Skocz do zawartości

2kkm z Seatem Arona. Pierwsze wrażenia.


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Minęło 2 miesiące. I nadal mi się to auto podoba. Bardzo ładnie trzyma się drogi jest stabilne w zakrętach. Spalanie ciągle spada. Obecnie w wokół komina ok. 6.4l komputer pokazuje 6.2l. Plastikowe wnętrze akceptowalne robi solidniejsze wrażanie w dotyku i wizualnie niż Tipo. Silnik 1.0 115KM chętnie się kręci i ładnie rozwija moc. Demon to nie jest ale do codziennego użytku więcej niż potrzeba. Na autostradzie spokojnie sobie również radzi. Android auto działa ok.

Minusy: brak podświetlenia schowka i tyłu kabiny mimo podświetlenia nóg z przodu i tunelu środkowego.

Słyszalny świst powietrza w górnej części szyby czołowej.

Mała ilość schowków trzeba było dokupić pakiet że schowkami ale wyszło nieporozumienie myślałem że każdy to ma a tu zong.

 

Myślałem że system start stop mi będzie przeszkadzał o dziwo wyłączam tylko przy podjazdach w korku- działa znacznie bardziej logicznie niż w Vitara czy crossland.

 

Ogólnie w cenie do 70 kpln świetny samochód jak trzeba trochę bagażnika i dużego środka w małym aucie.

Dodam że Arona wygrała z Vitarą, Crosslandem, Ekosportem, S crossem, Capturem i C3 aircros.

A i jeszcze Dusterem- drugi raz do daci podchodziłem i dalej mi coś nie pyklo.

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie brak oswietlenia z tylu w aucie typowo rodzinnym to jest nieporozumienie tez to zauwazylem i sie dziwie. Schowek mozna samemu podswietlic a tutaj to juz trzeba dzialac z podsufitka dlatego to IMO dziwna polityka. Skrzynia szostka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

Dla mnie brak oswietlenia z tylu w aucie typowo rodzinnym to jest nieporozumienie tez to zauwazylem i sie dziwie. Schowek mozna samemu podswietlic a tutaj to juz trzeba dzialac z podsufitka dlatego to IMO dziwna polityka. Skrzynia szostka?

 

To nie jest auto typowo rodzinne, tylko miejski crossover...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem to to dzisiaj jako zastępcze na kilka dni

 

Wersja FR, 7000 nalatane

 

Autko poprawne, czy chciałbym na dłużej - chyba nie, jutro poznam opinię żony.

 

86853672_643569693071929_624035100018868224_n.png?_nc_cat=111&_nc_ohc=R1Y2wXmtDTgAX_4I4Uh&_nc_ht=scontent.flcj1-1.fna&oh=204f175ba403e1bef2ab3e8ae8aedb17&oe=5EB7212E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie brak oswietlenia z tylu w aucie typowo rodzinnym to jest nieporozumienie tez to zauwazylem i sie dziwie. Schowek mozna samemu podswietlic a tutaj to juz trzeba dzialac z podsufitka dlatego to IMO dziwna polityka. Skrzynia szostka?
Tak skrzynia 6. Przy 90km/ h ok 1900obr, przy 140 prawie 3000.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To nie jest auto typowo rodzinne, tylko miejski crossover...
Nie jest oczywiście. Z tym że u mnie będzie podstawowym autem rodzinnym. Mondeo potem Tipo na codzien woziło głównie powietrze. Na weekendowy wypad wystarczy. A raz do roku na wakacje nawet jakby nie to wypożyczalnia. Jednak od kilku lat coraz mniej zabieramy z domu na wyjazdy więc może damy radę.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chooper napisał:

dostałem to to dzisiaj jako zastępcze na kilka dni

 

Wersja FR, 7000 nalatane

 

Autko poprawne, czy chciałbym na dłużej - chyba nie, jutro poznam opinię żony.

