 50k nie chce auta które będzie miało przejechane niewiele mniej niż moj i30 po 9latach i wartości ponizej20k.

 

Edytowane przez dwaoczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam samochod w sobie nie jest zly. Zwlaszcza, ze po gwarancji serwisujesz nie w drogim ASO. Ale mam jedna zasadnicza uwage. 53k za 7 letnie auto :facepalm: Generalnie to teraz jest leon 1.0 TSI, ktory bedzie jechal podobnie do tego 1.5 za nieco ponad 60k przyzwoicie wyposazony. Mozna tez pomyslec o nowej klasie B, ktora w porownaniu do takiego Volvo bedzie podobnej wielkosci... moze Ibiza, Polo, mozna chociazby rozwazyc jakas astre demo, jakies nowe Megane. Wszystko drozsze o jakies 10k ale nowe! Przez 5 lat nic nie dolozysz. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, prosze Cię... prównujesz Polo i Ibize do V40.... Jechałem kiedyś tym autem ? To inna bajka. Poza tym w standardzie dostajesz cos za co w segmencie B musisz doplacic 20k.
To jest właśnie polski internet- pytasz o garczek a proponują ci patelnie.

Cytuj

 Ale mam jedna zasadnicza uwage. 53k za 7 letnie auto


No ale ile ma kosztować takie auto jesli nowe kosztuje 130tyś? Bez 100k nie ma co kupić dzis nowego z tego segmentu a ja na pewno nie wydam 100k na auto na ktorym bede co rok tracil 10k o ile bedzie bezwarayjne i bezwypadkowe.

Edytowane przez dwaoczka
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, prosze Cię... prównujesz Polo i Ibize do V40.... Jechałem kiedyś tym autem ? To inna bajka. Poza tym w standardzie dostajesz cos za co w segmencie B musisz doplacic 20k.
To jest właśnie polski internet- pytasz o garczek a proponują ci patelnie.
 Ale mam jedna zasadnicza uwage. 53k za 7 letnie auto

No ale ile ma kosztować takie auto jesli nowe kosztuje 130tyś? Bez 100k nie ma co kupić dzis nowego z tego segmentu a ja na pewno nie wydam 100k na auto na ktorym bede tracil 10k o ile bedzie bezwarayjne i bezwypadkowe.
Bo 53kpln to dla wielu w tym mnie abstrakcyjna cena jak za 7letnie auto.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne autko. Miałem go kiedyś na 1000km i pierwsze wrażenie to super wyciszony więc idealny na trasy. Trochę mało miejsca z tyłu ale ja to wielki jestem ;) Miałem diesla w automacie w wersji Ocean Race. Wygląda tez świetnie więc radziłbym brać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, dwaoczka napisał:

Nie no, prosze Cię... prównujesz Polo i Ibize do V40.... Jechałem kiedyś tym autem ? To inna bajka. Poza tym w standardzie dostajesz cos za co w segmencie B musisz doplacic 20k.
To jest właśnie polski internet- pytasz o garczek a proponują ci patelnie.


No ale ile ma kosztować takie auto jesli nowe kosztuje 130tyś? Bez 100k nie ma co kupić dzis nowego z tego segmentu a ja na pewno nie wydam 100k na auto na ktorym bede co rok tracil 10k o ile bedzie bezwarayjne i bezwypadkowe.

Wielkosciowo czytamy ze zrozumieniem. :facepalm: Jesli uwazasz, ze to jest dobra cena to ja nie mam pytan :hehe: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dwaoczka napisał:

Polo wielkościowo podobne do V40? Really? 

Pomijam już wszystkie inne aspekty na których mi zależy.

Polo 

Maksymalna pojemność bagażnika (siedzenia złożone)
1023 l
Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone)
351 l
Długość do oparcia tylnej kanapy
705 mm
Długość ze złożoną tylną kanapą
1380 mm

 

Volvo

Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone)
324 l
Szerokość pomiędzy nadkolami
960 mm
Wysokość bagażnika
760 mm
Długość do oparcia tylnej kanapy
684 mm
Długość ze złożoną tylną kanapą
1508 mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, ja nie kupuje bagażnika tylko auto. Jakbym chcial wozić klamoty a nie siebie to bym kupił kombi.

