Skocz do zawartości

I już są podwaliny pod zmianę trendu.


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, BOGUSS napisał:

Po co komu taki czołg w mieście, chyba ,że jako przedłużenie mikrego członka  😁

bo stawiaja coraz wieksze krawezniki, coraz wiecej progów, wysepek, torowisk

 

gdyby drogi były równe jak stół, a krawężniki minimalne to by nie było tego problemu

  • Lubię to 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autobusy i tramwaje też są groźne dla pieszych...wypad z miast.;]

Bo prestiż to nie jest dojechać do roboty Cayenne'm w hybrydzie, prestiż do dobiec do pracy w garniaku i się nie spocić.

Czuję działalność fitnessowego lobby.:hehe:

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ⠀ napisał:

Samochód:VW T4

To zabytkowe auto to kemping i raczej nie robię nim zakupów w markecie.

Agilą jeździłem póki nie zepsułem.

spanie.jpg

PB150003.JPG

Edytowane przez BOGUSS
  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrBEAN napisał:

Faktycznie, trzeba rozejrzeć się za pickup'em jakimś. Pieszy niech uważa...

 

2 godziny temu, BOGUSS napisał:

Po co komu taki czołg w mieście, chyba ,że jako przedłużenie mikrego członka  😁

Dojeżdżam do miasta różnymi drogami w różnych warunkach. W mieście nie będę się przesiadał do małego pojazdu. 

 

1 godzinę temu, wujek napisał:

Calkiem slusznie oby jak najszybciej wprowadzili jakis duzy podatek na SUV.

Ale co Cię boli w temacie? Kierowcy Audi, czy BMW też powinni płacić za nieużywanie kierunkowskazów, kierowcy służbowych też powinni płacić dużo większe opłaty... 

Piszę to jako właściciel kilku SUV'ów, swoich własnych, za gotówkę i użytkownik kilku służbowych :spy:

 

 

 

 

 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrBEAN napisał:

 

Koncepcja słuszna. Jak wprowadzą to w naszym kraju i nie będę jeszcze za stary, to wypiję za to ;]

 

1 godzinę temu, Cinos napisał:

bo stawiaja coraz wieksze krawezniki,

 

Krawężniki nie są po to aby po nich jeździć :ok:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, K3 napisał:

 

;]

 

 

 

Jak zwykle jak chcesz błysnąć swoją inteligencja i wyrafinowana złośliwością to trafiasz gdzieś obok tarczy. Widzisz różnicę między SUVem w mieście a traktorem na wsi na polu? ;]

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, koNik napisał:

 

Jak zwykle jak chcesz błysnąć swoją inteligencja i wyrafinowana złośliwością to trafiasz gdzieś obok tarczy. Widzisz różnicę między SUVem w mieście a traktorem na wsi na polu? ;]

 

Różnica jest taka sama jak pomiędzy taczką, a wozidłem na 300 ton z kopalni odkrywkowej, bo ktoś skopał ogródek i ma trochę zielska do wywiezienia na kompost...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, K3 napisał:

 

Różnica jest taka sama jak pomiędzy taczką, a wozidłem na 300 ton z kopalni odkrywkowej, bo ktoś skopał ogródek i ma trochę zielska do wywiezienia na kompost...

 

Aleś Ty smutny jest. Otwórz się na świat, wyjdź do ludzi ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, BOGUSS napisał:

Po co komu taki czołg w mieście, chyba ,że jako przedłużenie mikrego członka  😁

Spoko, będę pod miastem się przesiadał do UPa albo jeszcze lepiej do zbiorkomu, którym w ciągu 8h załatwię 1/4 tego co autem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wujek napisał:

Calkiem slusznie oby jak najszybciej wprowadzili jakis duzy podatek na SUV.

To zacznie się kombinowanie z segmentami aut.

Jak wprowadza zakaz, to od pojemnosci albo coś takiego

 SOP niech też zbiorkomem podopiecznych wozi.