 

86853672_643569693071929_624035100018868224_n.png?_nc_cat=111&_nc_ohc=R1Y2wXmtDTgAX_4I4Uh&_nc_ht=scontent.flcj1-1.fna&oh=204f175ba403e1bef2ab3e8ae8aedb17&oe=5EB7212E


z ciekawości... z jakiej okazji zastępcze? OC? AC? Assistance czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


z ciekawości... z jakiej okazji zastępcze? OC? AC? Assistance czy coś innego?
Z OC sprawcy. Compensa podstawiła.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna oszczędność to keyless w jednej klamce kierowcy.
Jak na auto rodzinne tylne drzwi się uchylaja, a  nie otwierają.
Nie jest źle. Dużo gorzej jest w Crosslandzie.
Akurat jeśli chodzi o tylne miejsca to wsiadanie wysiadanie jest ok. Fakt znacznie gorzej niż w vitarze ze względu na wysoki próg ale nie na drzwi , zwłaszcza że jest zadziwiająco dużo miejsca nad głową.
Jak jesteśmy przy rodzinnosci Arony... jest to auto zdecydowanie 4 osobowe a nie 5cio. I nie tyle chodzi o szerokości co o wysokość tunela środkowego- ale prześwit musiał się skądś wziąć ( 5mm więcej niż Vitara)
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BOGUS napisał:

Nie jest źle. Dużo gorzej jest w Crosslandzie.
Akurat jeśli chodzi o tylne miejsca to wsiadanie wysiadanie jest ok. Fakt znacznie gorzej niż w vitarze ze względu na wysoki próg ale nie na drzwi , zwłaszcza że jest zadziwiająco dużo miejsca nad głową.
Jak jesteśmy przy rodzinnosci Arony... jest to auto zdecydowanie 4 osobowe a nie 5cio. I nie tyle chodzi o szerokości co o wysokość tunela środkowego- ale prześwit musiał się skądś wziąć ( 5mm więcej niż Vitara)
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

Nie jest źle, ale teraz są ciekawe pojazdy jak nowy Juke,  Puma, Captru, 2008, Kamik, Tcros, cenowo pewnie wyjdzie najtaniej Arona, jeszcse taniej Stonic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle, ale teraz są ciekawe pojazdy jak nowy Juke,  Puma, Captru, 2008, Kamik, Tcros, cenowo pewnie wyjdzie najtaniej Arona, jeszcse taniej Stonic.
Stonic zdecydowanie za mały. Captur jak kupowałem to jeszcze nie było a poprzedni model po za urodą nic więcej nie wnosił. T- cros i kamiq w zasadzie niemal to samo ale znacznie drożej. Pumy nie znam. Arona wygrała ceną a raczej stosunek ceny do tego co za to dostałem i gwarancją.
Auto miało się zmieścić w 70kpln i się zmieściło.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

To nie jest auto typowo rodzinne, tylko miejski crossover...

 

No ale miejski crossover, służy między innymi do wożenia np. dzieci. Zwłaszcza, że to auto pięciodrzwiowe. Jak się urodził młody, to w trzydrzwiowym Grande Punto zamontowałem lampkę z wersji 5D, bo czy to zapiąć dzieciaka wieczorem, czy zobaczyć coś albo podać dziecku.

 

17 godzin temu, BOGUS napisał:

Nie jest oczywiście. Z tym że u mnie będzie podstawowym autem rodzinnym. Mondeo potem Tipo na codzien woziło głównie powietrze. Na weekendowy wypad wystarczy. A raz do roku na wakacje nawet jakby nie to wypożyczalnia. Jednak od kilku lat coraz mniej zabieramy z domu na wyjazdy więc może damy radę.

 

 

Te 400 litrów bagażnika które podają, to nie jest aż tak mało. A jeśli trzeba więcej, zawsze można pożyczyć albo kupić box. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Te 400 litrów bagażnika które podają, to nie jest aż tak mało. A jeśli trzeba więcej, zawsze można pożyczyć albo kupić box. 
Biorę to pod uwagę. Zresztą zanim kupiłem to przymierzałem walizki nasze i jest ok. Tylko półka zostaje w garażu w opcji jak bierzemy ekspres.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Majkiel napisał:

 

No ale miejski crossover, służy między innymi do wożenia np. dzieci. Zwłaszcza, że to auto pięciodrzwiowe. Jak się urodził młody, to w trzydrzwiowym Grande Punto zamontowałem lampkę z wersji 5D, bo czy to zapiąć dzieciaka wieczorem, czy zobaczyć coś albo podać dziecku.

 

 

 

Te 400 litrów bagażnika które podają, to nie jest aż tak mało. A jeśli trzeba więcej, zawsze można pożyczyć albo kupić box. 

Otoz to! Tutaj trzebaby z Leona zakladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BOGUS napisał:

Biorę to pod uwagę. Zresztą zanim kupiłem to przymierzałem walizki nasze i jest ok. Tylko półka zostaje w garażu w opcji jak bierzemy ekspres.