Skonczmy już ten temat nadmuchanych aut z segmentu B, ja szukam kompakta z komfortowym prowadzeniem i lepszej jakości niz moj obecny i30.

Prosilem o opinie o V40.

Edytowane przez dwaoczka
  • Lubię to 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dwaoczka napisał:

Od paru miesięcy myślę o zmianie auta - znudził mi się obecny i30 I gen., który jest po prostu taki nijaki. Nie stoi u mechanika co miesiąc ani go ruda nie bierze, ale ma pare wad typu niski komfort prowadzenia, archaiczny powoli wygląd i biedne wyposażenie. Poza tym pojawiła sie 2-jka na początku przebiegu i chyba najwyższa sie rozstać. W sumie nie miałem pomysłu co teraz kupić - chciałbym troche wieksze auto ale tez kompakta w HB. Ostatnio jechałem (jako pasażer) V40 i bardzo przyjemne wrażenia, właściciel także chwalił swoje -ale być może tylko dlatego że przesiadł sie niedawno z taczki typu Fabia. Mało jest na necie obiektywnych opinii więc może ktoś z forum doda swoje 2 grosze. Interesuje mnie tylko i wyłącznie benzyniak, manual. Coś dla referencji:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-v40-volvo-v40-sumum-serwis-krajowy-start-stop-asystent-parkowania-ID6CFSSL.html#4e2d90b486

 

ale w okolicy mam przynamniej z 4 poodobne z niskim przebiegiem. Wydając 50k nie chce auta które będzie miało przejechane niewiele mniej niż moj i30 po 9latach i wartości ponizej20k.

 

 

Trochę tysięcy kilometrów takim autem zrobiłem, ale z silnikiem diesla. Auto było bardzo fajne, komfort podróży wysoki. Faktycznie wysiadało się z auta po całym dniu kręcenia i nie czuło się zmęczenia jazdą. Ale czy to była jakaś przepaść np. w stosunku do Focusa, którym robiłem podobne wycieczki? Dla mnie nie. Więc jeżeli stałby Focus i V40 w tym samym wieku i wyposażeniu to brałbym tańszy. Ale ogólnie jak Ci cena pasuje to bież bo auto na prawdę fajne. A 60-tka to już mega super furka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, spad napisał:

 

Trochę tysięcy kilometrów takim autem zrobiłem, ale z silnikiem diesla. Auto było bardzo fajne, komfort podróży wysoki. Faktycznie wysiadało się z auta po całym dniu kręcenia i nie czuło się zmęczenia jazdą. Ale czy to była jakaś przepaść np. w stosunku do Focusa, którym robiłem podobne wycieczki? Dla mnie nie. Więc jeżeli stałby Focus i V40 w tym samym wieku i wyposażeniu to brałbym tańszy. Ale ogólnie jak Ci cena pasuje to bież bo auto na prawdę fajne. A 60-tka to już mega super furka. :)

Przeciez to platforma wlasnie Focusa;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, spad napisał:

 

Trochę tysięcy kilometrów takim autem zrobiłem, ale z silnikiem diesla. Auto było bardzo fajne, komfort podróży wysoki. Faktycznie wysiadało się z auta po całym dniu kręcenia i nie czuło się zmęczenia jazdą. Ale czy to była jakaś przepaść np. w stosunku do Focusa, którym robiłem podobne wycieczki? Dla mnie nie. Więc jeżeli stałby Focus i V40 w tym samym wieku i wyposażeniu to brałbym tańszy. Ale ogólnie jak Ci cena pasuje to bież bo auto na prawdę fajne. A 60-tka to już mega super furka. :)

Dokładnie miałem napisać ze to taki Focus w trochę lepszym wydaniu ale automatycznie 2 razy droższy .Wybór należy do kupującego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to platforma wlasnie Focusa;]
Wiem, dlatego odniosłem się do Foki jako wyboru pomiędzy tymi dwoma autami. Wtedy cena decyduje bo dopłacać wg mnie nie warto.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z manualną skrzynią biegów to chyba mało które auto warto kupić.  Może tylko jakieś 4x4 albo rajdowe.