Może na twardych stołkach w ZMK będą im lepsze pomysły do łbów przychodziły niż w skórzanych kanapach.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tom111 napisał:

Krawężniki nie są po to aby po nich jeździć :ok:

Powaznie?

U nas kładą nowe, granitowe, wysokie z ostrym rantem, a potem parking w płatnej strefie na chodniku wyznaczają.

Ewidentnie są kładzione by po nich jeźdżić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BOGUSS napisał:

Kup sobie Agila też się jedzie, czołg w niczym w mieście nie pomaga.

Jaki czołg? Wystarczy SUV wielkości kompakta (pomijam już czy to naprawdę SUV czy crosover czy inny pies, bo hasło też narazie dość luźne jest).

Ostatnio ktoś ograniczeniem zakaz napraw/mycia aut na podwórkach nazwał, a zakaz SUV już nie przeszkadza?

Niech się zajmą producentami jak tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, BOGUSS napisał:

Kup sobie Agila też się jedzie, czołg w niczym w mieście nie pomaga.

Pomaga, we wtorek jeździłem Ignisem, wrażenia ciekawe. Wolę jednak 2 tony pojazdu. Spora część kierowców ma prawo jazdy chyba z paczki chipsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ZUBERTO napisał:

To zacznie się kombinowanie z segmentami aut.

Jak wprowadza zakaz, to od pojemnosci albo coś takiego

 SOP niech też zbiorkomem podopiecznych wozi.

Może na twardych stołkach w ZMK będą im lepsze pomysły do łbów przychodziły niż w skórzanych kanapach.

Akurat SOP i politycy to IMO powinni jezdzic komunikacja publiczna. Prezydent, premier, marszalek sluzbowymi reszta PKP, PKS i ZTM. Dopiero by zobaczyli jak sie zyje. Wracajac do tematu SUV w miescie jest niepotrzebny na krotkie odgelglosci malym zwartym autem i 5 osob pojedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pipper napisał:

Pomaga, we wtorek jeździłem Ignisem, wrażenia ciekawe. Wolę jednak 2 tony pojazdu. Spora część kierowców ma prawo jazdy chyba z paczki chipsów.

To troche nie tak. Kiedys czytalem art w prasie, ze w SUV tez jest duzo smiertnelnych wypadkow ze wzgledu na czeste dachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mrBEAN napisał:

 

Tak to jest jak się przedruki w brukowcach czyta. Porsche Macan wjechało w 4 osoby i powstała dyskusja o tym jak groźne są ciężkie auta. Słowo "ciężkie" jest tu kluczem, bo pojazdy powyżej 2.5t DMC przed rokiem 2014-tym podlegały innym normom ochrony pieszych. No i problem zrobił się, bo ważący 2510 Macan nie musiał spełniać wszystkich standardów ochrony pieszych, będąc jednocześnie miejskim SUVem. Tyle że te normy zdążyły się już zmienić.

A banowanie SUVów z powodu ich masy jest od czapy, bo pierwszy lepszy elektryk waży więcej. W związku z tym nikt sobie w stopę nie strzeli, paru niezorientowanych zaczęło pokrzykiwać ale na pokrzykiwaniu się skończy. WP ostatnio się zachowuje jak najtańszy brukowiec, próbując tanimi clickbaitami zrobić sobie oglądalność. ETSC niczego nie proponuje.

 

 

Edytowane przez Ryb
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pipper napisał:

Pomaga, we wtorek jeździłem Ignisem, wrażenia ciekawe. Wolę jednak 2 tony pojazdu. Spora część kierowców ma prawo jazdy chyba z paczki chipsów.

 

Ja tam jeżdżę Movem po Krakowie i uważam że to doskonałe auto do miasta. Przede wszystkim nie jezdze w kółko i nie szukam miejsc do parkowania jak głupek tylko wjeżdżam w pierwszą lepszą szczelinę ;)

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał:

To troche nie tak. Kiedys czytalem art w prasie, ze w SUV tez jest duzo smiertnelnych wypadkow ze wzgledu na czeste dachowania.

