Skocz do zawartości

vw arteon vs Audi A5


jaceq

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

tak sobie ostatnio ogladalem i wydaje mi sie ze oba sa bardzo podobne... wymiarowo nie identyczne ale jednak..

co ciekawe cenowo Arteon u mnie stoi generalnie wyzej troche niz A5.

jakie sa wasze opinie? Co jest ciekawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaceq napisał:

Hej,

 

tak sobie ostatnio ogladalem i wydaje mi sie ze oba sa bardzo podobne... wymiarowo nie identyczne ale jednak..

co ciekawe cenowo Arteon u mnie stoi generalnie wyzej troche niz A5.

jakie sa wasze opinie? Co jest ciekawsze?

ałdi bardzie mi podchodzi . 

Arteon przód jak dla mnie dziwny no i tylne dzwi nieproporcjonalnie długie.

 

no i zawsze na pytanie co masz , mówisz autodlaludu  

 

qurde jak to nazwa śmiesznie brzmi ... u nas by taka nie przeszła.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin79 napisał:

no i zawsze na pytanie co masz , mówisz autodlaludu  

qurde jak to nazwa śmiesznie brzmi ... u nas by taka nie przeszła.

 

Za to przeszła Fabryka Samochodów Osobowych, Fabryka Samochodów Małolitrażowych ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@K3 nie chce właśnie kombi... Jakoś nie mogę się do tego przekonać. A jeśli już kombi to raczej A6 nowe

 

@Kiwal nie zależy mi na 4x4 szczerze mówiąc

 

@Marcin79 dla mnie prestiż nazwy auta jest totalnie nie ważny, nie robi mi różnicy czy może je auto nazywa się audi, ve, skoda czy seat lub fiat , mi się ma podobać i byś praktyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jaceq napisał:

Hej,

 

tak sobie ostatnio ogladalem i wydaje mi sie ze oba sa bardzo podobne... wymiarowo nie identyczne ale jednak..

co ciekawe cenowo Arteon u mnie stoi generalnie wyzej troche niz A5.

jakie sa wasze opinie? Co jest ciekawsze?

 

Zależy czego szukasz.

Miałem nowe A4 poprzedniej generacji (2010) i nigdy do tego auta już nie wrócę. Było ciasne i mało komfortowe w trasie.

Arteon jest wyraźnie większy z tyłu. Silnik pomimo 20 koni różnicy jedzie podobnie.

Stabilniej w trasie.

 

Co do napędu to AUDI też obniżyło lot jeśli chodzi o 4*4 w tańszych modelach (też pojawiał się Haldex), ale nie wiem, czy dotyczy to A5.

4 Motion, co nie każdy wie też jest stałym napędem - wyjściowo jest bodajże 99% / 1%. Działa to naprawdę dość przyzwoicie. Nie ma uczucia dołączania napędu, które miałem np w Fordzie Kuga.

 

Jako drugie auto w rodzieni, wziąłbym A5.

Jako pierwsze (rodzinne) Arteona.

 

Edytowane przez bnow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem Artka byłem oglądać A5. Gdy usiadłem z tylu A5 poczułem się klaustrofobicznie i stwierdziłem ze nie będę robił rodzinie na złość i sadzał ich tam za karę. Zdecydowanie Arteon jest pojemniejszy, cenowo jest również przepaść na korzyść Artka. Quattro nie robi na mnie wrażenia wiec w żaden sposób nie wpływało na wybór. Mnie urzekł Artek na pierwszych folderach i gdy patrzę na ten „sraczkowaty kolor” morda mi się uśmiecha. Jedynie czego mi brakuje z A5 to systemu Audio 😎

5084465E-847D-419D-9C37-F0D7BA125BA2.jpeg

Edytowane przez johny
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@johny z różnych powodów u mnie cenowo A5 i Artek są porównywalne a nawet A5 jest tańsze...

Co do wielkości to teraz mam A6... 

 

@bnow chodzi o główny samochód, A5 wydaje mi się trochę ciasnawe właśnie... A w arteonie sobie usiadłem, obadalem bagażnik i tak na pierwszy rzut oka jest ok...