 

Nie potrafię się nadziwić kutry ktoś mówi o wysokim komforcie podróżowania w aucie z manualną skrzynią biegów

  • Lubię to 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pigmej napisał:

Z manualną skrzynią biegów to chyba mało które auto warto kupić.  Może tylko jakieś 4x4 albo rajdowe.

 

Nie potrafię się nadziwić kutry ktoś mówi o wysokim komforcie podróżowania w aucie z manualną skrzynią biegów

 

 

Sporo osob tu twierdzi ze nigdy AT, reczna wajcha najlepsza w miescie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spad napisał:

Wiem, dlatego odniosłem się do Foki jako wyboru pomiędzy tymi dwoma autami. Wtedy cena decyduje bo dopłacać wg mnie nie warto.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

To zalezy jaka ta roznica jest.Ja pare lat temu wybieralem miedzy focusem a V50-auta identyczne mozna powiedziec.Ale to w V50 byly wlasciwie w standardzie elektryczne siedzenia z pamiecia na czym mi wtedy zalezalo bo mielismy tylko jedno auto.Samo auto zawiodlo mnie z powodu beznadziejnego silnika ale mimo to gdybym jeszcze raz mial wybierac to nadal wybralbym Volvo.Jednak  roznica w cenie przy tak wiekowych uzywkach jest pomijalna wiec tak naprawde decyduja tu wzgledy praktyczno-wizualne.Co innego auta nowe/prawie nowe-tu chyba mialbym opory przeplacac za marke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje uzytkownikom za opinie.

Focus z tego rocznika jest z 20-30 procent tanszy, ale w praktyce nie znajdzie sie takiego z podobnym wyposażeniem i silnikiem. A jak znajdzie to bedzie to ulepiec z zachodu. Benzyniak i niski przebieg dużo łatwiej mi ustrzelić własnie w V40, przynajmniej w mojej okolicy. Poza tym wygląd bez porównania. Takze wole dać 45tyś za V40 niż  30k za foke z wieloma brakami.

Edytowane przez dwaoczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2020 o 10:49, dwaoczka napisał:

Dziekuje uzytkownikom za opinie.

Focus z tego rocznika jest z 20-30 procent tanszy, ale w praktyce nie znajdzie sie takiego z podobnym wyposażeniem i silnikiem. A jak znajdzie to bedzie to ulepiec z zachodu. Benzyniak i niski przebieg dużo łatwiej mi ustrzelić własnie w V40, przynajmniej w mojej okolicy. Poza tym wygląd bez porównania. Takze wole dać 45tyś za V40 niż  30k za foke z wieloma brakami.

Zależy co masz za braki:

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-salon-polska-182km-titanium-st-line-ID6Ct7MR.html

Bardzo Forda nie bronię, ale można znaleźć fajne Focusy. Zaleta to wiek.

Co do Volvo to to jest 1.6 EcoBoost z Forda jak pamiętam, a tam trzeba było uważać na układ chłodzenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2020 o 10:10, dwaoczka napisał:

a ja na pewno nie wydam 100k na auto na ktorym bede co rok tracil 10k o ile bedzie bezwarayjne i bezwypadkowe.

wydasz ;] tyle ze rozłożone w czasie na dwu lub trzech innych  autach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No  moze ja sie wypowiem bo jestem swiezo po zakupie V40....jest to moj 2 powrot do Volvo po kilku latach. Kiedys jezdzac V60 bylem zachwycony, nie wygladem lecz prowadzeniem, jakoscia wykonania i detalami ktore na codzien sie uzytkuje-stad ponowny zakup. Summarum: V40 z 2017 jest o wiele lepiej wykonana np od Passata z podobnego rocznika. Prowadzenie, audio itp inny poziom. Jednak przy zakupie Volvo niestety trzeba szukac wyzszej opcji wyposazenia bo Kinetic jest slaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.