 

Duża jest ta półka ?

Pytam, bo na czas przewozu bagaży można ją wcisnąć na dno bagażnika albo  w bagażniku przy oparciu. Na miejscu półka wędruje na swoje miejsce :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Duża jest ta półka ?
Pytam, bo na czas przewozu bagaży można ją wcisnąć na dno bagażnika albo  w bagażniku przy oparciu. Na miejscu półka wędruje na swoje miejsce
 
W sumie muszę przyznać że nie próbowałem... Dzięki dobry pomysł

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, BOGUS napisał:

Nie jest źle. Dużo gorzej jest w Crosslandzie.
Akurat jeśli chodzi o tylne miejsca to wsiadanie wysiadanie jest ok. Fakt znacznie gorzej niż w vitarze ze względu na wysoki próg ale nie na drzwi , zwłaszcza że jest zadziwiająco dużo miejsca nad głową.
Jak jesteśmy przy rodzinnosci Arony... jest to auto zdecydowanie 4 osobowe a nie 5cio. I nie tyle chodzi o szerokości co o wysokość tunela środkowego- ale prześwit musiał się skądś wziąć ( 5mm więcej niż Vitara)
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

 

samochody faktycznie pięcioosobowe (znaczy na 5 dorosłych osób, a nie tylko dzieci, gdzie faktycznie da się w miarę komfortowo w te 5 osób gdzieś pojechać) zaczynają się od klasy D. Żaden kompakt, żaden podniesiony crossover wielkości kompakta nie są faktycznie pięcioosobowe (no chyba że z tyłu siadają 3 joginki ważące po 50kg ;) )

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maro_t napisał:

 

samochody faktycznie pięcioosobowe (znaczy na 5 dorosłych osób, a nie tylko dzieci, gdzie faktycznie da się w miarę komfortowo w te 5 osób gdzieś pojechać) zaczynają się od klasy D. Żaden kompakt, żaden podniesiony crossover wielkości kompakta nie są faktycznie pięcioosobowe (no chyba że z tyłu siadają 3 joginki ważące po 50kg ;) )

 

Nawet klasa D nie jest komfortowa, bo tylko auto z oddzielnymi fotelami wg mnie spelniaja ten warunek.

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Nawet klasa D nie jest komfortowa, bo tylko auto z oddzielnymi fotelami wg mnie spelniaja ten warunek.

 

Zgadza sie ale w warunkach ciasnych europejskich miast poruszanie sie na codzien takim autobusem nie jest komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2020 o 14:36, wujek napisał:

Dla mnie brak oswietlenia z tylu w aucie typowo rodzinnym to jest nieporozumienie tez to zauwazylem i sie dziwie. Schowek mozna samemu podswietlic a tutaj to juz trzeba dzialac z podsufitka dlatego to IMO dziwna polityka. Skrzynia szostka?

Ja wiem?? Wyciąć podsufitkę dać lampkę z ramką taką jak z przodu (nie wiem jaka tam jest) albo inną z jakiegoś auta to pewnie szybciej niż robić oświetlenie schowka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Oscar_ napisał:

Ja wiem?? Wyciąć podsufitkę dać lampkę z ramką taką jak z przodu (nie wiem jaka tam jest) albo inną z jakiegoś auta to pewnie szybciej niż robić oświetlenie schowka ;)

Taka jak z przodu to nie wejdzie bo mniej miejsca. Trzeba wziac taka z leona albo golfa. Nie wiem czy to od tylnej szyby odejdzie bez problemu i czy jak zalozysz to bedzie lezec idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wujek napisał:

Taka jak z przodu to nie wejdzie bo mniej miejsca. Trzeba wziac taka z leona albo golfa. Nie wiem czy to od tylnej szyby odejdzie bez problemu i czy jak zalozysz to bedzie lezec idealnie.

