Skocz do zawartości

Kamera cofania w lusterku


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Znam tylko poz.2 Montowałem Mamuśce w C3 drugiej budzie. Sam produkt wygląda naprawde ok , tylna kamerka trąci myszką ale działa fajnie. Prosta obsługa , jedynie kabel zasilający dla mnie ciut za krótki . Tyle ze szyba przednia jest az za głowę i kombinacja była jak kabel schowac . Do tyłu jest sporo . Montaż z z rozbebeszeniem plastików na progach , lampy , itp (wraz z polemiką z mamą ;l) zajeło mi niecałe 2h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2020 o 07:28, bergerac napisał:

Dzieki. Jakosc obrazu z tylnej kamery jest ok ?

W pierwszym rozwiazaniu przemawia do mnie kamera w ramce pod rejestrację.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Znośnie , da sie parkowac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
1 minutę temu, Rado_ napisał:

Mi by przeszkadzało, że ta opcja wtedy znika

Założyłem kamerę cofania w żony Merivie z wyświetlaczem w lusterku (nakładka). Oryginalne jest fotochromatyczne. Na moje pytanie czy jej przeszkadza brak ściemniania zapytała ze zdziwieniem czy ono naprawdę samo się ściemniało? Nie zauważyła różnicy, choć ja ją widziałem - światła samochodów z tyłu stawały się bardziej żółte.

 

Dużo bardziej przydatne byłoby lusterko z kamerą do przodu. A poza konkursem pytanie - dlaczego producenci samochodów nie robią jeszcze ze dwóch gniazd usb w okolicy lusterka wstecznego? Przecież tylu kierowców podłącza tyle urządzeń w jego okolicy i wiszą te kable zupełnie bez sensu zasłaniając widok i rozpraszając uwagę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zuraw napisał:

 

 

Dużo bardziej przydatne byłoby lusterko z kamerą do przodu. A poza konkursem pytanie - dlaczego producenci samochodów nie robią jeszcze ze dwóch gniazd usb w okolicy lusterka wstecznego? Przecież tylu kierowców podłącza tyle urządzeń w jego okolicy i wiszą te kable zupełnie bez sensu zasłaniając widok i rozpraszając uwagę....

 

bo są kraje, gdzie to nielegalne.

Kabel ciągniesz pod plastikiem słupka A i nie ma kłopotu

Cześć, 100 lat Cię nie widziałem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mati1.6dohc napisał:

 

bo są kraje, gdzie to nielegalne.

Kabel ciągniesz pod plastikiem słupka A i nie ma kłopotu

Cześć, 100 lat Cię nie widziałem!

Nielegalne jest korzystanie z kamer, ale gniazda mogłyby być!

Sto, albo i więcej! :phi: Nowa kobieta, dziecko, nowe życie - wiesz jak jest :phi:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zuraw napisał:

Nielegalne jest korzystanie z kamer, ale gniazda mogłyby być!

Sto, albo i więcej! :phi: Nowa kobieta, dziecko, nowe życie - wiesz jak jest :phi:

 

przyczepianie urządzeń do szyby także może być zakazane.

Gratulacje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna rada przy wyborze kamery cofania. Kupujcie taką bez IR ledów. Jeśli ma IR ledy "doświetlające" w nocy to znaczy, że kamera ma bardzo słaby przetwornik. Kilka kamer testowałem przez przypadek i taka bez IR ledów ma najlepszy obraz w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem kamerę cofania w żony Merivie z wyświetlaczem w lusterku (nakładka). Oryginalne jest fotochromatyczne. Na moje pytanie czy jej przeszkadza brak ściemniania zapytała ze zdziwieniem czy ono naprawdę samo się ściemniało? Nie zauważyła różnicy, choć ja ją widziałem - światła samochodów z tyłu stawały się bardziej żółte.
 
Dużo bardziej przydatne byłoby lusterko z kamerą do przodu. A poza konkursem pytanie - dlaczego producenci samochodów nie robią jeszcze ze dwóch gniazd usb w okolicy lusterka wstecznego? Przecież tylu kierowców podłącza tyle urządzeń w jego okolicy i wiszą te kable zupełnie bez sensu zasłaniając widok i rozpraszając uwagę....
Nie no, sama odpowiedź kobiety powala, ale jak ktoś nie zauwaza, to dla niego taka nakładka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna rada przy wyborze kamery cofania. Kupujcie taką bez IR ledów. Jeśli ma IR ledy "doświetlające" w nocy to znaczy, że kamera ma bardzo słaby przetwornik. Kilka kamer testowałem przez przypadek i taka bez IR ledów ma najlepszy obraz w nocy.
Albo wystarczy lepsze żarówki do świateł cofania.
Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DZIDA napisał:

Albo wystarczy lepsze żarówki do świateł cofania.
Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony.

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka
 

 

Testowałem różne kamerki i żadna z diodami IR nie dawała tak jasnego obrazu jak ta droższa bez diód IR. Po prostu z reguły te bez IR są droższe bo mają lepszy przetwornik. Ja użyłem takiej:

 

https://sklephadron.pl/podwieszane/20-kamera-cofania-i-parkowania-noxon-cam-cmd-bk-new.html

 

Niestety w moim starym C5 musi być PAL. Te do NTSC miewają lepszą rozdzielczość. Jeśli ktoś podłącza do fabrycznego wyświetlacza to musi upewnić się czy PAL czy NTSC.

 

Edytowane przez TomcatT4
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.