Skocz do zawartości

Najlepsze audio w jakim wozie mieliście?


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

I najbardziej rozczarowujące przy okazji można wpisywać.

 

U mnie najlepsze było BOSE w Nissanie Leaf, a najbardziej rozczarowujące Infinity w Hyundaiu.

Poprawne było zwykłe audio w Octavii.

A jak prawie 20 lat temu do Favoritki kupiłem sobie Blaupunkta Alicante i 2 konkretne głośniki, to podniecenia i wqrwiania sąsiadów nie było końca ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mrBEAN napisał:

I najbardziej rozczarowujące przy okazji można wpisywać.

 

U mnie najlepsze było BOSE w Nissanie Leaf, a najbardziej rozczarowujące Infinity w Hyundaiu.

Poprawne było zwykłe audio w Octavii.

A jak prawie 20 lat temu do Favoritki kupiłem sobie Blaupunkta Alicante i 2 konkretne głośniki, to podniecenia i wqrwiania sąsiadów nie było końca ;]

U mnie bose w murano z 2004 roku 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mrBEAN napisał:

I najbardziej rozczarowujące przy okazji można wpisywać.

 

U mnie najlepsze było BOSE w Nissanie Leaf, a najbardziej rozczarowujące Infinity w Hyundaiu.

Poprawne było zwykłe audio w Octavii.

A jak prawie 20 lat temu do Favoritki kupiłem sobie Blaupunkta Alicante i 2 konkretne głośniki, to podniecenia i wqrwiania sąsiadów nie było końca ;]

W Skodzie Felici. Sam zrobiłem :) 

 

Deck Pioniera, wzmacniacz Audison, zestaw przód to odseparowane DEGO 16 cm plus testery w słupkach i do tego subwoofer na DEGO 250 mm. Świetnie grało :ok: przypommiało mi się, bo ostatnio odkopałem stare zdjęcia i trafiłem na fotki z tej instalacji. Niezłą miałem zajawkę :) 

 

Pamiętam, ze na wzmacniacz kredyt brałem :hehe:

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej rozczarowujące było w BMW E39. To bezwarunkowo najlepszy samochód jakim miałem okazję w życiu jeździć pod względem czystej frajdy z jazdy, oraz najgorszy jeśli chodzi o dźwięk. A miałem i wersję Business i DSP. DSP jeszcze jakoś, ale zwykłe tanie audio w Scenicu grało lepiej.

Nie wiem jak ktoś to dopuścił do sprzedaży w tak dopracowanym samochodzie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bergerac napisał:

 ostatnio odkopałem stare zdjęcia i trafiłem na fotki z tej instalacji. Niezłą miałem zajawkę :) 

 

 

 

No nie wiem na co jeszcze czekasz😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zapamiętałem z różnych aut którymi miałem okazję jeździć:

 

- Rockford Fosgate w Outlanderze II: całkiem przyzwoicie

- Rockford Fosgate w Outlanderze III: lepsze możliwości konfiguracji niż w OII (cyfrowy DSP) i lepsze wyciszenie auta, więc jeszcze lepiej

- Standardowy system w ASX: zadziwiająco dobrze, biorąc pod uwagę że to nie jest Rockford Fosgate. Trochę brakuje możliwości konfiguracyjnych z Outlandera III.

- Beats Audio w Seacie Tarraco: fajnie, ale nie tak fajnie jak w Outlanderze. Winny chyba jest zbyt mały subwoofer w kole zapasowym.

- BMW X3 zestaw HiFi: beznadziejnie, zrobili go tylko po to, żebyś żałował że nie dopłaciłeś do Harmana Kardona

- BMW 850 zestaw Bowers&Wilkins: najwyższa półka (ale chcą za to 20k dopłaty!)

- Mercedes GLS zestaw Burmester surround (ten tańszy, za 5k): bardzo dobry, ale nie tak dobry jak B&W w BMW (zakładam że ten droższy za 27k mógłby się równać z tym z BMW)

- Jaguar F-Pace zestaw Meridian (ten tańszy, za 3k): coś pomiędzy Burmesterem w Mercedesie a B&W w BMW. Szkoda że nie miałem okazji posłuchać tego droższego, za 9k.