Mówię że nie wiem jaka tam akurat jest ale w focusie się zakładało taką samą jak z przodu więc i tu się coś da dobrać. Inna sprawa że oszczedność dla producenta niewielka a słabo to funkcjonale.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę teraz takim, wersja 1,6 diesel z DSG chyba 7. Denewujący jest oczywiście start-stop, wymysł ekoterrorystów, potrafi się na pierwszym skrzyżowaniu aktywować. Poza tym - prowadzenie świetne, mam tu adaptacyjne LEDy z przodu i jestem nimi zachwycony. W końcu coś widzę, a jestem ślepcem. Nie wiem jak wrócę do Stilo ;] Autko ma gabaryty pododbne do Stilo, dlatego siłą przyzwyczajenia bardzo mi podpasowało. Trzyma się drogi jak przyklejone. Na plus, czujniki boczne parkowania - wykrywają nawet słup ;] 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, twinsen napisał:

Denewujący jest oczywiście start-stop, wymysł ekoterrorystów, potrafi się na pierwszym skrzyżowaniu aktywować. 

Ja wyłączam po odpaleniu ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pietro_M napisał:

Ja też, za każdym razem dziękuję inżynierom Hyundaia za ten przycisk pod kierownicą. ;]

U mnie jest obok dźwigni PRND :)

Podobno mozna go na stałe zablokowac ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, za każdym razem dziękuję inżynierom Hyundaia za ten przycisk pod kierownicą. ;]
A ja jak pisałem wcześniej zaczynam się z tym dogadywać. Upierdliwe jest że trzeba pamiętać ale działa dużo lepiej niż w Vitara. Tam gasi silnik zanim auto dobrze stanie a do tego jak wyłączysz to wali po oczach pomarańczowa ikona na zegarach.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BOGUS napisał:

A ja jak pisałem wcześniej zaczynam się z tym dogadywać. Upierdliwe jest że trzeba pamiętać ale działa dużo lepiej niż w Vitara. Tam gasi silnik zanim auto dobrze stanie...
 

W Seacie tez tak potrafi zrobic jak silnik rozgrzany. Ja to ustrojstwo dezaktywuje zaraz po odpaleniu silnika, ewentualnie do pierwszego wylaczenia, jak zapomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał:

W Seacie tez tak potrafi zrobic jak silnik rozgrzany. Ja to ustrojstwo dezaktywuje zaraz po odpaleniu silnika, ewentualnie do pierwszego wylaczenia, jak zapomne.

Ja to wylaczylem na stale. Podalem inna wartosc napiecia akumulatora :phi: Ponizej 13V sie nie wlaczy :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BOGUS napisał:

A ja jak pisałem wcześniej zaczynam się z tym dogadywać
 

 

Ja sobie wyłączyłem w t rocu s&s  na stałe za pomocą obdeleven.

 

 

Choć i tak fajnie działał bo np silnik sam się uruchamiał jak auto przed nami ruszało, albo wystarczyło ruszyc kierownicą...

Edytowane przez Pado
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2020 o 06:57, rwIcIk napisał:

Ja wyłączam po odpaleniu ;]

 

 

kiedyś musiałem pamiętać żeby po uruchomieniu silnika włączyć światła. Teraz mam łatwiej, światła są automatyczne za to muszę wyłączyć S&S i klinąć OK przy głupim komunikacie na ekranie dotykowym, który pojawia się za każdym razem gdy się włącza radio albo po uruchomieniu silnika, gdy radio się samo włącza. Ale to nie problem. Mnie najbardziej boli, że nie zapamiętuje włączonego ogrzewania fotela, a w zimie prawie zawsze jeżdżę z lekko grzejącym i za każdym razem muszę klikać w ten przycisk kilka razy żeby ustawić poziom grzania. Procedura uruchomienia wygląda tak: pasy, uruchomienie, wyłączenie S&S, OK na wyświetlaczu, 3x przycisk ogrzewania fotela, 1x przycisk ogrzewania kierownicy ;]

  • Lubię to 3
  • Haha 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maro_t napisał:

 

Procedura uruchomienia wygląda tak: pasy, uruchomienie, wyłączenie S&S, OK na wyświetlaczu, 3x przycisk ogrzewania fotela, 1x przycisk ogrzewania kierownicy ;]

Gdy parkuję pod chmurką, zimą też mam podobna sekwencję - oprócz OK na wyświetlaczu.

No i ja najpierw daję ogrzewanie fotela na full, więc wystarczy, jak raz kliknę ;]

A OK muszę wcisnąć, jeśli chcę uruchomić mapę/nawigację - po 10 zgodzie powinno odpuścić, ale nie - pyta za każdym razem 8]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, maro_t napisał:

Procedura uruchomienia wygląda tak: pasy, uruchomienie, wyłączenie S&S, OK na wyświetlaczu, 3x przycisk ogrzewania fotela, 1x przycisk ogrzewania kierownicy ;]

Procedura startowa prawie jak w samolocie, prawie pilotem możesz się czuć. :oki:

Ja ciągle są mówię, że coś zrobie z tym S&S, ale na tym sie kończy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZUBERTO napisał:

Procedura startowa prawie jak w samolocie, prawie pilotem możesz się czuć. :oki:

Ja ciągle są mówię, że coś zrobie z tym S&S, ale na tym sie kończy.