 

Z drugiej strony z ciekawych samochodów jest jeszcze superb no i ew. Od biedy A6 kombi (ogólnie chodzi o łatwy dostęp do bagażnika więc hatchback lub kombi są ok ale sedan nie) a w sumie jeszcze pomysł z czapy to kia stinger :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jaceq napisał:

@johny z różnych powodów u mnie cenowo A5 i Artek są porównywalne a nawet A5 jest tańsze...

Co do wielkości to teraz mam A6... 

 

@bnow chodzi o główny samochód, A5 wydaje mi się trochę ciasnawe właśnie... A w arteonie sobie usiadłem, obadalem bagażnik i tak na pierwszy rzut oka jest ok...

 

Z drugiej strony z ciekawych samochodów jest jeszcze superb no i ew. Od biedy A6 kombi (ogólnie chodzi o łatwy dostęp do bagażnika więc hatchback lub kombi są ok ale sedan nie) a w sumie jeszcze pomysł z czapy to kia stinger :)

Na codzień mam Superb 3FL i Artka. Powiem Ci ze to zupełnie inne samochody i jeśli jazda sprzyja Ci przyjemność to bez dwóch zdań celuj w Arteona. Superb mam

w kombi i mimo ze bagażnik jest większy to zdecydowanie na wakacje wezmę Arteona właśnie z kuli prowadzenia. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jaceq napisał:

@johny z różnych powodów u mnie cenowo A5 i Artek są porównywalne a nawet A5 jest tańsze...

Co do wielkości to teraz mam A6... 

 

@bnow chodzi o główny samochód, A5 wydaje mi się trochę ciasnawe właśnie... A w arteonie sobie usiadłem, obadalem bagażnik i tak na pierwszy rzut oka jest ok...

 

Z drugiej strony z ciekawych samochodów jest jeszcze superb no i ew. Od biedy A6 kombi (ogólnie chodzi o łatwy dostęp do bagażnika więc hatchback lub kombi są ok ale sedan nie) a w sumie jeszcze pomysł z czapy to kia stinger :)

Sedan jest be, zupełnie nie praktyczny typ nadwozia. Przed Artkiem mieliśmy równocześnie Passata B8 w kombi i VW CC. Mimo iż wszystko wywodzi się z Passeratti, to Arteon jakby faktycznie był z innej ligi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jaceq napisał:

@johny z różnych powodów u mnie cenowo A5 i Artek są porównywalne a nawet A5 jest tańsze...

Co do wielkości to teraz mam A6... 

 

@bnow chodzi o główny samochód, A5 wydaje mi się trochę ciasnawe właśnie... A w arteonie sobie usiadłem, obadalem bagażnik i tak na pierwszy rzut oka jest ok...

 

Z drugiej strony z ciekawych samochodów jest jeszcze superb no i ew. Od biedy A6 kombi (ogólnie chodzi o łatwy dostęp do bagażnika więc hatchback lub kombi są ok ale sedan nie) a w sumie jeszcze pomysł z czapy to kia stinger :)

W Superb jest irytująca jedna rzecz, tryby pracy tzw MODE po zgaszeniu pojazdu zawsze tryb się wyłącza i trzeba po każdym uruchumieniu wybrać docelowy. W Artku pamięta poprzedni wybór, wsiadasz i cyk masz już wszystko pod siebie. A i co ważne CarPlay w Artku działa bezprzewodowo a w kurze po kablu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, johny napisał:

W Superb jest irytująca jedna rzecz, tryby pracy tzw MODE po zgaszeniu pojazdu zawsze tryb się wyłącza i trzeba po każdym uruchumieniu wybrać docelowy. W Artku pamięta poprzedni wybór, wsiadasz i cyk masz już wszystko pod siebie. A i co ważne CarPlay w Artku działa bezprzewodowo a w kurze po kablu. 

W kurze też cp bezprzewodowo trzeba kupić magicznego dongla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jaceq napisał:

Hej,

 

tak sobie ostatnio ogladalem i wydaje mi sie ze oba sa bardzo podobne... wymiarowo nie identyczne ale jednak..

co ciekawe cenowo Arteon u mnie stoi generalnie wyzej troche niz A5.

jakie sa wasze opinie? Co jest ciekawsze?

Osobiście wybrałbym Arteona. Jeździłem nim trochę bo kolega ma takiego. Ładnie się prezentuje (biały z czarnym dachem i czarnymi felgami), przestronny w środku, dobrze wyposażony. Całkiem fajnie się trzyma przy szybszej jeździe. Nie miałem się praktycznie do czego przyczepić (no może poza sterowanie głośnością za pomocą przycisków).