Tak, szczególnie te starsze, ale weź przedachuj takie XC90 nawet pierwszej generacji. Jakoś do mnie bardziej przemawia niż segment b czy c ... 

Jak ktoś suvem jeździ jak plaszczakiem, to fizyki nie oszuka... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał:

Wprowadzili na SUVy wyższe ceny i jakoś to nie przeszkadza.

 

Mnie przeszkadza, dlatego nie kupuję suv'a (tudzież tzw. crossovera co tylko udaje suv'a a kosztuje prawie jak suv).

Mam nadzieję, że "wyjdą z mody" zanim będę kupował następny samochód 😄

Edytowane przez iwik
  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał:

 

Wprowadzili na SUVy wyższe ceny i jakoś to nie przeszkadza.

 

Oczywiscie bo to teraz nowy trend. Upper middle class chetnie pokazuje sie modnym SUVem pod przedszkolem, szkola czy na stoku. Na szczescie madrzejsze panstwa np Austria, UK skutecznie utrudniaja wozenie dzieci do szkoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grogi napisał:

 

Będziesz się przesiadał. Ale do jeszcze większego.

Raczej nie bardzo. Obecny rozmiar mi pasuje.

Zbiorkom powoduje u mnie chorobę lokomocyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2020 o 11:25, wujek napisał:

Akurat SOP i politycy to IMO powinni jezdzic komunikacja publiczna. Prezydent, premier, marszalek sluzbowymi reszta PKP, PKS i ZTM. Dopiero by zobaczyli jak sie zyje.

 

Demagogia dla lewicujących dzieciaków. Każdy powinien mieć prawo (a ci, którzy jeżdżą za nasze podatki wręcz obowiązek) jazdy takim pojazdem, którym mu się opłaca jeździć. Jeśli godzina pracy prezesa korporacji generuje X pieniędzy, to nie ma sensu żeby się poruszał autobusem, bo oszczędność na bilecie w stosunku do kosztu eksploatacji helikoptera nie pokryje utraconych zysków gdyby ten czas poświęcił na pracę. To samo dotyczy polityków, którzy pełnią ważne funkcje państwowe. Tyle, że ich praca jest trudno przeliczalna na pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, torelek napisał:

 

Demagogia dla lewicujących dzieciaków. Każdy powinien mieć prawo (a ci, którzy jeżdżą za nasze podatki wręcz obowiązek) jazdy takim pojazdem, którym mu się opłaca jeździć. Jeśli godzina pracy prezesa korporacji generuje X pieniędzy, to nie ma sensu żeby się poruszał autobusem, bo oszczędność na bilecie w stosunku do kosztu eksploatacji helikoptera nie pokryje utraconych zysków gdyby ten czas poświęcił na pracę. To samo dotyczy polityków, którzy pełnią ważne funkcje państwowe. Tyle, że ich praca jest trudno przeliczalna na pieniądze.

Polityk nie moze byc oderwany od rzeczywistosci. W krajach zachodnich sie da my musimy sie pokazac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2020 o 16:17, mrBEAN napisał:

Koniec SUVowania :P😜
SUVy groźne dla pieszych, wypad z miast 😅

 

Oficjele wpadli na to późno... a producenci zauważyli że jest coś na rzeczy, kiedy Euro NCAP zaczął badać samochody pod kątem kolizji z pieszym. Bezpieczeństwo pieszych i ekologia powodują, że SUVy mam wrażenie, że są coraz niższe, profil maski i kształt przodu też się zmienia (do tego ze względów ekologicznych coraz więcej z nich nie ma nawet w opcji 4x4). W końcu za parę lat ekologia, ekonomia i wymogi bezpieczeństwa, doprwadzą do tego, że wszystkie będą hatchbackami jak BMW X2 czy Kia Xceed (nazwanie tego inaczej, to nadużycie) i wszystko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wujek napisał:

Polityk nie moze byc oderwany od rzeczywistosci. W krajach zachodnich sie da my musimy sie pokazac.