- Jaguar F-Pace zestaw Jaguar sound: biorąc pod uwagę, że zestaw nie ma subwoofera to jest mistrzostwo świata. Nie nadąża za Meridianem przy dużych głośnościach ale w zakresie dla normalnego człowieka jest niesamowicie, gra lepiej niż Outlander, Seat czy BMW X3

- Jaguar E-Pace zestaw Jaguar sound: tu dużo gorzej niż w F-Pace, brak subwoofera jest mocno odczuwalny - przy niskiej głośności brakuje basu

 

 

Edytowane przez Ryb
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem żadnego porządnego audio w żadnym samochodzie, ale muszę przyznać, że standardowy zestaw w KIA Sportage całkiem pozytywnie mnie zaskoczył jakością dźwięku (oczywiście jak na standardowy zestaw bez żadnych bajerów subwooferów itp.).

W Lancerze zwykłe audio było co najwyżej przeciętne, z radiem o słabej czułości.

W Nubirze po prostu słabe.

W innych gratach nie było fabrycznego audio.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, el_diablo napisał:

Nie miałem żadnego porządnego audio w żadnym samochodzie, ale muszę przyznać, że standardowy zestaw w KIA Sportage całkiem pozytywnie mnie zaskoczył jakością dźwięku (oczywiście jak na standardowy zestaw bez żadnych bajerów subwooferów itp.).

 

W Tucsonie był dobry ale "płaski" dźwięk i nie było dostępu do korektora, mimo, że taka funkcja jest w systemie audio (poza standardową regulacją tonów wysokich i niskich).

Mi odpowiadał.

Ale po ostatniej aktualizacji oprogramowania podciągnęli dźwięk i trochę zniekształcili - pewnie włączyli na stałe jakiś korektor :no:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, rwIcIk napisał:

W Tucsonie był dobry ale "płaski" dźwięk i nie było dostępu do korektora, mimo, że taka funkcja jest w systemie audio (poza standardową regulacją tonów wysokich i niskich).

Tak samo gra w Kia Sportage, dzwięk jest płaski z podniesionym basem z suba. Na pierwszy raz może wydawać się, że gra fajnie, ale jak ma się porównanie to gra przeciętnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, marcindzieg napisał:

Ja też. W Forku jest sub i jakoś to gra ale do porządnego audio dalej daleko.

 

Ja tak samo ;] 

 

Nie jestem wielkim miłośnikiem car audio, ale obecnie mam chyba najlepiej grające fabryczne audio jakie miałem dotychczas. Mianowicie Arkamys w Lagunie.

 

Jak rozglądałem się za Volvo V50 to słuchałem wersji High Performance i to grało całkiem fajnie. 

 

Mimo wszystko car audio w samochodzie to nie jest dla mnie jakiś must have, żeby mieć jakieś najlepsze.

Edytowane przez analyzer64
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bizz napisał:

Najbardziej rozczarowujące było w BMW E39. To bezwarunkowo najlepszy samochód jakim miałem okazję w życiu jeździć pod względem czystej frajdy z jazdy, oraz najgorszy jeśli chodzi o dźwięk. A miałem i wersję Business i DSP. DSP jeszcze jakoś, ale zwykłe tanie audio w Scenicu grało lepiej.

Nie wiem jak ktoś to dopuścił do sprzedaży w tak dopracowanym samochodzie.

Potwierdzam. Cale auto mega wygodne i dopracowane a audio to jakas padaka. Wstyd.

 

Wyroznic na plus moge zwykle seryjne audio z octavi 2 i paska b6.