U mnie podobno wystarczy zapałkę wsadzić, by zablokować przycisk ;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
kiedyś musiałem pamiętać żeby po uruchomieniu silnika włączyć światła. Teraz mam łatwiej, światła są automatyczne za to muszę wyłączyć S&S i klinąć OK przy głupim komunikacie na ekranie dotykowym, który pojawia się za każdym razem gdy się włącza radio albo po uruchomieniu silnika, gdy radio się samo włącza. Ale to nie problem. Mnie najbardziej boli, że nie zapamiętuje włączonego ogrzewania fotela, a w zimie prawie zawsze jeżdżę z lekko grzejącym i za każdym razem muszę klikać w ten przycisk kilka razy żeby ustawić poziom grzania. Procedura uruchomienia wygląda tak: pasy, uruchomienie, wyłączenie S&S, OK na wyświetlaczu, 3x przycisk ogrzewania fotela, 1x przycisk ogrzewania kierownicy ;]
I po co nam to było? Wsiadało się do takiej malari pociągało ssanie przekręcało kluczyk i w drogę. Jak się zobaczyło policjanta zapinalo pasy...

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2020 o 18:58, maro_t napisał:

 

samochody faktycznie pięcioosobowe (znaczy na 5 dorosłych osób, a nie tylko dzieci, gdzie faktycznie da się w miarę komfortowo w te 5 osób gdzieś pojechać) zaczynają się od klasy D. Żaden kompakt, żaden podniesiony crossover wielkości kompakta nie są faktycznie pięcioosobowe (no chyba że z tyłu siadają 3 joginki ważące po 50kg ;) )

Najmniejszy samochód, o którym mogę powiedzieć, że był naprawdę komfortowy przy eksploatacji 5-osobowej to Chrysler Voyager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maro_t napisał:

 

kiedyś musiałem pamiętać żeby po uruchomieniu silnika włączyć światła. Teraz mam łatwiej, światła są automatyczne za to muszę wyłączyć S&S i klinąć OK przy głupim komunikacie na ekranie dotykowym, który pojawia się za każdym razem gdy się włącza radio albo po uruchomieniu silnika, gdy radio się samo włącza. Ale to nie problem. Mnie najbardziej boli, że nie zapamiętuje włączonego ogrzewania fotela, a w zimie prawie zawsze jeżdżę z lekko grzejącym i za każdym razem muszę klikać w ten przycisk kilka razy żeby ustawić poziom grzania. Procedura uruchomienia wygląda tak: pasy, uruchomienie, wyłączenie S&S, OK na wyświetlaczu, 3x przycisk ogrzewania fotela, 1x przycisk ogrzewania kierownicy ;]

Dlatego powtarzam od dawna, ze multimedia czy tez takie ficzery sa bardzo wazne. Przeciez to cholery mozna dostac to wszystko klikac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maro_t napisał:

 

kiedyś musiałem pamiętać żeby po uruchomieniu silnika włączyć światła. Teraz mam łatwiej, światła są automatyczne za to muszę wyłączyć S&S i klinąć OK przy głupim komunikacie na ekranie dotykowym, który pojawia się za każdym razem gdy się włącza radio albo po uruchomieniu silnika, gdy radio się samo włącza. Ale to nie problem. Mnie najbardziej boli, że nie zapamiętuje włączonego ogrzewania fotela, a w zimie prawie zawsze jeżdżę z lekko grzejącym i za każdym razem muszę klikać w ten przycisk kilka razy żeby ustawić poziom grzania. Procedura uruchomienia wygląda tak: pasy, uruchomienie, wyłączenie S&S, OK na wyświetlaczu, 3x przycisk ogrzewania fotela, 1x przycisk ogrzewania kierownicy ;]

 

Wozisz w samochodzie check listę?:phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał:

Dlatego powtarzam od dawna, ze multimedia czy tez takie ficzery sa bardzo wazne. Przeciez to cholery mozna dostac to wszystko klikac.