A5 jeździłem starszym i to było inne auto, znacznie bardziej ciasne. Jeżeli nowe A5 ma tyle miejsca co A4 to dalej jest spora różnica do Arteona.

Poza tym u wszystkich znajomych się te Ałdi psują :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sdss napisał:

W kurze też cp bezprzewodowo trzeba kupić magicznego dongla.

Fabrycznie tego nie ma w Artku działa bez dongla, wsiadam i cyk działa od strzała to się ceni. Ładowanie indukcyjne w VW tez fajna sprawa, nie doceniałem puki nie miałem. Jeśli by mnie ktoś zapytał czy kupiłbym drugi raz Arteona to krótko i zwięźle zdecydowanie TAK i szczerze nie widzę odpowiednika dla niego. Silnik mam 2.0 TSI 190km średnie spalanie z samej praktycznie jazdy po mieście wynosi 8,7l gdzie trasy są na dystansie po 8km. 

DB9B72F2-EB0D-43C8-812A-62F2A666644E.png

Edytowane przez johny
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, leszcz napisał:

Rozumiem że tylko Apple car Play, z Android Auto to już nie przejdzie?

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka
 

Tak, tylko CP.

 

https://carplay2air.com/products/cplaystreamer-wireless-adapter-for-factory-carplay-android-auto-module-and-mirror-link-feature

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jaceq napisał:

Wow ale się rozkręciło... A co myślicie o A6 kombi w porównaniu do arteona / superb?

Domyślam się ze na A6 dają mega rabaty, wiec auto warte rozważenia. Pytanie czy w bagażniku A6 będziesz woził powietrze. Co jak co ale kombi prowadzi mniej precyzyjnie. Bardziej jest podatne na wiatr. Bagażnik w Artku jest naprawdę spory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, johny napisał:

W Superb jest irytująca jedna rzecz, tryby pracy tzw MODE po zgaszeniu pojazdu zawsze tryb się wyłącza i trzeba po każdym uruchumieniu wybrać docelowy. W Artku pamięta poprzedni wybór, wsiadasz i cyk masz już wszystko pod siebie. A i co ważne CarPlay w Artku działa bezprzewodowo a w kurze po kablu. 

To jest do przestawienia ez problemu przez bluetooth telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, johny napisał:

Domyślam się ze na A6 dają mega rabaty, wiec auto warte rozważenia. Pytanie czy w bagażniku A6 będziesz woził powietrze. Co jak co ale kombi prowadzi mniej precyzyjnie. Bardziej jest podatne na wiatr. Bagażnik w Artku jest naprawdę spory. 

A6 mogę kombi mogę mieć w porównywalnej cenie do artka w sumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaceq napisał:

Wow ale się rozkręciło... A co myślicie o A6 kombi w porównaniu do arteona / superb?

U mnie w firmie sporo osob wzielo A6 ale sedan z pakietem business chyba cena idealnie wstrzelila sie w limit korpo. Pojezdzilem tym troche na fotelu psazera i mi pasuje. Skoda z zalozenia jest gorsza w VAG. Ja bym tego wogole nie rozwazal chyba, ze musisz ze soba jak cygan wozic mnostwo dobytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wujek napisał:

U mnie w firmie sporo osob wzielo A6 ale sedan z pakietem business chyba cena idealnie wstrzelila sie w limit korpo. Pojezdzilem tym troche na fotelu psazera i mi pasuje. Skoda z zalozenia jest gorsza w VAG. Ja bym tego wogole nie rozwazal chyba, ze musisz ze soba jak cygan wozic mnostwo dobytku.

Mialem Superb2 wczesniej, teraz mamA6 C7 (sedan) i tak, roznicy w jakosci mniedzy Superb a A6 serio nie widze... wiem jak sa te marki pozycjonowane ale po przejechaniu dobrych paru dziesiatek tysiecy km tymi autami nie mam zadnych obaw by isc znowu w kierunku Superb.