Edytowane przez dzikipzs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej rozczarowujące w Astrze J, najlepsze w Lagunie 2. Bardzo wysoko oceniam też w VW Up!, ale to z tego powodu, że tylko dwa głośniki zadziwiająco dobrze grają, oraz od strony użytkowej, obsługi telefonu to radio VAG jest najlepiej dopracowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o najgorsze audio, to obecnie w i30 gra tak płasko i bez wyrazu, że nawet żona to słyszy. ;]  Najlepsze - chyba fabryczne audio w Golfie z w sumie 6 głośnikami. 

Chociaż czasami tęsknię do suba 25cm ze wzmacniaczem w Corsie C - na spotach uwielbiałem pokazywać, jak drga klapa bagażnika i lusterka boczne. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak dobre audio fabryczne w samochodzie. Wszystko na dłuższą metę pierdzi w plastik a słuchałem tych pseudo burmesterow b&w i innego brandowanego syfu ;]

Dziwię się że audiofilskie firmy dają się gwałcić napisami w samochodach no ale CCC.

 

Edytowane przez koNik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spoko jak na fabrykę grało stilo i bravo.

Megane iii wersja amrkasys, grała też nienajgorzej ale brakowało trochę basu.

Pozatym dźwięk czysty i dość dynamiczny.

Najgorzej u mnie wypadła octavia iii i to wcale nie podstawowa wersja, bo z 8 głośnikami. Dźwięk jest płaski, mało dynamiczny, przy głosniejszym słuchaniu zupełnie traci jakość.

Tylne głośniki to już zupełnie atrapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, irishpiter napisał:

Najgorzej u mnie wypadła octavia iii i to wcale nie podstawowa wersja, bo z 8 głośnikami. Dźwięk jest płaski, mało dynamiczny, przy głosniejszym słuchaniu zupełnie traci jakość.

Tylne głośniki to już zupełnie atrapy.

 

Taaa, tyle że Skoda swego czasu liczyła głośniki szerokopasmowe i tweetery osobno. I tak Fabia też miała, bo były malutkie tweeterki przy klamkach drzwi z tyłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, K3 napisał:

 

Taaa, tyle że Skoda swego czasu liczyła głośniki szerokopasmowe i tweetery osobno. I tak Fabia też miała, bo były malutkie tweeterki przy klamkach drzwi z tyłu...

Każdy tak liczy. Głośnik to głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2020 o 19:31, mrBEAN napisał:

I najbardziej rozczarowujące przy okazji można wpisywać.

 

U mnie najlepsze było BOSE w Nissanie Leaf, a najbardziej rozczarowujące Infinity w Hyundaiu.

Poprawne było zwykłe audio w Octavii.

A jak prawie 20 lat temu do Favoritki kupiłem sobie Blaupunkta Alicante i 2 konkretne głośniki, to podniecenia i wqrwiania sąsiadów nie było końca ;]

fabryczne ?

Najlepsze:

To BOSE w Lancii Lybra

 

Najgorsze:

Chevrolet Spark :] i  Fiat Seicento :]  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, koNik napisał:

Nie ma czegoś takiego jak dobre audio fabryczne w samochodzie. Wszystko na dłuższą metę pierdzi w plastik a słuchałem tych pseudo burmesterow b&w i innego brandowanego syfu ;]

Dziwię się że audiofilskie firmy dają się gwałcić napisami w samochodach no ale CCC.

 

Ale tu bardziej chodzi o to że da się słuchać lub najlepiej wyłączyć  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2020 o 19:31, mrBEAN napisał:

I najbardziej rozczarowujące przy okazji można wpisywać.

 

U mnie najlepsze było BOSE w Nissanie Leaf, a najbardziej rozczarowujące Infinity w Hyundaiu.

Poprawne było zwykłe audio w Octavii.

A jak prawie 20 lat temu do Favoritki kupiłem sobie Blaupunkta Alicante i 2 konkretne głośniki, to podniecenia i wqrwiania sąsiadów nie było końca ;]

 

Najlepsze (choć wcale nie grało najlepiej), miałem w Maluchu. A było najlepsze bo je zrobiłem sam od a do z. Głośniki Tonsila, wzmacniacz z przerobionego radia (nie samochodowego).