 

A co maja multimedia do ogrzewania foteli czy systemy start/stop? :nie_wiem:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

A co maja multimedia do ogrzewania foteli czy systemy start/stop? :nie_wiem:

Da sie wtedy ustawic zeby fotel sie wlaczal po uruchomieniu silnika automatycznie. Dodatkowo w VAG da sie sporo ustawic po bluetooth czego np w Oplu Astrze nie ogarniesz. Chociazby wylaczenie na stale start stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wujek napisał:

Da sie wtedy ustawic zeby fotel sie wlaczal po uruchomieniu silnika automatycznie. Dodatkowo w VAG da sie sporo ustawic po bluetooth czego np w Oplu Astrze nie ogarniesz. Chociazby wylaczenie na stale start stop.

 

Ale ja nie chce zeby mi sie cokowliek wlaczalo automatycznie...

Rano wsiadam do auta w garazu, w ktorym jest np 5-10 stopni a juz po robocie w garazu jest 20-23.

Dla mnie te wzystkie multimedia sa kompletnie nieistone :ok:

W obecnym aucie nawet mi sie nie chcualo sparowac telefonu po BT przez 3 lata bo zwyczajnie tel w trakcie jazdy nie odbieram.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2020 o 17:02, BOGUS napisał:

Jednak od kilku lat coraz mniej zabieramy z domu na wyjazdy więc może damy radę.

Swego czasu byłem na Korsyce Swiftem w 4 dorosłe osoby z bagażami, także dacie radę spokojnie ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale ja nie chce zeby mi sie cokowliek wlaczalo automatycznie...
Rano wsiadam do auta w garazu, w ktorym jest np 5-10 stopni a juz po robocie w garazu jest 20-23.
Dla mnie te wzystkie multimedia sa kompletnie nieistone :ok:
W obecnym aucie nawet mi sie nie chcualo sparowac telefonu po BT przez 3 lata bo zwyczajnie tel w trakcie jazdy nie odbieram.
 
Ja za to uruchamiam BT nawet jak jadę w służbowym samochodzie 20 km bo rozmawiam przez telefon bardzo dużo i BT w samochodzie to dla mnie jedna z najważniejszych opcji wyposażenia i ma działać sprawnie, szybko i bezproblemowo. W Astrze K mój telefon z android auto i BT to jedne wielkie cyrki i problemy, a w golfie VII z Android auto jakoś to działa, czasami Spotify oszaleje, ale generalnie jest akceptowanie bo do ideału dużo brakuje w jakiejkolwiek marce.

BT do tego stopnia jest dla mnie ważne, że jak w Leonie III telefon łączy mi się z BT dopiero po ok. 10-15 s od odpalenia to jest to dla mnie jedna z większych wad tego samochodu. Maksymalny akceptowalny dla mnie czas połączenia telefonu z samochodem nie powinien być dłuższy od ok. 3 s od odpalenia silnika.
Także różni ludzie, różne potrzeby. Tak samo bardzo istotne jest dla mnie audio i są samochody w których podstawowe audio jest akceptowalne i wystarczające, a są samochody w których audio nie nadaje się zupełnie do niczego i uszy mi krwawią...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2020 o 22:22, Maciej__ napisał:

 

Ale ja nie chce zeby mi sie cokowliek wlaczalo automatycznie...

Rano wsiadam do auta w garazu, w ktorym jest np 5-10 stopni a juz po robocie w garazu jest 20-23.

Dla mnie te wzystkie multimedia sa kompletnie nieistone :ok:

W obecnym aucie nawet mi sie nie chcualo sparowac telefonu po BT przez 3 lata bo zwyczajnie tel w trakcie jazdy nie odbieram.

 

 

dla mnie też są mało istotne, ale jednak radia czasem używam. I za każdym razem muszę najpierw klikać OK na jakimś głupim komunikacie. Te wszystkie wyświetlacze dotykowe są bez sensu, bo trzeba szukać opcji po ekranie, a kiedyś były do wszystkiego oddzielne przyciski. Jak opanowałeś to co robisz najczęściej to można to było robić nie odrywając oczu od drogi. Teraz już się nie da, trzeba patrzeć gdzie klikasz. Najlepsze jest jak mam wyłączone radio, wyświetlacz wygaszony, zadzwoni telefon, odbiorę to po skończonej rozmowie już nie wyłącza ekranu, tylko zostawia włączony z moim ulubionym komunikatem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.