 

No właśnie to jest demagogia. Kiedyś w ZSRR udowadniano, że każdy może być dyrektorem, nawet szwaczka. Teraz jest moda na przymilanie się "jaki ja jestem normalny, z ludu". Zawsze ale to zawsze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jeśli ktoś wybił się wyżej, to nie ma szans by widział świat oczami maluczkich. To jeżdżenie rowerami/tramwajami przez polityków na zachodzie Europy to dla mnie udawanie - jestem taki jak wy. Wyżej uzasadniłem dlaczego uważam, że osoby odpowiedzialne za ważne decyzje nie powinny tracić czasu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Demagogia dla lewicujących dzieciaków. Każdy powinien mieć prawo (a ci, którzy jeżdżą za nasze podatki wręcz obowiązek) jazdy takim pojazdem, którym mu się opłaca jeździć. Jeśli godzina pracy prezesa korporacji generuje X pieniędzy, to nie ma sensu żeby się poruszał autobusem, bo oszczędność na bilecie w stosunku do kosztu eksploatacji helikoptera nie pokryje utraconych zysków gdyby ten czas poświęcił na pracę. To samo dotyczy polityków, którzy pełnią ważne funkcje państwowe. Tyle, że ich praca jest trudno przeliczalna na pieniądze.
To politycy powinni tylko PKP tymi z największymi opóźnieniami, im krócej będą w "pracy" tym mniej pieniędzy zmarnują tudzież ukradną.

pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎20‎.‎02‎.‎2020 o 12:56, wujek napisał:

Oczywiscie bo to teraz nowy trend. Upper middle class chetnie pokazuje sie modnym SUVem pod przedszkolem, szkola czy na stoku. Na szczescie madrzejsze panstwa np Austria, UK skutecznie utrudniaja wozenie dzieci do szkoly.

 

A jak oni to utrudniają? Pytam z ciekawości, bo trzeba to w Polsce wprowadzić

 

U nas to już jakas paranoja. Biedne dziecko, zmarznie albo za goraco mu będzie, przejdzie się to go nozki będą bolec …. trzeba go wszędzie wozic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, gregoryj napisał:

 

A jak oni to utrudniają? Pytam z ciekawości, bo trzeba to w Polsce wprowadzić

 

U nas to już jakas paranoja. Biedne dziecko, zmarznie albo za goraco mu będzie, przejdzie się to go nozki będą bolec …. trzeba go wszędzie wozic

Zamykaja lokalne drogi obok szkoly zebys nie mogl pod same drzwi podjechac i wysadzic dziecko. To samo robili w 2019 roku w Londynie. Po prostu dziecko powinno jechac ZTM, PKP, PKS albo gimbusem. Niestety u nas ludzie wyprowadzaja sie pod miasta a tam brak infrastruktury albo nie bedzie dziecko z upper middle class chodzilo do szkoly we wsi wiec korkuja miasta przez swoja glupote. Tu oczywiscie trzeba spojrzec szerzej. Nie ma dobrych dojazdow, nie ma P+R po prostu brakuje infrastruktury. Potrzebne sa gigantyczne inwestycje plus oplaty za wjazd do centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Ryb napisał:

 

Hmmm... Czy na pewno swoją?

 

Tak. Mieszkasz tam, gdzie pracujesz. Jezeli swiadomie wyprowadasz sie jak najdalej od zakladu pracy, wiedzac, ze nie ma tam ani infrastruktury ani szkol ani niczego (jest za to smog), to czyja to jest wina? 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wladmar napisał:

 

Tak. Mieszkasz tam, gdzie pracujesz. Jezeli swiadomie wyprowadasz sie jak najdalej od zakladu pracy, wiedzac, ze nie ma tam ani infrastruktury ani szkol ani niczego (jest za to smog), to czyja to jest wina? 