 

Z fabrycznych, to fajne mam w Punto - 4 głośniki z przodu, 2 w tylnych boczkach i fabryczny sub w bagażniku.

Najbardziej zawiedziony jestem tym, co gra w Fieście żony. Głośniki tylko z przodu, grają tak sobie, a wyglądają jeszcze gorzej (zamiast dziurek w plastikowym boczku, mogli dać  maskownicę jak we Fiacie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsze audio jest w obecnym Audi A6.

Zestaw BOSE z 13 głośnikami, wzmacniaczem i DSP naprawdę daje radę.

Najlepszy efekt jest podczas oglądania filmów :ok:

To pierwszy samochód w którym nie planuję niczego zmieniać w audio.

Tak jak ktoś już wcześniej wspomniał, w Stilo dźwięk był całkiem przyzwoity. 

Pozostałe auta (Maluchy, CC, Matiz, Golf) były całkowitą porażką w tej kwestii i w każdym z nich coś poprawiałem.

Podobnie jak Vadero, w Matizie miałem odseparowany zestaw z przodu, wzmacniacz i suba w bagażniku. Auto było wygłuszone.

Grało i wyglądało bardzo dobrze jak na tamte czasy :)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2020 o 20:25, bizz napisał:

Najbardziej rozczarowujące było w BMW E39.

 

yy ile miałeś głośników? Ja miałem 10 (albo nawet 12, nie dam se nic uciąć) + SUBa i do tego 2 wzmacniacze (wszystko ori). I wg mnie nie było się do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blue_ napisał:

 

Jak dla mnie, to najgorsze ze wszystkich jakie miałem. Nawet w pandzie jest lepiej. (Ale Ty chyba miałeś o3, a ja jedynkę)

Tak, audio w jedynce to była tragedia. Głównie za sprawą konstrukcji drzwi, nawet wymiana głośników i panele mdf niewiele zmieniały. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2020 o 12:24, TIMMY napisał:

(Maluchy, CC, Matiz, Golf) były całkowitą porażką w tej kwestii

 

Ja natomiast najbardziej jak dotąd byłem zadowolony z audio w maluchu. Ale robiłem w całości samemu: głośniki w desce, drzwiach i zabudowa półki przy tylnej szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomecki napisał:

 

yy ile miałeś głośników? Ja miałem 10 (albo nawet 12, nie dam se nic uciąć) + SUBa i do tego 2 wzmacniacze (wszystko ori). I wg mnie nie było się do czego przyczepić.

 

W Business miałem 6 głośników, to był dramat nie wart pół słowa więcej. W Hi-Fi Professional DSP miałem 10 głośników plus sub, na suba osobny wzmacniacz plus procesor dźwięku. Nie da się nic dobrego o tym systemie powiedzieć. Grało przyzwoicie tylko w średnim zakresie głośności. Po cichu urywało tony, głośne słuchanie to nieprzyjemne dudnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak fabryczne to Bose w A6. O dziwo fajniej zestrojony niż MarkLevinson w Lexie.
 

B&O Audi miałem do testów ale w aucie chyba mi słoń na uszy nadepnął wiec stwierdziłem, ze nie warte dopłaty. 
 

Dla przykładu Bose w Mazdzie raczej średnie wrażenie. B&W w BMW tez mnie nie powaliło ale to kozę kwestia charakterystyki zestrojenia jaka lubię 
 

A mistrzostwo świata audio to dobry wydech ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo najlepsze w Oplu Combo z fabrycznym systemem - i radio i głośniki. Dopewnego momentu grało tak se. Od pewnego momentu coś się przestawiło i gra lepiej niż w niejednym samochodzie klase i dwie wyżej (porównywane i potwierdzane przez ich właściciceli).

Najgorsze w Oplu Meriva fabryczne radio (to samo co w Combo) z fabrycznymi głośnikami, zmienionymi później na BOSE - równie żałosny poziom...

Już w pokraku, w którym nie słychać radia powyżej 120km/h, poniżej tej prędkości gra ono lepiej....

Edytowane przez Zuraw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.