Ja tam nie musze duzo wozic... ale moja zona to co innego :) (sprawdze w sumie czy ma jakies korzenie cyganskie ;)😄 :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jaceq napisał:

Mialem Superb2 wczesniej, teraz mamA6 C7 (sedan) i tak, roznicy w jakosci mniedzy Superb a A6 serio nie widze... wiem jak sa te marki pozycjonowane ale po przejechaniu dobrych paru dziesiatek tysiecy km tymi autami nie mam zadnych obaw by isc znowu w kierunku Superb.

Ja tam nie musze duzo wozic... ale moja zona to co innego :) (sprawdze w sumie czy ma jakies korzenie cyganskie ;)😄 :)

Druga sprawa to koszty serwisu ubezpieczenia Skoda będzie tańsza o ile to ma znaczenie.

Każdy kto miał S2, ma opinie, że S3 jest gorsze, głośniej i jakieś tam inne drobiazgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, johny napisał:

Tryb MODE jest do przestawienia? 

W OBDeleven zmieniasz i dziala. 

 

Gateway 19
Adaptation
Driving_Profile_Selection_Parameter
last one Counter_Master_Reset change active to not active

For remember drive modes
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sdss napisał:

Druga sprawa to koszty serwisu ubezpieczenia Skoda będzie tańsza o ile to ma znaczenie.

Każdy kto miał S2, ma opinie, że S3 jest gorsze, głośniej i jakieś tam inne drobiazgi.

Mi ubezpieczneie po przesiadce z S2 na A6... spadlo 😄 (bo S2 byla 2.0 a A6 jest 1.8) - tak mam full casco (ale jednak to inny kraj)

co do kosztow serwisu poki co to tez nie sa tak rozne (robia te same ASO)

Co do glosnosci to sie nie wypowiem bo S3 nie jezdzilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jaceq napisał:

Mi ubezpieczneie po przesiadce z S2 na A6... spadlo 😄 (bo S2 byla 2.0 a A6 jest 1.8) - tak mam full casco (ale jednak to inny kraj)

co do kosztow serwisu poki co to tez nie sa tak rozne (robia te same ASO)

Co do glosnosci to sie nie wypowiem bo S3 nie jezdzilem.

W Polsce różnica w serwisie jest znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sdss napisał:

W Polsce różnica w serwisie jest znaczna.

Ale ja serwisuje je w Polsce :)

 

1 minutę temu, bnow napisał:

 

To może E-Klasa, albo 5er?

Nie, Eklasa kombi jest koszmarna wg. mnie , a BMW jakos mnie nie pociaga... Ogolnie przyznam ze nie jestem fanem polacznia automat + naped na tyl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jaceq napisał:

Ale ja serwisuje je w Polsce :)

 

Nie, Eklasa kombi jest koszmarna wg. mnie , a BMW jakos mnie nie pociaga... Ogolnie przyznam ze nie jestem fanem polacznia automat + naped na tyl...

 

A V90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, bnow napisał:

 

A V90?

Zdecydowanie zobacze (z powodu nadwozia sedan tylko kombi wchodzi w gre) ale podoba mi sie w sumie.

 

39 minut temu, K3 napisał:

 

To bierz Stingera V6... ;]

Z tego co na szybko widzialem to nie maja dziury na narty w tylnej kanapie -> deal breaker 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał:

W OBDeleven zmieniasz i dziala. 

 

Gateway 19
Adaptation
Driving_Profile_Selection_Parameter
last one Counter_Master_Reset change active to not active

For remember drive modes
 

Wiesz może czy VCDS'em tylko wystarczy tą jedną opcję zmienić i będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S3 czy Arteon będzie mieć sterowanie multimediami z dotyku. Jak się przyzwyczaiłeś do kółka na panelu środkowym to będzie ci tego brakować...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaceq napisał:

Co do glosnosci to sie nie wypowiem bo S3 nie jezdzilem.

Kolega ma S3 jakoś nie jest przeraźliwie głośne. Z ciekawostek po 2tyg padło DSG :) i przeszło miesiąc czekania.

 

Stinger jest fajny, ale AWD tylko w dieslu lub V6 :(. 5-ka bardzo fajne auto i znacznie bardziej mi przypadło do gustu niż A6, ale ma dziwną politykę i większe rabaty były na RWD, którego nie chciałem. V90 wielkościowo można porównać do A6, jeżeli tak duże auto jest Ci potrzebne. Dla mnie bardziej do gustu przypadło niż A6.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.