 

Ja myślę, że gmina, która sprzedaje działki budowlane jak szalona i robi wszystko żeby miastowi budowali na nich domki powinna się zastanowić, czy nadążyła z infrastrukturą. Bo widzę takie, które nadążają (i ludzie korzystają - uwierz mi, nie po to się człowiek wyprowadza z miasta żeby stać dziennie w korkach do szkoły) i takie, które nie nadążają.

 

Idiotami można nazwać ich mieszkańców tylko warunkowo, jeśli uznamy że idiotyzmem była wiara, że lokalne władze nie składają się z idiotów właśnie.

 

 

 

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Ryb napisał:

 

Hmmm... Czy na pewno swoją?

Kogo winic za slaba infrastrukture? Przeciez przed kupnem dzialki przyszly wlasciciel powinien przeanalizowac wszystkie czynniki i okolicznosci a dopiero pozniej rozpoczynac budowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ryb napisał:

 

Ja myślę, że gmina, która sprzedaje działki budowlane jak szalona i robi wszystko żeby miastowi budowali na nich domki powinna się zastanowić, czy nadążyła z infrastrukturą. Bo widzę takie, które nadążają (i ludzie korzystają - uwierz mi, nie po to się człowiek wyprowadza z miasta żeby stać dziennie w korkach do szkoły) i takie, które nie nadążają.

 

Idiotami można nazwać ich mieszkańców tylko warunkowo, jeśli uznamy że idiotyzmem była wiara, że lokalne władze nie składają się z idiotów właśnie.

 

 

 

 

Jest jeszcze jeden aspekt. Ludzie sie nie wyprowadzaja na wies. Oni zmieniaja adres spania. Cale zycie zostaje w miescie. Praca, szkola, zajecia dodatkowe. I dzieci nie chodza do szkoly "we wiosce" tylko w miescie, z ktorego rodzice sie wyprowdzili chwile temu - "bo i tak jezdzimy do pracy". 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujek napisał:

Kogo winic za slaba infrastrukture? Przeciez przed kupnem dzialki przyszly wlasciciel powinien przeanalizowac wszystkie czynniki i okolicznosci a dopiero pozniej rozpoczynac budowe.

 

Ale to nie dziala w ten sposob. U nas sie kupuje a potem protestuje, bo droga hałasuje, bo pociągi trąbią, bo samoloty latają, bo tor samochodowy/kartingowy pod oknami hałasuje, wyspisko smieci smierdzi. 

Edytowane przez Filipfm
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Filipfm napisał:

 

Ale to nie dziala w ten sposob. U nas sie kupuje a potem protestuje, bo droga hałasuje, bo pociągi trąbią, bo samoloty latają, bo tor samochodowy/kartingowy pod oknami hałasuje, wyspisko smieci smierdzi. 

Dlatego tak jak pisalem potrzebne sa ogromne inwestycje ale ludzi za glupote po prostu trzeba opodatkowac za wjazd do miast. U nas w centrum praktycznie nie istnieje rotacja wolnych miejsc. Czesc zajeta przez mieszkancow, czesc przez korpo. Inwwestowac w tory i P+R a pozniej podniesc oplaty za parkowanie i wprowadzic za wjazd do miasta i centrum.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wujek napisał:

Kogo winic za slaba infrastrukture? Przeciez przed kupnem dzialki przyszly wlasciciel powinien przeanalizowac wszystkie czynniki i okolicznosci a dopiero pozniej rozpoczynac budowe.

 

No, znam okolicę gdzie gmina obiecała szkoły, żłobki, przedszkola....

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcindzieg napisał:

 

Gmina nie sprzedaje działek tylko prywatni właściciele. Przynajmniej we wsiach otaczających krk.

 

A kto dla tych działek plan uchwalił?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.